Skocz do zawartości

TVP GO


Bartosz10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie TVP GO wygląda na fajną opcję, jednak najbardziej przeszkadzają mi plansze "Audycja niedostępna z powodów licencyjnych", które pojawiają się dosyć często na różnych kanałach. Z tego powodu trochę trudno traktować to jako realną alternatywę dla tradycyjnych środków odbioru telewizji.

Warto w tym miejscu dodać że plansze te pojawiają się czasami w mało logiczny sposób. Na przykład kilka minut temu trafiła się ona na TVP Sport, gdy tymczasem mecz transmitowany na tym kanale normalnie jest dostępny poprzez strony TVP Sport.

Plansza z blokadą licencyjną pojawia się podobno też na TVP Info nocą, w trakcie... retransmisji TVP World, mimo że ten sam TVP World i tak jest dostępny w TVP GO. Do tego na TVP Stream sygnał Info w tym czasie leci normalnie.

Edytowane przez michael112
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś pisał że materiały które zostały zablokowane "z powodów licencyjnych", można po emisji... obejrzeć jako powtórkę. I rzeczywiście! Np. wczoraj (wtorek) na TVP Sport zablokowano mecz ręcznej Zagłębie Lubin-Azoty Tarnów.

Codziennie na TVP Info jest blokowana retransmisja TVP World (co swoją drogą jest absurdem). Nie ma jednak problemu aby obydwa te programy oglądać na replayu.

To jaki jest sens tych przerw licencyjnych, ja się pytam? :D

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, michael112 napisał:

Ogólnie TVP GO wygląda na fajną opcję, jednak najbardziej przeszkadzają mi plansze "Audycja niedostępna z powodów licencyjnych", które pojawiają się dosyć często na różnych kanałach. Z tego powodu trochę trudno traktować to jako realną alternatywę dla tradycyjnych środków odbioru telewizji.

Podobnie jak catch-up i aplikacje go w kablówkach i u operatorów satelitarnych. Reklamują, że możesz zabrać ze sobą telewizję po za dom i oglądać na smartfonie/tablecie/laptopie. I do tego możesz cofać oglądany materiał i oglądać powtórki. Niestety nie działa to na wszystkich kanałach. Kanały TVP są np. blokowane poza siecią UPC w UPC GO. W Vectrze chyba jest podobnie. Ze względów licencyjnych nie można oglądać mobilnie niektórych kanałów ze względów licencyjnych. 

Podejrzewam, że w TVP GO wejdą reklamy i część materiałów będzie dostępnych w ramach strefy abo tak jest teraz w TVP VOD. Docelowo miały się pojawić w tej aplikacji kanały "must offer" - TVN, Polsat, TV4, Puls. Czekamy zatem na TVN w aplikacji TVP GO i na TVP w Playerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, michael112 napisał:

Ktoś gdzieś pisał że materiały które zostały zablokowane "z powodów licencyjnych", można po emisji... obejrzeć jako powtórkę. I rzeczywiście! Np. wczoraj (wtorek) na TVP Sport zablokowano mecz ręcznej Zagłębie Lubin-Azoty Tarnów.

 

Z poziomu aplikacji w telefonie, jeśli kliknąłeś na kropeczki i odtwórz na pełnym ekranie - to już nie było blokady licencyjnej i można było oglądać mecz na najwyższym poziomie rozgrywkowym szczypiorniaka w Polsce.

Ale podobna sytuacja wczoraj miała miejsce z Kulturą. Teatru Telewizji z 1977 r. (zapomniałem tytułu) nie można było obejrzeć live bo licencja (tutaj opcji z kropeczkami nie było), natomiast na Kulturze 2 ten sam teatr leciał już bez ograniczeń.

 

Co do blokad licencyjnych to jest to trochę śmieszne, ale brakuje tutaj pewnej transparentności. Zakończenie dnia też nie jest dostępne do oglądania, bo co? Licencja na planszę czy pasy kontrolne TVP? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Toma441 napisał:

Zainstalowałem TVP GO na telefonie z androidem. Działa całkiem przyzwoicie, jeśli dojdą "obiecane" kanały z "must carry..."  to umocnię się jeszcze bardziej w przekonaniu, że rezygnacja z kablówki to był krok we właściwym kierunku 😉

Nie do końca się z Tobą zgodzę wszechobecne licencje w internecie są na tyle upierdliwe, że nie zdecydowałbym się obecnie tylko na internetową telewizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, innym serwisom streamingowym przerwy licencyjne prawie się nie zdarzają. Owszem, były takie przypadki ale już o nich nie słyszę. Na TVP jednak jest ich sporo... i to jest główna wada tego serwisu, bo poza tym jest naprawdę fajnie ;) wreszcie wszystkie kanały TVP (oprócz dwóch płatnych) w jednym miejscu i jeszcze do tego cofanie.

 

Ja jeszcze trzymam się nadziei że do ostatecznej wersji serwisu, gdzie ma być logowanie, trafią inne strumienie (a te zostaną do HbbTV) i one nie będą miały przerw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lakiman napisał:

wszechobecne licencje w internecie są na tyle upierdliwe, że nie zdecydowałbym się obecnie tylko na internetową telewizję.

Blokady licencyjne to jest problem, natomiast ja nie odczuwam braku tvkablowej jako takiej, bo wszystko czego potrzebuję mogę wybrać sobie bez reklam z konkretnego serwisu, jeśli mam taką potrzebę. (film, serial). Tvp, TVN, Polsat, oglądam "z doskoku" i tu swoją rolę spełni tvp go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...