Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam ten sam problem. Komunikacja między dekoderami zamiera kilka razy dziennie. Jak komunikacja zamiera to dekoder główny nie ma połączenia do internetu (aplikacje sieciowe np. Nc+ nie działają). Nie pomaga odświeżenie adresu IP, nie pomaga również ustawienie adresu statycznego. Jedyne co pomaga to restart dekodera głównego. Dzwoniłem do operatora. Sugerowano awarię karty sieciowej i oddanie dekodera do serwisu. Zaznaczono, że raczej nie naprawiają tylko wymieniają na nowy ale po ekspertyzie. Oczywiście zaraz się okaże, że nowych dekoderów, które obsługują multiroom premium nie ma :)

Na moje oko operator chce się pozbyć usługi premium i stąd problemy z dekoderami - i obym nie miał racji.

Czy więcej osób ma ten sam problem?

A może komuś udało się to naprawić??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 hours ago, gregor1985 said:

a mam pytanie o moltiroom, czy ultrabox 4k jako głowny będzie współpracował z box+/hd adb 2849/50st jako dodatkowy bo wiem że swego czasu ultra współpracował tylko z wifiboxem ?

 

Nie współpracował przez pierwsze 3 miesiące od pojawienia sie w ofercie, potem była poprawka do softu i od tej pory współpracuje bez zarzutu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dariog8
Jako dodatkowy zaproponowali Ci WifiBoxa+ (nic "nowszego" nie mają). A ten dekoder z trudem radzi sobie z płynną zmianą kanałów ? przy odrobinie cierpliwości obsłuży NC+ GO. Lecz o funkcji nagrywania raczej zapomnij, ja na swoim egzemplarzu nie próbowałem nagrywać ale inni forumowicze tak i narzekają bardzo. Jeśli możesz to pozostań przy Box+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ozzy666 napisał:

@dariog8
Jako dodatkowy zaproponowali Ci WifiBoxa+ (nic "nowszego" nie mają). A ten dekoder z trudem radzi sobie z płynną zmianą kanałów ? przy odrobinie cierpliwości obsłuży NC+ GO. Lecz o funkcji nagrywania raczej zapomnij, ja na swoim egzemplarzu nie próbowałem nagrywać ale inni forumowicze tak i narzekają bardzo. Jeśli możesz to pozostań przy Box+.

 

Dziś rozmowa z konsultantem. Mój stary Box+ (multiroom premium) nie będzie współpracował z Ultraboxem. Naprawdę? Muszę zmienić na Wifiboxa. Podobno nowych box+ nie ma już praktycznie nigdzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dariog8 napisał:

 

Dziś rozmowa z konsultantem. Mój stary Box+ (multiroom premium) nie będzie współpracował z Ultraboxem. Naprawdę? Muszę zmienić na Wifiboxa. Podobno nowych box+ nie ma już praktycznie nigdzie.  

Bo nie będzie. MR Pseudo premium nie jest już oferowany. Jeśli chcesz go zachować, musisz pozostać przy starym sprzęcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, ircios said:

Bo nie będzie. MR Pseudo premium nie jest już oferowany. Jeśli chcesz go zachować, musisz pozostać przy starym sprzęcie. 

Możesz mieć Ultraboxa+ 4K z mydelniczką ale w opcji MR Standard. Zdajesz w salonie C+ MR Premium, wymieniasz obecny dekoder główny na 4K a nastepnie pobierasz MR Standard z nową mydelniczką (bedzie to model 2851S bez wejscia DVB-T) i po sprawie. Zawsze tak robie w swoim salonie jak ktoś chce zachować "mydelniczkę" :-)

Edytowane przez Salon Canal+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Salon Canal+ napisał:

Zależy jaką ofertę dostał przy przedłużeniu, w większości przypadków od kilku miesięcy jest oferta, że pierwszy dekoder do MR standard jest za 0 zł a każdy kolejny 49 zł, ale to zależy od danej umowy / aneksu.

Dostalem ofertę ultrabox+ za 0 a najem 5zl/msc A dekoder multiroom za 49zl. Przy czym konsultant zaznaczył że raczej nie ma już box+ a tylko wifibox+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy punkt ma mydelniczki, bo musi mieć np. na wymiany serwisowe. Mi się nigdy nie zdarzyło żeby brakowało na stanie u nas w sklepie. Jak zaczyna brakować to zaraz dosyłają. Nie pytaj się konsultanta tylko idź do salonu i zapytaj się czy mają u siebie 8-)

Edytowane przez Salon Canal+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem dzisiaj stary dekoder Turbo na dekoder 4k. Do tej pory multiroom miałem z dekodera głównego kablem ethernetowym. Wszystko działało  mogłem oglądać kanały niezależnie na dwóch dekoderach oraz nagrywać w pełni kanały. Po wymianie mam problem, bo sygnał z konwentera musi być doprowadzony z anteny do każdego dekodera. Mam antenę z konwenterem tpu TWIN i dwa kable miałem podłączone do dekodera TURBO, teraz okazuje się, że muszą podłączyć dwa kable do dekodera 4k oraz kolejny antenowy do dekodera multiroom - a nie ma już jak poprowadzić. Mam położony tylko kabel ethernetowy pomiędzy pokojami. Czy jest jakieś rozwiązanie na to? Może jakieś splittery sygnału etc.? Chodzi o to, że nie mam jak poprawadzić 3 kabla od anteny, mogę tylko poprowadzić kabel od głównego dekodera do kolejnego, bo mam przeciągnięty kabel ethernetowy, ale czy rozdzielenie sygnału pomoże?

 

Czy rozwiązaniem właściwym bedzie zakup konwentera UNICABLE i podłącznie trybem jednokablowym główny dekoder a drugi wolny przewód z konwentera przedłużę i podłącze pod dekoder drugi? Ale czy będę miał pełną funkcjonalność - nagrywanie, niezależne oglądanie kanałów? czy będą jakieś ograniczenia?

Jeżeli będzie ok, to jaki zakupić najlepiej konwenter unicable?

Edytowane przez Arkadiusz Mariat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany dekodera zmigrowałeś z multiroom premium do standard. W tym rodzaju multriroomu należy zapewnić sygnał sat każdemu dekoderowi z osobna.

Wymiana konwertera i przedłużenie sygnału sat do drugiego dekodera załatwi temat. Unicable zapewni pełną funkcjonalność ultraboxowi.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dekoder dodatkowy (jaki model?) także obsługuje unicable, to wystarczy Ci LNB SCR z jednym wyjściem, tylko jeden przewód od konwertera i rozdzielenie sygnału 1/2 przy dekoderze głównym. Jeżeli drugi dekoder nie wspiera technologii jednokablowej, to potrzebujesz LNB SCR + Legacy i dwa oddzielne przewody do dekoderów.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić bloker do obecnego tunera za ok 70-80zł (wpisz w google bloker fedc) lub tuner na systemie E2. Najtańsze obecnie warianty z popularnego serwisu aukcyjnego to Zgemma h.2s (190zł używany - wisi 1 oferta) i Zgemma H5 (280zł nowy)

Oprogramowanie do obsługi kart zawiera w sobie od dłuższego czasu obsługe FEDC, a jak wgrasz nowszą wersje i wpiszesz co trzeba to karta ruszy w Nagravision 1813 bo pewnie w lipcu poleci tunel seca, a wraz z nim fedc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...