Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak dla większości, ale nie sądzę żeby taka liga francuska była bardziej atrakcyjna niż włoska.

Na pewno nie jest, ale ze względu na rodowód Canal+ liga francuska musi być:-). Wiadomo, że największą popularnością cieszą się liga polska(to nie żart), potem angielska i hiszpańska(Real i Barca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon

@Syryl

 

Normalnie nie wierzę co czytam. Macie mentalność słonecznej platformy :lol2: Serio i koniecznie potraktujcie to jako obrazę. Przeczytajcie jeszcze raz swoje wypowiedzi i sami wyciągnijcie wnioski dlaczego tak o was napisałem.

 

Canal+ jest jak najbardziej stacją premium,

 

Stacja premium bez standardów stacji premium :lol2:

 

pokazuje mecze które cieszą się największą oglądalnością.

 

To tak samo jak TVP :lol2:

 

Niestety Serie A nie zalicza się do tych lig

 

A dlaczego się nie zalicza? Bo Canal+ odwala fuszerkę, amatorszczyznę. Dlaczego więc mecze Serie A miały się cieszyć w poprzednich sezonach oglądalnością? Na jakiej podstawie? Toż to lepiej było sobie streama w komputerze odpalić niż oglądać kolejny mecz z poślizgiem bo magazyn z gadającymi głowami się przedłużył. Ja jako fan Serie A z powodu tej fuszerki powiedziałem im papa. Myślisz, że ludzie to jelenie? Nikt Ci nie zapłaci 100 złotych za odwalanie fuszerki, którą nazywa się premium. Ja np. się bardzo zraziłem, wiem że wielu kibiców Serie A również. Pisanie, że Serie A to nieciekawa liga jest błędem, bo skoro ta liga jest nieciekawa to dlaczego prawa do niej są najdroższe na świecie zaraz po Premier League?

 

a ostatnie występy zespołów włoskich w Lidze Mistrzów na pewno nie poprawią jej wizerunku.

 

Czy ja wiem.

 

Napoli odpadło z twarzą, mając dwa razy więcej punktów od Zenitu który awansował. To samo Napoli (reprezentant ligi o tym złym wizerunku) potrafiło wygrać z liderem Premier League (reprezentantem ligi o dobrym wizerunku) i finalistą LM. Zadecydowały niuanse w małej tabeli.

 

Juventus wyraźnie źle rozłożył siły (genialnie gra w lidze), raził nieskutecznością w dwóch pierwszych meczach które powinien wygrać, a potem odpadł w meczu rozgrywanym w skandalicznych warunkach.

 

Liga Mistrzów to specyficzne rozgrywki. Pisałem już wcześniej żeby nie brać ich tak dosłownie. Weźmy np. Milan. W lidze wszyscy ich leją, notują najgorszy start, a tutaj proszę w LM idzie im o wiele lepiej.

 

Z całym szacunkiem, ale Juventus, Milan i Napoli ma więcej kibiców na świecie niż cztery kluby niemieckie razem wzięte. Serio... więc nie rozumiem o jakim wizerunku mowa?

 

Tak czy owak. Włosi wciąż mają 5 klubów w Europie. Ligi Europejskiej nie poważam, ale bądź co bądź po Anglii, Hiszpanii, Niemczech i właśnie Włoszech... każda inna liga odstaje jeśli chodzi o liczbę uczestników w LE i LM.

 

Kwestia medialności ligi, jest Juve które zgarnie mistrzostwo, Roma i Napoli, Milan i Inter nie potrafią się utrzymać w czołówce,

 

Nie lubię takiego sugerowania się daną chwilą.

 

a też dla zwykłego Janusza liga włoska jest bardzo nudna względem angielskiej

 

I to ma być argument? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon

@Syryl

Normalnie nie wierzę co czytam. Macie mentalność słonecznej platformy :lol2: Serio i koniecznie potraktujcie to jako obrazę.

Ja Cię nie obrażam, wyrażam tylko swoje zdanie poparte badaniami oglądalności. Ty niestety bronisz przegranej sprawy jak przystało na abonenta słonecznej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufladkujesz mnie, niepotrzebnie. To że jestem abonentem CP nic nie znaczy. Wcale się tym nie szczycę, nie obnoszę. Nie mam problemów ze skrytykowaniem działań Zygmunta i jego świty, nie mam też problemu z wytknięciem amatorszczyzny kanałowi premium z którym miałem już do czynienia.

 

To jest forum więc piszę to co myślę. Wyrażam swoje opinie, swoje zdanie na różne tematy.

 

Nie bronię przegranej sprawy lecz bronię swoich argumentów. Opisuję rzeczywistość. Dla mnie kanał premium, który nie spełnia pewnych wymogów jest tylko samozwańczym kanałem premium. Kanałem, który okłamuję, oszukuję ludzi. Obiecuję im pewne standardy, a potem nie dotrzymuję słowa. Pisałbym tak samo jeśli kanalarze odstawialiby podobne numery w przypadku jakiegoś filmowego pasma lub... ligi NBA na przykład. O takich rzeczach trzeba mówić i to głośno. Konstruktywna krytyka popycha tą drugą stronę do pewnych zmian, zmian na lepsze. Gdyby abonenci C+ od początku istnienia stacji nie krytykowali działań C+ ta stacja nie rozwinęłaby się, utknęłaby w martwym punkcie.

 

Weźmy np. obecną sytuację. Gdyby abonenci potakiwali główkami jak te pieski-zabawki na tylnym siedzeniu zgadzając się na każdy szajs jak serwuje nc+ nie mielibyśmy trzech meczów Serie A. To już jest postęp, bo wcześniej były tylko dwa mecze. Doceniam to, ale nie czuję spełnienia z tego powodu. Mamy XX1, 2014 rok, Polska weszła do Unii, w PL śmiga już PPV (kto jeszcze kilka lat temu wierzył w PPV na Wisłą? :lol2: ). Świat idzie do przodu, a kwestia Serie A na antenie na antenie tej platformy wlecze się. Progresuje bardzo powoli.

 

Ja sobie niczego nie zmyśliłem. Byłem naocznym świadkiem niekompetencji ludzi z C+ i opisałem to wszystko w dobrej wierze. Nie dlatego żeby kogoś urazić. Po prostu zobaczyłem problem i go opisałem. Pewnie z tego samego powodu jakiś procent abonentów opuścił szeregi dawnej Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufladkujesz mnie, niepotrzebnie. To że jestem abonentem CP nic nie znaczy.

Kto Mieciem wojuje ten od Miecia ginie:). Sam zacząłeś pisząc o mentalności słonecznej platformy, ja tylko odpowiedziałem na Twój post.

1. Abonentem Canal+ jestem od samego początku istnienia tej stacji na rynku polskim- pamiętam karty w kształcie kluczyka do analogowych dekoderów i uważam, że jak najbardziej jest to stacja premium, a jej oferta sportowa jest genialna(oczywiście dla mnie). Czegóż więcej trzeba dla prawdziwego kibica niż możliwość oglądania najlepszych piłkarskich lig, LM, nba. Dla mnie bomba.

2. O kryzysie w lidze włoskiej mówi wielu jej sympatyków m. in. Boniek. Stare, puste stadiony, coraz mniej gwiazd(porównaj sobie zarobki najlepszych zawodników w poszczególnych ligach), powszechny kryzys spowodował takie a nie inne wyniki zespołów Serie A w Lidze Mistrzów- dla mnie wyznaczniku poziomu i rozwoju danej ligi. Na tę chwilę najmocniejsze ligi to angielska, niemiecka i hiszpańska.

3. Rozumiem Twoją miłość do ligi włoskiej, ja uwielbiam oglądać ligę polską(a przynajmniej niektóre zespoły), ale nie jestem w tej namiętności zaślepiony i nie twierdzę, że Legia wygra Ligę Mistrzów :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wdając się w spory na temat wyższości lig to chcę podkreślić jedną rzecz. Niezależnie od tego jak oceniamy daną ligę - czy to jest najlepsza czy 4-5 liga świata to abonent stacji PREMIUM ma prawo oczekiwać,że po wpłaceniu niemałej sumy miesięcznie pieniędzy otrzyma bardzo dobrze opakowany,zrealizowany produkt . Niestety Serie A jest w NC+ traktowane jak piąte koło u wozu,a to nie są standardy jakie winna mieć stacja/platforma PREMIUM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Mieciem wojuje ten od Miecia ginie:). Sam zacząłeś pisząc o mentalności słonecznej platformy, ja tylko odpowiedziałem na Twój post.

To mnie źle zrozumiałeś. Pisząc o słonecznej platformie, słonecznych samurajach, słonecznych krwiopijcach zawsze mam na myśli decydentów CP, nie abonentów. Nie mierzę ludzi miarą: kto jaką ma platformę.

 

1. Abonentem Canal+ jestem od samego początku istnienia tej stacji na rynku polskim- pamiętam karty w kształcie kluczyka do analogowych dekoderów i uważam, że jak najbardziej jest to stacja premium, a jej oferta sportowa jest genialna(oczywiście dla mnie). Czegóż więcej trzeba dla prawdziwego kibica niż możliwość oglądania najlepszych piłkarskich lig, LM, nba. Dla mnie bomba.

Super, ale Ty idziesz w ilość, ja patrzę też na jakość. Kanał premium powinien spełniać oba te kryteria. Ty jesteś zadowolony z C+ bo:

3. Rozumiem Twoją miłość do ligi włoskiej, ja uwielbiam oglądać ligę polską(a przynajmniej niektóre zespoły),

No właśnie. T-Mobile Ekstraklasę transmitują miliard razy lepiej od Serie A. Ciekawe czy gdyby proporcje się odwróciły czy też byłbyś taki do przodu :)

 

2. O kryzysie w lidze włoskiej mówi wielu jej sympatyków m. in. Boniek. Stare, puste stadiony, coraz mniej gwiazd(porównaj sobie zarobki najlepszych zawodników w poszczególnych ligach), powszechny kryzys spowodował takie a nie inne wyniki zespołów Serie A w Lidze Mistrzów- dla mnie wyznaczniku poziomu i rozwoju danej ligi. Na tę chwilę najmocniejsze ligi to angielska, niemiecka i hiszpańska.

A tuż za nimi jest ta ogarnięta kryzysem Serie A i potem przepaść.

 

Jednakże wymieniłeś tylko kilka aspektów, a ja powtarzam i będę powtarzać to jak mantrę. Serie A może być w kryzysie, ale to właśnie prawa TV do Serie A sprzedają się zaraz po Premier League najdrożej.

 

Puste stadiony? W Hiszpanii średnia liczba widzów na meczach pomimo lepszych stadionów to 28 tysięcy, we Włoszech 22 tysiące. Nie jest to jakaś przepaść. Pisanie, że w Serie A są puste stadiony to nadużycie.

 

Prawdę mówiąc to we Włoszech trybuny mimo mniejszej liczby widzów są w wielu przypadkach głośniejsze niż w Niemczech.

 

A co do Ligi Mistrzów to jak pisałem nie jest to dla mnie jakiś wyznacznik co pokazuje chociażby przykład Milanu z tego roku. Mam duży dystans do LM. Poczynając od rankingu UEFA, który uważam za jakiś błąd systemowy, który nomen omen przy sprzyjających wiatrach może pomóc klubom włoskim w tym sezonie jeśli te nie oleją LE.

 

Szczerze mówiąc nie widziałem znaczącej różnicy między Juventusem a Realem, czy Napoli a Arsenalem czy Borussią Dortmund. Nie mówiąc już, że ten bardzo słaby Milan potrafił urwać punkty Barcelonie. Nie chcę bronić na siłę drużyn z Serie A, ale też nie chcę wywoływać kolejnej dyskusji nie na temat dlatego w tym miejscu zamilknę.

 

ale nie jestem w tej namiętności zaślepiony i nie twierdzę, że Legia wygra Ligę Mistrzów :).

Pozdrawiam.

 

Pijesz do mnie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]A co do Ligi Mistrzów to jak pisałem nie jest to dla mnie jakiś wyznacznik co pokazuje chociażby przykład Milanu z tego roku. Mam duży dystans do LM. Poczynając od rankingu UEFA, który uważam za jakiś błąd systemowy, który nomen omen przy sprzyjających wiatrach może pomóc klubom włoskim w tym sezonie jeśli te nie oleją LE.

 

No właśnie. Jeśli nie oleją LE. Jakby wyglądał ranking, gdyby Włosi poważnie podchodzili do tych rozgrywek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię gdybać. Przyznaję wam rację, że Bayern Monachium jest lepszy od wszystkich włoskich klubów razem wziętych, że na ten moment Borussia jest minimalnie mocniejsza od Napoli i Juventusu. Co do pozostałych drużyn (a one też stanowią o sile danej ligi - a może przede wszystkim one) to już nie byłbym taki pewny czy kluby niemieckie są lepsze od włoskich. O ile jeszcze Leverkusen sprawia wrażenie solidnej ekipy (choć cały czas mam w pamięci jak upokorzył ich Manchester United na BayArena) to reszta klubów niemieckich mnie jakoś nie porywa, ale już zostawmy ten temat. Nie czas i miejsce na takie rozprawki.

 

Kończąc wątek Serie A to mam pytanie a'la stricte SATKurier: Jak to jest z tymi prawami do Serie A na antenach Canal+ i nSport? Z początku była mowa o meczach 2+1 (2 mecze w C+/nSport + Orange Sport), a potem mieliśmy 3 mecze na antenach nc+ i 1 mecz w OS. Teraz w nc+ znowu są tylko dwa mecze na kolejkę. Przyznam, że pogubiłem się trochę. Oni kupili jakąś konkretną liczbę tych spotkań? Jak to jest :?: Orientuje się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjezdzam, tylko przypominam tym co zapomnieli.

 

Tutaj masz to samo w wersji niemieckiej, czyli mafia chorwacka, mafia azjatycka, ustawianie meczów, przekupni sędziowie, przekupni piłkarze itp. do wyboru, do koloru:

http://de.wikipedia.org/wiki/Fu%C3%9Fball-Wettskandal_2005

 

Tutaj masz trochę klasyki. Lektor PL. Reportaż Eurosportu 2:

http://de.wikipedia.org/wiki/Bundesliga-Skandal

 

Tutaj korupcja w Niemczech na skalę międzynarodową. Słynne śledztwo, które zostało ujęte m.in. w filmie dokumentalnym pt. "Sport, mafia i korupcja" które mogłeś obejrzeć na antenie Canal Plus:

http://en.wikipedia.org/wiki/2009_European_football_betting_scandal#Investigation_and_arrests

 

Tutaj pojedyncze wyznanie jednego z piłkarzy:

http://www.sport.pl/sport/1,65025,8906807,Bundesliga__Pilkarz_przyznal_sie_do_korupcji.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...