Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat nie problem. 1-2 m koncentryka + 2 x wtyk F + "beczka" i masz sygnał na telewizorze.

Ciekawe co Ty bys powiedział jakby wparował do ciebie znajomy i roz[beep]zielił kabl;e po domu, zeby coś sobie sprawdzić, albo dziewczyna, zona lub rodzice. Ja zostałem na tyle dobrze wychowany, że nie robie sobie poza swoim domem co chce bo sam bym czegoś takiego nie tolerował, a w dodatku, że wiekszośc ma antene na kominie.

Nowe oprogramowanie pobrane żadnych zmian. Mtv live hd wciąż nie działa na Oled 55c6v!

Fajny ten twój OLED ;)

 

Jak widać trzeba było inwestowac w każdy inny tylko nie LG i ja tez bo jak widac ta firmę nc+ ma w 4 literach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pies czy kot... Niepowazna propozycja kolegi na prawde, wparowac do kogos z koncentrykiem do przedluzenia bez pytania. Mozna sie umowic ze znajomym wczesniej, ale to chyba nie w Twoim stylu.

 

A powaznie to co ma antena powieszona na kominie do mozliwosci zrobienia przedluzki od wtyczki do dekodera to tylko Ty chyba wiesz.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co Ty bys powiedział jakby wparował do ciebie znajomy (...) zeby coś sobie sprawdzić.

Ja zostałem na tyle dobrze wychowany ...

Nic bym nie powiedział, tylko bym pomógł. Zostałem tak wychowany, że - jeżeli tylko mam taką możliwość - ludziom (nie tylko znajomym) trzeba pomagać. Często bezinteresownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co Ty bys powiedział jakby wparował do ciebie znajomy i roz[beep]zielił kabl;e po domu, zeby coś sobie sprawdzić, albo dziewczyna, zona lub rodzice. Ja zostałem na tyle dobrze wychowany, że nie robie sobie poza swoim domem co chce bo sam bym czegoś takiego nie tolerował, a w dodatku, że wiekszośc ma antene na kominie.

Fajny ten twój OLED ;)

 

Jak widać trzeba było inwestowac w każdy inny tylko nie LG i ja tez bo jak widac ta firmę nc+ ma w 4 literach.

 

To tylko potwierdza to co napisałem wcześniej.LG powiela ten sam błąd w softach dla innych swoich modeli.NC+ nawet gdyby chciało nie jest w stanie przetestować swoich modułów we wszystkich telewizorach dostępnych na rynku.Mógłbyś mieć do nich pretensję gdyby to oni sprzedali Ci ten model telewizora.Wtedy mógłbyś im zarzucać brak kompatybilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam TV z wbudowanym tylko DVB-T i gdy zaprogramuję nagranie na pendriva i wyłączę pilotem tv to automatycznie mi nagra. Myślę, że podobnie powinno być z telewizorem i wbudowaną głowicą sat DVB-S2.

 

Dla pewności, niech się jeszcze wypowie ktoś kto ma tv z głowicą sat.

 

Edycja. @ ircios mnie sprostował.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bym nie powiedział, tylko bym pomógł. Zostałem tak wychowany, że - jeżeli tylko mam taką możliwość - ludziom (nie tylko znajomym) trzeba pomagać. Często bezinteresownie.

To jestes nie liczny w tym kraju bo w tym kraju predzej w [beep] dostaniesz niz ci ktos pomoze. Jeszcze tylko politycy i księza nie walą w zeby.

To tylko potwierdza to co napisałem wcześniej.LG powiela ten sam błąd w softach dla innych swoich modeli.NC+ nawet gdyby chciało nie jest w stanie przetestować swoich modułów we wszystkich telewizorach dostępnych na rynku.Mógłbyś mieć do nich pretensję gdyby to oni sprzedali Ci ten model telewizora.Wtedy mógłbyś im zarzucać brak kompatybilności.

Ciekawe co zrobi nc+ jak LG dostosuje soft do obecnej wersji modułu nc+ niebieskiego, a nc+ zaktualizuje io coś zmieni. Wtedy LG bedzie sie ganiał z wiatrakami dlatego nadal uwazam, że to nc+ powinno dostosowac oprogramowanie modułu nie do wybranych modeli TV LG tylko do softu LG, który obsługuje takie moduły. Skoro dogaduje się z Sony, Samsungiem to myśle, ze wystarczy i z LG to dogadac.

 

Nie może Telewizor być dopracowywany pod wzgledem softu do modułu bo soft modułu moze operator danej telewizji 10 razy czesciej zmieniac niz soft w telewizorach.

 

Dla przykłądu niech Nagra wyposci jakas aktualizacjie do modułów, która dokłądnie sie nie znam, ale niech coś zmienia w dekodowaniu to producenci TV musza aktualizowac soft?? Nie moduł musi działąc bo nikt za soba nie nadązy.

 

Jeżeli moduł CP i nc+ niebieski to to samo i różni sie wsparciem od CP dla wejść starszych i działą na nim MTV Live HD to nc+ powinno z tego wniosek wyciągnąc i sprawdzić to jakoś. Nie wiem jak, ale mysle, że to kwestia softu modułu.

 

Gdyby na LG inne kanały nie działały z modułem nc+ niebieskim to byłaby inna dytskusja, a tu rozchodzi się o jeden kanał i nc+ powinna sie tym jak najszybciej zajać. Moze to kwestia nadawcy MTV Live HD, a nie samego nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o "dogadywanie" się z Sony czy Samsungiem tylko o fakt, że prawdopodobnie LG nie trzyma się standardów i nie radzi sobie z kanałami wielosystemowymi nazwijmy je w skrócie.Być może Eurosport który był niegdyś również kodowany w kilku systemach też by nie działał.Sam fakt, że z kilku marek telewizorów dostępnych na rynku tylko LG ma problem nie daje Ci do myślenia ?Nadal to NC+ ma poprawiać coś co działa na wszelkich innych sprzętach poza LG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vader, zapytam może inaczej: czego jeszcze oczekujesz od forum? Przez około 200 postów, czyli niemal już połowę całego topicu jest wałkowany temat MTV Live HD w telewizorach LG i w sumie ani milimetr nie zbliżyliśmy się do rozwiązania. Kanał jak nie świecił, tak nie świeci. Jedyne co zostało ze sporą pewnością ustalone i potwierdzone - niektórzy forumowicze specjalnie poświęcili na to swój czas - że problem faktycznie występuje tylko w TV LG (najprawdopodobniej, tzn. nie zgłosił żaden użytkownik modułu od nc+ oraz sprzętu innej marki).
 
Jednak niezależnie po czyjej stronie leży "wina": nadawcy sygnału, producenta TV, czy może modułu od nc (albo może wszystkiego po trochu, tego też przecież nie można wkluczyć, cóż, taki nieszczęśliwy splot okoliczności - faktycznie trudno oprzeć się skojarzeniom z pewną katastrofą...) - przecież nikt z forumowiczów  nie poprawi software w telewizorze i/lub module, nie zmieni systemów kodowania na "satelicie", itd. Znaczy się ja tam nigdy nie mówię nigdy, jednak prawdopodobieństwo jest raczej znikome ;)

Zatem pytam jeszcze raz - czego jeszcze spodziewasz się od forum? Osobiście uważam, że w tej sprawie doszliśmy już do pewnej ściany. Przedstawiłem Ci w sumie 6 punktów, opcji może nie tyle rozwiązania, lecz wyjścia z problemu.  Zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie Ci się podobały - nie będę dalej rozwijał. Miałem tylko na myśli w miarę "chłodne" rozważenie jakie są możliwości w danej sytuacji. Decyzja i tak należy do Ciebie.

Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy: ponieważ jak się okazało, użytkowników LG potwierdzających problem jest tutaj więcej - jeśli aż tak bardzo Wam zależy na tym MTV Live, skrzyknijcie się razem, napiszcie reklamacje do dostawcy, albo do producenta TV, albo do obu. Wiadomo, im więcej zgłoszeń, tym większe prawdopodobieństwo, że zajmą się problemem. 
 
[trochę OT, z innej beczki]

Rozumiem, że nie nagram programu przy wyłączonym TV?

Nic nie nagrasz przy wyłączonym tv.

A to już chyba zależy od sprzętu, telewizora? Mam prawie już 5-letniego Panasonica, z DVB-S (i -T, i -C), co prawda z innym modułem CAM niż omawiamy w tym wątku, lecz bez problemu nagrywa przy wyłączonym tv. Tzn. przez "wyłączony" rozumiem tryb standby, a nie całkowite odłączenie od prądu ;) W każdym razie mogę zaprogramować nagrywanie -> wyłączyć (znaczy się standby) -> telewizor w wyznaczonym czasie nagra co ma nagrać.  Mogę także np.  uruchomić nagrywanie podczas oglądania -> wyłączyć TV (standby) -> nagrywanie będzie kontynuowane nadal, aż do osiągnięcia limitu czasu ustawionego w konfigu telewizora (bodaj max. 3 godziny), lub wcześniejszego przerwania przez użytkownika.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już chyba zależy od sprzętu, telewizora? Mam prawie już 5-letniego Panasonica, z DVB-S (i -T, i -C), co prawda z innym modułem CAM niż omawiamy w tym wątku, lecz bez problemu nagrywa przy wyłączonym tv. Tzn. przez "wyłączony" rozumiem tryb standby, a nie całkowite odłączenie od prądu ;) W każdym razie mogę zaprogramować nagrywanie -> wyłączyć (znaczy się standby) -> telewizor w wyznaczonym czasie nagra co ma nagrać. Mogę także np. uruchomić nagrywanie podczas oglądania -> wyłączyć TV (standby) -> nagrywanie będzie kontynuowane nadal, aż do osiągnięcia limitu czasu ustawionego w konfigu telewizora (bodaj max. 3 godziny), lub wcześniejszego przerwania przez użytkownika.

Tak, chodzi o nagrywanie w trybie standby, tak tak jak przy dekoerach.

Jaki to moduł jeżeli można wiedzieć? Zagada z każdą kartą nc+, cyfra+, polsat?

Edytowane przez Mr. Orbita
Poprawione cytowanie - nie ma potrzeby cytować całego postu, jeśli odpisujesz na ostatni - powtarzanie treści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o nagrywanie w trybie standby, tak tak jak przy dekoerach.

Jaki to moduł jeżeli można wiedzieć? Zagada z każdą kartą nc+, cyfra+, polsat?

Astoncrypt 2.26 z kartą Cameleon (Cyfra+). Jednak sprzęt podobno bez dłuższej przyszłości, cameleony ponoć za góra rok-dwa mają być zablokowane (chociaż czytam już o tym od 3 lat - tyle posiadam tę kartę i moduł). Lecz nie o tym jest ten wątek, o kartach nieparowanych patrz np. tutaj:

https://forum.satkurier.pl/topic/9789-nc-i-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-kart-nieparowanych-w-polsce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie moduł nc+ CI+ z kartą Cayman <...>nie daje nagrywania w trybie Standby (na wyłączeniu). Moduł zadziała z twoim TV.

Z ciekawości: moduł nie daje możliwosci nagrywania w trybie standby na żadnym sprzęcie? Czyli nie będę mógł w swoim telewizorze zaprogramować nagrywania np. w nocy -> wyłączyć tv (standby)? Domyślam się, ze kanały niekodowane jednak nagra? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od modułu, tylko od tego jak TV zarządza energią. Jeśli odcina gniazdo CAM na standby to może nie nagrać. W odbiornikach satelitarnych zwykle po prostu jak trzeba coś nagrać, to urządzenie się uruchamia, wybudza CAM, nagrywa i wraca na czuwanie. CAM musi mieć zasilanie i być wybudzony i to zależy ściśle od zachowania TV i odbiornika, nie od modułu. Ewentualnie z CI+ mogą być jakieś dodatkowe jazdy z uwagi na uwierzytelnianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita: domyślam się, że właśnie tak jest :) Zresztą coś-tam mam wspólnego z elektroniką i wiem, że bez zasilania urządzenia nie będą działać, jeszcze nie spotkałem się ;) W swoim TV obserwuję, że w trybie standby przed rozpoczęciem nagrywania uruchamiany jest twardy dysk, zapala się dioda. Niewątpliwe wówczas zostaje zasilona także część odbiorcza (tuner). A skoro potem stwierdzam, że został poprawnie nagrany kanał kodowany, to niewątpliwie był zasilony również moduł CAM Aston ;) Przypuszczam, że gdybym włożył moduł od nc+ nie byłoby inaczej ;)

 

Zatem twierdzenie @GTI MD nie jest prawdziwe, a przynajmniej nie dla każdego sprzętu. Może są TV, które w trakcie nagrywania w standby nie zasilają gniazd CI - choć dla mnie to byłoby bez sensu. No chyba, że w grę faktycznie wchodzą jakieś niuanse związane z CI+ i uwierzytelnianiem.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tak naprawdę TV musi uruchomić wszystko poza ekranem, bo tak: sygnał musi odebrać, zasilanie LNB musi pójść, dysk musi zostać wybudzony, no i CAM musi mieć puszczany stale strumień przez siebie. Tak naprawdę bez uruchomienia elektroniki to nie może ruszyć. Myślę, że jeśli to gdzieś nie działa, to ja bym to uznawał za błąd w wykonaniu (o ile producent nie ostrzega, że np. na głębokim czuwaniu nie będzie realizować nagrań - czasami tak w sofcie jest).
 
Są pewne przeszkadzacze - dysk chwilę startuje, CAM CI+ jeśli ma odcięte zasilanie, to to uwierzytelnianie moment trwa. Spotkałem się w historii z błędami, że brakowało limitu czasu na te operacje i np. w odbiornikach urządzenie startowało zapis, a tu CAM nie był jeszcze gotowy. Ale to też bym uznawał za błąd w sofcie.

Rozbudowany PS: choć mam mało czasu, to jako że ostatnie strony dyskusji ociekały słusznymi spostrzeżeniami większości (podziwiam Waszą cierpliwość - szacun :) ) i niesłusznymi jednej osoby, od której mamy mamy 7 dni spokoju z mojej inicjatywy, to pozwolę sobie podsumować kwestię MTV Live HD w LG. Zastrzegam, że nie oceniam, gdzie jest błąd, ale po symptomach trudno nie wskazywać winy LG. Błąd jest dziwny (tylko jeden kanał), ale akurat faktycznie na MTV Live HD Nagra 0x1884 jest daleko w kolejności. Co jednak nie jest błędem ani operatora, ani nc+, normalna sprawa, że systemy są różnie poukładane. Może w tym jest problem, może nie, ale jako że tylko jeden kanał nie chodzi - mój nos mi podpowiada, że jest na to spora szansa. Czy to rzeczywiście to - nie sprawdzi tego nc+, tylko LG. nc+ mogłaby prosić nadawcę, aby pozmieniał kolejność w ciemno, ale to nie będzie mądre, co wyjaśnię na końcu.
 

Dzwoniłem i odpowiedzieli, ze nie sa w stanie sprawdzić kazdego modułu, każdej platformy satelitarnej na świecie, a soft jest robiony w Azji tylko dostaja informacje do oprogramowania. Skoro problem z jednym kanałem to nalezy się kontaktowac z platformą satelitarną, a nie producentem telewizora. To w interesie platformy jest dac mi dostęp do wybranych kanałów.

Czyli tłumacząc na język zrozumiały - zostałeś spuszczony do kanału :) A powinieneś odpowiedzieć, że jeśli chcą sprzedawać TV w Polsce, to przed wprowadzeniem produktu powinni sprawdzić jego kompatybilność. Takie suche teksty można odbić w drugą stronę, że platforma nie jest w stanie testować wszystkich TV na całym świecie, bo są tysiące modeli (więcej niż jest platform na świecie) i to w interesie producentów TV jest, aby wprowadzać na dany lokalny rynek produkty kompatybilne. Każda ze stron powinna się starać, a nie jedna. Poza tym nc+ nie ma dostępu do np. narzędzi serwisowych LG, co wyjaśnię dalej.
 

Bo producenci innych telewizorów obeszli to własnym oprogramowaniem

Wszyscy się dogadali i wszyscy producenci - Samsung, Sony, Panasonic oraz producenci odbiorników satelitarnych itp. itd. na całym świecie dopasowali się do modułu nc+? :) A może nie musieli nic odchodzić? :) Ileż można powtarzać taką brednię, gdy ludzie Ci na około piszą, że to czysto nieprawdopodobne, że wszyscy się dopasowali pod jeden CAM?

 

Biorę TechniSat DIGIT ISIO S z półki z softem z 2013, gdy jeszcze tego modułu nc+ nawet nie było i magia - MTV Live HD też działa. Ci zapewne dopasowali się telepatycznie :)
 

Jezeli tyczy się to wszystkich dostępnych modeli LG, a podobno nc+ testuje moduł na TV LG to powinni aktualizacją modułu sprawić, aby kanał zaświecił.

Jeśli to jest błąd po stronie LG, np. polegający na tym, że to LG nie wysyła w ogóle strumienia do modułu z jakiegoś powodu (np. ma problem z ilością CA - to TV to rozpoznaje, nie moduł), to tu nc+ nie ma co poprawić, bo takiej usterki przeskoczyć się nie da, CAM nie zmusi TV do wysłania strumienia. A to nie jest nieprawdopodobne - wystarczyło, żeby CA Polsatu były wyżej w kolejności i tylko dlatego CAM Polsatu działał i np. zadziałać mógłby też CAM Cyfry+ ze starą kartą, bo to też inny system i inna kolejność.
 
Jako że wglądu w kod źródłowy nie ma, ale jednocześnie wiadomo, że to nie jest problem masowy, bo na innych TV ten sam CAM działa, co potwierdziło tu kilka osób w tym temacie - to jednak piłeczka jest moim zdaniem po stronie LG, nie nc+. nc+ najwyżej mogłoby pomóc (co byłoby wskazane) i uderzyć do LG, zwracając uwagę co zauważą. Ale nc+ też nie ma dostępu ani do możliwości debugowania działania CAM w LG, ani zapewne jakichś interfejsów serwisowych, aby analizować komunikację modułu konkretnie w TV LG - to może zrobić tylko LG. nc+ mogłaby dopiero (może?) wpiąć się w moduł, a jeśli np. LG w ogóle go o nic nie pyta, to nic nie zobaczą.
 

Skoro LG umywa rece to znaczt, że wina jest po nc+.

Jeden z zabawniejszych tekstów jakie przeczytałem na forum w historii :) A dlaczego LG miałoby się przyznać? :) Żebyś na nich siadł i składał reklamacje? :) Naiwniak :) Powinienem robić sobie gablotkę ze śmiesznymi tekstami z forum :)
 

Nie wiemy czy dokłądnie te same moduły są we właśnościowych dekoderach nc+, na których MTV Live HD działą więc tez ciężko powiedzieć czy to ostatecznie wina LG.

Przede wszystkim to te same - dokładnie te same - moduły CAM działają po prostu w innych TV, mało tego - weźmiesz swój, przyjedziesz do mnie, wsadzę Twój CAM w mojego Samsunga i idę o zakład, że zadziała. Ciężko, to jest powiedzieć, że to nie jest wina LG :)
 

To tak jak zganianie na Microsoft, ze w ich systemie nie działą dany sprzet, a jak wiadomo to producent urzadzenia powinien zadbać o działanie jego sprzet. To samo jest z modułem, którego włascicielem jest nc+ i to nc+ powinno zadbać, aby działało z różnym sprzetem poniekąd systemem operacyjnym w TV lub dekoderach.

To może się wydać zaskakujące, ale Microsoft też robi błędy w Windowsie, które sprawiają, że sprzęty nie działają z jego winy - później musi poprawiać.
 

Wiec gdzie wina LG?? Winą jest system kodowania nc+.

Wystarczy, żeby LG nie czytał wszystkich CA, a tylko ileś pierwszych (faktycznie 0x1884 jest daleko - dziewiąty). I już byłaby wina LG. Ale nie ma dostępu do kodu softu - sprawdzić to może realnie tylko LG. Może ew. dałoby się ominąć to zmieniając coś w przekazie na satelicie (np. kolejność systemów), ale to jest tylko pudrowanie prawdziwej przyczyny i teraz udałoby się poprawić MTV Live HD, a za chwilę inny nadawca coś ustawi i inny kanał przestanie chodzić. Trzeba ustalić co to powoduje i poprawić, a nie robić kombinacje, aby ominąć przyczynę.
 
Zresztą przejrzałem strumień na 12,015 GHz, pol. H i nie dostrzegam tam jakichś błędów dotyczących CA (szukałem np. źle przypisanego PID ECM, czy coś, ale nic z tego), może można byłoby coś tam zoptymalizować (np. deskryptory 0x09 od CA przepiąć do PMT zamiast do wideo i audio osobno), ale to nie błąd, ani nie problem, bo MTV Music z tego tp. ma tak samo i jak rozumiem - działa. Zresztą to robione zapewne pod stacje czołowe (czasami jest potrzeba ograniczania deszyfrowanych PID), tzw. stara szkoła. SID-y są dobre, lista jest dobra, systemy są te co trzeba. Jedyny błąd na tym transponderze jest tak naprawdę z EPG, które jest tam rzeczywiście nadawane totalnie źle (zły TSID 12800 ze starego transpondera sprzed przenosin), ale to nie ma żadnego wpływu na deszyfrowanie.
 

Szkoda, że nie mam znajomegoz modułem Cyfry+ i kartą Cameleon moze by zadziałało i wtedy bście zrozumieli, że problemem jest system kodowania, a nie telewizora.

Jak może być z systemem kodowania, jeśli wezmę Twój moduł z tym samym systemem kodowania i jakoś na Samsungu zadziała? Ale to pytanie retoryczne, nie odpowiadaj, bo szkoda czasu, nie masz wiedzy jak działa komunikacja TV z CAM. Odpowiedź brzmi: nie może.
 

Ciekawe co zrobi nc+ jak LG dostosuje soft do obecnej wersji modułu nc+ niebieskiego, a nc+ zaktualizuje io coś zmieni.

Nic się nie zmieni, jeśli nc+ zaktualizuje moduł tak, że coś popsuje, to padnie wszystkim, a nie na jednej marce TV.
 

Wtedy LG bedzie sie ganiał z wiatrakami dlatego nadal uwazam, że to nc+ powinno dostosowac oprogramowanie modułu nie do wybranych modeli TV LG tylko do softu LG, który obsługuje takie moduły. Skoro dogaduje się z Sony, Samsungiem to myśle, ze wystarczy i z LG to dogadac.

Z nikim się nikt nie dogadywał, ten sam moduł działa też na dziesiątkach modeli odbiorników satelitarnych od wielu producentów. Zwyczajnie jest to nierealne, aby na całym świecie setki firm zrobiły wyjątkowe poprawki pod jeden moduł CAM w jednym kraju, nawet te firmy, które tu nie są aktywnie obecne.
 

Nie może Telewizor być dopracowywany pod wzgledem softu do modułu bo soft modułu moze operator danej telewizji 10 razy czesciej zmieniac niz soft w telewizorach.

Owszem, ale jednocześnie soft telewizora musi być prawidłowo zrobiony. A że było ciekawiej - to akurat producenci TV częściej aktualizują soft niż robi się to w modułach, nc+ aktualizuje niebieskie CAM chyba po raz pierwszy od wprowadzenia do sprzedaży. Ile wersji w tym czasie wydało LG? Z 5 spokojnie :)
 

Dla przykłądu niech Nagra wyposci jakas aktualizacjie do modułów, która dokłądnie sie nie znam, ale niech coś zmienia w dekodowaniu to producenci TV musza aktualizowac soft?? Nie moduł musi działąc bo nikt za soba nie nadązy.

I tu jest clou dyskusji - jak się nie znasz, to po co ferujesz wyroki? Twój brak wiedzy jest porażający. Masz zerowe pojęcie i o aktualizacjach i o software i o strumieniu DVB i o komunikacji CAM-TV. Chłopie, na niczym się nie znasz.
Powtarzam - jeśli aktualizacja CAM coś popsuje, to u wszystkich. I wtedy wina nc+ będzie ewidentna.
 

Jeżeli moduł CP i nc+ niebieski to to samo i różni sie wsparciem od CP dla wejść starszych i działą na nim MTV Live HD to nc+ powinno z tego wniosek wyciągnąc i sprawdzić to jakoś. Nie wiem jak, ale mysle, że to kwestia softu modułu.

Nie wiesz - no właśnie. Sprawdzić jakoś nc+, a dlaczego LG ma jakoś nie sprawdzić? Zwłaszcza że mają ku temu jako producent TV lepsze narzędzia i możliwości.
 

Gdyby na LG inne kanały nie działały z modułem nc+ niebieskim to byłaby inna dytskusja, a tu rozchodzi się o jeden kanał i nc+ powinna sie tym jak najszybciej zajać. Moze to kwestia nadawcy MTV Live HD, a nie samego nc+.

Do tego może jeszcze dojść, że inne kanały też przestaną działać, jeśli LG nie sprawdzi przyczyny problemu, tylko nc+ zacznie próbować robić ominięcie np. zmieniając coś w strumieniu. W Twoim szeroko pojętym interesie jest, aby to LG zdiagnozowało (ew. we współpracy z nc+) i poprawiło, bo zaraz będziesz miał cały stos innych problemów. Niech np. Cyfrowy Polsat zacznie dokładać Irdeto, czyli kolejny system do kanałów i np. zepchnie on Nagrę w kolejności, a to tu okaże się, że jest problem, to nagle na LG zgaśnie Ci połowa oferty :D I to nie będzie wina nc+.
 
Cały temat rozwiązać może tylko LG, bo tylko LG ma dostęp do kodu swojego softu oraz do narzędzi, aby robić debug komunikacji z modułem w swoich TV. nc+ może najwyżej coś pomóc, jeśli coś wypatrzą. Każdy kto ma odrobinę wiedzy i rozsądku zgodzi się z tym co napisałem, że tylko LG jest w stanie to precyzyjnie zdiagnozować. I albo do nich uderzysz, albo nie będziesz oglądał, tyle. I z czasem to się może pogorszyć. Ja nie mam kontaktu z nikim z LG, nie mam do kogo tego zgłosić, może rozejrzę się w wolnej chwili, aczkolwiek póki co do redakcji nie dotarło żadne zgłoszenie w tej sprawie oficjalną drogą - przekazanie sprawy na maila redakcyjnego może przyśpieszyć ew. interwencję. Szanse, że to moduł nc+ ma błąd w sobie, gdy ten sam CAM działa z tym kanałem na wszystkim innym - są bliskie zeru. Na LG zapewne dotyczy wielu modeli z prostego powodu - jedna baza software, więc usterka jest powielana. I tym bardziej pilnie trzeba to rozwiązać, bo będzie to powielane w kolejnych modelach. Jako że na innych TV z tym CAM to działa, to diagnozowanie powinno się sprowadzić albo do:
- wykrycia czy da się coś zmienić w strumieniu, bay kanał ruszył, ale jednocześnie aby to nie było wspomniane już pudrowanie problemu, bo zaraz to samo będzie na innym kanale,
- jeśli okaże się, że to jednak coś np. z parserem w oprogramowaniu LG - poprawić soft, bo zmienianie czegoś w strumieniu specjalnie pod LG, jeśli tam nie ma błędu, sprawi, że za jakiś czas to samo może wyjść na dowolnym innym kanale.
 
Obawiam się, że być może ostatecznie jednak zostanie po prostu ruszona kolejność CA na tym kanale, co może sprawi zniknięcie problemu bez aktualizacji czegokolwiek, ale ostrzegam wszem i wobec - jeśli do tego dojdzie - posiadacze LG będą siedzieli na tykającej bombie zegarowej, bo problem nie zostanie rozwiązany, tylko zamieciony pod dywan. Trzeba znaleźć, zdiagnozować i usunąć przyczynę, a nie robić obejście.

Jedyne z czym się mogę zgodzić w tej całej długiej dyskusji, to to, że nc+ popełniła błąd odcinając APS-y w sklepach specjalistycznych i zostawiając głównie wyspy w marketach itp., bo nie mają tam sprzętu do sprawdzania takich sytuacji i nawet jeśli coś się znają technicznie, to nie pomogą. Zapewne nawet robi to jakieś straty, bo specjalistyczne APS były w stanie diagnozować sprzęt klienta na miejscu - ktoś przychodził np. z problemem z dekoderem, to się podpinało i sprawdzało zanim przyjęło się na serwis. Czasami udawało się rozwiązać problem bez serwisu. A w galerii w jakimś markecie bez sygnału i bez TV co mogą zrobić? Przyjmują serwis i tyle.
 
Ale nadal - dobry sklep specjalistyczny nawet jeśli APS-em nie jest, to pomoże. W Krakowie w Hollexie takie rzeczy się robi, drobne sprawdzenia nieodpłatnie, jakieś poważniejsze wymagające poświęcenia więcej czasu - za niewielką kasę. Jednakże akurat w tym przypadku mam niemal 100% pewności, że ten CAM spokojnie z MTV Live HD zadziała na TV innej marki oraz dowolnym odbiorniku cyfrowym.
 
tl;dr - pocisk po @Vader666, a jak ktoś chce naprawdę cokolwiek w tej sprawie przyśpieszyć, proszę się skontaktować z redakcją oficjalną drogą na maila redakcyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest prosty, są 2 wersje SID i PMT na satelicie tego kanału, lista kanałów w TV LG pobiera SID bez kodowania dla nc+, taką samą jak moduł CP z kodowaniem tylko dla CP, z niewiadomych przyczyn na liście kanałów pobranych przez LG jest MTV LIVE HD z kodowaniem CP dla CP a nie druga wersja dla nc+. Teraz trzeba wyjaśnić kto jest winien czy lista nc+ czy ustawienia automatycznego pobierania w sofcie LG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, takie coś masz? http://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT20198005-1399361045903-others

Poza tym jeśli masz LG, to czy gdziekolwiek jest tam ekran wyświetlający dokładne szczegóły techniczne kanału? Np. w Samsungu wciśnięcie Info przez 5 sekund daje planszę z danymi technicznymi kanału, w tym właśnie SID, ale też PID-y itp. Fotka takiego ekranu z LG z kompletem info z TV, na którym jest problem być może by też coś podpowiedziała.

Jednocześnie trzeba odnotować, że lista z satelity (z 10,719V) leci wspólna dla różnych TV i odbiorników (znam jej format, robiłem dokumentację techniczną oraz np. wspierałem dodanie obsługi w niektórych modelach odbiorników, więc mam to mocno rozpracowane) - nie wydaje mi się, aby było tam cokolwiek pomieszane, bo byłoby pomieszane nie tylko w LG. Jak patrzę na szybko - podpięty jest tam dobry kanał z SID 1 (zły byłby 21).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...