Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam pewne pytanko.

Czy da radę obejść jakoś zabezpieczenie które wywala błąd " brak połączenia standardu multiroom" w dekoderze dodatkowym w momencie kiedy odłączam dekoder główny?

Często zabieram dekoder to rodziców aby oglądać razem mecze, natomiast w tym czasie w domu nie ma satelity bo nie ma połączenia między nimi.

Czy jest jakiś sposób, obejście, oszukanie systemu, aby satelity działały na odległość??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam pewne pytanko.

Czy da radę obejść jakoś zabezpieczenie które wywala błąd " brak połączenia standardu multiroom" w dekoderze dodatkowym w momencie kiedy odłączam dekoder główny?

Często zabieram dekoder to rodziców aby oglądać razem mecze, natomiast w tym czasie w domu nie ma satelity bo nie ma połączenia między nimi.

Czy jest jakiś sposób, obejście, oszukanie systemu, aby satelity działały na odległość??

NetClone+ jest drogie bo chyba 300 zł za sztukę ale można zrobić Virtual Private Network nie jest to takie trudne i przedewszystkim jaki jest ping pomiędzy tobą a rodzicami jeżeli jest za duży też nie będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie wiem jak to sprawdzić nawet, nie jestem fachowcem w tych sprawach. Od rodziców dzieli mnie około 1km - 1.5 km.

Wolałbym coś sprawdzonego, NEtClone jest drogie ale jeżeli będzie działać to jestem w stanie taką sume wyłożyć. Może ktoś ma jeszcze jakieś dobre pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za bardzo nie ma innych możliwości NetClone+ to właśnie VPN tylko już skonfigurowany dla leniwych a odległość od Twoich rodziców raczej nie ma znaczenia bo i tak sygnał idzie najpierw do serwera potem do nich wejdź nastrone speedtest.com i zmierz ping u siebie i rodziców jeżeli wartości będą w miarę niskie to powinno działać jeżeli u któregoś z was będzie powyżej 50 ms to raczej po ptakach napewno radiowy czy komórkowy net nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dodatkowo musiałbym założyć internet, nie wiem czy takie zabiegi mi się opłacą. Czyli nie ma innego sposobu, nawet nielegalnego ;) aby coś z tym zrobić?

Nie legalnych sposobów na forum nikt ci nie poda ja przynajmniej ich nie znam

Na przyszłość jak będziesz chciał nie mieć problemu i jak jeszcze będą to na cardspliter są do kupienia karty cameleony dawnej C+ w multiroomie i znimi takich problemów nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie bo kompletnie nie znam się na tych multiroomach:

mam mediaboxa, chcę mieć MR - jako że nie mam praktycznie dostępu do instalacji satelitarnej nie mam możliwości dociągnięcia trzeciego kabla do box'a więc jestem skazany na MR Premium.

dobieram MR Premium, łączę w sieci wifi i wszystko ładnie i pięknie działa; żadnej nowej instalacji nie trzeba będzie dokładać - czy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ste100 w teorii działa pięknie ale jak z twardego dysku komputera w full hd film srteamuje to potrafi się przyciąć a co do wifi to przepustowość spada wraz z odległością ściany wcale nie polepszają sprawy zbrojone stropy mogą nie tylko nie przepuszczać sygnału ale być źródłem odbić nikt ci nic nie zagwarantuje najpewniejszy jest kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pobranie WiFiBoxa do MR Standard (masterem musi być ADB) wymaga również połączenia z dekoderem głównym :!::!::!: Parowanie i połączenie po LAN nie dotyczy jeszcze na razie abo, którzy z czasów C+ mają jeszcze niezależne 2 karty :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przy nowej umowie klient nie weźmie takiej konfiguracji, nie można pobrać 2 sagemcomów do MR :shock: Jeśli przy nowej umowie chcesz MR jako główny musisz pobrać mediaBox+ a jako dodatkowy ADB (5800, mydelniczka) lub WiFiBoxa (czyli nowego Sagemcoma) :!:

 

WiFiBox może być pobrany do nowej umowy (jako jeden dekoder) ale wtedy można zapomnieć o MR :!:

 

Zapamiętajcie, MR obecnie to zawsze jako główny ADB (mediabox, turbobox) oraz jak dodatkowy ADB lub WiFiBox i zawsze połaczenie między dekoderami :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...