Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuję się do stworzenia instalacji Multiroom Standard 1+5 dekoderów. Chcę również na wszystkich dekoderach odbierać Astrę. Jedyny problem jest tego typu, że przy gniazdach abonenckich znajdują się pojedyncze kable, tak więc dekoder główny byłby podłączony pojedynczym kablem sat. Czy taka instalacja będzie działać?

Stosowałbym:

 

2 razy konwertery Quattro (1 na Hotbirda + 1 na Astre)

Multiswitch Signal 9/8

...no i dalej pojedynczymi kablami do każdego dekodera

 

Dekodery oczywiście byłyby wpięte w sieć domową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuję się do stworzenia instalacji Multiroom Standard 1+5 dekoderów. Chcę również na wszystkich dekoderach odbierać Astrę. Jedyny problem jest tego typu, że przy gniazdach abonenckich znajdują się pojedyncze kable, tak więc dekoder główny byłby podłączony pojedynczym kablem sat. Czy taka instalacja będzie działać?

Stosowałbym:

 

2 razy konwertery Quattro (1 na Hotbirda + 1 na Astre)

Multiswitch Signal 9/8

...no i dalej pojedynczymi kablami do każdego dekodera

 

Dekodery oczywiście byłyby wpięte w sieć domową.

 

 

Zadziała bez problemów na każdym dekoderze będziesz odbierał sygnał z Hotbirda i Astry.

 

Jedynie na głównym dekoderze nie będziesz mógł co innego oglądać a co innego nagrywać jednocześnie - do tego potrzebne jest podłączenie sygnału dwoma kablami - do dwóch głowic dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie planuję iść do punktu po odbiór drugiej karty cameleon do C+, do końca czerwca mam umowę (duży pakiet za ok 100zł).

Pytania dwa - trzeba wcześniej zaanonsować cel wizyty ? ;)

Drugie pytanie, jakich argumentów użyć, jeśli powiedzą - że nie mogę dobrać ? Bo sugerowaliście że wcześniej, że mam takie prawo. Na czym mogę się oprzeć ?

Na infolinii gość (wydawał się dość kumaty) stanowczo zaprzeczył, że obecnie jest taka możliwość dobrania drugiej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli masz dobry zasięg głównego routera to Tp-link TL-WR702N (nie ma anteny, więc przy słabym sygnale nie sprawdza się) mały i zasilany z usb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie zasilanie adaptera WIFI przez USB z dekodera.

Czy zasilanie na portach USB jest cały czas po wyłączeniu dekodera z pilota, czy tylko podczas oglądania telewizji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest jakaś szansa, aby otrzymać multiroom w NC+ w postaci:

- mediabox jako dekoder podstawowy

- sama karta do dekodera dodatkowego ?

 

Z chęcia zmigrowałbym z Pace na ADB, problem w tym, że w sypialni nie ma miejsca na dekoder, mam wiszący na ścianie TV z przyklejonym z tyłu Fergusonem Ariva 102mini. Pytanie czy NC+ jest to w stanie w jakiś sposób zrealizować, czy też musze żyć z trochę już prehistorycznym Pace do konca nc+ i jeden dzień dłużej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma się dekoder mediabox+ to jak wygląda sytuacja jeśli chciałoby się dobrać multiroom do drugiego TV ?

otrzymuje się drugi dekoder i gdzie go trzeba wpiąć prócz kabla antenowego ? łączy się go kablem ethernetowym z mediaboxem ? dostaje się drugą kartę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...