Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zdania że ten pakiet 1 mecz + skróty ,nawet lepiej pokazuje TVP niż Polsat, przynajmniej w TVP nie ma reklam przy skrótach

 

Wiadomo.

 

W Polsacie samo studio skrótów było naciągane. Gadka szmatka o du.piemarynie byle tylko Bożydarek lub Boreczek mogli co 10-15 minut zapraszać na dalszą część skrótów po przerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że trudno Wam przychodzi krytyka Canal+, a jeśli jeszcze krytykuje ktoś z Polsatu to już w ogóle. Czasami myślę, że dla niektórych Canal+ to wiara, a nie telewizja, która może sie komuś podobać bądź nie.

 

Ja z Borkiem zgadzam się w dwóch sprawach.

 

1) Canal+ NIE MA doświadczenia w Lidze Mistrzów

Możemy się z tym zgadzać lub nie, ale dziennikarze Canal+ nie mają doświadczenia w komentowaniu Ligi Mistrzów. Po prostu. Canal+ Ligę Mistrzów ma dopiero od kilku miesięcy. W tym zakresie akurat Polsat ma większe, bo przez wiele lat miał Ligę Mistrzów u siebie. Dziennikarze Canal+ są świetni w komentowaniu Ekstraklasy oraz lig, które mają w ofercie od lat, bo na tym, się znają. Ale zajmie im jeszcze trochę czasu, gdy odróżnią mecz ligowy od Ligi Mistrzów :jupi:

 

2) Ekstraklasa za droga i to dzięki Canal+

Tutaj nie ma wątpliwości. Bez względu na to czy Polsat krytykuje widząc w tym swój biznes, ale 120 mln zł rozpocznie za polską ligę to przegięcie. A do tego, jeśli wierzyć Borkowi, Canal+ dopłaci kilkadziesiąt milionów złotych, by w kolejnym sezonie mieć Ekstraklasę na wyłączność. Niestety taka wysoka cena to także wina Canal+. Stacja przez wiele lat ładowała miliony w polską ligę wygrywając przetargi na horrendalne pieniądza, a klubom łatwiej było brać kasę od TV niż walczyć o kasę od sponsorów i kibiców. Efekt mamy taki, że w Anglii mecze ligowe mają wypełnione dwupoziomowe stadiony a kluby sponsorów i nie muszą liczyć na TV, a u nas gdyby nie TV kluby by upadły.

 

Dobrze Borek powiedział, że Canal+ z polskiej ligi zrobił mistrzostwo, ale z drugiej strony ładował kasę, co powodowało, że telewizja była pewnym i głównym źródełkiem milionów. Wszystko ładnie wygląda w telewizji, ale gdy polskie kluby walczą o LM czy LE czar pryska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1) Canal+ NIE MA doświadczenia w Lidze Mistrzów

Możemy się z tym zgadzać lub nie, ale dziennikarze Canal+ nie mają doświadczenia w komentowaniu Ligi Mistrzów. Po prostu. Canal+ Ligę Mistrzów ma dopiero od kilku miesięcy. W tym zakresie akurat Polsat ma większe, bo przez wiele lat miał Ligę Mistrzów u siebie. Dziennikarze Canal+ są świetni w komentowaniu Ekstraklasy oraz lig, które mają w ofercie od lat, bo na tym, się znają. Ale zajmie im jeszcze trochę czasu, gdy odróżnią mecz ligowy od Ligi Mistrzów :jupi:

A co mnie obchodzi doświadczenie? Liczy się to w jaki sposób to pokazują - HD, kilka meczów do wyboru, Multiliga. Poza tym nie zgodziłbym się że Canal+ nie ma doświadczenia w LM. Mimo wszystko korzystają na pewno z doświadczenia ekipy Nki, która miała LM przez ostatnie lata. Nka miała całą LM więcej czasu niż Polsat, więc to prędzej Polsat nie ma doświadczenia w tym temacie.

 

 

 

2) Ekstraklasa za droga

Tutaj nie ma wątpliwości. Bez względu na to czy Polsat krytykuje widząc w tym swój biznes, ale 120 mln zł rozpocznie za polską ligę to przegięcie. A do tego, jeśli wierzyć Borkowi, Canal+ dopłaci kilkadziesiąt milionów złotych, by w kolejnym sezonie mieć Ekstraklasę na wyłączność. Niestety taka wysoka cena to także wina Canal+. Stacja przez wiele lat ładowała miliony w polską ligę, a klubom łatwiej było brać kasę od TV niż walczyć o kasę od sponsorów i kibiców. Efekt mamy taki, że w Anglii mecze ligowe mają wypełnione dwupoziomowe stadiony i nie muszą liczyć na TV, a u nas gdyby nie TV kluby by upadły.

Ekstraklasa jest za droga, to nie ulega wątpliwości. Ale z drugiej strony można powiedzieć że Polsat też mocno przepłacił za te mecze reprezentacji, a chwalą się tym jakby kupili w pakiecie Premier League, Bundesligę i Champions League zapewniając swoim kanałom cotygodniową dawkę emocji. A prawda taka że za gruby hajs kupili kilka tygodni meczów reprezentacji w roku, Euro 2016 każdy sobie może obejrzeć FTA z Astry, a finały MŚ i tak będą w TVP. To tak jakby pokazywać el. LM a cała LM była już u konkurencji. Dodatkowo mecze reprezentacji Polski, czyli to co najważniejsze i tak muszą pokazać w otwartym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem także zdania że kibice bardziej chcą oglądać swoje ulubione kluby niż inne reprezentacje np Holandii, Anglii. Kibice tylko oglądają mecze Reprezentacji Polski, a będą oglądać inne reprezentacje które Polsat będzie pokazywać? Mam wątpliwości, kluby maja większa oglądalność takie jest moje zdanie.

 

Kibice oglądają inne reprezentacje tylko na MŚ i ME, ale nie el. ME i MŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straciłem resztki szacunku do tego gościa. Kiedyś fajnie komentował a dziś spuszcza się nad BVB. Komentuje Bundesligę i wstawia teksty o Reprezentacji Polski. A kogo to obchodzi ? Borek krytykuje nc+ bo co mu pozostało ? W Polsacie wielkiej piłki nie ma i nie będzie przez kilka następnych lat o co Borek pretensje może mieć tylko do swojego szefa.

 

Ludzie z C+ nie mają doświadczenia w LM ? Bzdura . A czym się różni mecz Manchester City-Arsenal w BPL od rozgrywanego w ramach LM meczu City-Barcelona ? Przecież spotkania tych ekip od zawsze są w C+ tylko na krajowym podwórku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie zgodziłbym się że Canal+ nie ma doświadczenia w LM. Mimo wszystko korzystają na pewno z doświadczenia ekipy Nki, która miała LM przez ostatnie lata.

 

Uuuuuuuuua. A ile ja się tutaj naczytałem "wywalić ludzi n". To jak to jest z tym doświadczeniem :lol2:

 

Ale z drugiej strony można powiedzieć że Polsat też mocno przepłacił za te mecze reprezentacji, a chwalą się tym jakby kupili w pakiecie Premier League

 

Mecze reprezentacji, a mecze Ekstraklasy to zupełnie dwie inne bajki biznesowe. Podkreślam biznesowe na linii telewizja - właściciel praw :D

 

W Polsacie wielkiej piłki nie ma

 

Co to znaczy "wielka piłka'? Dla jednych wilka piłką jest szmaciana Ekstraklasa, dla innych liga angielska :lol2:

A tak naprawdę najwięcej kasy zarabia się na transmisjach polskiej reprezentacji, którą ogląda po kilka milionów widzów. I to dla stacji jest "wilka piłka", bo do kieszeni płyną miliony...

 

Z kolei Canal+ najwięcej czerpie z Ekstraklasy, bo ona przyciąga abonentów-kibiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie zgodziłbym się że Canal+ nie ma doświadczenia w LM. Mimo wszystko korzystają na pewno z doświadczenia ekipy Nki, która miała LM przez ostatnie lata.

 

Uuuuuuuuua. A ile ja się tutaj naczytałem "wywalić ludzi n". To jak to jest z tym doświadczeniem :lol2:

Kto pisał to pisał. Dla mnie zarówno w Nce jak i w C+ są zarówno dobrzy komentatorzy jak i słabi (np. Ryczel czy Kalinowski z Nki czy Milko czy Olbrycht z C+). Poza tym doświadczenie to nie tylko komentatorzy. Ba, to przede wszystkim nie komentatorzy. Doświadczenie to to w jaki sposób są te transmisje robione. Wcześniej w Nce, teraz w nc+ jest prawie godzinne studio przed, potem jeszcze dłuższe studio po meczu ze skrótami, do tego transmisja z 4-5 meczów jednego wieczoru plus Multiliga. Wszystko w HD.

 

 

Ale z drugiej strony można powiedzieć że Polsat też mocno przepłacił za te mecze reprezentacji, a chwalą się tym jakby kupili w pakiecie Premier League

 

Mecze reprezentacji, a mecze Ekstraklasy to zupełnie dwie inne bajki biznesowe. Podkreślam biznesowe na linii telewizja - właściciel praw :D

Ekstraklasa przyciąga o wiele więcej abonentów do C+ czy teraz nc+, niż jakieś mecze reprezentacji do CP. Tym bardziej że to co najważniejsze z reprezentacji (mecze Polski) i tak poleci w otwartej stacji. A dla samego Euro 2016 nikt nie będzie brał na 2-3 lata CP. Obejrzą w barach (jak z PPV) albo kanałach FTA z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa to magnes przyciągający ludzi do ncplus. Z Borka to się taki gwiazdor robi jak Ibisz - zobaczycie ze niedługo w telewizji śniadaniowej wyląduje.

a co do transmisji i jego argumentu że ludzie ncplus nie znają się na komentowaniu Ligi Mistrzów. Jakoś aż tak wielkiej różnicy nie widzę miedzy komentowaniem meczu Real-Barcelona czy też Inter-Milan a meczami LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się że w następnym przetargu do praw do Ligi Mistrzów wystartują NC+ i TVP jako razem. widać że miedzy nimi jest dobra współpraca, Polsat już nie posmakuje LM,oni z nikim się nie liczą , nikt pewnie nie che z nimi współpracy

 

NC+ kupi całość LM, pozniej odsprzeda TVP sublicencje na 1 mecz w środe, dostaną kilka praw od TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2) Ekstraklasa za droga i to dzięki Canal+

Tutaj nie ma wątpliwości. Bez względu na to czy Polsat krytykuje widząc w tym swój biznes, ale 120 mln zł rozpocznie za polską ligę to przegięcie. A do tego, jeśli wierzyć Borkowi, Canal+ dopłaci kilkadziesiąt milionów złotych, by w kolejnym sezonie mieć Ekstraklasę na wyłączność. Niestety taka wysoka cena to także wina Canal+. Stacja przez wiele lat ładowała miliony w polską ligę wygrywając przetargi na horrendalne pieniądza, a klubom łatwiej było brać kasę od TV niż walczyć o kasę od sponsorów i kibiców. Efekt mamy taki, że w Anglii mecze ligowe mają wypełnione dwupoziomowe stadiony a kluby sponsorów i nie muszą liczyć na TV, a u nas gdyby nie TV kluby by upadły.

 

Dobrze Borek powiedział, że Canal+ z polskiej ligi zrobił mistrzostwo, ale z drugiej strony ładował kasę, co powodowało, że telewizja była pewnym i głównym źródełkiem milionów. Wszystko ładnie wygląda w telewizji, ale gdy polskie kluby walczą o LM czy LE czar pryska.

 

Ekstraklasa jest za droga to fakt, ale czy głównie przez Canal+?

Sorki, ale w przetargach Canal+ był tylko jednym z walczących i chcąc wygrać musiał przedstawić lepsze warunki niż konkurencja. Gdyby Canal+ nie wygrał zrobiłby to Polsat lub ITI (w poprzednim przetargu). Pozatym przypominam sobie sytuacje gdzie po przegranych przetargach Polsat wszem i wobec głosił jaki to jest poszkodowany, bo dawał więcej pieniędzy, a wygrało C+.

Owszem Ekstraklasa jest duuuużo za droga, ale winne są wszystkie media, które chciały na gwałt mieć "naszą ligową", windując do niebotycznych granic jej cenę podczas przetargów. Takie są prawa rynku, są klienci, jest popyt to cena idzie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi doświadczenie? Liczy się to w jaki sposób to pokazują - HD, kilka meczów do wyboru, Multiliga. Poza tym nie zgodziłbym się że Canal+ nie ma doświadczenia w LM. Mimo wszystko korzystają na pewno z doświadczenia ekipy Nki, która miała LM przez ostatnie lata. Nka miała całą LM więcej czasu niż Polsat, więc to prędzej Polsat nie ma doświadczenia w tym temacie.

 

.

 

Taa i właśnie to korzystanie z dawnej ekipy nKi to jest strzął w kolano! Nikt stamtąd może wyłąćzając jedynie Surme i Marchlińskiego nie nadaje się do komentowania meczów, a już na pewno nie przy LM!

Zarzut Borka polegał na tym, ze LM powinni robić najlepsi komentatorzy a tego w C+ nie ma bo robią to jakiś dziad Jagoda, Durda czy nie daj Boże Milko i Jezierski. To jest zarzut bardzo na miejscu. A Borek o tym mówił, przynajmniej ja to wyczytałem z jego słów.

 

 

Jestem także zdania że kibice bardziej chcą oglądać swoje ulubione kluby niż inne reprezentacje np Holandii, Anglii. Kibice tylko oglądają mecze Reprezentacji Polski, a będą oglądać inne reprezentacje które Polsat będzie pokazywać? Mam wątpliwości, kluby maja większa oglądalność takie jest moje zdanie.

 

Kibice oglądają inne reprezentacje tylko na MŚ i ME, ale nie el. ME i MŚ.

 

No to Cię zdziwię, bo ja ogladam inne reprezentacje w eliminacjach. Bardzo lubię oglądać mecze Francuzów u siebie jak Orange sport je pokazuje, mecze Holendrów są ciekawe, Hiszpanów lubię popatrzeć bo interesuje się bardzo ich ligą. Często olewałem mecze Polaków bo po co na to patrzeć jak grają żałośnie i bez ładu i składu ? Oglądalem tylko mecze Polaków z Ukrainą, Anglikami, domowy z Czarnogórą i to wszystko bo reszta była albo nieciekawa albo kolidowała z po prostu ciekawszymi starciami jak chociażby Francja - Hiszpania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W el. Nie będzie hitów Hiszpania- Włochy, czy Włochy-Holandia, itd... bo najlepsze zespoły są w 1 koszyku, zobacz jakie jest rozstawienie, najwyżej mogą być fajne mecze Hiszpania-Szwecja. Holandia- Ukraina, Belgia-Portugalia, Jeśli będzie takie losowanie

 

 

EL ME Euro2016 rozstawienie koszyków:

: Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Anglia, Grecja, Portugalia, Rosja, Bośnia i Hercegowina

 

2: Szwecja, Ukraina, Chorwacja, Dania, Szwajcaria, Belgia, Czechy, Węgry, Irlandia

 

3: Serbia, Turcja, Słowenia, Rumunia, Izrael, Norwegia, Słowacja, Austria, Czarnogóra

 

4: Armenia, Polska, Szkocja, Finlandia, Łotwa, Walia, Bułgaria, Estonia, Islandia

 

5: Białoruś, Irlandia Północna, Albania, Litwa, Mołdawia, Macedonia, Azerbejdżan, Gruzja, Cypr

 

6: Luksemburg, Kazachstan, Liechtenstein, Wyspy Owcze, Malta, Andora, San Marino, Gibraltar

 

Jeden wniosek:

Nie będzie żadnych fajnych klasyków czy hitów

 

Lepsze są juz mecze towarzyskie np Hiszpania -Wlochy który będzie 5 marca

Ale rozrywki klubowe są lepsze, NC+ ma najlepszą piłkę klubową , taka jest prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komentatorów byłej n... Nie są źli, Marchliński i Surma to według mnie jedni z lepszych w nc+. Gleń daje radę, Jagoda czy Bandych też jako tako. Dryła świetny komentator żużla, ręcznej i nożnej też. Karpiński znakomity prowadzący... Ryczel też fajny komentator, ale wszyscy go znienawidzili za mecz Dortmundu z Malagą.... Jedyni słabi ludzie z n to Salak, Kalinowski, Majewski i Zawioła. To tezn sam poziom co Milko, Jezierski, Kosowski czy Westfal....

 

A doświadczenie jest, Gleń Marchliński, Dryła, Pełka, Olbrycht, Durda komentowali już kiedyś LM i robią to nadal dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tym durnym argumentem, mecz Ligi Mistrzów nie różni się niczym od hitu ligi angielskiej, hiszpańskiej czy włoskiej. Komentator ma po prostu dobrze komentować -na odpowiednim poziomie merytorycznym i tak by nie zanudzić widza,czyli na odpowiednim poziomie emocji. NC+ daje 4-5 meczów dziennie, większośc, jeśli nie każdy komentuje komentator wraz z ekspertem. Porządny magazyn przed meczami, skróty dobrze opakowane. Trudno by wszystkie mecze były komentowane ze stadionu, jadą na te najważniejsze. Zresztą jak jest fachowy komentator to sobie poradzi. Ludzie woleli olimpiady z dziupli Eurosportu niż ze stadionu TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to właściwie nawet wolę komentarz z dziupli. Już mówię dlaczego. Po pierwsze głos komentatora jest bardziej wyrazisty, czysty. Lepiej się go słucha. Nie ma efektu przytłumienia. Po drugie obecność komentatora w dziupli jest (niemal) gwarantem braku usterek dźwiękowych. Pamiętacie gdy komentatorzy gościli na Camp Nou czy innych hiszpańskich stadionach? Ileż to już razy oglądaliśmy w przeszłości przyśpieszony lub spóźniony głos komentatora względem boiskowych wydarzeń? Zdarzało się to chyba najczęściej podczas El Clasico. Piszę o meczach La Ligi, bo gdy miałem Cyfrę+ to zapamiętałem, że tam najczęściej dochodziło do takich cyrków.

 

Nie ma chyba nic gorszego niż spóźniony lub przyśpieszony komentarz. To gorsze niż oglądanie retransmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi doświadczenie? Liczy się to w jaki sposób to pokazują - HD, kilka meczów do wyboru, Multiliga. Poza tym nie zgodziłbym się że Canal+ nie ma doświadczenia w LM. Mimo wszystko korzystają na pewno z doświadczenia ekipy Nki, która miała LM przez ostatnie lata. Nka miała całą LM więcej czasu niż Polsat, więc to prędzej Polsat nie ma doświadczenia w tym temacie.

 

.

 

Taa i właśnie to korzystanie z dawnej ekipy nKi to jest strzął w kolano! Nikt stamtąd może wyłąćzając jedynie Surme i Marchlińskiego nie nadaje się do komentowania meczów, a już na pewno nie przy LM!

Zarzut Borka polegał na tym, ze LM powinni robić najlepsi komentatorzy a tego w C+ nie ma bo robią to jakiś dziad Jagoda, Durda czy nie daj Boże Milko i Jezierski. To jest zarzut bardzo na miejscu. A Borek o tym mówił, przynajmniej ja to wyczytałem z jego słów.

Błędem to jest ślepe zapatrzenie w Canal+. W C+ też jest kilkupseudofachowców którzy nadają się do wy[beep]a w pierwszej kolejności. Muszą mieć niezłe kwity na Smokowskiego że taki Olbrycht czy Milko czy inny Durda, który przegadał ostatnio pół hymnu UK podczas gali bokserskiej cały czas pracują w C+.

Nie mam najlepszego zdania o wielu osobach z redakcji sportowej Nki na czele z Ryczelem czy Kalinowskim, ale niestety w C+ też nie ma samych mistrzów komentarza, jak niektórzy zaślepieni próbują wmówić.

 

A LM robi ten kto ma prawa i to jego sprawa kto będzie mecze komentował. Borkowi jak coś nie pasuje to niech wraca do Canal+, bo dla niektórych przypomnę że swego czasu Borek był właśnie związany z redakcją Canal+. Poszedł do Polsatu to niech ma pretensje do Soloża że ten nie wykłada odpowiednich pieniędzy na LM czy całość Ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa to magnes przyciągający ludzi do ncplus.

 

Inaczej. Ekstraklasa to magnes przyciągający do Canal+,a nie wszyscy mający nc+ mają Canal+. Ale niewątpliwe popularność Canal+ zyskuje dzięki Ekstraklasaie, dlatego Canal+ opłaca się wydawać miliony :D

 

Ekstraklasa przyciąga o wiele więcej abonentów do C+ czy teraz nc+, niż jakieś mecze reprezentacji do CP. Tym bardziej że to co najważniejsze z reprezentacji (mecze Polski) i tak poleci w otwartej stacji. A dla samego Euro 2016 nikt nie będzie brał na 2-3 lata CP

 

Dlatego celem Polsatu jest zarobienie na najważniejszych meczach Polaki, a nie dokładanie. Zapewne dzięki Polsatowi obejrzysz te mecze w dekoderze nc+, i dzięki Tobie Polsat zarobi na reklamach więcej niż Canal+ na Ekstraklasie.

 

Tak szczerze mówiąc, to ja osobiście mam gdzieś, gdzie będzie dany mecz. Takie prawa rynku, że raz jedna stacja TV ma prawa, raz inna. Po prostu najważniejsze, by mieć dostęp. Jestem abonentem kablówki i w jednym dekoderze mam sportowe kanały Polsatu i nc+, więc mam dostęp do wszystkich interesujących wydarzeń sportowych. A komentarz i analizy? Jak wszędzie, raz lepsze tu, raz lepsze tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego celem Polsatu jest zarobienie na najważniejszych meczach Polaki, a nie dokładanie. Zapewne dzięki Polsatowi obejrzysz te mecze w dekoderze nc+, i dzięki Tobie Polsat zarobi na reklamach więcej niż Canal+ na Ekstraklasie.

Na mnie nic nie zarobią bo nie mam telemetra. Ale wiem o co ci chodzi. To też jest jednak ryzyko bo jak te [beep]chy przegrają kilka pierwszych meczów to później oglądalność poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...