Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 
moduł NC+ CI+ ECP z softem Z po aktualizacji - nagrywanie dziala na 5 roznych tv, takze nowszych sony,.


Nie, nie działa na nowszych tv Sony. Ostatni model na którym działa nagrywanie to model XF z 2018. Na nowszych nie działa. Na starszych od XF a i owszem

Ale panowie dziś czytałem artykuł o nowych tv Sony na 2021 rok. Serie XJ. Już lada moment Sony wprowadza swoje VOD pod nazwą Bravia Core. Będzie także dostępna w Polsce. To współpraca z Sony Pictures będą setki tytułów w tym wiele z nich zupełnie za free. Będą treści 4K HDR w tym Imax Enhance. Coś mi się wydaje ze w ich interesie będzie blokowanie jakiegokolwiek nagrywania


Problem przestał mnie dotyczyć. Zanabyłem Vu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2020 o 23:26, Arek45 napisał:

Wczoraj podmieniłem WIFI BOX (własnościowy) na moduł CAM CI+ECP (przedłużenie umowy) I na LG CX65 jest dobrze wszystkie programy działają. A na LG65UK6950PLB na kanale (38 CANAL+NOW) program nie może zostać wyświetlony na tym module:1000. Także musi być TV ze wsparciem CI+ECP (np.LG CX).

Zauwazyles zmiane jakosci obrazu na module? Mam tez CX 65 i zastanawiam sie nad NC+. Testowalem kablowke UPC i jakosc obrazu z 2m jest taka sobie. Jestes zadowolony z NC+? Z jakiej odleglosci ogladasz telewizje?

Edytowane przez kozakis01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 23:22, catnip napisał:

 

moduł NC+ CI+ ECP z softem Z po aktualizacji - nagrywanie dziala na 5 roznych tv, takze nowszych sony, ale i na panasie, na samsungu. dziala tak samo jak dzialalo przed aktualizacja, nic sie nie zmienilo.

wiec kto nie umie robic softu do tv? dajesz myslicielu, czekamy! jak to szlo? troche logicznego myslenia sie klania :) sony zawalilo software do tv, pewnie nie obsluguje czegos CZYLI NIEZGODNY Z CI+, proste jak budowa cepa, tyle myslenia wystafcza. madry czlowiek dawno by zlozyl reklamacje w sony, ze niezgydny ze specyfikacja ci+, ale gdy kogos sony urobilo jak dziecko w pieluszce... :)

 

meckbar

a czemu zakladasz ze modul, jeli nagrywanie na module dziala z roznymi tv? to w tv nie mogli zrobic buga? na razie to jasne jak slonce.

W Panasie nagrywanie  na module NC+ CI+ ECP z softem po aktualizacji działa ale nie tak samo...

TV zawsze nagrywa materiał w formie rozkodowanej , teraz z małą różnicą : dla wtajemniczonych - tracimy podgląd IP nagranego materiału.  Na innych modułach dających dostęp do nagranego kodowanego kontentu podgląd pozostaje bez zmian.

Edytowane przez robertw22
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kozakis01 napisał:

Zauwazyles zmiane jakosci obrazu na module? Mam tez CX 65 i zastanawiam sie nad NC+. Testowalem kablowke UPC i jakosc obrazu z 2m jest taka sobie. Jestes zadowolony z NC+? Z jakiej odleglosci ogladasz telewizje?

Jest jak najbardziej wszystko ok. Programy jak i canal+4K myślę że zadowoli każdego na tą chwilę. Nagrywanie też działa na tym tv. Powiem tyle że trzeba przetestować? Moduł się sprawdził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Arek45 napisał:

Jest jak najbardziej wszystko ok. Programy jak i canal+4K myślę że zadowoli każdego na tą chwilę. Nagrywanie też działa na tym tv. Powiem tyle że trzeba przetestować? Moduł się sprawdził. 

Dzięki za odpowiedź. Miałeś może porównanie z Uniboxem? Time Shift to fajna sprawa, ale jeśli jakość jest lepsza z modułem to chyba nie ma sensu brać dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modul canalplus ci+ nie dziala u mnie (tuner octagon 1028p w teorii z obsluga ci+, takie tez najnowsze zainstalowane oprogramowanie z ci+, wprawdzie z 2017), dzisiaj probowalem i tutaj napisalem i wrzucilem zdjecia: https://octagon-forum.eu/threads/v21233 ... 416/page-9
Zatrzymuje sie na 90% przy autoryzacji zawsze, nie widzi w opcjach zadnych info karty cayman mimo ze widzi sam modul, jesli chodzi o informacje w opcjach. Da sie przywrocic ustawienia fabryczne ale juz proba aktualiazji oprogramowania nic nie robi.Takze jak nic nie wymysle to chyba koniec multiroom na ktorym bylem, jakies pomysly? (bo koniec umowy i nie wezme jak karza placic dodatkowo 10zl przez 2 lata za cos co nie dziala w ogole u mnie i robi problemy w innych dekoderach). Karta podobno aktywowana, nacisnalem tez ten przycisk reaktywacji na stronie canal+ wczesniej. Zalaczylem zdjecia z opcji/info tu: https://satclub.pl/viewtopic.php?f=245&t=2629&p=501523#p501523, bo nie widze opcji zalacznikow na satkurier, jakas porada?

 

edit - napiszcie jeszcze na jakich dekoderach ten modul najnowszy canalplus bedzie chodzil bez problemow, nie musi byc ultra hd i nie musza dzialac kanaly ultra hd ecp.

edit2 - a odnosnie tych 10zl to zlozylem reklamacje jako posiadacz multiroom cyfry.

 

Edytowane przez Alamar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z serwisu LG twierdzi, że Moduł CAM Canal + powoduje błędy o pracy telewizora LED LG 43UN81003LB, błędy typu: brak sygnału i na satelicie i na DVB-T, brak EPG, zamykanie aplikacji w celu uwolnienia pamięci, a przecież ten telewizor jest na liście sprzętu wspierającego Moduł CI ECP publikowanej na stronie Canal+.

W piątek ma przyjechać serwis i wymienić płytę główną, zobaczę jakie będą efekty. Telewizor kupiłem w lipcu i do paždziernika chodził idealnie a teraz co jakiś czas trzeba wyłączać go z sieci, bo to jedyne skuteczne lekarstwo.

Można by przywracać ustawienia fabryczne, ale wtedy kasuje wszystkie ustawienia, w tym listy ulubionych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu aktualizacji oprogramowania modułu CAM (25 listopada 2020 roku) bardzo często występuje u mnie taka sytuacja, że na jednym z tunerów Technisat Technicorder Isio SC po przełączeniu kilku kanałów, nagle wszystkie zostają zakodowane. Pomaga bądź wyłączenie lub włączenie tunera bądź reset modułu w menu tunera. Wcześniej tego problemu nie miałem. Drugą rzecz, którą zauważyłem, że od tej ostatniej aktualizacji oprogramowania modułu CAM podczas aktualizacji dziennika programów tuner się zawiesza. Mam 2 takie same tunery i obu moduły CAM ECP. Na jednym wszystko jest w porządku a na drugim takie problemy. Ktoś z Was się spotkał z czymś podobnym? Nie wiem, czekać na kolejną aktualizację oprogramowania modułu czy iść i prosić o jego wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam problem z modułem cam i telewizorem Sony 55XG8577.Za nic nie chce mi ruszyć na tym telewizorze ruszyć moduł CAM,pojawia si

e komunikat że ''moduł został włożony'',następnie ''weryfikacja urządzenia,proszę czekać'' i ciągle jest 0%.Miał może ktoś z Was podobny problem?Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...