Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co dalej z Muxem 8? Czyli nie ma żadnych szans, żeby kanał od Red Media Group pojawił się na naziemnej tv na Muxu8? Skoro na Mux1 będzie W24 i skoro MWE Rodzina od Winnickiego wycofała się z konkursu na Mux8 to co będzie dalej po wyborach z Muxu8 a tym bardziej jak się zmieni władza w Polsce i będą zmiany w KRRiTV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 5.10.2023 o 08:52, bartek2lp2 napisał(a):

po drugie, jeżeli dojdzie do zmiany władzy, to władze KRRiT zmienią się najwcześniej po nowym roku, choć i to nie jest pewne. 

 @bartek2lp2 Mało prawdopodobne żeby po wyborach jeśli faktycznie dojdzie do zmiany władzy to władze KRRiT zmienią się najwcześniej po nowym roku. Dlaczego ? Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków powoływanych na sześcioletnią kadencję, dwóch wyznacza Prezydent RP, dwóch Sejm i jednego Senat. No właśnie Prezydent. Nawet jeśli prawdopodobnie dojdzie do zmiany władzy to nowy sejm i senat nie może zmienić składu KRRiT, z powodu tego że dwóch członków zostało powołanych przez Prezydenta RP a obecnym prezydentem do 2025 r. jest dalej Andrzej Duda. Zatem najprawdopodobniej zmiana KRRiT będzie dopiero po wyborach prezydenckich za dwa lata.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2023 o 08:52, bartek2lp2 napisał(a):

Po pierwsze wszystko wskazuje na to że nikt nie zgłosi się ostatecznie do powtórzonego konkursu, a po drugie, jeżeli dojdzie do zmiany władzy, to władze KRRiT zmienią się najwcześniej po nowym roku, choć i to nie jest pewne. 

Red Carpet już zapowiedział że zgłosi się z dwoma kanałami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument z finansami jestem w stanie zrozumieć. KRRIT dba tu o zabezpieczenie interesu państwa, a więc ściągalności podatków jakimi są opłaty koncesyjne.

Jeśli podmiot nie potrafi wykazać że jest w stanie zapewnić finansowanie przedsięwzięcia przez 10 lat, to nie da się podjąć pozytywnej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem w czym jest problem zmiany Mux 8 na Mux 5. Wtedy VHF w całości poświęcić dla DAB+. Jest jeszcze kwestia Mux 4 która to miała by przyjąć model otwartego mux-a dla kanałów FTA.

Na razie jest tak że z tym cennym pasmem najwięcej miejsca wśród nadawców komercyjnych mają spółki Polsatu. (Eska TV, Fokus TV, Nowa TV, Polo TV, Polsat, Super Polsat, TV4, TV6, W24, i cały mux 4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wizjaplus napisał(a):

Na razie jest tak że z tym cennym pasmem najwięcej miejsca wśród nadawców komercyjnych mają spółki Polsatu. (Eska TV, Fokus TV, Nowa TV, Polo TV, Polsat, Super Polsat, TV4, TV6, W24, i cały mux 4)

Na MUX 4 jest TVN 24 i Eurosporty wiec nie tylko Polsat

 

Ten MUX powinien zostać bo daje dostęp do informacji i sportu a teraz najważniejsze dla ludzi filmy i seriale są w Zdziwie że ze Tele5/Polonia1 nie próbuje do MUX 8 Polsat pokazał że wystarczy zgłosić T5 lub P1 albo z Tele5 na Canal 5

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Carpet Media Group w konkursie dotyczącym wolnych miejsc w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej zaproponowała kanał serialowo-filmowy i filmowo-dokumentalny. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, pierwsza ze stacji ma działać pod nazwą RCTV, natomiast druga jako CTV9.

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/jak-odbierac-rctv-ct9-mux-8-naziemna-telewizja-cyfrowa

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

Red Carpet Media Group w konkursie dotyczącym wolnych miejsc w MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej zaproponowała kanał serialowo-filmowy i filmowo-dokumentalny. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, pierwsza ze stacji ma działać pod nazwą RCTV, natomiast druga jako CTV9.

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/jak-odbierac-rctv-ct9-mux-8-naziemna-telewizja-cyfrowa

Dziwne te nazwy, mam nadzieję że KRRiT dość szybko podejmie decyzję co dalej z tym Mulitipleksem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem optymistą, i mam nadzieję, że dostaną miejsce. Fakt, trochę nietypowe nazwy - szczególnie CTV9 (ciekawe, co z nazwą TV8, która też się przewijała w tym wątku w temacie kanałów od Red Carpet), ale mam nadzieję, że to zamieszanie się skończy, i wygrają konkurs. 

 

Ewentualnie, gdy konkurs o trzecie miejsce zostanie nierozstrzygnięty, to pozostałe kanały można podnieść do HD. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...