Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktos moze odpowiedziec gdzie jest prawda 25 lipca podpisalem kolejna umowe z nc+ . Mialem multiroom modulowy (doladowanie co kilka godzin) zaproponowano mi 2 niezalezne karty. dzisaj chcialem dokonac wymiany w punkcie mi nie wymienili kazali przyjsc jutro bo nie wiedza o co chodzi, po telefonie do nc+ niewiele sie dowiedzialem bo trwala aktualizacja bazy ale pan twierdzil ze takie cos jest niemozliwe i ze wymieniaja tylko na karty paraowane.

Ja chce pozostac przy dekoderze peace i drugi niewazne jaki.

 

dzieki za info z gory

 

Skoro tak powiedzieli, to tak ma być. W punkcie oddajesz ten wynalazek, a bierzesz 2 karty. Łaski nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem w październiku 2013 roku siostrze adb5800 na adb2850 = poszedłem do punktu NC+ oświadczyłem że adb5800 gubi sygnał po godzinie działania, bardzo się nagrzewa, że sprawdzałem dekoder na innej instalacji sat i dzieje się tak samo. Ponadto że podłączyłem do instalacji sat inny dekoder i wszystko było ok.

 

Nie miły pan ( osobiście go nie trawię ) wziął dekoder adb5800 rzucił w kąt i wyjął z szafy nowiutki - zapakowany adb2850 i dostałem także protokół wymiany. Mydelniczka do dziś działa bez problemu. Dodatkowo ma siostra czeskie kanały dvb-t z naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobranie WiFiBoxa do MR Standard (masterem musi być ADB) wymaga również połączenia z dekoderem głównym :!::!::!: Parowanie i połączenie po LAN nie dotyczy jeszcze na razie abo, którzy z czasów C+ mają jeszcze niezależne 2 karty :!:

 

Szkoda ze nijak się to ma do tego co mówią w APS-ie. Zapierają się że takiej możliwości nie ma aby wifiBOX robił za dodatkowy dekoder w multiroom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowej umowie klient nie weźmie takiej konfiguracji, nie można pobrać 2 sagemcomów do MR :shock: Jeśli przy nowej umowie chcesz MR jako główny musisz pobrać mediaBox+ a jako dodatkowy ADB (5800, mydelniczka) lub WiFiBoxa (czyli nowego Sagemcoma) :!:

 

WiFiBox może być pobrany do nowej umowy (jako jeden dekoder) ale wtedy można zapomnieć o MR :!:

 

Zapamiętajcie, MR obecnie to zawsze jako główny ADB (mediabox, turbobox) oraz jak dodatkowy ADB lub WiFiBox i zawsze połaczenie między dekoderami :!:

Przy nowej umowie jest parowany Wifibox+ bez MR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowej umowie klient nie weźmie takiej konfiguracji, nie można pobrać 2 sagemcomów do MR :shock: Jeśli przy nowej umowie chcesz MR jako główny musisz pobrać mediaBox+ a jako dodatkowy ADB (5800, mydelniczka) lub WiFiBoxa (czyli nowego Sagemcoma) :!:

 

WiFiBox może być pobrany do nowej umowy (jako jeden dekoder) ale wtedy można zapomnieć o MR :!:

 

Zapamiętajcie, MR obecnie to zawsze jako główny ADB (mediabox, turbobox) oraz jak dodatkowy ADB lub WiFiBox i zawsze połaczenie między dekoderami :!:

Przy nowej umowie jest parowany Wifibox+ bez MR?

 

Karta nie jest parawana. Karta będzie działać w każdym innym deku po c+. Tylko spliter nie będzie działał z tym sprzętem. W kółko jest o tym pisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakbym chciał wymienić mydelniczkę na mediaboxa + coś do multi to mogę normalnie wziąć sagemcoma? Bo jak przedłużałem to umawiałem się na wymianę obu, bo wtedy mydelniczki były niedostępne w multi, a wifiboksy jeszcze nie były w ofercie. A tak bym sobie przełożył kartę z wifiboksa do jakiejś arivy czy czytnika uniwersalnego i w razie czego bym miał drugi normalny dekoder bez połączeń, bo chyba jest dekoder parowany z kartą, ale za to sama karta działa w innych czytnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na wakacjach i jestem nie w temacie trochę, to jak oni teraz rozwiązali sprawę kart w wifiboksie, że jest parowana z dekoderem, a nie tylko dekoder z kartą? Są dwa rodzaje softów do multi, jeden dla deków adb i drugi dla wifiboksów, które parują kartę z dekoderem (a nie tylko dekoder z kartą)? Bo do tej pory multiroom był rozwiązaniem softowym i jak się pominęło soft to działał normalnie, jako dwie niezależne karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Od dzisiaj kolejne zmiany:

 

1. Do usługi MR Standard można dobrać wyłącznie Sagemcoma DSI83/87, przy aktywacji karta paruje się z dekoderem i nie można użyć jej w innym sprzęcie. Zmiana dotyczy i nowych i obecnych Klientów. Jeśli już macie umowę i chcecie dobrać MR Standard w rachubę wchodzą tylko sagemcomy DSI83/87. Nie ma możliwości już dobrania ADB 5800 ani mydelniczek 2849/50/51. Jako głowny musi być jak do tej pory Turbobox lub mediaBox+ i oczywiście połączenie LAN/Wifi miedzy Masterem a Slave'ami/

 

2. W przypadku gdy uszkodzeniu ulegnie dekoder slave do MR Standard produkcji ADB (5800 lub mydelniczka) dostajecie w zamian Sagemcoma DSI83/87 i nie ma możliwości otrzymania ADB (z wyjątkiem abonentów figurujących w starym systemie informatycznym "n", tu zamiana ten sam typ na ten sam ADB)

 

3. Nie bedą już dostarczane do punktów dekodery ADB2849/50/51 które bedą wydawane do nowych umów (w umowie z dekiem HD bez MR) tylko do wyczerpania zapasów w APS. Teraz do nowych umów bez PVR i bez MR tylko WiFI boxy i Sagemcomy DSI83/87

 

Reasumując, ADB odchodzi powoli w zapomnienie, pałeczkę przejmują produkty Sagemcom 8)

 

Jak wygląda parowanie w Sagemcom ? Po aktywacji karty w menu dotyczącym uprawnień karty pojawia się dodatkowe pole oznaczone jako CHIPSET , nie zmienia się REVISION karty, karta nie działa w innych odbiornikach (sprawdziłem w innych dekoderach, Ariva 102 oraz module Aston).

 

W przypadku braku połączenia dekodera Sagemcom z dekoderem głownym po LAN pojawia się na ekranie info o braku konfiguracji usługi MR i dekoder nie odbiera żadnego kanału, co ciekawe inna karta włożona w ten dekoder działa (nie od MR), włożenie karty sparowanej z tym dekoderem powoduje ponowne wyświetlenie info o braku konfiguracji MR przy odłączonym kablu LAN. Oczywiście przy aktywnym połączeniu LAN multiroom działa prawidłowo.

 

To na razie tyle 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@emirates: Błagam czytajcie co napisałem do MR nie ma WiFiBoxów tylko Sagemcomy DSI83/87 :!:

 

Oddajesz mydelniczkę w zamian dostajesz mediaboxa a jako dodatkowego dostajesz Sagemcoma 83 lub 87 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...