Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@torre24: ten wątek jest TYLKO o module CI+ obecnie oficjalnie sprzedawanym przez nc. Na temat innych modułów (tudzież kart) pytaj w innym topicu, np. ten myślę będzie bardziej odpowiedni:

https://forum.satkurier.pl/topic/9789-nc-i-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-kart-nieparowanych-w-polsce/

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam moduł CI+ z kartą Nagra i tv Samsung FHD UE32M5572. Niestety podczas transmisji 4K na kanale Canal+ NOW zamiast obrazu i dźwięku mam tylko komunikat "Sygnał zakodowany".

 

W czasie, gdy nie ma transmisji albo leci autopromocja to wtedy jest normalnie obraz i dźwięk.

 

Tv posiada obsługę kodeka HEVC, więc rozumiem, że chodzi pewnie o rozdzielczość i downscaling? Tv nie potrafi tego zrobić?

 

Hipoteteczne pytanie... Czy podłączony dekoder (np. VU UNO 4K) do mojego tv wyświetli kanały 4K? Czy, ze względu na wyższą rozdzielczość takiego kanału nie będzie to możliwe? Bo tv jest tylko FHD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszę do wsparcia Samsunga, żeby taką funkcję wprowadzili - pewnie i tak odpiszą, że się nie da albo żebym kupił sobie tv 4K (dawno temu był to zrobił, ale póki co nie mam warunków żeby go zamontować), ale spróbuję ;)

 

Skoro jak piszesz zewnętrzny dekoder jest w stanie to obsłużyć, więc wbudowany też chyba powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jak piszesz zewnętrzny dekoder jest w stanie to obsłużyć, więc wbudowany też chyba powinien.

 

Z tym, że rozmawiamy o dekoderze 4K (sam podałeś jako przykład VU+ Uno 4K). Dekoder 4K zdekoduje obraz w takiej rozdzielczości ale na wyjściu HDMI poda Ci go w 1080p (czy jak tam sobie wybierzesz) i dlatego będzie to śmigać.

Na dekoderze HD - kanał 4K nie ruszy. Może jedynie dźwięk usłyszysz.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie czy ktoś z Was ma telewizor  - lg 55sj800v i użytkuje w nim moduł cam CI+ od nc+?

Mój szwagier wczoraj zainstalował moduł w ww telewizorze i mniej więcej co 5-10 minut moduł na dosłownie 3-4 sekundy ponownie się aktywuje. Czy ktoś się orientuje w czym może leżeć przyczyna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wcześniej model LG 32LB650V i na nim również wszystko dobrze działało. 

 

Najnowsza wersja softu na telewizorze? 

 

Jedyne co można sprawdzić to czy "Blokada rodzicielska" w ustawieniach modułu jest wyłączona. 

 

Może moduł walnięty. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam moduł zaktualizowany, blokada rodzicielska wyłączona i dekoder Formuler S Turbo. Przy każdym uruchomieniu pokazuje się okienko "Weryfikacja urządzenia" i proces ten trwa nawet do 2-3 minut. Czy to działanie normalne?

Edytowane przez oregano40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...