Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku TV Republika, to bardziej balonik sondujący moim zdaniem

Cytat

W nieformalnych konsultacjach zamierza wziąć udział TV Republika. - Chcemy dowiedzieć się więcej na temat tej możliwości. Jesteśmy zainteresowani emisją kanału TV Republika. Wszystko zależy od tego, jak zostanie finansowanie zaproponowane. Przecież można koszty rozłożyć, pozyskać inwestorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna oglądalność wcale nie musi być argumentem, tym bradziej że wejściem na mux-8, Sakiewicz chciałby ją zwiększyć. Jestem przekonany, ze jeżeli zapadnie decyzja o starcie w konkursie, to odpowiedź KRRiT będzie pozytywna. I będzie to decyzja polityczna. A o kasę nie ma się co martwić. Sakiwicz powiedział, że ...

Cytat

Przecież można koszty rozłożyć, pozyskać inwestorów.

 

TV Trwam za pierwszą koncesję załpaciła w 10-ciu ratach, a za drugą ... o połowę mniej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają stabilnych źródeł finansowania, a po wyborach układ sił może doprowadzić jeszcze większego zmniejszenia kroplówki.

Bardzo dużo by ryzykowali.

Spółka w 2022 miała po raz pierwszy lekki zysk netto 228 tys. zł

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizja-republika-zysk-ile-zarabia-tomasz-sakiewicz-mniej-pracownikow

 

Opłata koncesyjna to 1,35 mln rocznie.

Do tego dochodzi opłata za utrzymanie emisji 6 mln rocznie.

Razem 7,35 mln.


Bez inwestora nie dadzą rady.

 

Z innej beczki MUX8 raczej pozostanie tu gdzie jest

https://www.press.pl/tresc/75245,piaty-multipleks-telewizyjny-pozostanie-nieobsadzony

Cytat

Wcześniej migracji do MUX 5 domagali się prywatni nadawcy, których kanały są na MUX 8. Narzekali oni bowiem na słaby zasięg tego multipleksu.

Z naszych ustaleń wynika, że na razie cały proces został odłożony. – Obecnie wszystkim pasuje taka sytuacja, bo MUX 8 zyskał zasięg i widownię, pozostając w starym standardzie naziemnym. Nikomu więc na razie nie spieszy się do przeniesienia go do częstotliwości MUX 5, co mogłoby się wiązać też z jego przejściem na nowy standard – mówi nam menedżer jednej z prywatnych stacji telewizyjnych.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba zamówić więcej filtrów na pasmo VHF :D

 

VHF_M8_DAB11c.jpg

 

 

50% instalatorów w ogóle wytnie pasmo VHF z instalacji zbiorczych (przynajmniej w dużych miastach gdzie są nadajniki DAB+) przez przestery :D
Już wiele razy widziałem na dachach na zwrotnicach UKF+VHF+UHF odłączone kable z anten UKF i VHF aby chociaż UHF działało :D

 

 

Brawo Wy/Oni 🤣 Brawo beton :D

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź nie pytaj nawet :)

Z innego artykułu wynika że nie bardzo

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-mux-8-lista-kanalow-konkurs-tv-republika-wpolsce-pl

Cytat

uzależnia udział w konkursie od warunków koncesji. - Według posiadanej przeze mnie wiedzy nie ma formalnych planów zmiany MUX-8 na DVB-T2, zatem nie ma o czym gdybać. Natomiast opłata za nadawanie na MUX-8 czy opłata za koncesję SD na MUX-8 powinny być niższe, niż koncesja i nadawanie w HD na MUX-1. Na pewno widzowie nie są już tak zainteresowani odbiorem programów SD, gdy w HD nadają MUX-1, 2, 4, 6 i prawie cała zawartość MUX-3 oraz część multipleksów lokalnych - tłumaczył w grudniu Winnicki.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-mux-8-lista-kanalow-konkurs-tv-republika-wpolsce-pl

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@September77Nie pisz "na 100%", bo tego nie wiadomo. MUX 8 to zupełnie inna bajka i sam Winnicki właśnie się wypowiedział na ten temat. Myślę, że więcej podmiotów zainteresuje się miejscem na MUX 1, który już nadaje w DVB-T2. Na razie w grze Red Carpet oraz TV Republika, Grupa MWE się zastanawia i czeka na warunki koncesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

 

Dzięki. :) Musiałem gdzieś przeoczyć ten fragment.

 

28 minut temu, Michu_97 napisał(a):

@September77Nie pisz "na 100%", bo tego nie wiadomo. MUX 8 to zupełnie inna bajka i sam Winnicki właśnie się wypowiedział na ten temat. Myślę, że więcej podmiotów zainteresuje się miejscem na MUX 1, który już nadaje w DVB-T2. Na razie w grze Red Carpet oraz TV Republika, Grupa MWE się zastanawia i czeka na warunki koncesji.

 

Dlatego "na 100%" wymieniłem tylko dwóch graczy. Red Carpet, ponieważ już zapowiedzieli swój start, oraz Grupę Polsat, ponieważ startują we wszystkich możliwych konkursach, z różnymi propozycjami. Nie sądzę, żeby tu było inaczej. :D

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zgadzam się z @pietrek1. TV Republika jest chętna i łatwo załatwi sobie dofinansowanie. Nawet sądzę, że przy dzisiejszym rządzie ma wygraną w kieszeni. Wcześniej chciałem, żeby Red Carpet Media Group wygrał, ale teraz piszą o uruchomieniu trzeciej nowej stacji i jestem przeciwko temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michu_97 napisał(a):

TV Republika jest chętna i łatwo załatwi sobie dofinansowanie.

W to nie wątpię. Po tym co widzę ostatnio, wcale bym się nie zdziwił.

5 minut temu, michael112 napisał(a):

Ja się zastanawiam czy Republika to by nie wolała wystartować w późniejszym konkursie na MUX-1 po TVP ABC?

Nie startowali także po ATM Rozrywka.

Powiedzmy sobie szczerze nie mają na to funduszy.

Tylko przez inwestora mogą je zdobyć.

I pomyślmy przez chwilę kto może dofinansować spółkę, która nie przynosiła do tej pory zysków, a zysk netto z 2022r to 228 tys. zł.

Na nadawanie naziemne potrzebne są miliony rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Powiedzmy sobie szczerze nie mają na to funduszy.

Tylko przez inwestora mogą je zdobyć.

I pomyślmy przez chwilę kto może dofinansować spółkę, która nie przynosiła do tej pory zysków, a zysk netto z 2022r to 228 tys. zł.

O to byłbym spokojny. Może Czarnek coś wymyśli. :wink: Bąkiewicz dostał kilka milionów od jakiegoś rządowego funduszu patriotycznego, to dlaczego Sakiewicz miałby nie dostać. :?: A jeżeli nie, to w odwodzie jest jeszcze Obajtek. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porcja nowych informacji w sprawie kanałów, które mogą wystartować w konkursie:

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jak-odbierac-mux-8-naziemna-telewizja-cyfrowa-konsultacje-michal-winnicki-grupa-mwe-red-carpet-tv-tv-republika

 

MWE chcę zgłosić trzy kanały a od Red Carpet mogą być dwa. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy że także Republika sondowała.

W artykule czytam

Cytat

Tak, wzięliśmy udział i zaproponowaliśmy 3 wyspecjalizowane, tematyczne kanały TV na MUX-8. Nie podajemy na razie do publicznej wiadomości informacji co to za projekty, bo nie wiemy czy KRRIT opublikuje wyniki tych konsultacji.

Nie chcemy, aby konkurencja znała nasze plany programowe

Ciekawe czym grupa MWE chce zaskoczyć konkurencję ? ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...