Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki ircios za pomoc! Jednak pomysł ze spliterem jest lepszy niż multiroom, natomiast zastanawiam się przyszłościowo stąd te pytania,bo wiadomo, że nie zawsze będę mieszkał u rodziców a jak wcześniej napisałem karta jest na mnie a co za tym idzie:

1. Jeśli rodzice będą chcieli w przyszłości kupić nowy abonament nc+ to nie będą mieli możliwości włożyć karty do splitera jak jest napisane na diviso?

2. Czy istnieje taki spliter który współpracuje z kartą Cyfry i N-ki gdybym od rodziców się wyprowadził a chciałbym by zestaw który kupię został?

3. Jaki dekoder ze średniej półki nada się do pokoju rodziców? Może są PVR-y? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z jednego transportera.

Czyli jak do tej pory... No i ostatnie już... Zastanawiam się jeszcze czy mój Net pociągnie ponieważ mam dom na działce i nie mam neo czy netii a zwykłą radiówkę 2Mb i pytanie czy to wystarczy, czy posiadając ten zestaw są jeszcze jakieś wymagania dotyczące Wifi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę MR na nowych zasadach.

Będzie Opcja 1+1 lub 1+2.

raczej w grę wchodzi opcja bezkablowa.

Pytania do praktyków:

1. Jakie są praktyczne wady takiej instalacji?

2. Jak to rozegrać od strony Technicznej? co trzeba kupić? Router? Transmitery? U mnie jest tak, że jeden dekoder jest na piętrze (główny). Drugi pójdzie na parter i ewentualnie trzeci na poddasze.

3. Czy NC+ daje konkretne dekodery czy jest jakiś wybór a jeśli tak to na co zwracać uwagę lub jakie modele brać w ciemno? Dekodery słuzą nam jedynie do oglądania + ten główny musi mieć nagrywarkę. VOD, ncgo itp zupełnie mnie nie interesują. Chodzi o dobry dek z dobrym EPG i tyle. Oby się tylko nie zacinał i nie wieszał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z jednego transportera.

Czyli jak do tej pory... No i ostatnie już... Zastanawiam się jeszcze czy mój Net pociągnie ponieważ mam dom na działce i nie mam neo czy netii a zwykłą radiówkę 2Mb i pytanie czy to wystarczy, czy posiadając ten zestaw są jeszcze jakieś wymagania dotyczące Wifi?

Ale do czego Ci net? :shock: :>

 

@Martinos. Lektura http://ncplus.pl/oferta/multiroom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ircios za pomoc! Jednak pomysł ze spliterem jest lepszy niż multiroom, natomiast zastanawiam się przyszłościowo stąd te pytania,bo wiadomo, że nie zawsze będę mieszkał u rodziców a jak wcześniej napisałem karta jest na mnie a co za tym idzie:

1. Jeśli rodzice będą chcieli w przyszłości kupić nowy abonament nc+ to nie będą mieli możliwości włożyć karty do splitera jak jest napisane na diviso?

2. Czy istnieje taki spliter który współpracuje z kartą Cyfry i N-ki gdybym od rodziców się wyprowadził a chciałbym by zestaw który kupię został?

3. Jaki dekoder ze średniej półki nada się do pokoju rodziców? Może są PVR-y? :)

 

Do konca lutego tego roku mogłes dobrac multiroom na zasadach Cyfry+ tj. wziasc drugą kartę. Nieparowaną i działajcą w niededykowanym dekoderze operatora. Opłata 20 zł i to samo mogłes oglądac co z pierwszej głownej. Bez żadnego łączenia dekoderow kablem czy wifi jak w N oraz przekładania kart jak w Polsacie ;)

Jedna karta dla ciebie w twoi mieszkaniu - druga dla rodzicow w ich mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konca lutego tego roku mogłes dobrac multiroom na zasadach Cyfry+ tj. wziasc drugą kartę. Nieparowaną i działajcą w niededykowanym dekoderze operatora. Opłata 20 zł i to samo mogłes oglądac co z pierwszej głownej. Bez żadnego łączenia dekoderow kablem czy wifi jak w N oraz przekładania kart jak w Polsacie ;)

Jedna karta dla ciebie w twoi mieszkaniu - druga dla rodzicow w ich mieszkaniu.

I to byłoby najlepsze rozwiązanie dla mnie... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja również mam zagwostkę i w miarę możliwości poprosiłbym o pomoc specjalistów ;).

Otóż ostatnio przeprowadziłem się do nowego mieszkania, w którym niestety mam tylko jeden kabel, poprowadzony z anteny zamontowanej na dachu, wypuszczony w salonie podpięty pod pace'a pvr 500.

I teraz moje pytanie: czy istnieje jakakolwiek możliwość, aby mając do dyspozycji tylko jeden kabel odbierać sygnał na drugim dekoderze np w sypialni?? Myślałem o spliterze lub zakupie najmniejszego pakietu polsatu (tylko dla polsatu sport).

Niestety nie mogę montować anteny na elewacji, pociągnięcie dodatkowych kabli wiązałoby się niestety z wierceniem i niezbyt fajnymi kablami rozciągniętymi po mieszkaniu...

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że sporo tańsze ale tak jak pisałem wcześniej bardzo problematyczne w moim przypadku. Parę miesięcy temu skończyłem remont i teraz nagle bym musiał wiercić dziury, zrywać podłogę żeby ukryć kable. W sumie mogłyby wisieć gdzieś pod sufitem ale średnio mi pasuje...

No cóż w każdym razie, dziękuje za rady. Będę kombinował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konca lutego tego roku mogłes dobrac multiroom na zasadach Cyfry+ tj. wziasc drugą kartę. Nieparowaną i działajcą w niededykowanym dekoderze operatora. Opłata 20 zł i to samo mogłes oglądac co z pierwszej głownej. Bez żadnego łączenia dekoderow kablem czy wifi jak w N oraz przekładania kart jak w Polsacie ;)

Jedna karta dla ciebie w twoi mieszkaniu - druga dla rodzicow w ich mieszkaniu.

I to byłoby najlepsze rozwiązanie dla mnie... :/

 

Chyba że masz starą umowę z Cyfrą jak w tamtym roku nie migrowałeś do NC+ ze sprzętem po Cyfrze to jeszcze możesz dobrać samą drugą kartę do multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że sporo tańsze ale tak jak pisałem wcześniej bardzo problematyczne w moim przypadku. Parę miesięcy temu skończyłem remont i teraz nagle bym musiał wiercić dziury, zrywać podłogę żeby ukryć kable. W sumie mogłyby wisieć gdzieś pod sufitem ale średnio mi pasuje...

No cóż w każdym razie, dziękuje za rady. Będę kombinował

 

Jak wymienisz na ADB to i tak będziesz wiercił i dodatkowo zapłacisz, bo po WiFi wcale nie jest tak kolorowo jak o tym się mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konca lutego tego roku mogłes dobrac multiroom na zasadach Cyfry+ tj. wziasc drugą kartę. Nieparowaną i działajcą w niededykowanym dekoderze operatora. Opłata 20 zł i to samo mogłes oglądac co z pierwszej głownej. Bez żadnego łączenia dekoderow kablem czy wifi jak w N oraz przekładania kart jak w Polsacie ;)

Jedna karta dla ciebie w twoi mieszkaniu - druga dla rodzicow w ich mieszkaniu.

I to byłoby najlepsze rozwiązanie dla mnie... :/

 

Chyba że masz starą umowę z Cyfrą jak w tamtym roku nie migrowałeś do NC+ ze sprzętem po Cyfrze to jeszcze możesz dobrać samą drugą kartę do multiroom.

Migrowałem, także odpada... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienisz na ADB to i tak będziesz wiercił i dodatkowo zapłacisz, bo po WiFi wcale nie jest tak kolorowo jak o tym się mówi.

 

Dla mnie MR po WI-FI jeśli działałby bez najmniejszych problemów to byłoby super rozwiązanie i nawet mała dopłata byłaby OK.

Ale coś też mam mieszane uczucia... W sumie na forum nie spotkałem się żadną opinią z pierwszej ręki jak to działa.

Natomiast łączenie 2 dekoderów kablem to dla mnie porażka i tutaj to powinni chyba sami dopłacać abonentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do multiroom dekoderów ADB żeby nie wiercić dziur i kłaść kabli lan można kupić adaptery PLC

Pozostaje zakup adapterów PLC na przykład takich - http://www.tp-link.com.pl/products/deta ... L-PA201KIT - wkładasz do gniazdek z prądem - podłączasz kable lan i dekodery i po sprawie. Wersja bez internetu to 2 adaptery i ręczna konfiguracja dekoderów.

Wersja z internetem to minimum 3 adaptery - do jednego z adapterów wpinasz kabel od routera - do pozostałych dwóch podłączasz dekodery kablem lan.

 

Adaptery działają w obrębie mieszkania i sygnał nie wychodzi poza licznik - na jednej fazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...