Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, untaztood napisał:

Spotkał się ktoś z problemem codziennym braku uprawnień? Przedłużyłem umowę, mam dwa moduły czarne CAM w multiroom i jeden już trzeci dzień (nie z rzędu) traci uprawnienia do odbioru. Robię aktualizację przez stronę i za kilka sekund wracają uprawnienia.

Nie ma modułów w multiroom, więc zdecyduj się co masz w końcu. 

W niektórych przypadkach można było wymienić na dwa moduły ale każdy moduł to inna usługa. 

 

Zamień moduły w urządzeniach to się dowiesz czy to problem modułu czy sprzętu w którym działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, untaztood napisał:

Spotkał się ktoś z problemem codziennym braku uprawnień?

Nie ma czegoś takiego jak codzienny brak uprawnień. Uprawnienia są zapisywane na karcie i ważne 2 miesiące przy założeniu że płatności za abonament są terminowe.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ircios napisał:

ECP jest nadawane na kanale dla abonentów. Na tym kanale każdy posiadacz modułu i tv, może sobie sprawdzić czy ma kontabilny telewizor. Tak więc przełącz sobie na ten kanał i sprawdź czy masz obraz.

Wiem o tym doskonale. Kanał dla abonentów to co innego.

Dyskutowaliśmy już o tym kilka stron wcześniej.

Reszta jest bez ECP.

Obsługa standardu 1,4 -to jest chyba najważniejsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ze tv i moduł czarny ECP mają 1.4 kiedy tak faktycznie on nie działa. 

 

Moduł jest poprzez wgrane firmware ograniczony do kompatybilność z 1.3 i  ma zablokowaną wielo strumieniową obsługę. 

 

Do poprawnego działania wymagany jest ci+ minimum 1.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
33 minuty temu, Ktosiu napisał:

Niekoniecznie operator,  jak zacznie kupować programy czy filmy z zabezpieczeniami ECP to na enigma2 zobaczymy wielkie NIC w tym momencie.

Dokładnie. W tym momencie. Mam wrażenie, może mylne, że jak ECP zacznie być powszechnie stosowane to podzieli los CI+.

Tunerów z E2 używają naprawdę łebscy ludzie i jak im się zbytnio utrudni życie to podejmą wyzwanie. Otwartym pozostaje pytanie czy ewentualny "ECP-helper" wypłynie "niechcący" do sieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, to już nie jest taka prosta sprawa z oszukaniem/emulacją  certyfikatów.    Przy tych zabezpieczeniach  to sprzęt musi mieć licencjonowanie na równi z modułem i dopiero działa. 

Jeśli by takie coś wypłynęło niechcący z jakiegoś sprzętu  zostanie szybko zablokowane, po prostu blokada na urządzenie. 

 

Takie wynalazki niestety podnoszą koszty sprzętu i prawdopodobnie działanie modułów ECP praktycznie zostanie ograniczone do tunerów certyfikowanych z CI+ 1.3   albo nowych z gniazdem CI+ 1.4 których aktualnie praktycznie nie ma na rynku albo są drogie. 

 

Już tak jest np.  w Tivusat gdzie moduł  do obioru 4K  czy nawet FHD programów TV musi mieć certyfikat inaczej masz tylko HD nawet w najnowszym TV. Sygnał 4K odbierasz ale oglądasz FHD albo odbierasz FHD i oglądasz HD. :/

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...