Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam przyczyny ale znalazłem rozwiązanie. Włożyłem moduł do dekodera Vu+ Solo, ledwie po 30 minutach zapaliły się kanały podstawowe bez Canal+. Przełożyłem moduł do TV i te kanały podstawowe świecą. Ponownie załadowałem moduł do dekodera Vu+ i zrobiłem reaktywację uprawnień(tak w ciemno, żeby jednak uzyskać wykupiony Canal+). Po około 30 minutach zaświeciło już wszystko. Wtedy ponownie załadowałem moduł do TV i wszystko świeci.

Wychodzi na to, że moduł ma jakiś problem ze ściąganiem uprawnień bądź samą pierwszą aktywacją na TV. Dekoder uratował sytuację. Ciekawe jak to będzie w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maks27 napisał:

Aktualnie dla nowych jest chyba 1 model modułu?

 

Tak, aktualnie w nc+  dostępny jest tylko jeden rodzaj modułu CAM. Jest to moduł typu CI+ bez trybu "Legacy", co sprawia, że do jego działania wymagany jest odbiornik wspierający natywne CI+. Nie zadziała on więc na odbiornikach nie wspierających standardu CI+, a jedynie CI. Moduł CAM CI+ platformy nc+ pracuje w systemie Nagra, a dostarczana z tym modułem  karta jest z nim sparowana i działa tylko i wyłącznie w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że karta z modułem jest parowana wiem, większym problemem byłoby złe działanie modułu w moim TV. Nie chcę brać nowej umowy i potem mieć kłopot z powodu braku współpracy modułu z dekoderem. Potem musiałbym dokupić dekoder do modułu. Może jest gdzieś lista, na których TV poprawnie działa moduł NC+? Wujek Google mi nie pomógł, może źle szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie, ale nigdy nie miałem możliwości używania modułu. Jak jest z jego awaryjnością?  

W ramach abonamentu jest bez czynszu to moim zdaniem lepsza opcja, chyba że w przypadku jak się popsuje ten, na który podpiszę umowę, kupiony w ofercie na kartę to dostanę od Operatora już wypożyczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie uwali aktualizacja to raczej się nie psują. Aston w wersji 2 też potrafił czasami się "cofnąć" do jakiejś dziwnej wersji. Ale był do odratowania w niektórych serwisach.

Aston 1.05 leży gdzieś w piwnicy. Kilka lat działał bez problemu. Kilka lat używałem też modułu Blue CI, czy jakoś tak.Też zero problemów. Jakiś czas używałem modułu Conax z TNK SD. Działa do dzisiaj z kartą z Turbodekodera na wybranych (nieparowanych) kanałach. Tak naprawdę tylko z Astonem dwójka miałem kiedyś mały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli największym problemem może by niekompatybilność z TV. Jeśli z tym się uda to już powinno działać bezproblemowo. Tylko szkoda trochę wydawać kasy na moduł. Jak m się trafi okazja pożyczyć to sprawdzę na swoim TV.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po raz pierwszy na tym forum.

Posiadam moduł CAM CI+ i TV Sony 65XE9005.

Zainstalowałem dzisiaj ww. moduł w TV Sony i mam następujący problem: moduł z kartą nc+ umieszczony w slocie, widoczny w menu TV (ustawienia modułu CA->informacje o module), kanały wyszukane. Niestety mogę oglądać tylko te odkodowane, jak np. TVP info HD.  Przy kanałach kodowanych pojawia się info „Wybrana usługa jest kodowana lub nie można jej odkodować. Sprawdź czy moduł CA i karta Smart zostały włożone prawidłowo”. TV jest ustawiony od 2 godzin na TVP1 HD, karta aktywowana online i dodatkowo telefonicznie przez BOK. Czy to tak długo trwa, czy coś jest nie tak? Dodam, że w menu TV (ustawienia modułu CA) przy info dotyczącym karty są puste miejsca.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ramirez napisał:

Kilka wpisów wcześniej też jest opis problemów z modułem i nowym tv Sony. Pomogło tylko włożenie do innego odbiornika z modułem aby złapało uprawnienia. Cos te sony jakieś kłopotliwe.

 

Można prosić jakieś namiary na taki tuner, jak najtańszy który pozwoli złapać uprawnienia ? 

 

Rozumiem, że nie mam możliwości zmiany modułu bo jest on przypisany do konkretnej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułami CI+ od NC jest taki problem, że oficjalną obsługę mają w zasadzie tylko telewizory z tunerami satelitarnymi większych firm. Takie zwykłe tunery w 99% obsługę tych modułów mają tak na dziko, bez zgody, bez płacenia opłat licencyjnych za CI+ i różnie mogą się zachowywać. Ja mam najtańszy TV LG 4K za 1500 zł i tam dobrze chodzi ten nowy moduł od nc+. A co do tunerów z nieoficjalną obsługą CI+ to prawdopodobnie na najnowszym oprogramowaniu powinien normalnie działać Cryptobox 752 (V1.14.20092 patch). Niestety, tunery z CI+ swoje kosztują.  To też nie wiem, czy jest sens wydawać pieniądze, bo nie ma pewności czy tu jest problem. Lepiej byłoby kogoś poszukać ze znajomych, kto ma w TV z satelitą i wejściem na moduł. Żeby tylko pierwszy raz zaskoczyło. Osobiście uważam, że te tunery w telewizorach mają ułomny soft i wolałbym tuner z Linuxem, gdzie można sobie uruchomić po pewnych zabiegach taki moduł. W takim przypadku jest też duża zaleta, że nagrania z tego modułu są nieszyfrowane. Można je sobie na komputer skopiować, czy na inne urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel napisał:

@k32 wejdź w ustawienia modułu i odczytaj informację z karty. Jak będzie odwrotnie włożona to informacje z karty nie będą dostępne.

 

Jest dobrze włożona.

 

 

4 godziny temu, shevchenko1987 napisał:

Albo jest uszkodzona. Pojawia się przy uruchamianiu weryfikacja modułu? Taki monit?

 

Nie pojawia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten moduł, więc prawidłowe włożenie karty to stroną z chipem do góry (w kierunku niebieskiej naklejki na module) i do przodu (chip wchodzi pierwszy do modułu).

Mam ten moduł od ponad 2 lat. Na początku w TVLG, później w Samsungu, a teraz w dekoderze Vu+ i nigdy nie miałem z nim większych problemów.

Jeśli jesteś gdzieś z łódzkiego to zapraszam. Pomogę na miejscu.

 

PS. Włącz na kanał 20 (TVPuls), wejdź w ustawienia modułu i sprawdź aktualizacje. Na niektórych telewizorach ściąga aktualizacje na kanale KINO TV.

W TV też zaktualizuj soft do najnowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre chęci, ale siedzę jakieś 1400 km od Łodzi. ? Karta jest włożona tak, jak piszesz. Wypróbuję jeszcze tę aktualizację modułu z TV Puls, ewentualnie Kino TV. Dam znać.

Pozdrawiam.

 

Wielkie Dzięki!!!

Udało się. Zaktualizował się soft modułu z Kino TV i pokazał dane karty, pobrał uprawnienia z TVP 1 HD. ?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). To nie jest wątek o telewizorach i ich obsłudze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Pod koniec ubiegłego roku nc+ postanowiła przypomnieć mi jaką jest cudowną firmą i zmieniła kodowanie mojej karty cameleon w wyniku którego nie mogę już używać ASTON CAM'a z moim dekoderem. "uszczęśliwiono" mnie dając mi łaskawie możliwość wypożyczenia dekodera wifibox, który niestety działa koszmarnie kiepsko w porównaniu do mojego Technisat'a. 

Czy zna ktoś jakieś metody jak w trakcie umowy zmienić dekoder na moduł CAM od nc+? Da się to zrobić np. przy okazji cesji? 

 

Dzięki z góry za pomoc! 

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic). To jest wątek wyłącznie o dedykowanym module CAM CI+ platformy nc+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrDish
Niestety, na chwilę obecną jedna możliwość otrzymania modułu CAM CI+ od platformy nc+ to podpisanie nowej umowy.

Ewentualnie pozostaje jeszcze zakup oferty pre-paid "nc+ telewizja na kartę" w opcji z modułem CAM CI+ i późniejsze przejście z tej oferty na abonament. Ale to też w sumie jest tak, jak nowa umowa.
Nie ma możliwości wymiany dekodera dedykowanego na moduł, zarówno w trakcie trwania umowy, jak i np. podczas jej przedłużania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...