Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaki dekoder w takim razie polecacie ?:)

 

Wszystko zależy od tego, jakie funkcje ma wspierać dekoder. Czy ma to być dekoder z dyskiem, czy wystarczy bez PVR, czy ma wspierać HbbTV czy nie musi i w końcu ile jesteś w stanie wydać na STB. Jest wiele czynników warunkujących wybór.

 

Ja mogę polecić produkty firmy Kathrein - sam mam model UFS 923 i jestem zadowolony, jest to tuner z dyskiem 1 TB i dwoma slotami na moduły(do pracy ze spliterem trzeba dokupić moduł w systemie kodowania wspieranym przez kartę splitera)

Tu masz ten model http://www.hm-sat-shop.de/hdd-receiver-hdtv-kathrein/kathrein-ufs-923-ci-silber-hdtv-pvr-1000-gb-hdd.html

A tu nowszy model http://www.hm-sat-shop.de/hdd-receiver-hdtv-kathrein/kathrein-ufs-925-sw-1tb-ci-twin-hdtv-receiver-hbbtv-schwarz.html

Jeżeli miałbym polecać coś bez dysku a PVR Ready to poleciłbym Ci coś od Technisata(tu ważna uwaga - od tego niemieckiego a nie polskiego)

Technisat Digit ISIO s2 jest bardzo fajnym pomysłem ze zintegrowanym czytnikiem kart https://www.technisat.com/de_DE/DIGIT-ISIO-S2/352-1637-9910/

Jeżeli jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem możesz zastanowić się także nad ofertą tunerów z linuxem. Konstrukcje od VU+ czy GigaBlue są warte zastanowienia(jeżeli lubisz wgrywać swoje aplikacje, wersje systemów, bądź chcesz korzystać z Sh...ingu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie można spokojnie zrezygnować z wbudowanego dysku i brać PVR Ready. Jak lubisz mecze, to szukaj tunera z HbbTV - podczas meczu będziesz miał dodatkowe dane na ekranie TV(statystyki gry, informacje o składach, terminy itd.). W PL ta technologia już wkracza do stosowania(na kanałach TVP), natomiast w DE jest to już właściwie normalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była możliwość zależałoby mi na graficznej okładce nc+

 

To działa tylko na dedykowanych boxach od NC+. Musiałbyś wymienić swój zestaw na mediaboxa/wifiboxa i dobrać do tego multiroom po sieci LAN. Jest to wysoce nieopłacalne, gdyż przestanie Tobie wtedy działać splitter i pozostanie Ci stosować sprzęt operatora(ze wszystkimi tego konsekwencjami). Możesz oczywiście wybrać jakiś tuner na linuxie i szukać do niego ,,motywów"(tak zwanych skinów) podobnych do tych stosowanych na sprzęcie NC+ - jest to jednak czasochłonne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam MR Premium czy jak odłączę dekoder dodatkowy główny bedzie chodził bez problemu?

Będzie chodził max 3-6 godzin i wyskoczy "Błąd Łączenia Multiroom Premium HD" wystarczy tylko podpiąć do głównego dekodera na kilka minut i można cieszyć z uprawieniami , ale odłączenie w Multiroom Premium grozi tym iż nie będziesz mógł wypożyczać filmów w VOD+ oraz nagrywać na dysk głównego dekodera i korzystać z usług nc+ np.Radio+,Portal+ etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktos moze odpowiedziec gdzie jest prawda 25 lipca podpisalem kolejna umowe z nc+ . Mialem multiroom modulowy (doladowanie co kilka godzin) zaproponowano mi 2 niezalezne karty. dzisaj chcialem dokonac wymiany w punkcie mi nie wymienili kazali przyjsc jutro bo nie wiedza o co chodzi, po telefonie do nc+ niewiele sie dowiedzialem bo trwala aktualizacja bazy ale pan twierdzil ze takie cos jest niemozliwe i ze wymieniaja tylko na karty paraowane.

Ja chce pozostac przy dekoderze peace i drugi niewazne jaki.

 

dzieki za info z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...