Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli porównywać to w oparciu jakieś przynajmniej w miarę obiektywne kryteria. Większość nie kupuje tzw. "flagowców" tylko średniej klasy telewizory (podobnie jak większość nie jeździ Maybachami), więc skupiając się na sprzęcie średniej klasy to różnica między FullHD z satelity a 4K satelity (nie porównuję płyt Blu-ray!) nie jest tak ogromna jak między SD i FullHD. Co nie znaczy, że jej nie ma. Dodatkowo należy uwzględnić, że to trochę jak z widzeniem kolorów - niby każdy widzi ten sam kolor, ale nie każdy postrzega go tak samo.

 

12 godzin temu, sum2 napisał:

... siedząc przed kompem kilkaset kilometrów dalej, lepiej wiedzą co ja widzę z odległości około 4-ech metrów.

Nie da się. Podobnie jak nie da się być całkiem obiektywnym bo oceniamy odbiór subiektywny. I tyle w temacie o modułach CAM CI+/CI+ECP.

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje, tylko dzisiaj nawet średniej klasy tv potrafi mieć natywną matrycę 50hz, wyprane kolory i hdr, który wręcz pogarsza jakość obrazu.

Dlatego potem powstają takie mity, że te 4k to nikomu nie potrzebne, bo i tak różnicy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, meckbar napisał:

Jeżeli porównywać to w oparciu jakieś przynajmniej w miarę obiektywne kryteria. Większość nie kupuje tzw. "flagowców" tylko średniej klasy telewizory (podobnie jak większość nie jeździ Maybachami), więc skupiając się na sprzęcie średniej klasy to różnica między FullHD z satelity a 4K satelity (nie porównuję płyt Blu-ray!) nie jest tak ogromna jak między SD i FullHD. Co nie znaczy, że jej nie ma. Dodatkowo należy uwzględnić, że to trochę jak z widzeniem kolorów - niby każdy widzi ten sam kolor, ale nie każdy postrzega go tak samo.

 

Nie da się. Podobnie jak nie da się być całkiem obiektywnym bo oceniamy odbiór subiektywny. I tyle w temacie o modułach CAM CI+/CI+ECP.

 

Jak można takie bzdury wypisywać.. kolor/barwa ma się nijak do ostrości i jakości obrazu jaką daje obraz UHD.. dodatkowo C+ 4k daje bardzo dobry obraz, bitrate oscyluje w okolicach 25Mbps przy bardzo dobrym kodeku.. jak tu już zostało napisane, różnicy nie widać jeśli ktoś ogląda to na TV HD... a przy UHD jak można tego nie widzieć? Nawet na dwukrotnie gorszym obrazie 4K (bitrate poniżej 10Mbps) jest widoczna różnica.. tylko muszą być odpowiednie treści i telewizor 4K, najlepiej 65" i więcej.. dlatego przestańcie wypisywać głupot że nie widać różnicy, albo idźcie do okulisty.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, escapers napisał:

przestańcie wypisywać głupot że nie widać różnicy, albo idźcie do okulisty.. 

 

 

1 godzinę temu, meckbar napisał:

różnica między FullHD z satelity a 4K satelity (nie porównuję płyt Blu-ray!) nie jest tak ogromna jak między SD i FullHD. Co nie znaczy, że jej nie ma.

 

Zwiększyłem czcionkę, żebyś dostrzegł co napisałem. Jeżeli widzisz, ale nie rozumiesz, to tutaj niestety nie pomogę...

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, meckbar napisał:

 

Zwiększyłem czcionkę, żebyś dostrzegł co napisałem. Jeżeli widzisz, ale nie rozumiesz, to tutaj niestety nie pomogę...

To chyba tutaj są ślepcy na tym forum.. bo inaczej tego nie da się nazwać... ale skoro dla Ciebie to mała różnica to może na obrazkach będzie łatwiej, bo nie chce mi się screenów robić, bo to jak u dzieci.. naprawdę trzeba okulisty :)

Screen-resolution-Chart.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , po co te osobiste przycinki że ktoś jest ,,ślepy'' itp.?  . Dyskutować można bez tego typu rzeczy.  Wiadomo że 4K , oglądane na przystosowanym do tego telewizorze , zawsze będzie na plus w stosunku do HD, a im wiekszy panel , tym ta różnica będzie bardziej zauważalna .  Zdaje też sobie sprawę z tego że dla co poniektórych , liczy się tylko ten kanał- czyli Canal+ 4k , i tylko dla niego popodpisywali umowy z PC+.  Ale czy na chwilę obecną jest na nim jakaś specjalna - poza sportem - oferta programowa, nie wydaje mi się.  Mam ten kanał w pakiecie , i czasami coś tam na nim obejrze, ale wcześniej wyłączam te wszystkie HDR-y i inne bajery.  Te ,,cukierkowe kolory'' i podniesienie kontrastu , ktore daje HDR- HLG są dla mnie ,,ciężkostrawne''.  Oczywiście jakość obrazu 4K w stosunku do HD - nawet tego najbardziej zbliżonego do prawdziwego HD-  zawsze będzie o ,,niebo'' lepsza.  Ale ja ogladając jakieś widowisko sportowe, np mecz piłki nożnej ,koncentruje się na samym wydarzeniu jako takim, i nie muszę przy tym widzieć dokładnie każdego kibica na trybunach- w sumie teraz i tak ich nie ma.?.  Dlatego daleki jestem od gloryfikowania 4K , ale rozumiem że inni uważają inaczej , i pojęcie telewizji bez 4K dla nich nie istnieje?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kedar1 tu nie chodzi o docinki, tylko jak nazwać coś czego masz dwa razy więcej i w kółko się twierdzi że to mam znacząca różnica... te same argumenty padały gdy pojawiło się DVD... potem gdy z DVD przeszliśmy na HD... i teraz to samo.. zawsze pojawiają się ludzie wg których ta zmiana nic nie wnosi.. bo albo mają fatalny sprzęt.. albo problem ze wzrokiem.. po dziwnym trafem potem jest argumentacja że z VHS da DVD to byłą znacząca różnica, ale z DVD na HD to już nie.. i tak samo jest teraz, że z DVD na HD była znacząca a z HD na 4K to nie... 

 

to można powiedzieć tyle jedno jak oglądamy to na TV HD to nie ma znaczenia czy treści kanałów są w 4K czy w 8K.. dla tych osób to i tak będzie wyglądać jak HD... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna to przypominać dyskusję o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wialkanocnymi (nie wspominając już, że nie w temacie wątku).

 

Tak, jest różnica w jakości obrazu między HD a 4K (na korzyść 4K). Dyskusja zaczęła się od tego jak subiektywnie tę różnicę postrzegamy i dotyczy treści 4K odbieranych przez satelitę, które jednak odbiegaję od jakości z płyty Blu-ray4K.

Jeżeli postawimy 2 takie same telewizory, z których jeden będzie odbierał kanał HD, a drugi 4K i włączymy np. transmisję meczu w natywnym 4K to różnica będzie bardzo dostrzegalna. Jeżeli dalej będzie leciał film np. "E.T.", przeskalowany do 4K to różnica ta nie będzie już tak "powalająca".

Do tego dochodzi różnica w wielkości telewizora - różnica między treściami FullHD a 4K na TV o wielkości 40 cali nie będzie tak ewidentna, jak przy takim samym porównaniu na TV 75-85 cali.

 

Więc może najpierw ustalmy kryteria porównań, a później sprzeczajmy się konstruktywnie o jakość (tylko może nie w tym wątku).

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu polemizujesz.. o jakich świętach gadasz znowu? przecież to jest wybór między jednym a drugim... 4K zastępuje HD czy tego chcemy czy nie.. bo co masz w HD czego nie daje 4K?  nie podoba mi się takie spłycanie tego... i zabieranie głosu osób które chyba oglądają to na kiepskim sprzęcie a potem wielce obalające, że 4k to jakość prawie jak HD... bo nie 'widać znaczącej' różnicy... jak masz kiepski sprzęt to nie tylko 4K nie zobaczysz.. nie zobaczysz też HDR.. a czy to znaczy że nie ma różnicy? to samo z dźwiękiem jak masz dwa głośniczki.. to tez nie zobaczysz różnicy między dźwiękiem stereo a Dolby Atmos.. dlatego 4K jest dla sprzętu 4K.. tak jak Dolby Atmos jest dla sprzętu obsługującego Dolby Atmos.. i w takim temacie powinno się dyskutować.. a nie że na TV HD 4K wygląda tak samo.. albo że z satelity jest kiepski obraz.. gdy tak naprawdę z satelity lecą bardzo dobre jakościowo treści w 4K o ile to są 4K i na odpowiednim TV..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ktoś kto ogląda treści i mówi że nie ma różnicy u niego między kolorem a czarno białym obrazem... to albo jest daltonistą i nie widzi kolorów albo ma czarno biały TV lub ogląda tylko filmy czarno białe..  tutaj jest dokładnie to samo.. dlatego mnie mega irytują tacy co mało tego że twierdzą iż nie widzą różnicy.. a jeszcze wciskają to innym.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego się tak irytujesz wymyślając na dodatek skrajne porównania. Przecież każdy po swojemu odbiera obraz i dźwięk. Jeden widzi dużą roznice inny mniejszą. Jednemu nie przeszkadza mp3 w 128 kilobitach a drugiemu przeszkadza. Przecież nikt nie twierdzi, że nie ma różnicy pomiędzy SD a HD czy UHD. Rożnica jest taka, że jeden ma to w pompie a drugi nie ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel a jak to nazwać tutaj? widzi różnicę czy jej nie widzi? :) 

 

W dniu 30.12.2020 o 21:33, sum2 napisał:

Stary jestem, oczy mam już nie te, ale też bez tragedii. Mam głupie pytanie. Czy wy naprawdę widzicie różnicę jakości obrazu w 4K w stosunku do HD?

Puściłem sobie NASA i ja jakoś nie widzę

 

 

Po prostu chodzi mi o to że jak ktoś nie widzi różnicy, to albo ma zły sprzęt (np. TV HD), albo nie ogląda na nim treści UHD, a myśli że leci UHD lub ma coś nie tak ze wzrokiem.. a nie że nie nie ma różnic pomiędzy HD a UHD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy debiucie telewizji n był bum na HD. Tyle, że ludzie marudzili, że obraz jest do chrzanu. Wielokrotnie przychodziłem do klientów, aby sprawdzić co jest źle. Jak zobaczyłem, że większość dekoderów  była podłączona do TV za pomocą kabla SCART, to szczena opadała. 

Ludzie nie wiedzą, co i jak podłączyć, skonfigurować i są problemy. Dlatego też cwane sklepy wpadły na genialny pomysł,  aby dodatkowo takich ludzi kasować za konfigurację sprzętu. Może co niektórym też jest potrzebna tak usługa za stówkę.  ;-)

Oczywiście, byli ludzie, którzy widząc już te "prawdziwe" HD i tak mówili, że żadnej różnicy nie widzą,  choć zmiana w obrazie była ogromna. Tak więc: jedni widzą to, drudzy to, a trzeci nic nie widzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, escapers napisał:

Po prostu idź do okulisty... albo zmień TV.... bo skoro nie widzisz różnicy to coś jest nie tak u Ciebie... albo ze wzrokiem albo ze sprzętem, czyli z telewizorem... ale co się dziwić, że pomimo habilitacji to w sumie z ortografią u Ciebie też nie najlepiej :) 

Tępyś. Miszcz i mistrz to jakby delikatnie nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pawelo1968 napisał:

Ludzie piszcie do rzeczy!A nie od rzeczy!K..jest tu jakiś Moder żeby kasować posty nie na temat?

ale jak tu pisać do rzeczy, kiedy piszesz do rzeczy to koleś Ci wyskakuje że ma habilitacje i nie ma różnicy pomiędzy HD a UHD - cokolwiek nie wrzucisz jako argument.. czy informacje o kanałach w jakim bitrate i kodeku lecą z satelity.. czy pokażesz różnica pomiędzy HD a jak UHD.. to nie dociera.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam dekoder 3740-SX, karta czarna z logo NC+, pakiet Extra+. Dekoder wzięty 3.01.2018, rok temu przedłużony do 22.01.2022. Sytuacja mi się zmieniła i bardzo zależy mi na przejściu z dekodera na moduł CAM. Oficjalne stanowisko canal+ brzmi, że się nie da. Czy rzeczywiście tak jest? Gdybym kupił np Moduł TECHNISAT z kartą Smart HD, to moja karta z dekodera pewnie nie będzie z nim działać?

A może istnieje jakaś inna opcja, zarówno jeśli chodzi o zakup na własną rękę modułu działającego z moją kartą, jak i opcja załatwienia tego indywidualnie z Canal+? Mogę dalej im płacić to 5 zł za wynajem dekodera, jeśli to o to chodzi...

 

P.S. Mój telewizor jest na oficjalnej liście modeli wspieranych przez moduł, do tego testowałem u siebie moduł Canal+ 4k pożyczony od sąsiada i działa idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHILIPS 32PFS5823 dalej nie nagrywa z modułu CAM+ECP Canal+ 

Philips dział pomocy obiecał dzisiaj dać odpowiedź do końca dnia , znają problem - czyli raczej nie spodziewam się niczego pozytywnego 

 

już jest odpowiedź ,

Przepraszamy, ta opcja nie będzie dostępna. Ale informacja została przekazana specjalistom, więc mam nadzieję, że zostanie uwzględniona w przyszłości.

?
Edytowane przez robert451
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...