Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oscam to inna bajka bo to konflikty CAID/PID  dla modułu i karty , problemów nie ma jeśli korzysta się z różnych CAID/PID  dla modułu i karty. Nie można opierać się tylko ona CAID bo to jest bez sensu, w konfiguracjach dla przynajmniej 2 modułów i oscam opierać należy się o PID  programu. 

Do zadań modułu dodaje się tylko programy które nie dekoduje karta w OSCAM a w samym oscam ignoruje kanały dekodowane przez moduł. 

Nie można ustawić w jednym miejscu ( np. w module ) zapominając że należy te konkretne programy ignorować w drugim ( oscam ) i vice versa. 

 

Po prostu prościej by by było jak by programy były nadawane w paczkach i każdy CAID osobno ale niestety tak nie jest i wszystko nadawane jest często w kupie ( :) ) i należy sobie wybrać odpowiedni program do odbioru z odpowiednim CAID  z dostępnych zdublowanych programów i dostosować do swojej oferty

np.  HBO czy programy C+ są dublowane 2-4x na liście programów  i dla prawidłowego działania modułu należy dobrać sobie właściwy program z listy programów a nie opierać się o gotowe listy programów bo to one zwykle są problemem a nieustawienia modułu czy oscam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie proszę (bo już totalnie zgłupiałem) czy Canal+ 4K powinien również zadziałać w tunerze z modułem CAM ECP? To jest jedyny kanał na którym wyskakuje mi komunikat o braku dostępu. Nie wiem czy "interweniować", czy na Duo 4K SE z VTi mogę zapomnieć o oglądaniu tegoż 🤨 Widziałem wyżej jak pisaliście, że ECP jest aktywne tylko na kanale "Dla abonentów". 🙄

 

Edytowane przez Millstreet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Millstreet napisał(a):

To jest jedyny kanał na którym wyskakuje mi komunikat o braku dostępu.

Jaki komunikat? Jeżeli masz kanał w pakiecie to powinien działać. 

Przy aktywnym ECP masz komunikat: "Wybrana audycja nie może zostać wyświetlona na tym odbiorniku: 1000"

Przy braku uprawnień: "KANAŁ NIEDOSTĘPNY [204]"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za reakcję. Problem leży gdzie indziej.... - na infolinii mnie uświadomiono, że tego kanału po prostu nie ma w moim pakiecie 😠 Za tą przyjemność trzeba dodatkowo zapłacić. Zostałem "oszukany" 😁 Złożyłem reklamację, zobaczymy co odpowiedzą. Świat się nie zawali bez tego jednego kanału, ale przy podpisywaniu umowy powiedziano mi zupełnie co innego (tzn. że jak najbardziej ten kanał również jest dostępny w mojej ofercie i że będzie działać na tym module).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 17:40, Millstreet napisał(a):
Złożyłem reklamację, zobaczymy co odpowiedzą. Świat się nie zawali bez tego jednego kanału, ale przy podpisywaniu umowy powiedziano mi zupełnie co innego (tzn. że jak najbardziej ten kanał również jest dostępny w mojej ofercie i że będzie działać na tym module).


Łatwo możesz sprawdzić, kto ma rację. Ja przy przedłużeniu umowy dostałam ten kanał (pomimo niebieskiego modułu -wiem, że nie będzie działać dopóki nie wymienię na czarny, Ale i tak nie mam tv obsługującego 4k, więc nie ma ciśnienia), ale jezeli jest w ofercie to będzie dostępny w Canal + online.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aro napisał(a):

Jestem mega zadowolony.

Czy są jakieś ograniczenia w stosunku do dekodera ultrabox 4K. ?

58 minut temu, mikoko napisał(a):

 

 

W wyższym modelu np vu+ 4K SE...

czyli ultimo 4K.

9 minut temu, Saturn45 napisał(a):

Czy są jakieś ograniczenia w stosunku do dekodera ultrabox 4K. ?

czyli ultimo 4K.

Chciałbym mieć te same możliwości co dekoder ultrabox 4K z podłączonym internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Saturn45 napisał(a):

Czy są jakieś ograniczenia w stosunku do dekodera ultrabox 4K. ?

 

Prawdziwa wygoda to Karta nw czytniku a nie jakiś śmieszny moduł.Ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co się ma.

 

7 godzin temu, Saturn45 napisał(a):

 

czyli ultimo 4K.

 

Tego boxa to chyba już nie kupisz nowego. Posiadam i wart każdej wydanej złotówki.Testowany swojego czasu dość mocno i spełnia wymagania. Wiele ofert itp choć w modułów w nim średnio jestem zadowolony. Karty w czytniku C+,HD+,Tivusat,Antiksat działały idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież moduł nie obsługuje timeshiftu tylko TV .

Sony raczej zawsze nawet w nowych modelach  nie ma obsługi timeshiftu. 

 

Zwykle należy śledzić poprawki firmware bo to co nie działała aktualnie  jest naprawiane czasami w nowszych wersjach oprogramowania. 

 

 

@czerstwy ultimo 4k aż taki nie był dobry dla modułów z tym jednym czytnikiem, lepszy był Duo 4K  a aktualnie Duo 4k SE gdzie przynajmniej są dwa czytniki. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając moduł CI jest jakaś szansa na Time Shift? Posiadam telewizor Sony XR, moduł Canal+. Po podłączeniu dysku do TV nic to nie zmienia. Również nie pomaga fakt, podłączenia dwóch anten do TV i taka właśnie konfiguracja.

Time shift nie działa na tv Sony. Jak koledzy wyżej na vu+ i owszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Time shift działa bez problemu w TV Panasonic. Warto uwzględnić ten punkt, jeżeli jest on istotny dla użytkownika, przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowego telewizora. Nowe modele (zdaje się od roku 2020 lub 2021) obsługują również ECP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meckbar napisał(a):

Time shift działa bez problemu w TV Panasonic. Warto uwzględnić ten punkt, jeżeli jest on istotny dla użytkownika, przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowego telewizora. Nowe modele (zdaje się od roku 2020 lub 2021) obsługują również ECP.

 

Timeshift działa bez problemu na każdym  TV które go obsługują jedynie Sony ma zawsze z nim problem  albo działa albo nie w zależności od tego czy producentowi chce sie poprawiać swoje błędy w firmware.

 

Mam Panasonica z 2012 roku i moduł C+ ECP działa. :)  

Wszystkie nowe TV wyprodukowane po 2021 roku powinny mieć już przynajmniej certyfikacje ECP , jeśli nie mają to nie działają tylko programy z zabezpieczeniem bo sam moduł powinien działać jeśli jest slot w wersji 1.3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...