Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjątkowo zgodzę się z @Polandem. Historia nawet bardziej nadaje się na przenosiny do MUX-8, bo ma mniejszą oglądalność.I mniej ciekawe rzeczy (imho) lecą, niż na Kulturze. Ta ostatnia też powinna się tu znaleźć (głównie dlatego, że nie będzie kombinatorki z bitrate), uprzednio podniesiona do jakości "HD". Wtedy mogliby sobie dowolnie majstrować w MUX-3.

 

Tak przy okazji, zrobiłem wyszukiwanie w tym tygodniu i łapię MUX-8 na dotychczasowej instalacji (antena kierunkowa, nadajnik Łódź-Zygry). Sygnał nieznacznie słabszy od MUX-1 i 2 (ale i tak powyżej 90%). :>

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co chcecie na siłę ten Dokument? To kanał całkowicie zbędny. I jeszcze nazwa mało uniwersalna. Producjami dokumentalnymi można wspierać wszystkie pozostałe kanały tematyczne. TVP powinna szczególnie wzmocnić nimi Rozrywkę. Do tego emisja klipów muzycznych zamiast tylu powtórek i byłoby OK. Oczywiście w wersji HD.


Wystarczy dopracować już istniejące koncepcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumenty o wszelkiej tematyce pasowałyby Rozrywce, nie tylko muzyczne. Skoro nadawcy je wciskają do mniej zbieżnych tematycznie kanałów informacyjnych. To do uniwersalnej Rozrywki nadają się tym bardziej.

 

TVP Rozrywka ma większy potencjał w widowni, niż Historia i Kultura, więc raczej nie do MUX-8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem rozumowania dokument np. o Korei Północnej emitowałbyś w TVP ABC? Przesadzasz. Rozrywka powinna być luźniejszym kanałem. Nie mówię "nie" dokumentom w Rozrywce, ani na innym kanale, stanowią one bardzo dobre uzupełnienie ramówki. Tylko niech wszystko do siebie pasuje. Osobny kanał TVP Dokument byłby w zamian czegoś i tak,, ale to jest naprawdę już drugorzędne rozwiązanie.

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie taki jest mój tok rozumowania. Kanały określa widz, a nie tematyka.To nie puzzle. Człowiek oglądający TVP ABC dokumentów nie będzie tolerował i zmieni kanał. Natomiast ten oglądający TVP Rozrywkę, już tak. Pomimo niepasującego tematu. Dlaczego? Ponieważ nazwa kanału nie jest synonimem głupich kabaretów, czy muzyki. Np. dla mnie rozrywkę stanowią też filmy. Dokumenty to tylko jedna z jego form. Jeśli ludzie akceptują materiał ukierunkowany (uzależniony od reżysera) na kanale nieukierunkowanym (informacyjnym) artystycznie, to dlaczego nie?

 

Osobny kanał w tym rodzaju, tym bardziej w zamian za Rozrywkę lub Historię, byłby niepotrzebnym zawężaniem możliwości emisyjnych. O ile dokumenty w kanale rozrywkowym są akceptowalne, to odwrotnie już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVP Rozrywka filmy owszem, mogłyby się pojawić i dokumenty też, bo pasować pasują mimo wszystko o ile wszystko jest podane w przystępnej formie. A wiadomo też jakie jest szeroko pojęte kino rozrywkowe: komedie, muzyczne, młodzieżowe najlepiej by pasowały, w dalszej kolejności przygodowe. Dokumenty też raczej o tematyce muzycznej, podróżniczej, kulinarnej, popularnonaukowej. To jak najbardziej by się sprawdziło. Dołożyć do tego jak już wspominałem programy muzyczne czy nawet same pasma z klipami i jest nawet ciekawy kanał, jakiego publiczna nie ma - takim kiedyś tam, w czasach prehistorii miał być poniekąd TVP HD ale to już dawno przestało być prawdą (chociaż nie jest powiedziane, że teraz taki nie mógłby być, wręcz przeciwnie, jemu by się właśnie przydało to).

Właściwie to byłaby najrozsądniejsza bodaj opcja w obliczu powstania kanałów z MUX 8 i pojawienia się Ósemki. Drugą jest po prostu wypełnienie połowicznie niszy po Esce wprowadzając do anteny muzykę (wiadomo, mało opłacalne raczej) a trzecią i najbardziej kuriozalną pozostawienie tego kanału takim jakim jest teraz i nie zmienianie niczego by dalej mieć takie same albo może (tylko może, bo nie wiadomo jak się to do końca ułoży) wyniki oglądalności.

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim podejściu do tematu to za chwilę Rozrywka zostanie kanałem ogólnotematycznym. W końcu po to kanały tematyczne  zostały sprofilowane i nazwane by kojarzyć nazwę jednoznacznie z zawartością, a to że czasem nie ma na nich czego oglądać wynika raczej z braku interesujących treści inieskończonej ilości powtórek. Dlatego moim zdaniem rozsądniejsze byłoby dzielenie czasu antenowego tak jak robią to Czesi np.TVP abc/Kultura + TVP Historia/Dokument. +TVP Seriale/Rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie jedyna rzecz na plus obecnego prezesa. I to na dodatek w HD!

Ja się bardzo cieszę, bo to bardzo wzmocni ofertę NTC, która będzie mogła jeszcze silniej konkurować z TV-SAT. Pojawienie się publicznego kanału sportowego za darmo wraz z nowymi kanałami na MUX 8 w naziemnej może być naprawdę poważnym ciosem w platformy i kablówki, które walkę będą miały utrudnioną. Kanał poprawi sobie zasięg nie tylko o wszystkich widzów DVB-T, ale również wszystkich abonentów CP, którzy TVP Sport mogą oglądać dopiero w abonamencie za 59,99 (F MAX + SPORT). Jak się pojawi naziemnie to pewnie ten kanał będzie również od Pakietu Rodzinnego CP. Czyli zasięg będzie bardzo duży! Oczywiście, żeby nie tracić opłat od operatorów będzie kolejny kanał sportowy od TVP, ale to też na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...