Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak napisałem do nc+ przez ICA:

 

"Napisałem na foruim Sat kurier z problemem dekodowania kanału MTV Live HD z czestotliwości 12.015. Ktoś z nc+ kazał mi to tutaj zgósic, że jest błąd w liście kanałów pobieranej z 10.719. Kopiuję to co mi napisano:

Najprawdopodobniej występuje błąd w liście kanałów, napisz przez moje ncplus i zgłoś szczegółowo błąd aby ułatwić technikom analizę.

Częstotliwość, pol.:12015 MHz, pol. H 
SR, FEC:27500 kS/s, 3/4 
Standard / modulacja:DVB-S2/8PSK 

i to są parametry poprawne ale jest róznica w wersji PMT I SID

PMT i SID są źle
SID:21
PMT:1061

Poprawne:
SID:1
PMT:1010"

 

Zobaczymy czy poprawią.

 

Mam automatyczną aktualizacje kanałów włączoną w TV LG więc jak dodało nowy kanał 1 stycznia 2018 to i to powinno się samo zaktualizować.

Edytowane przez Vader666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ścieka-w-ości:

1. dlaczego mi MTV Live HD na Astonie+Cameleonie świeci (wiem, wiem, to jest wątek o innym module, pytam trochę OT...), częstotliwość na pewno 12015? Dodam, że tv (Panasonic) stroję wg. listy operatora i kanał "wskakuje" na poz. 151. Czyli zgodnie z "rozpiską" nc+ - plik pdf tutaj: http://ncplus.pl/oferta/wszystkie-kanaly

2. Zakładając, że jest coś skopane odnośnie nadawania tego kanału od strony nc+, w ten sposób, że kanał nie jest odbierany przez moduł oferowany przez nc+ - dlaczego nikt więcej się nie odezwał? Przecież błąd powinien wystąpić na wszystkich markach telewizorów z tym modułem. Nikt z forumowiczów prócz @Vader666 nie używa tego modułu, nie ogląda MTV Live HD? Rzecz jasna nie ma obowiązku pisać/zgłaszać na forum... 

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie większość. Moduł jest wygodny jak ktoś posiada Smart TV i wtedy można mieć "cały świat w jednej ręce" ;) 

 

Są też jednak ograniczenia m.in.:

 

- w postaci braku dostępu do nc+go TV,

- moduły od nc+ są jednostrumieniowe, więc nici z nagrywania kilku kanałów na raz,

- trzeba posiadać tv z gniazdem CI+, gdyż moduł nie posiada trybu Legacy, itd. 

 

Dlatego ja swój moduł kupiłem najpierw w ofercie pre-paid żeby przetestować jak to działa. Dziwne jest to, że przez cały okres użytkowania modułu nigdy nie dostał żadnej aktualizacji. Wygląda, więc na to, że sprzęt iście doskonały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie,skoro jest błąd w liście kanałów,to dlaczego Ja mam na module nc+ program  MTV LIVE HD?

O ile mi wiadomo moduł służy tylko do dekodowania kanałów. Bez modułu tuner też przeskanuje/zestroi kanały. Również wg. listy danego operatora, jeśli tuner ma taką opcję. Nawet będzie EPG. Lecz kanały kodowane -oczywista oczywistość - "zaświecą" dopiero po włożeniu modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zauważyłem,że nie było aktualizacji,przy pierwszym uruchomieniu chciałem go zaktualizować,a tu zonk,przez jakiś czas też miałem dekoder sagemcoma,to był niewypał.


Kolego Stanley,chyba Mnie nie zrozumiałeś,Ja ten kanał normalnie oglądam na module nc+.

Edytowane przez kosa16051971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie większość. Moduł jest wygodny jak ktoś posiada Smart TV i wtedy można mieć "cały świat w jednej ręce" ;)

 

Są też jednak ograniczenia m.in.:

 

- w postaci braku dostępu do nc+go TV,

- moduły od nc+ są jednostrumieniowe, więc nici z nagrywania kilku kanałów na raz,

- trzeba posiadać tv z gniazdem CI+, gdyż moduł nie posiada trybu Legacy, itd. 

 

Dlatego ja swój moduł kupiłem najpierw w ofercie pre-paid żeby przetestować jak to działa. Dziwne jest to, że przez cały okres użytkowania modułu nigdy nie dostał żadnej aktualizacji. Wygląda, więc na to, że sprzęt iście doskonały ;)

Bo jak napisał tu ktoś niby z nc+, ze nc+ tego nie testuje więc jak nie testuje to jak mają wydac aktualizacje?? Dekodery to piorytet dla nc+ i to właśnie błąd, który popełnia platforma PREMIUM (rzekomo premium)

Ale panowie,skoro jest błąd w liście kanałów,to dlaczego Ja mam na module nc+ program  MTV LIVE HD?

Bo widocznie twój telewizor jest mądrzejszy od nc+ i wyszukał lepiej, albo wyszukał wtedy kiedy było dobrze, albo nie wiem czemu bo w dekoderach tez działą tych wifiPremiumbox+. Chyba, że dekodery mają inne zupełnie moduły i oprogramowanie przerobione, zeby lepiej wiedziało niż moduł. Ostatnia opcja moduł dekoduje tylko, a niektóre telewizory wyszukują liste kanałów od operatora, ale dane transporderów i kanałów mają swoje.

 

Przepraszam za błędy pisane na iPhonie SE.

No właśnie,żeby nie było ,że naszym kosztem włączą koledze Vaderowi,che che  :wink:

Jak poprawią to na dekoderach nc+ musi świecić więc napewno przetestują najpierw bez wprowadzania zmian na głównej liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem, jeśli dobrze zrozumiałem:

koledzy @shevchenko1987 i @kosa16051971 - posiadacie moduł dokładnie taki, którego opis znajduje się na początku tego topicu. Na waszym sprzęcie MTV Live HD odbiera bez żadnych problemów. (u @shevchenko1987 na podstawie stopki postów telewizor Samsung UE32M5572,  @kosa16051971 - nie wiem).

 

W takim razie co na kolega @Vader666? Wina nc+ - w sensie jakiegoś pawia w przesyłaniu parametrów kanału, sofcie modułu, itp.? Czy Twojego telewizora?

 

Aczkolwiek, swoją drogą to też było nieźle pojechane:

GTI MD, dnia 12 Sty 2018 - 12:30, napisał:snapback.png

Obecnie nie testuje się modułów w nc+ używa się głównie dekoderów.

Specjalnie obserwuję ten wątek, bo chociaż mam inną kartę i moduł, spodziewam się, że dni Astona+cameleona są policzone (jest o tym osobny wątek na forum). A tu taka "zachęta" do ewentualnego zakupu... Kolega @GDI MD co prawda skasował tę wypowiedź (przeedytował post), ale jak to mówią w necie nic nie ginie i została w cytacie @Vader666... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kosa: info o modelu TV raczej dla kolegi @Vader666, ja tu jestem tylko obserwatorem ;)

Tak czy siak okazuje się, że jednak są na forum użytkownicy TEGO modułu, którym kanał MTV Live HD działa poprawnie. Zatem uważam "wina" nc+ nie jest taka oczywista.  Aczkolwiek także chyba nie można wykluczyć - tu zaznaczam i nie ukrywam, że w technice sat, systemach, kodowaniach, etc. jestem laikiem - że w parametrach kanału jest jakiś błąd, z którym TV LG akurat sobie nie radzi, a pozostałe (lub większość) ignoruje.

 

Co do Astona, u mnie z kolei sprawuje się bardzo dobrze - i oby jak najdłużej ;) . Lecz nie o tym jest ten wątek. A wniosek ogólny, zresztą znany nie od dziś, że decydując się na moduł trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia pewnych problemów. W dodatku z reguły brakiem wsparcia: dostawca będzie zwalał winę na producenta TV, producent na dostawcę. Mimo to dopóki będę mógł, będę używał modułu, choć dostawcy robią wszystko, by wcisnąć dekoder "dedyka". Kto raz zasmakował, wie o co chodzi ;)

Edytowane przez Stanley99
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do postów ze strony 17 #323 i #326 dorzucę zapis kanału MTV Live HD w liście kanałów TV LG 43 LH 560V. Lista zapisywana na USB trzykrotnie i otwarta notatnikiem. (z prawej dodane różnice w zapisie) Jedna stara okropnie http://ncplus.pl/sklep/dokumenty/MIX/Parametry nadawania kanałów.pdf ,oraz 2x najnowszy układ. Szkoda że program " ChanSort " nie pokazuje wszystkich parametrów kanału (pid V i pid A). Zapisy innych kanałów takie same.

<ITEM>
<prNum>151</prNum>
<minorNum>151</minorNum>
<original_network_id>318</original_network_id>
<transport_id>6500</transport_id>
<network_id>113</network_id>          <network_id>0</network_id>       <network_id>318</network_id>
<service_id>1</service_id>
<physicalNum>65</physicalNum>
<sourceIndex>7</sourceIndex>
<serviceType>1</serviceType>                             <serviceType>25</serviceType>
<special_data>1289148585</special_data>
<frequency>12015</frequency>
<nitVersion>28</nitVersion>            <nitVersion>0</nitVersion>      <nitVersion>9</nitVersion>
<mapType>1</mapType>
<mapAttr>0</mapAttr>
<isInvisable>0</isInvisable>
<isBlocked>0</isBlocked>
<isSkipped>0</isSkipped>
<isNumUnSel>0</isNumUnSel>
<isDeleted>0</isDeleted>
<chNameByte>0</chNameByte>
<isDisabled>0</isDisabled>
<hexVchName>4d5456204c697665204844</hexVchName>
<notConvertedLengthOfVchName>11</notConvertedLengthOfVchName>
<vchName>MTV Live HD</vchName>
<lengthOfVchName>11</lengthOfVchName>
<hSettingIDHandle>0</hSettingIDHandle>
<usSatelliteHandle>9</usSatelliteHandle>
<isUserSelCHNo>0</isUserSelCHNo>
<logoIndex>0</logoIndex>
<videoStreamType>0</videoStreamType>                    <videoStreamType>27</videoStreamType>
</ITEM>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedną ciekawostkę, może się przyda (albo zaciemni... ;) ) w rozwikłaniu zagadki kolegi @Vader666 [EDIT] i kolegi @sjw.
Otóż w swoim telewizorze Panasonicu oprócz jakości/siły i BER sygnału mogę podejrzeć tylko częstotliwość i polaryzację transpondera. Dla MTV Live HD: 12015/H/27500.
 
Posiadam także dekoder Ariva 103mini, który zwraca więcej informacji. 
Sprawdziłem wyrywkowo kilka kanałów z tp 12015:
- MTV Music Polska (poz. 150 wg "rozpiski" nc+)
- VH1 (poz.153)
- Comedy Central Family HD (68)
- Nickledeon Jr Polska (93)
Na wszystkich powyższych dekoder pokazuje:
 kodowanie: SecaViaccessConaxNagra
 
Natomiast MTV Live HD (151):
 kodowanie: nieznany    (!!!)
Chociaż dekoder dekoduje :) Podkreślam - u mnie z kartą Cameleon, czyli inną niż będąca przedmiotem tego wątku. Lecz przecież o ile mi wiadomo karta czy moduł (ich obecność lub nie) nie mają znaczenia przy samym wyszukiwaniu i pokazywaniu parametrów kanałów.
Ponadto Ariva na MTV Live HD informuje o:
PID: V 1011/ A 1012/P 1011
Service ID:  SID 0x1 CAID 0x214f PMT PID 0x3f2
lecz to już dla mnie czarna magia, niech się wypowiadają znawcy tematu ;)
Dodam, że w dekoderze robię FastScan kanałów wg dostawcy nc+

EDIT

Do postów ze strony 17 #323 i #326 dorzucę zapis kanału MTV Live HD w liście kanałów TV LG 43 LH 560V.


Sorry, przeoczyłem Twoje posty... Czyli jest was dwóch z problemami w LG... Moim zdaniem - wspominałem o takiej mozliwości - jednak coś jest z nadawaniem kanału, ale co ujawnia się tylko tylko w TV tej marki (a przynajmniej zostało zgłoszone tu na forum).

W każdym razie jakaś różnica faktycznie jest. Jak napisałem wyżej na MTV Live HD dekoder Ariva pokazuje kodowanie "nieznany", na innych "SecaViaccessConaxNagra".

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stanley99

 

Po scanie 12015H są tam dwa MTV LIVE HD jeden ma SID: 0015 i ma tylko CAID 1803 czyli dla CP i nie jest dostępny dla modułu NC+ CAM CI+.

I jest drugi MTV LIVE HD z SID 0001 i ten zawiera wszystkie dostępne CAID dla każdej z platform i jest dostępny dla modułu CI+ Cayman, dlatego radzę przy wyszukaniu zobaczyć, bo ma wyszukać podwójnie MTV LIVE HD i jeden z SID 0001 jest dla wszystkich odbiorców, drugi z SID 0015 tylko CAID 1803 CP.

Edytowane przez franko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...