Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@michael112 przyznam, że nie wiedziałem, bo w Playerze miałem dostęp tylko do podstawowych kanałów tv. I pamiętam, że TVN-y były 7 dni wstecz, a Ale Kino+ 24 godziny. 

Nie rozumiem więc, dlaczego cofanie w Playerze jest możliwe nawet na 7 dni, a w C+Online tylko 8 godzin albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie co do płynności kanałów sportowych Canal Plus i eleven, w przeglądarce internetowej chrome płynność jest fatalna , na edgu jest trochę lepiej ale dalej nie komfortowo , pytanie czy na tym boxie jest lepsza płynność obrazu czy porównywalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, kamil2505 napisał:

@michael112 przyznam, że nie wiedziałem, bo w Playerze miałem dostęp tylko do podstawowych kanałów tv. I pamiętam, że TVN-y były 7 dni wstecz, a Ale Kino+ 24 godziny. 

Nie rozumiem więc, dlaczego cofanie w Playerze jest możliwe nawet na 7 dni, a w C+Online tylko 8 godzin albo wcale.

 

Różne portale różnie mają. Np. Ipla ma tylko 3 godziny, z wyjątkiem naziemnego Polsatu i TV4 który cofa tylko 3... minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcis9 napisał:

 

Mam pytanie co do płynności kanałów sportowych Canal Plus i eleven, w przeglądarce internetowej chrome płynność jest fatalna , na edgu jest trochę lepiej ale dalej nie komfortowo , pytanie czy na tym boxie jest lepsza płynność obrazu czy porównywalna ?

 

Obraz jest płynny, jednak są pewne "ale":

 

- Eleveny - jakość obrazu pozostawia dużo do życzenia (brak HD).

 

- Kanały sportowe CanalPlus - różnie. Z obrazem nie jest tak źle. Na niektórych kanałach jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia (część kanałów jest wyciszona; trzeba na siłę zwiększać głośność na pilocie od telewizora). Szczególnie jest to uciążliwe, gdy korzysta się funkcji Multi-Live.

Edytowane przez grreg2084
Bardziej czytelnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego Boxa choć chciałem sie skusić na niego, dowiedziałem sie jednak ze w zakładce telewizja na żywo nie ma wszystkich kanałów tych co w zwykłym dekoderze choćby takich jak pakiety TVN czy też Polsatu przydało by sie aby były wtedy taki dekoder byłby fajną alternatywą dla zwykłych dekoderów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michael112 napisał:

Zobacz też że przy kanałach podstawowych nie ma możliwości cofania 7 dni wstecz, a z punktu widzenia widza właśnie te kanały powinny być najważniejsze jeśli chodzi o taką funkcjonalność. O dziwo regionalne TVP3 mają cofanie. Widocznie z tym się dogadali, jakoś C+ też ma TVP3.

 

Przyczyna tego wszystkiego może być dość banalna: KASA z reklam :( (kanały podstawowe najwięcej kasy na tym czerpią). Opcja cofania wstecz w jakimś stopniu - choćby niewielkim - by ograniczyła wpływy z reklam. Z pewnością z tego samego powodu, kanały podstawowe niechętnie są udostępnianie na potrzeby aplikacji internetowych.

6 minut temu, mcis9 napisał:

Dzięki , dźwięk jest mniejszym problemem bardziej zależy mi na płynności , jest lepiej niż na przeglądarce na canal+ online ?

 

U mnie dużo lepiej.

15 minut temu, jackowski napisał:

Nie mam tego Boxa choć chciałem sie skusić na niego, dowiedziałem sie jednak ze w zakładce telewizja na żywo nie ma wszystkich kanałów tych co w zwykłym dekoderze choćby takich jak pakiety TVN czy też Polsatu przydało by sie aby były wtedy taki dekoder byłby fajną alternatywą dla zwykłych dekoderów. 

 

Oferta programowa w stosunku do klasycznego dekodera jest ogólnie dużo uboższa. Oprócz tego co wskazałeś, brak zdecydowanej większość kanałów ogólnodostępnych, brak niektórych kanałów sportowych (głównie Eurosportu), do tego okrojono listę kanałów filmowych/serialowych (wygląda na to, że w nowych pakietach znikły wszystkie FilmBoxy i chyba dodatkowe kanały AXN-u, tj. Black, White, Spin); generalnie w przypadku kanałów filmowych były już wcześniej braki (np. brak kanałów Cinemax). Okrojono również ofertę kanałów dla dzieci (np. wygląda na to, że nie ma już np. MiniMini+).

 

Ja bym nie traktował tego, jako alternatywy dla zwykłych dekoderów, ale jako alternatywę dla Playera, Ipli czy WP Pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kr16 napisał:

Mam pytanie czy jeśli wygaśnie subskrypcja na canal + Box jest w pełni użyteczny łącznie z dvb-t czy coś jest blokowane?

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

W pełni użyteczny jest.

5 godzin temu, kamil2505 napisał:

TVN Discovery, który jest przecież udziałowcem w platformie C+

Praktycznie już śladowym udziałowcem. Nazwa spółki z ITI Neovision na Canal+ Polska S.A. nie nastąpiła przypadkowo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym Canal+ Box-e odbieram kanały DVB-T2, tak więc potwierdzam jest możliwość odbioru MUX-5. Dodatkowo nawet mam Polsat News z MUX-4 tego dla telewizji mobilnej. Po pierwszym uruchomieniu box-a i przeskanowaniu był bałagan na kanałach naziemnych. Zrobiłem restart tak jak pisano wyżej w wątku i teraz kanały są uporządkowane według kolejności naziemnej tv.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było (przynajmniej na koniec 2020 r.):

- dekoder: 299 zł (w niektórych punktach 279 zł);

- do wykorzystania nawet 3 miesięczny FULL pakiet: (równowartość 405 zł).

- teoretycznie było się na "plusie" 106 zł lub 126 zł.

 

Teraz (po zmianach):

- dekoder: max. 199 zł;

- do wykorzystania - z tego co rozumiem - 2 miesiące pakietu C+ (równowartość 90 zł).

- teoretycznie wyjdzie się na "minusie" 109 zł.

 

Ciekawe :)

 

P.S. Na moje "oko", pierwotna oferta nie okazała się być jakimś większym hitem. Dla jednym z pewnością zaporowa była cena dekodera, a dla tych co się skusili - po zakończeniu darmowej oferty - niezbyt tanie pakiety (pomijając możliwość wykorzystania w tzw. "międzyczasie" różnych zniżek). Zobaczymy, czy zmiany w ofercie "zaprocentują".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się jak działa na dekoderze Canal+ DVB-T. Live Channels też nie jest dużo lepszy.  Czy próbował już ktoś z was zmienić w tym boksie launcher? Znalazłem apkę która powinna na nim działać ale ponieważ nie mam w tym temacie doświadczenia podchodzę do tego tematu jak do jeża.

https://forum.android.com.pl/topic/373592-launcher-manager-proste-wyłączenie-domyślnego-launchera-na-tv-boxie/  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, zawsze był czarny ekran. Szkoda, że nic z tym nie robią, bo w przypadku dużego natłoku wydarzeń sportowych, niektóre są transmitowane wyłącznie na event channel. Dekoder maił być wizytówką usługi, a jest bardziej ułomy niż komputer czy smartfon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam urządzenie od jakiś 2 miesięcy kupiłem jak przystawka do projektora żeby korzystać z netflixa w 4k bo stary box przestał z netflixem współpracować .DVBt przynajmniej u mnie działa dobrze ,netflix także aplikacja canal plus online działa dużo płyniej niż na starym boxksie czy przeglądarce  chociaż z dekodera satelitarnego  obraz jest odrobine lepszy, mają podobno dodać niedługo 4k wiec moze bedzie lepiej ,dzwięk na netflix i canal plus online jest ok gorzej jak chcemy oglądać coś z nośnika usb wtedy dzwiek jest przytłumiony . Niedawno dali nowy soft i po nim urządzenie działa płynie przed nim czasami się przycinało przy starcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...