Skocz do zawartości

TVP GO


Bartosz10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP opatentowało nazwę i logo dla TVP GO

PL500000000538746-20220118090916_large.j

https://ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl/search/pwp-details/Z.538746?lng=pl

PL500000000538745-20220118090850_large.j

https://ewyszukiwarka.pue.uprp.gov.pl/search/pwp-details/Z.538745?lng=pl

 

Czyżby taka była nazwa dekodera od TVP? A może to zrebranding'owana nazwa TVP VOD lub TVP Stream

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc do spraw ważniejszych niż logo: pytanie jak to będzie działało i co będzie oferować. Wiadomo, że ma być dostęp do stacji "must carry", i to wszystkich, a nie tylko tych należących do Telewizji Polskiej. Pamiętam, że kiedyś, jak była sprawa WP Pilota i udostępniania kanałów TVP na tej zasadzie, to prezes Kurski był temu przeciwny, teraz pewnie musiał zmienić zdanie, zresztą innego wyjścia na dobrą sprawę nie miał. Usługa catch-up też by się przydała, nawet do TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start platformy TVP GO zapowiedziano na pierwszy kwartał br. Ma zawierać streaming kanałów publicznego nadawcy oraz nadawców komercyjnych objętych zasadą "must-carry" (Polsat, TVN, TV4, Puls). Do nowego serwisu mają się też przenieść treści VOD nadawcy.

Wcześniejsze zapowiedzi mówiły też o zaproponowaniu widzom "catch-up", czyli cofania kanałów do 7 dni.

Korzystanie z serwisu ma być bezpłatne, ale wymagane będzie logowanie.

https://www.press.pl/tresc/69075,tvp-szykuje-tvp-go_-start-w-pierwszym-kwartale

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-go-jak-odbierac-tvp-stream-tvp-vod-platforma-streamingowa-urzad-patentowy-rp-domena-logo

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te informacje pierwotnie były zapowiadane że będą zrealizowane do końca 2021.

Aktualnie widzę przesunięto termin na I kwartał 2022.

Jeśli platforma będzie wymagała logowania, to będzie to kolejne narzędzie do zbierania danych, a oferta niezbyt zachęcająca. Standardowo podziękuję :)

Zobaczymy jak się rozwinie serwis HbbTV, bo miał równolegle z tą platformą zostać wdrożony nowy.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dvbtowiec napisał:

Jeśli platforma będzie wymagała logowania, to będzie to kolejne narzędzie do zbierania danych, a oferta niezbyt zachęcająca. Standardowo podziękuję :)

 

To często tylko e-mail i hasło. Przy bezpłatnym serwisie nie sądzę żeby było więcej. A nawet jeśli, z dużym prawdopodobieństwem da się podać fałszywe.

Wiem że niektórzy mogą mieć obawy ze względu na abonament rtv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dvbtowiec napisał:

Te informacje pierwotnie były zapowiadane że będą zrealizowane do końca 2021.

Aktualnie widzę przesunięto termin na I kwartał 2022.

Jeśli platforma będzie wymagała logowania, to będzie to kolejne narzędzie do zbierania danych, a oferta niezbyt zachęcająca. Standardowo podziękuję :)

Zobaczymy jak się rozwinie serwis HbbTV, bo miał równolegle z tą platformą zostać wdrożony nowy.

Może logowanie będzie po to, by nie było geoblokady w innych krajach UE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeden z programistów na podstawie aplikacji do HbbTV napisał wtyczkę TVP GO do Kodi.

Przeglądając kod tej wtyczki, udało mi się ustalić kilka szczegółów odnośnie co jest (będzie) dostępne w usłudze. Na razie przeglądałem tylko dostępne kanały.

 

W usłudze streamowane są następujące kanały:

TVP1

TVP2

TVP3 (16 wersji)

TVP Info

TVP Sport

TVP Kobieta

TVP ABC

TVP Dokument

TVP Rozrywka

TVP Polonia

TVP Wilno

anglojęzyczny TVP World

oraz kanały internetowe TVP Kultura 2 i TVP Historia 2

 

Tym samym, zabrakło kanałów:

TVP Kultura (1)

TVP Historia (1)

TVP Seriale

TVP HD

oraz będącego wg Wikipedii w strukturach TVP - TV BIelsat

 

Na tę chwilę nie wiem, co z kanałami internetowymi eSzkoła Domowe Przedszkole (teraz to chyba ABC2), Msza św. z Jasnej Góry i TVP Parlament, które wyświetlały się na dotychczasowej stronie tvpstream.tvp.pl. Być może nie ma ich dlatego że aktualnie nie nadają i np. jutro jak zostaną włączone, to się pojawią.

 

TVP Polonia "zobaczyłem" tylko teoretycznie, tzn. wyświetla się w API i ma swój link do streamu. Jednak kiedy ten strumień włączyłem, Kurski wyświetlił mi czarną planszę z napisem "Audycja niedostępna z powodów licencyjnych". Słyszałem że takie przypadki się zdarzają - na różnych kanałach (mam nadzieję że jak najkrócej).

Update, o 23:10 kanał został "odblokowany" w środku reklam i w tej chwili program już leci normalnie.

 

Najbardziej ciekaw jestem tych braków. Seriale i HD pewnie są nieobecne ze względu na umowy wiążące TVP z operatorami płatnej telewizji. Coś przebąkiwali że przynajmniej ten pierwszy ma trafić do DVB-T. To może wtedy włączą i stream? Z kolei Bielsat raczej nie interesuje polskiego widza, chyba jest streamowany na stronie tej stacji.

Ale dlaczego nie ma Kultury i Historii? Takie z nich kanały "premium" a w naziemnej są dostępne.

Edytowane przez michael112
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to samo.

Na tamte stronie plansza jest czerwona z animacją. Tutaj jest zwykła czarna plansza z napisem o powodach licencyjnych.

Przed chwilą, o 23:10 odkodowali Polonię w połowie reklamy.

Stream ze strony którą podał @bgmntjest blokowany praktycznie na każde reklamy i autopromocje.

Na ten moment na streamie od @bgmntjeszcze jest plansza z blokadą, a na GO już lecą reklamy.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że tą planszę licencyjną aktywuje/dezaktywuje po prostu automat, bo mi się wydaje że zniknęła równo o 23:10 (może z opóźnieniem paru sekund, które to opóźnienie jest charakterystyczne dla streamingu). Automat mógł mieć zakodowane w EPG że tę audycję ma zablokować i blokuje/odblokowuje stream punktualnie o zadanej godzinie. Może to być problemem w przypadku przesunięć ramówkowych.

W ogóle mam nadzieję że będą dążyć do eliminacji takich wyłączeń licencyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, michael112 napisał:

Jednak kiedy ten strumień włączyłem, Kurski wyświetlił mi czarną planszę z napisem "Audycja niedostępna z powodów licencyjnych". Słyszałem że takie przypadki się zdarzają - na różnych kanałach (mam nadzieję że jak najkrócej).

Czasami w bardzo kuriozalnych sytuacjach np. podczas nocnej transmisji materiałów z TVP World na antenie TVP INFO.

Z kwestii technicznych wspomniana wtyczka umożliwia dostęp do materiałów wyemitowanych do 7 dni wstecz na programach TVP1,2,INFO,Sport, Kobieta, ABC, Dokument, Rozrywka i Polonia. Możliwe jest też obejrzenie od początku aktualnie emitowanego programu.

Edytowane przez monter1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, monter1981 napisał:

Czasami w bardzo kuriozalnych sytuacji np. podczas nocnej transmisji materiałów z TVP World na antenie TVP INFO.

 

Które to TVP World jest w portalu transmitowane. :P

 

14 godzin temu, monter1981 napisał:

Z kwestii technicznych wspomniana wtyczka umożliwia dostęp do materiałów wyemitowanych do 7 dni wstecz na programach TVP1,2,INFO,Sport, Kobieta, ABC, Dokument, Rozrywka i Polonia. Możliwe jest też obejrzenie od początku aktualnie emitowanego programu.

 

Niestety, na razie nie było mi dane uruchomić wtyczki, gdyż używam jeszcze KODI 18.9, a wtyczka działa tylko w KODI 19. Spróbuję napisać w tej sprawie do autora wtyczki.

 

Swoją drogą, ciekawe czy na starym TVP Stream też Info nie działa podczas retransmisji TVP World?

 

***

 

Do oferty zostały dodane podstawowe wersje kanałów TVP Kultura i TVP Historia.

Wyjaśniła się także kwestia pozostałych kanałów internetowych: TVP Domowe Przedszkole jest, TVP Parlament bywał (pewnie wtedy kiedy jest i na TVP Stream). Kanału "Msza z Jasnej Góry" nie ma.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...