Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, PawelTSW napisał:

Dalej nie wiem co ma do tego moduł?? 

A wjęc tak. Po kolei. Wchodzę w TV w Home daję ustawienia, dalej oglądanie telewizji, kanały, ustawienia kanałów, i są 3 pozycje do wyboru konfiguracja sygnału analogowego, ustawieia cyfrowe i konfiguracja kanału przesyłanego strumieniowo. Wjęc wybieram ustawienia cyfrowe i tam mam ustawienia satelity modułu cam i pinu cam itd. Daję więc ustawienia satelity wybieram tuner main niżej podane jest jeszcze dystr. za pomocą pój. Kabla. Tam są podane pasma 1 i 2. Ustawione jest na 1 . Później daję programowanie satelity cyfrowego i kolejno konfiguracja anteny podane jest Stała antena lub DiSEqC dalej  daję cyfra+/nc+ i podane satelita 1 Hotbird rozpoczynam przeszukiwanie i nic. Tak to umnie wygląda. 

1 minutę temu, Dr.STech napisał:

Może podpinasz sygnał z konwertera Unicable?

Tak dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mikoko napisał:

dekoderze. Z unicable nie mam doświadczenia bo nigdy nie korzystałem

Dałem pasmo nr 2 wyskoczyło liczba znalezionych usług 459. Daję ok pokazuje się lista z kanałami. Dałem na 11 TVP HD i w rogu pisze ze wybrana usługa jest kodowana i nie można jej od kodować. A może muszę czekać na jakąś aktywację 

Może i tak bo podane jest aby dać na TVP 1 i czeka z 2 godziny na aktywację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Paweł k napisał:

Dałem pasmo nr 2 wyskoczyło liczba znalezionych usług 459. Daję ok pokazuje się lista z kanałami. Dałem na 11 TVP HD i w rogu pisze ze wybrana usługa jest kodowana i nie można jej od kodować. A może muszę czekać na jakąś aktywację 

Może i tak bo podane jest aby dać na TVP 1 i czeka z 2 godziny na aktywację. 

@Paweł k Miej włączony teraz telewizor z włożonym modułem CAM na kanale TVP 1 HD i zaloguj się do Strefy CANAL+ i w zakładce "Mój sprzęt" wyślij aktualizację uprawnień i do kilkunastu minut powinno zaskoczyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukx95 napisał:

@Paweł k Miej włączony teraz telewizor z włożonym modułem CAM na kanale TVP 1 HD i zaloguj się do Strefy CANAL+ i w zakładce "Mój sprzęt" wyślij aktualizację uprawnień i do kilkunastu minut powinno zaskoczyć. :)

Ok Panowie programy wskoczyły wszystko póki co gra. Bardzo dziękuję wszystkim tym którzy starali się mi pomóc. Jeszcze raz wielkie dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł ECP w vu+ solose v2 na sofcie VTi i działa. Jakie inne softy vu+ (sprzed ery 4k) działają z modułem? Openpli (bez dodatkowych pluginów) mi nie dekodował. Wiem, że dekodowanie offline działa tylko VTi i na vu+ z serii 4k, ale skoro nie mam dekodera 4k to czy jestem ograniczony do korzystania z VTi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś. Inne softy też powinny działać z modułem pod warunkiem, że mają obsługę CI+. Jeżeli nie mają to musisz doinstalować wtyczkę. 

Jakiś czas miałem Open ATV i krótko open PLI, ale wróciłem do VTi bo najbardziej mi odpowiada. Wszystko rzecz gustu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na openpli nie udało mi się uruchomić z wtyczką ciplushelper, dedykowaną do openpli 8x.

Na openatv z wtyczką ciplushelper w wersji 5.2 zadziałał po ręcznej zmianie wersji ci+ na 1.3 i tak chyba zostanie.

Dodam tylko, że mając kartę cameleon i moduł ci+ w jednym dekoderze, kanał, który ma uprawnienia na obu zawiesza się po sekundzie. Wystarczy w konfiguracji ci+ wybrać kanały do dekodowania i wszystko śmiga.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste że moduł musi wiedzieć co ma dekodować. Bo inaczej karta będzie się gryzła z modułem. Open ATV  to dobre image długo go miałem ba nawet mam obecnie ale nie korzystam ostatnio z SF4008.Może za dużo tych aktualizacji które nie zawsze coś poprawiają.Jak dla mnie najlepsze image jakie miałem oprócz VTI,PLI ale miałem też dość długo nasze image czyli Egami czy Hyperion.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maniek357 napisał:

Nie ma powrotu do prepaid. Umowa zostaje na czasie nieokreślonym. Rozumiem, że pytasz o moduł własnościowy, który jest teraz w prepaid.

Dokładnie. A mam chociaż taniej posiadając już własny moduł? Czy jednak lepiej zostawić swój moduł w prepaid, a wziąć nowy od C+ wraz z umową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...