Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Mnie też dotknęła aktualizacja i to co działało od 2009 roku do tej pory już nie działa :/

Chciałbym prosić czy może mi ktoś określić ile kosztowało by mnie dodanie do obecnej umowy (ważnej niestety do 09.2020) opcji MR ?(najlepiej po WiFi), bo nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji.

 

Obecnie mam pakiet Extra+, dekoder PACE za 0 zł, oraz Canal+ za 0 zł.

 

Przeszukując stronę NC+, doszedłem do wniosku że w interesują mnie :

WiFi Premium Box+

WiFi Box +

 

Obecnie nie muszę mieć jakości 4K, natomiast aby uniknąć przeciągania kabli internetowych przez sufit, raczej jedynie opcja po WiFi, chyba że dekodery bez modułu wifi okazały by się dużo tańsze. Pytam najpierw was, aby idąc do punktu mieć już jakąś wiedzę na ten temat.

 

pozdrawiam

marcin

 

 

Edytowane przez marciano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym multiroom tym od cyfry+ jest możliwość skorzystania nawet z pakietem start+ .

Obecnie zamawiając np. na stronie internetowej pakiet start+na 24 miesiące  brak jest takiej opcji przy tym pakiecie czyli musisz wybrać comfort+ lub extra+

Jest to spowodowane brakiem wyboru dekodera z twardym dyskiem czyli PVR

Tutaj dochodzimy do sedna: w opcji multiroom 1 dekoder musi być PVR drugi już nie.

Choć w starym multiroom są szczęśliwcy co mają  i 2 dekodery PVR...

Jest i możliwość wzięcia opcji multiroom na nowych zasadach w umowie na 12 miesięcy poprzez stronę internetową tutaj regulamin:

https://sklep.ncplus.pl/formularze-skrocone/12m

 

https://sklep.ncplus.pl/__data/assets/pdf_file/0023/9194/WP_multiroomStandard_10zl_12m.pdf

 

W salonach (do tej pory tak było) można wziąć umowę na 24 miesiące i do start+ przy opcji np z mediabox-em dobrać multiroom.

Tutaj masz opisane jak działa  multiroom w nc+:

https://ncplus.pl/multiroom

https://ncplus.pl/pomoc/multiroom

Reasumując aby dobrać multiroom możesz mieć najniższy pakiet ale jeden dekoder musi być z twardym dyskiem czyli PVR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W salonie jest do Start+ tylko Wi-FiBox. Ja niedawno zamówiłem przez stronę dekoder MediaBOX z pakietem Start+ na 12 miesięcy i przy zamawianiu nie było opcji dobrania multiroom. Na razie tej opcji nie potrzebuję tylko chcę wiedzieć czy mam możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko. W dekoderze z NC+ miałem wpięty kabel od internetu by słuchać radia z dekodera. Teraz mam tam podpięty kabel od multiroomu i nie mam doprowadzonego neta do dekodera. I tu moje pytanko, jak podłączę pod dekoder rozgałęźnik RJ45 do nie niego wepnę kabel od multiroom i neta to będą działały obydwie funkcję tzn. multiroom i internet w dekoderze, nie będzie jedno zakłócało drugiego? No bo jak wybiorę w dekoderze połaczenie wifi to znowu zostanie rozłączony multiroom po kablu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie posiadam Multiroom Standard za który płacę 10 zł miesięcznie. Moje dwa dekodery to Wifi Premium Box+ ADB NCP-4740SF oraz  Wifi Box+ SAGECOM DSIW74. Wszystko na kartach Cameleon. Czytałem gdzieś na forum nc+ że multiroom na cameleonach jest dostępny bez opłat za darmo i to standardowo bez żadnej promocji.  Pierwszy raz o tym słyszę dlatego pytam się was tutaj czy to prawda? Z końcem lutego kończę umowę i czy przy przedłużeniu jest szansa na otrzymanie takiej oferty od konsultanta?  Jeszcze jedno. Za najem dekodera Premium Box+ płacę 5 zł miesięcznie. Czy tutaj też byłaby szansa na zniesienie tej opłaty?

Zaznaczam, że na razie nie interesuje mnie wymiana na dekoder 4K.

 

 

 

 

Edytowane przez roju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kecyrf napisał:

Mam małe pytanko. W dekoderze z NC+ miałem wpięty kabel od internetu by słuchać radia z dekodera. Teraz mam tam podpięty kabel od multiroomu i nie mam doprowadzonego neta do dekodera. I tu moje pytanko, jak podłączę pod dekoder rozgałęźnik RJ45 do nie niego wepnę kabel od multiroom i neta to będą działały obydwie funkcję tzn. multiroom i internet w dekoderze, nie będzie jedno zakłócało drugiego? No bo jak wybiorę w dekoderze połaczenie wifi to znowu zostanie rozłączony multiroom po kablu? 

Musisz podłączyć dekoder przez switch a nie rozgałęźnik. Ten kabel od internetu to jest z jakiegoś routera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kecyrf napisał:

No właśnie multiroomu nie mogę po wifi bo za duża odległość (tak bym bez problemu podłączył kabel od neta). Ale czy mogę tak ustawić że muliroom idzie po kablu, a internet po wifi?

Możesz.  Dekodery podłączasz kablowo do routera a tego ustawiasz w tryb AP. Oczywiście router musi być w zasięgu wifi z internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Pawel napisał:

Możesz.  Dekodery podłączasz kablowo do routera a tego ustawiasz w tryb AP. Oczywiście router musi być w zasięgu wifi z internetem.

Paweł możesz napisać jaśniej jak dla mnie :). Może opiszę też jaśniej sytuację. Multiroom mam połączony kablem z dekoderem głównym (nie mają zasięgu wifi), dekoder główny nie ma zasięgu do internetu kablem ani też po wifi, a dekoder od multiroomu z internetem mogę połączyć kablem lub po wifi (ten ma zasięg do routera z wifi). I jak najlepiej zrobić by dekoder multiroom miał połączenie z internetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.Do dekodera dodatkowego masz dociągnięty kabel od routera z internetem? Jeśli tak to połącz ten kabel za pomocą złączki RJ45/RJ45 z kablem który idzie obecnie do dekodera głównego. Będziesz miał internet na dekoderze głównym bezpośrednio z routera. Natomiast dekoder dodatkowy skoro jest w zasięgu wifi to podłącz go do routera po wifi. Oba dekodery będą miały internet poprzez ten sam router.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel napisał:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.Do dekodera dodatkowego masz dociągnięty kabel od routera z internetem? Jeśli tak to połącz ten kabel za pomocą złączki RJ45/RJ45 z kablem który idzie obecnie do dekodera głównego. Będziesz miał internet na dekoderze głównym bezpośrednio z routera. Natomiast dekoder dodatkowy skoro jest w zasięgu wifi to podłącz go do routera po wifi. Oba dekodery będą miały internet poprzez ten sam router.

Na internecie w dekoderze głównym mi nie zależy. Ale pytanie odnośnie dekodera multiroomu, jeśli tam wybiorę połączenie wifi (obecnie mam przewodowe) to nie rozłączy mi połączenia przewodowego z dekoderem głównym (mam tu na myśli opcje w ustawienia sieci)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że dekoder główny masz połączyć z kablem do routera. Gniazdo w dekoderze dodatkowym więc pozostanie puste. Oba dekodery będą miały internet z automatu bo będą w jednej sieci. Muszą być w jednej sieci bo inaczej dekoder dodatkowy się nie zautoryzuje.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie możesz mieć tak, że jeden ma internet, a drugi nie. Albo obydwa mają, albo żaden. Albo jeden dekoder po WiFi, drugi po kablu, albo dwa po WiFi, albo dwa po kablu Ethernet z routera. Możesz spróbować jeden połączyć po WiFi z internetem, a potem jeszcze kablem Ethernet połączyć z drugim dekoderem. Tylko czy nie wywali Ci błędu połączenia wtedy? Ewentualnie obydwa offline, wtedy łaczysz dwa dekodery kablem Ethernet  bez routera. Tak jak łaczysz dwa komputery kablem Ethernet dla transferu plików. 

 

Połączenie musi być między dwoami dekoderami (jakieś) 

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kecyrf napisał:

A metoda którą pisałem wcześniej czyli gniazdo dekodera rozdzielić gniazdem rj45 na dwa i puścić tam kabel od dekodera głównego i routera nie da rady? Coś się będzie "gryzło"? Ktoś pisał że musi być swich, jaka to różnica?

Dostałeś na tacy gotowe rozwiązanie.Jedyny koszt to kupno adaptera w cenie kilku złotych. W czym to rozwiązanie jest złe, że nadal szukasz innego? Jak chcesz mieć wszystko po kablu to dokup najprostszy switch za kilkanaście złotych i umieść go w miejscu proponowanego wcześniej łącznika RJ-RJ.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...