Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Pawel napisał:

Umieszczenie TVP Sport HD na 8 muxie to imho bardzo dobra decyzja. Oczywiście z równoczesnym wyłączeniem tej stacji z mux 3 bo równoległa emisja nie zmobilizuje leniwych polaków do modernizacji instalacji antenowej. TVP Rozrywka to gniot ale TVP nie ma wyboru.Zostaje jeszcze TV Polonia ale merytorycznie to ten sam pies.

Po wyłączeniu TVP Sport w mux3 można myśleć o podniesieniu do HD Kultury bo to jedyne sensowne rozwiązanie. Praktycznie bez kosztowo w miejscu TVP HD.Bo ten kanał dawno stracił rację bytu.O przejściu na HD TVP3 można myśleć jak wszystkie ośrodki regionalne przejdą na sprzęt wysokiej rozdzielczości.

Jest jeszcze jedna opcja którą TVP swego czasu używała na MUX-1 czyli dubel TVP3 ale z inną zawartością lokalną niż na MUX-3. Poza tym mamy jeszcze do dyspozycji TVP HD z którego coś można by zrobić. Przenosiny TVP Sport z MUX-3 uznaje za głupi pomysł, gdyż kanał wrósł się w multipleks i uzyskuje bardzo dobre wyniki. Przenoszenie do MUX-8 to zwyczajne podcinanie gałęzi.

Prędzej bym już TVP Historię na multipleksie ósmym tolerował w zamian za TVP Sport HD na MUX-3.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, aby mux-8 był dla TVP inwestycją w miarę opłacalną, musi umieścić tam coś ciekawego. Przynajmniej jeden kanał z szansą na dużą oglądalność. Inaczej to przedsięwzięcie będzie bez sensu. TVP Sport HD daje nadzieje że to się w jakimś stopniu opłaci. Ale nie jestem przekonany, by mimo wszystko spowodował boom na modernizację instalacji antenowych. Wbrew pozorom w tym kraju nie żyje 36 milionów kibiców. Po  wypowiedziach na tym czy innym forum, można wywnioskować, że umieszczenie na "ósemce" Rozrywki, Historii, Kultury czy Polonii nie zwiększy zainteresowania tym mux-em. Ja dla samej TVP Kultura zamontowałbym dodatkową antenę. Ale chyba byłbym w zdecydowanej mniejszości.

37 minut temu, Poland napisał:

mamy jeszcze do dyspozycji TVP HD z którego coś można by zrobić

Mam wrażeniem że TVP zapomniała że ma taki kanał w ofercie. Jego potencjał jest kompletnie zmarnowany. Obecnie to w zasadzie można by go uznać za TVP Seriale w wersji HD. Ten kanał miał rację bytu (pod tą nazwą), gdy większość oferty TVP stanowiły kanały  w wersji SD. Ale teraz ...?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko nadzieję, że jak Sport będzie w jakości HD to powiedzmy skoki czy mecze nie będą już zajmować anteny TVP1 czy TVP2. Aby sprawa była jasna lubię sport i o ile do niedawna był argument "no bo kanał sportowy jest tylko SD więc dajemy tę imprezę w jedynce lub w dwójce bo są w HD" to teraz ten argument powinien zniknąć. Szkoda anteny na duble programów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K63 napisał:

Ale, aby mux-8 był dla TVP inwestycją w miarę opłacalną, musi umieścić tam coś ciekawego. Przynajmniej jeden kanał z szansą na dużą oglądalność. Inaczej to przedsięwzięcie będzie bez sensu. TVP Sport HD daje nadzieje że to się w jakimś stopniu opłaci. Ale nie jestem przekonany, by mimo wszystko spowodował boom na modernizację instalacji antenowych. Wbrew pozorom w tym kraju nie żyje 36 milionów kibiców. Po  wypowiedziach na tym czy innym forum, można wywnioskować, że umieszczenie na "ósemce" Rozrywki, Historii, Kultury czy Polonii nie zwiększy zainteresowania tym mux-em. Ja dla samej TVP Kultura zamontowałbym dodatkową antenę. Ale chyba byłbym w zdecydowanej mniejszości.

Aby ruszyć ten mux zamiast  sportu powinny się tam znaleźć Rozrywka i Seriale, pokazuje to przykład Super Polsatu i widzę to z własnego otoczenia.Natomiast aby każdy mux się utrzymał to kanały powinny walczyć o widza a nie odwrotnie.Widać to na przykładzie Mux-8 i ramówki stacji.I tu nie pomoże 100% zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PrzemekS napisał:

Ja mam tylko nadzieję, że jak Sport będzie w jakości HD to powiedzmy skoki czy mecze nie będą już zajmować anteny TVP1 czy TVP2. Aby sprawa była jasna lubię sport i o ile do niedawna był argument "no bo kanał sportowy jest tylko SD więc dajemy tę imprezę w jedynce lub w dwójce bo są w HD" to teraz ten argument powinien zniknąć. Szkoda anteny na duble programów. 

Teraz ważniejsze wydarzenia są emitowane równolegle i to się nie zmieni po ewentualnym przełączeniu TVP Sport do HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co m.in. jest/będzie w ramówce kanałów z mux-8

Nowa TV - Nowa Rewia Kabaretowa, Kabaretowa Dynastia, Kabaretowa Ekstraklasa

WP - Mistrzowie Kabaretu, Kabaret Na Żądanie, Ucho Prezesa

Zoom TV - Hity Polskiego Kabaretu

TVP Rozrywka - Rejs z Kabaretem, Kabaretowa Noc Listopadowa, Kierunek Kabaret, Wieczory Humoru i Satyry, Mazurska Olimpiada Kabaretowa, Marzenia Marcina Dańca, Paranienoirmalni Tonight, Hity Kabaretu, Herbatka z Kabaretem, Gwiazdy Polskich Kabaretonów, Kabaretowy Klub Dwójki, Mazurska Noc Kabaretowa, Festiwal Kabaretu Koszalin i jeszcze kilka innych pozycji kabaretowych

Jednym słowem  ... Mux- Kabaret!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 23:00, pierścień napisał:

W artykule pana Janusza na Satkurierze najbardziej realny zestaw został przedstawiony, podobnie jak przez pewnego forumowicza z Emitela: Rozrywka, Seriale i... Polonia (niestety).

Rozrywka czy Polonia owszem mogą powrócić do NTC, ale nie zapominajmy, ze Seriale są już w kodowanym, płatnym MUX-4 CP. Więc choćby z tego względu kanał ten nie może od tak pojawić się równolegle w niekodowanym MUX-8. Najpierw by musiała wygasnąć umowa TVP z CP. Do tego dochodzą jeszcze umowy z operatorami TV sat i kablówkami, którzy za reemisję tego kanału odprowadzają opłaty do TVP.

 

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Sport nie było w żadnym MUX-ie naziemnym (TVP Seriale są i to w płatnym), a ponadto wraz z wprowadzeniem tego kanału do MUX-3, TVP przedstawiła operatorom nową ofertę, w której za kanał TVP Sport opłat ponosić już nie muszą. Było info na ten temat na stronie głównej SATKuriera.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś działa tak samo jak wcześniej, czyli wszytko jest w porządku :)

Z nieoficjalnych informacji wynika (czyli edycji artykułu na Wiki), że TVP Sport HD będzie na kanale 33, a TVP Rozrywka na kanale 35, które wystartują we Wigilię 24 grudnia. Przypominam tylko, że od jakiegoś czasu tego artykułu nie może już edytować "byle kto", ponieważ jest to zablokowane. https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Naziemna_telewizja_cyfrowa_w_Polsce&oldid=55282864&diff=cur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 22 grudnia kanały TVP będą obecne na MUX-8.

Cytat

 

Telewizja Polska i Emitel zawarły umowę. Od 22 grudnia kanały TVP będą obecne na MUX-8. Po wielomiesięcznych negocjacjach, Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i Prezes Emitel Andrzej Kozłowski w siedzibie TVP podpisali umowę o współpracy.

(...)

22 grudnia doda do swojego naziemnego portfolio kolejne: TVP SPORT HD i TVP Rozrywka.

 

 

http://centruminformacji.tvp.pl/40541923/telewizja-polska-wchodzi-na-mux8

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...