Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, mam pytanie o Canal+ VOD bo już zgłupiałem - w multiroomie pocyfrowym (dwie karty, dwa deki od nich) to dziadostwo działa tylko na dekoderze "głównym"? - kojarzę że ktoś (konsultant?) kiedyś mnie się pytał który dekoder jest "główny". W cyfrze miałem pejsa i philipsa - działało na obu, po przejściu do nc+ działało tylko na pejsie (nawet o tym nie wiedziałem, nie sprawdzałem philipsa, dopiero na sam koniec umowy się kapnąłem), teraz przy przedłużaniu kolejny raz umowy poprosiłem o wymianę philipsa (wieszał się itd), mam drugiego pejsa i też na nim nie mam dostępu do VODy - napis "dostępne wkrótce" przy każdym filmie. Na tym pierwszym pejsie wszystko gra i buczy. Sprawdzałem w regulaminie i gdzieś tam jest zapis (chyba przy multiroomie właśnie), że "Canal+ VOD" nie działa na sprzętach dodatkowych - jakoś tak. Ale! kiedy przedłużałem 2-3 tygodnie temu umowę, konsultant mówił "i włączę Panu Canal+ VOD" co mnie zaskoczyło bo wiedziałem, że mam to na pejsie. Możliwe że chodziło mu o ten dodatkowy dekoder? czy nie ma możliwości żeby na obu VOD działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast wifi czy kabla lan można wykorzystac adaptery PLC- czyli wykorzystanie instalacji elektrycznej do przesyłania internetu i połączenia dekoderow ze sobą w siec.

Wpina się do gniazdka z prądem adaptery i podpina dekodery kablem lan i po sprawie. Do jednego z adapterow wpina się kablem lan sygnał internetu z routera. Działa stabilnie w obrębie jednego licznika i jednej fazy :) .

Trochę drożej ale kabla nie trzeba tyle ciągnąc i kuc scian, wiercic dziur, nie gubi sygnału jak po wifi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie podpisalem kolejna umowez nc+. Mialem do tej pory MR na dwa moduly ktore trzeba ladowac co kilka godzin , teraz mam mzliwosc wymiany na dwie niezalezne karty.

 

Mam dekoder Pace i drugi to philips czyli teraz dostane dwie karty do dekoderow i moge sobie podlaczyc jak chce czy sa jakies ograniczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jak kabel ma 30 metrów to może już w ogóle nie widzieć drugiego końca. Teoretycznie sięgają do 100 metrów, w praktyce widziałem takie, które właśnie przy 30 nie puszczały sygnału w ogóle. To po pierwsze. A po drugie co ma tam być stabilne? To nie MR Premium tylko Standard, przesyłane maja być tylko uprawnienia. Może być PLC, ale wystarczy tylko jeden adapter wifi, który można kupić już za 50 zł a dobry kabel za 2 zł za metr razy 30 to 60 zł, więc nie ma specjalnej różnicy w cenie przy tych odległościach.

 

Edit: Dobra, o tych 20 metrach (a nie 30) pisał kto inny, w każdym razie adapter wifi wystarczy, nie jest specjalnie drogi a nie musi mieć idealnych pingów, bo to tylko przesyłanie uprawnień. Jeśli chcesz korzystać na drugim dekoderze z usług typu netVOD itd. to lepiej puścić po kablu, w innym przypadku nie obawiaj się i bierz adapter, tylko taki zakończony wtyczką RJ45 a nie na USB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a pójdzie tak: miałbym u siebie dekoder główny ten z dyskiem 500GB (trzeba mieć) i podłączyłbym do internetu kablem LAN poprzez router co stałby obok a dekoder dodatkowy byłby w pokoju obok i leciałby przez adapter WIFI z końcówką LAN, ewentualnie adapter poprzez gniazdo elektryczne z końcówką LAN ?

 

ps. a jak by było odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...