Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, PowerTV napisał(a):

MWE nie chce miejsca na MUX8. Ten multipleks to zdecydowanie za drogie hobby.

Z jednej strony maciecrache ale z drugiej  gdyby wasza firma przystała na ewentualną ofertę od KRRiT dotyczącą podziału miejsc na obu multipleksach to wilk byłby syty bo nadawcy tacy jak wy czy Red Carpet mieliby szanse zaprezentować swoje propozycje widzom (w przypadku większej liczby kanałów wasze pomysły mogłyby być złączone w ramach dwóch dużych stacji) a dodatkowo wszystkie sloty byłyby wypełnione przez co Polsat z W24 nie komplikowałby sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michu_97 napisał(a):

U mnie wygląda to tak, że kanały jakimś cudem "świecą" w wyznaczonych godzinach i nie wiem na czym to polega. Mam je zainstalowane, ale cały czas "kanał niedostępny".

Typowy objaw w przypadku anteny niedostosowanej do pasma VHF, czyli np. używanie anteny na pasmo UHF, lub anteny np.. typu combo bo ich zysk jest tylko przeciętny.
W rejonach gdzie MUX-8 nadawany jest w polaryzacji poziomej, to w 80% przypadków i tak działa z anteny UHF. W pozostałych przypadkach wystarczy na ogół prosta antena combo.

Tak gdzie MUX-8 jest w polaryzacji pionowej to jest strzał w kolano. Poniżej na zdjęciu pokazuję jak powinno się montować anteną na MUX-8 w polaryzacji pionowej (druga od góry).

 

 

instalacja_antenowa_zg.jpg

 

 

To właśnie największa bolączka MUX-8.
80% ludzi nie wyłoży dodatkowej kasy dla zmiany / dołożenia anteny dla (obecnie) 4 kanałów, które fakt faktem nie są takie najgorsze...

 

Edytowane przez DanielK
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłoży, bo nie wiedzą co tracą, nie znają oferty. Gdyby tam był jeden ze znanych i popularnych kanałów z tzw. wielkiej czwórki kosztami by się nie przejmowało 90% z tych 80% i szybciutko by założyli anteny.

Jak pisałem problemem MUX8 nie jest zasięg, a słaba promocja.

A same kanały nie są najgorsze, bo Metro, WP i Zoom trzymają jak na NTC dość wysoki poziom.

Gdy w badaniach pytasz co by ludzie chcieli oglądać w naziemnej, na czele jest Discovery. No to właśnie Metro to taki MIX DMAX i TVN7. Ale tego Ci którzy nie mają MUX8 się nie dowiedzą.

10 godzin temu, Michu_97 napisał(a):

 i nie wiem na czym to polega.

Na odbiorze MUX8 prawdopodobnie z anteny UHF. To oznacza że jesteś w dobrym położeniu aby odbierać MUX8 stabilnie, przy zastosowaniu odpowiedniego zestawu anten.  Wyjaśnił to wyżej kolega dokładnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Gdyby tam był jeden ze znanych i popularnych kanałów z tzw. wielkiej czwórki kosztami by się nie przejmowało 90% z tych 80% i szybciutko by założyli anteny

A pamiętacie jeszcze, że pierwotnie mux-8 miał być w całości przyznany TVP i miały być na nim wyłącznie stacje nadawane w HD?

Cytat

Na audiowizualne składniki multipleksu ósmego telewizji naziemnej składać się będą wyłącznie programy rozpowszechniane przez Telewizję Polską S.A. (...) Programy obecne na ósmym multipleksie będą rozprowadzane w wysokiej rozdzielczości i będą oferowane odbiorcom bezpłatnie

http://www.archiwum.krrit.gov.pl/krrit/aktualnosci/news,1555,odpowiedz-krrit-w-sprawie-multipleksu-osmego.html

Gdyby tak się stało, to prawdopodobnie ten mux miałby dzisiaj całkowicie inny zasięg. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozsądek będzie górą nad ambicjami, to tak, ale na to musieliby mieć gwarancję, że dostaną miejsce w MUX1, bo jeżeli MWE nie wygra, to nadal będzie mieć 1 kanał w DVB-T, a jeżeli to Polsat nie wygra, to wciąż będzie mieć aż 9 kanałów, i to samych darmowych. Natomiast RCG zostanie z niczym, chyba że KRRiT ponownie będzie szukać chętnych na miejsca w MUX8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłem i po tym co czytam nadal nie jestem pewny czy dostaną jakiekolwiek miejsce.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-wydarzenia-24-naziemna-telewizja-cyfrowa-mux-4-mux-3-mux-8

Cytat

W konkursie dotyczącym MUX-1 KRRiT wybierała kanał wyspecjalizowany, czyli tematyczny. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że wnioski innych nadawców niż Polsat nie spełniały oczekiwań programowych i finansowych KRRiT. Członkowie Rady ocenili, że nie przygotowano ich starannie i nie gwarantowały one, że proponowane kanały będą w stanie utrzymać się na rynku.

To oznacza że Red Carpet nie ma co liczyć na miejsce w MUX8.

Po prostu nie chcą przyznać temu nadawcy miejsca. Od lat te same argumenty, że nie dają gwarancji finansowania.

 

Co do MWE, pisałem żeby się starać o miejsca w MUX8? :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego poprawiać.

Ile razy można pisać wnioski z błędami.

Przecież główny zarzut to

Cytat

nie gwarantowały one, że proponowane kanały będą w stanie utrzymać się na rynku

finansowania nie wykaże się na pstryknięcie, jeśli od kilku lat otrzymują ten sam argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

To oznacza że Red Carpet nie ma co liczyć na miejsce w MUX8.

Po prostu nie chcą przyznać temu nadawcy miejsca. Od lat te same argumenty, że nie dają gwarancji finansowania.

Oj tam, oj tam. MUX 8 jest o bańkę tańszy, więc KRRiT stwierdzi, że RC na tyle stać. Nie takie numery przechodziły. 😉

A komuś tutaj marzyły się 3 kanały od RC. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...