Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten niezarządzany switchyk, nie ma takich możliwości, żeby tworzyć druga podsieć - nie działa on w warstwie 3ciej, nie ma funkcji routingu, ani serwera DHCP.
Przyczyny bym szukał gdzie indziej - może w tej sieci działają 2 routery (na urządzeniach są różne bramy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś jest problem w sieci(modem ruter/switch whatever trzeba posprawdzać ip( najlepiej ustawić statyczny)  bramy i inne takie powpisywać ręcznie i będzie działać pogrzebałbym jeszcze w panelu administracyjnym sieci . (dobrze byłoby gdyby kolega pokazał nam swoją sieć urządzenia w sieci i co do czego i w jaki sposób ma podpięte   byłoby łatwiej nam pomóc:)

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG-20200225-183250.jpg

10 godzin temu, NobelM napisał:

Ten niezarządzany switchyk, nie ma takich możliwości, żeby tworzyć druga podsieć - nie działa on w warstwie 3ciej, nie ma funkcji routingu, ani serwera DHCP.
Przyczyny bym szukał gdzie indziej - może w tej sieci działają 2 routery (na urządzeniach są różne bramy)?

W domu mam jeden router z kablówki oraz dwa switche. Ale dekoder główny jest bezpośrednio podlaczony do routera oraz ostatni dekoder ze zdjęć a środkowy pośrednio przez switch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NobelM napisał:

Ten niezarządzany switchyk, nie ma takich możliwości, żeby tworzyć druga podsieć - nie działa on w warstwie 3ciej, nie ma funkcji routingu, ani serwera DHCP.
Przyczyny bym szukał gdzie indziej - może w tej sieci działają 2 routery (na urządzeniach są różne bramy)?

Nie rozumiesz o co mi chodzi, może nie precyzyjnie się wyraziłem. To na pewno swtich tworzy tą drugą podsieć czego oczywiście nie powinien robić i pytanie jest dlaczego to robi ? Podłączenie dekoderów obu do switcha sprawiłoby, że dekodery by się ze sobą komunikowały aczkolwiek internetu by nie było ale sprecyzowałoby to problem jaki u kolegi występuje. 

 

A odpowiedzią na pytanie dlaczego tak się dzieje, może być np  kabel jaki został użyty do podłączenia switch - ruter. Niektóre switch w szczególności tp linki są dziwne i mają dziwne jazdy. Choć zapewne kolega nie wie jakiego kabla użył ? Teoretycznie to nie powinno mieć znaczenia ale w praktyce bywa różnie. 

 

 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak są podłączone do routera to działa?

Jak podłączyłeś na nowo to czy zrestartowałeś router? Pytam bo to jest bardzo ważne.

 

Ale dziwne jest to, że po podłączeniu do jednego routera masz różne podsieci na dekoderach. Chyba że to wina routera, może jakieś badziewie. Jaki masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są podpięte do tego samego routera powinny mieć takie same bramy wyjściowe. Komputer podłączony do tego samego routera też powinien mieć taką samą bramę wyjściową a wg zdjęć powyżej ma z innej podsieci.

W konfiguracji jak wyżej powinien działać multiroom ale nie będzie działać dostęp do kolekcji internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na instalacjach firmy Toya i ich routerach/modemach. 

Ale widząc adresacje, która jest wykorzystywana mam podejrzenie,  że router/modem Toya jest tylko w trybie modemu i nie on rozdaje adresy IP bo się tu nic nie zgadza. 

Powinieneś kupić router, który utworzy Twoją sieć domową i to on będzie rozdawał IP na poszczególne urządzenia w domu.

Napisałem, również do Ciebie na priv, aby nie robić już śmietniku w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą być w sieci. Bez tego Wifibox jako dodatowy dekoder przestanie odbierać po kilku podajże dniach. Co innego jak abonent miał MR po C+, wymienił dekoder główny na np. Ultrabox 4k i miał jako dodatkowy Wifibox z Cameleonem, nie zgodził się na MR od ITI, to działają wtedy dekodery niezależnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Zibi03 napisał:

Czy mając ultrabox i wifiboxa z kartami cayman jest możliwość aby dekodery nie musiały się "widzieć" w jakikolwiek sposób? Konsultant zapewniał mnie, że działają niezależnie. 

 

3 tygodnie a potem przełożyć kartę główną na chwilę i znowu spokój na 3-4 tygodnie 

 

@ircios kilka tygodni :)

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ponownie konsultant wprowadza mnie w błąd, dwa razy o to pytałem, i dwa razy powtarzał,ze jeden może być w innym mieście a drugi w innym. To już trzecie wprowadzenie mnie w błąd przy przedłużaniu jednej umowy(o reszcie pisałem w innym temacie) Na szczęście kobieta w punkcie gdzie odbierałem wifiboxa powiedziała że nie ma potrzeby wymieniać karty. Zapewne będą dzwonić bo reklamacja na wymianę pace na ultraboxa poszła, będzie kolejna podstawa aby dorzucili coś w ramach rekompensaty 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 18:19, Zibi03 napisał:

Czyli ponownie konsultant wprowadza mnie w błąd, dwa razy o to pytałem, i dwa razy powtarzał,ze jeden może być w innym mieście a drugi w innym. To już trzecie wprowadzenie mnie w błąd przy przedłużaniu jednej umowy(o reszcie pisałem w innym temacie) Na szczęście kobieta w punkcie gdzie odbierałem wifiboxa powiedziała że nie ma potrzeby wymieniać karty. Zapewne będą dzwonić bo reklamacja na wymianę pace na ultraboxa poszła, będzie kolejna podstawa aby dorzucili coś w ramach rekompensaty 

Miałeś już mtr i dobierasz sam dekoder do gołej karty? Czy wybierasz całość, tzn dekoder z kartą jako nowy zestaw mtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obecnie jest dostępny jeden rodzaj multiroom w ktorym teoretycznie dekoder dodatkowy spełnia funkcję o ktore pytasz. Praktycznie jednak jak chcesz nagrywać i oglądać kolekcje i nie mieć problemów to musisz dobrać jako dekoder dodatkowy tzw. mydelniczkę (ADB 285x). Tylko ciężko z dostępnością i dekoder nie posiada w standardzie karty wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...