Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaktualizowałem moduł za pośrednictwem tv. Wszystko przebiegło pomyślnie. Następnie chwilę pooglądałem jakiś kanał i wywaliło komunikat o braku uprawnień. Przełożyłem moduł CI+ do dekodera, odpaliłem kanał TVP 1 HD, ponowiłem wysyłkę uprawnień już ze 3x przez moje nc+ i od 40 min nic nie świeci. Czy dekodery na Linuksie z modułem CI+ są w stanie normalnie pobierać uprawnienia? Czy muszę znowu wrzucić moduł w tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem moduł do tv. Przez 30 min. mimo trzykrotnego ponowienia uprawnień przez automat z moje nc+ dalej nie było obrazu. Postanowiłem napisać do człowieka z ICA. Chwila moment i sygnał wrócił. Zapytałem co było przyczyną to otrzymałem odpowiedź:

 

 

Na Pana kartę uprawnienia z moje nc+ nie pomogą, przesyłam od siebie sygnał na kartę.

 

Czasem tak się dzieje po aktualizacji oprogramowania.

Także jakby ktoś miał podobne problemy to od razu pisać do człowieka, a nie liczyć na automaty ;)

 

Ps. najgorsze, że teraz nie wiem czy uprawnienia by weszły na kartę gdyby moduł CI+ był w dekoderze VU+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem moduł do tv. Przez 30 min. mimo trzykrotnego ponowienia uprawnień przez automat z moje nc+ dalej nie było obrazu. Postanowiłem napisać do człowieka z ICA. Chwila moment i sygnał wrócił. Zapytałem co było przyczyną to otrzymałem odpowiedź:

 

Także jakby ktoś miał podobne problemy to od razu pisać do człowieka, a nie liczyć na automaty ;)

 

Ps. najgorsze, że teraz nie wiem czy uprawnienia by weszły na kartę gdyby moduł CI+ był w dekoderze VU+.

Na dwoje babka wróżyła.

Może kombinują ażeby'' kontent ''zabezpieczyć przed dekoderami (w celu nie nagrywania oczywiście). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry szanowni, stoję przed decyzją zakupu modułu Cam CI+ (NC+) do TV Sony KD-65A1.

Czy koleżanki i koledzy mogą podzielić się doświadczeniem i informacjami na temat współpracy z tym modelem TV lub innymi Sony Bravia.

Na chwilą obecną jestem w okresie wypowiedzenia umowy (kilka dni do końca) i posiadam starą kartę Cameleona - czy może zainwestować w jakiś inny moduł ? (np. Aston v. 2.26.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz modułu od nc. Jeśli dostaniesz od nc moduł bedziesz musiał oddać Cameleona. Dostaniesz w użytkowanie Caymana parowanego z modułem. Tyle, że nc nie chce takiego rozwiązania dla aneksyjących i będziesz musiał podpisać nową umowę.W moduł z wolnego rynku nie ma co się już pchać. Jeśli Twój tv ma gniazdo CI+, to nie powinno być problemu współpracy modułu z tym modelem tv.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedury są mi znane jeżeli chodzi o wejście w posiadanie tego modułu Cam Ci +. Bardziej chodziło mi o współpracę z moim modelem TV.  :wink:
P.S. Zamówienie złożone drogą internetową na pakiet Extra + HBO (i tak wyszło taniej niż to co obecnie płacę). Jak tylko moduł dojdzie to przeprowadzę testy na TV i podzielę się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwoje babka wróżyła.

Może kombinują ażeby'' kontent ''zabezpieczyć przed dekoderami (w celu nie nagrywania oczywiście). 

Dzisiaj włączyłem opcję dodatkową i bez problemu uprawnienia przeszły. Także wtedy wygasły / skasowały się uprawnienia główne przy aktualizacji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość kingofsouth

Wiem, ze Telewizory maja wbudowane HDR. To jest oczywista, oczywistość.   :cool:

Tylko, po co taki dekoder dostaje wsparcie HDR.?Moduł nie musi? :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze Telewizory maja wbudowane HDR. To jest oczywista, oczywistość.   :cool:

Tylko, po co taki dekoder dostaje wsparcie HDR.?Moduł nie musi? :D

 

Bo wtedy dekoder jest przetwarzającym obraz i do telewizora dostarcza go kanałem HDMI, a TV go już tylko wyświetla i nie obrabia. W skrócie... jeżeli źródło dostarczy obraz z HDR to TV go wyświetli (i odwrotnie).

Moduł to tylko moduł, który daje sygnał / zgodę że możesz / nie możesz czegoś oglądać. HDR, powtarzam, jest uzależniony od elektroniki / dekodera zaszytych w telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...