Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Podobała mi się ta smuga za nią, pomagała śledzić akcję. A serio, nie sądzę, żeby ludzie na dłuższą metę chcieli oglądać sport w słabszej jakości obrazu. Ósmy multipleks jest szansą, by to zmienić. Tam kanał TVP Sport zmieści się w wysokiej rozdzielczości.

 

Oczom nie wierzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za namiary na ten wywiad. Wywiad symptomatyczny - wg Emitela winni obecnej sytuacji są wszyscy tylko nie Emitel. MUX8 nie odbierany? Winni widzowie, bo mają nieodpowiedni sprzęt. TVP brak w muksie? Winny Kurski. Inni nadawcy protestują? Winni są oni bo się nie znają. Tylko Emitel jest nieskalany jakakolwiek, nawet najmniejszą przewiną.Właściwie nawet rozważanie że mógłby jest zbrodnią.

Emitel jest tak elastyczny jak płyta betonowa w gierkowskim bloku. O ile miałem dotychczas jakieś wątpliwości, to prezes Kozłowski rozwiał wszelkie wątpliwości. Dziękuję,panie prezesie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary na ten wywiad. Wywiad symptomatyczny - wg Emitela winni obecnej sytuacji są wszyscy tylko nie Emitel. MUX8 nie odbierany? Winni widzowie, bo mają nieodpowiedni sprzęt. TVP brak w muksie? Winny Kurski. Inni nadawcy protestują? Winni są oni bo się nie znają. Tylko Emitel jest nieskalany jakakolwiek, nawet najmniejszą przewiną.Właściwie nawet rozważanie że mógłby jest zbrodnią.

Emitel jest tak elastyczny jak płyta betonowa w gierkowskim bloku. O ile miałem dotychczas jakieś wątpliwości, to prezes Kozłowski rozwiał wszelkie wątpliwości. Dziękuję,panie prezesie!

 

Takie samo wrażenie odniosłem z tego wywiadu.

 

Śmiech:

Nie wiedzieli, że zasięg będzie tylko teoretyczny: będzie krążył gdzieś w eterze, ale ludzie nie będą mieli MUX8 w swoich telewizorach.

To fałszywa i krzywdząca teza – od lipca ub.r. zasięg to blisko 98% populacji. Jednak na starcie wszyscy wiedzieli, że MUX8 ma częściowo inną polaryzację, inne pasmo - i co to oznacza dla odbiorców.

 

I jeszcze...są jedyni na rynku ale monopolistą nie są ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie ja osobiście nie dziwię się, że TVP nie chce wejść do tego wątpliwego projektu Emitela, jakim jest MUX-8. Mam nadzieję, że każdy kolejny prezes TVP postąpi tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stać mnie  - nie kupuję. A nawet jeżeli cena jest w miarę atrakcyjna, ale podejrzewam że produkt nie do końca spełni moje oczekiwania - także nie kupuję. Po co niepotrzebne wydawać kasę? Niech kupi ktoś inny - może jemu bardziej się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chce wejść to niech nie blokuje miejsca i z niego zrezygnuje

W interesie TVP jest blokować miejsca konkurentom. Nie, nie pochwalam tego, potępiam, ale rozumiem. Robią to samo, co Polsat.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie większym problemem w tym MUXie nie jest pasmo, ale polaryzacja. Czemu MUX1-3 są w poziomie, a MUX8 w pionie i na odwrót? Tutaj dobrze lobby podziałało, żeby wymóc na odbiorcach zmianę swojego zestawu nadawczego. Kupować nowe anteny, zwrotnice etc. Siatka w zasadzie odbierze wszystko w tej samej polaryzacji. Jest to pogląd zgeneralizowany, bo zapewne są jakieś wyjątki gdzie pasmo jednak powoduje problemy... Ale na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że siatka sprawdza się dobrze: muxy UHFowskie ze Świętego Krzyża i mux8 VHF z Dobromierza w poziomie co i muxy 1-3. Sam byłbym zwolennikiem przeniesienia tego muxa z VHFu na UHF - bodajże jako MUX5, ale chyba decydenci chyba nie wyrazili zgody, szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

U mnie na 44-elementowej miałem odbiór z Kielc, ale cięło. Teraz w ogóle nie ma sygnału albo wskoczy na chwilę.

Edytowane przez Barti
Usunięto ostatnie, mało zrozumiałe zdanie w poście. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicuś wg mnie to nie możliwe żeby w Połańcu był problem z mux 8, może Ty masz zbyt mocny sygnał i dla tego jest problem z odbiorem, obiay sa dokładnie takie same jak przy słabym sygnale. Ja mieszkam w okolicy Mielca i pod jedna antene mam podłączone 3 TV , na wszystkich, wszystkie mux działaja bez zakłóceń. Antena to zdezelowany Telmor z dołożonym dipolem na mux 8 https://freedisc.pl/nie-istnieje,f-7932930,telmor-digit-max-hd-przerobiona-na-mux1-2-3-8-2-jpg,

Również testowałem zdezelowana "siatka" z dołozonym dipolem na mux8 , rzucona w oknie na strychu odbiera wszystkie muxy https://freedisc.pl/nie-istnieje,f-8169103,dvb-t_stara-siatka-bez-siatki-5-jpg,

Próbowałem jeszcze  https://freedisc.pl/nie-istnieje,f-7821291,antena-dvb-t-uhf-vhf-mux1-2-3-8-8-jpg, - wszystko działa, dodam ze zamiast dipola można podłaczyć dwa pręty, jeden skierowany do góry, drugi do dołu i też wszystko działa. Do nadajnika mam 70 km

Edytowane przez wooy11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym że mieszkam w bloku. Antene mam ustawiona na Tarnów bo Kielce są zasloniete poza tym odbieram mux 4. Myślę dołożyć dipol do anteny dipol 44 tylko nie wiem za bardzo jak wtedy może miałbym stabilny odbiór mux 8. Mam symetryzator na k6-60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja w zględem nadajnika ma ogromne znaczenie, ja do Tarnowa mam bliżej niz na Święty Krzyż a nie nie jestem w stanie odebrać ani jednego mux, kierunek Krosno - odległośc identycznajak do Kielc i też lipa, chyba 2 muxy z Krosna odbieram, nawet jak antene mam ustawiona na Krosno to tyłem anteny odbieram wszystkie muxy z Kielc a z Krosna tylko 2 muxy.

Antene masz  ze wzmacniaczem ? Jeśli tak to czy uzywasz zasilacza z regulowanym napięciem. Ja obstawiam ze masz za mocny sygnał ;)  a tak jak pisałem objawy sa identyczne jak przy słabym sygnale. Spróbował bym zasilić antene niższym napięciem, u mnie w odległości 70 km od nadajnika, najlepiej działa wszystko przy 11-10 V, jak miałem zasilacz bez regulacji to na napięciu jakie dawał zasilacz ( 12-13 V) miałem problemy z muxem na którym jest TVP, raz działał a raz obraz sie zacinał, stopklatki i pixelowa ;) a jak walczyłem z problemem to szedłem w kierunku wzmacniaczy o coraz większym wzmocnieniu. Nawet bez wzmaczniacza tylko z symetryzatorem dzialaja wszystkie muxy ale 3 TV nie da rady podłączyć ze względu na słabszy sygnał.

edit ;) teraz doczytałem ze masz symetryzator wiec moze zamiast niego wzmacniacz + zasilacz z regulowanym napięciem zasilania ?

Edytowane przez wooy11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zakończyły się rozmowy TVP i Emitela w sprawie mux-8.

TVP nie zgodziła się na opłaty proponowane przez operatora. Teraz decyzja należy do rady nadzorczej TVP. W wypadku gdy będzie negatywna, jakieś stanowisko musi zająć UKE. W efekcie programy TVP znajdą się w tym mux niebawem, za kilka miesięcy ... albo wcale.

Gdyby doszło do emisji, będzie to prawdopodobnie TVP Rozrywka HD i jakiś dubel z mux-3 (okresowo). TVP Sport w chwili obecnej nie jest brany pod uwagę.

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/koniec-negocjacji-tvp-z-emitelem-ws-wejscia-na-mux-8-brak-zgody-co-do-kwoty

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...