Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, vigoo napisał(a):

Zapytajmy inaczej. Czy ta spółka o śmiesznej nazwie Polskie Wolne Media założona kilka dni temu nie ma związku z PISem? Chodziły przecież ploty o takich rozmowach.

Takiej opcji nie można w tym momencie wykluczyć. Możliwe że MWE dla podbicia swoich szans mogło dogadać się z prawą stroną sceny dziennikarskiej i politycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot-20240524-150854-Adobe-Acrobat

KRRiT opublikowała listę wnioskodawców na 2 miejsca w MUX8. Znajdziemy na niej same media prawicowe i tajemnicze coś z Węgier.

 

------

Pełny dokument przez KRRiT dostępny jest pod tym linkiem: http://www.archiwum.krrit.gov.pl/AdvertismentsSync/Additional/0/257/lw_240524_mux-8.pdf

Edytowane przez Poland
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fanbonda napisał(a):

Partyjny kolega Tuska z EPP .  Dziękuję. 

Pudło. Na Węgrzech rządzi Viktor Orban a co za tym idzie konserwatywna prawica czyli ten sam obóz polityczny co PiS. W moim odczuciu KRRiT na pewno przepchnie Republikę a drugi slot może dostać to coś z Węgier albo MWE. Swoją drogą ciekawe co na to PTV powie Telewizja Polska która to dawniej używała tego skrót w logo dzisiejszego TVP3 Poznań czyli wielkopolskiego ośrodka regionalnego :P

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, fanbonda napisał(a):

Spokojnie, mam pilot i to ja decyduję co oglądam .

Tyle że tu nie chodzi o Ciebie.

21 minut temu, fanbonda napisał(a):

@Poland sprawdź sobie  do jakiej frakcji należy Fidesz Victora Orbana w PE . 

Bądźmy poważni, bo inteligentni jesteśmy. Wystarczy spojrzeć kto się z nim spotyka.

 

 

20 minut temu, G2000 napisał(a):

Węgrzy w Serbii też chcieli uruchomić kanał w NTC.

https://satkurier.pl/news/228393/wegierska-tv2-chce-uruchomic-tv-b2-w-serbii.html

 

No właśnie

Cytat

Za firmą TV2 Média Csoport Zrt. stoi Lőrinc Mészáros, bliski przyjaciel Viktora Orbána. W krótkim czasie stał się miliarderem i dzisiaj jest zaliczany do 10-tki najbogatszych Węgrów. W swoim portfolio ma wydawnictwa, hotele, banki, media, a nawet inwestycje w energię jądrową.

I dalej

Cytat

Węgierska telewizja komercyjna TV2, która jest blisko rządu

 

 

I jeszcze jedno ważne zdanie z tego artykułu

Cytat

Ekspansja zagraniczna umożliwiłaby firmie bardziej efektywne działanie, zarówno w celach politycznych, jak i biznesowych.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie byłbym taki pewien że Republika dostanie miejsce na Muxie. Chyba rozmowy z węgierskim inwestorem się udały. 

Pewnie węgierski inwestor ma hajs na wynajem albo budowę siedziby.  A TV Republika musi szukać nowego  miejsca bo wynajmujący obecną siedzibę wypowiedział umowę i będą musieli szukać nowej siedziby,a inne są drogie. I od 1 stycznia 2025 będą musieli nadawać z innego miejsca

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, fanbonda napisał(a):

@Poland dlaczego projekt Pana Winnickiego uznajesz za prawicowy? 

 

Gdyby spojrzeć komu tak ochoczo daje miejsca we wszystkich swoich lokalnych muxach to można dojść do wniosku do jakiej opcji politycznej jest mu najbliżej.

Ale znając jego sposoby tworzenia stacji TV to pewnie byłby tam jeden serwis informacyjny przeplatany toną reklam i powtórek ze wszystkich innych jego kanałów.

Mimo, że prawicowa retoryka jest mi totalnie obca, to jednak chyba lepiej żeby wygrała Republika - i tak już są w naziemnej w lokalnych muxach, a przynajmniej uchroni nas to przed powstaniem kolejnego śmieciowego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Beks napisał(a):

Ciekawi mnie co się kryje za kapitałem węgierskim? 

Obstawiak że tu może być zapowiadana stacja przez PiS która to tworzona będzie przez osoby zwolnione z Telewizji Polskiej. Mam tu na myśli między innymi Panów. Adamczyka i Pereirę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Tyle że tu nie chodzi o Ciebie.

Bądźmy poważni, bo inteligentni jesteśmy. Wystarczy spojrzeć kto się z nim spotyka.

 

 

No właśnie

I dalej

 

 

I jeszcze jedno ważne zdanie z tego artykułu

W ramach Rady Europejskiej spotykają się z Viktorem Orbanem wszyscy przywódcy państw członkowskich UE, a skoro Fidesz jest w EPP to widać władze tej frakcji nie maja takich obiekcji jak ty. I nie rozwijajmy wątków politycznych. 

Przepraszam bardzo wiem, ze edytowaleś komentarz, ale pisałeś do mnie, ze zanim sie obejrzę to będę mial propagandę w telewizorku, wiec nie pisz, ze nie kierowałeś słów do mnie bo odpowiadałeś na moj komentarz i do mnie i nie ma co tego roztrząsać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...