Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałem tylko zasugerować, że w przypadku modułów ECP chyba warto chwilę zaczekać i obserwować sytuację.

Co do wyboru moduł / dek to ja się cieszę, że każdy (no może prawie każdy) ma wybór.

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PawelTSW napisał:

@tail# bo ty tak stwierdziłeś :)

 

Nie ja tak twierdzę tylko tak wynika z tego co piszesz, smutne ale jakże prawdziwe.

@drq masz rację z tym że żeby zablokować moduły w prywatnych tunerach musieliby włączyć na wszystkich kanałach ECP, a to raczej jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, drq napisał:

w przypadku modułów ECP chyba warto chwilę zaczekać i obserwować sytuację.

Zgodziłbym się z Tobą, ale... no właśnie, to ale... 

Operator nie robi większych problemów abonentom chcącym zwrócić moduł i pobrać dekoder. W drugą stronę to droga przez męki i nierzadko bez protekcji niemal niewykonalne. Nikt mi do dzisiaj nie wytłumaczył logicznie (żaden konsultant ani lokalny dystrybutor) dlaczego tak jest? 
Tym bardziej jest to dziwne, że ponoć tzw. „modułowiczów” jest garstka, więc udostępnienie tak przecież dobrze zabezpieczonego CAMa w ramach abonamentu nie powinno być problematyczne. A jednak jest. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią taki klimat :) Jako klient modułowy pół roku walczyłem, aby szary wymienić na niebieski i gdyby nie czarny to nic bym nie wskórał.

 

Co do VU+ chodziło mi głównie o sytuację kolegi @mikoko który zastanawia się nad korzystaniem z modułu w deku bo tv mu nie nagrywa, a może okazać się, że w tym przypadku i dek nie będzie nagrywał.

Na ten moment nie wiemy czy nasz kochany operator nieudolnie próbuje zablokować nagrywanie na ECP, czy wina leży tylko w sofcie modułu lub telewizora.

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meckbar

 

Bo operator na dekoderze może:

1. Kontrolować listę kanałów.

2. Blokować odbiór z innych satelit.

3. Blokować nagrania.

4. Wcisnąć dodatkowe pakiety typu VOD itp - itd.

5. Moduł jest łatwiej zabrać do sąsiada i u niego oglądać. 

 

Poza tym jesteś dla niego ( twoja kasa ) a nie on dla Ciebie. Więc to operator dyktuje warunki umowy.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią taki klimat Jako klient modułowy pół roku walczyłem, aby szary wymienić na niebieski i gdyby nie czarny to nic bym nie wskórał.
 
Co do VU+ chodziło mi głównie o sytuację kolegi @mikoko który zastanawia się nad korzystaniem z modułu w deku bo tv mu nie nagrywa, a może okazać się, że w tym przypadku i dek nie będzie nagrywał.
Na ten moment nie wiemy czy nasz kochany operator nieudolnie próbuje zablokować nagrywanie na ECP, czy wina leży tylko w sofcie modułu lub telewizora.

Mając moduł w tunerze aktualizacje same już się nie pobiorą. Nie wymuszą na mnie aktualizacji. Wiec jeśli teraz moduł pozwala nagrywać na linuxie to i będzie nagrywał. W tv niejako wymusili nowy soft bo kanały się blokowały.
Na marginesie. Zakup dokonany Vu+ Uno 4K SE. Czekam na przesyłkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cam sprzęt o niższym piorytecie i problematyczny co widać po tym wątku, a wymiany to koszta, dekoder niema tego problemu.

cam to zależność od widzi mi się producenta tv lub dekodera i jego humorów na problemy z softem, wydanie tunera  dedykowanego zamyka większość problemów.

camów jest może łącznie z 10tys, z tego na umowach może  max  do 2k umów na abo. i to wcale nie najwyższych pakietów

 

@mikoko:uważaj bo żaden dekoder e2 niema legala obsługi modułu ci+  a lewy certyfikat mogą zablokować na module i wyślą cie do producenta tak samo po wsparcie w takiej sytuacji.

 

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, LorDx napisał:

@mikoko:uważaj bo żaden dekoder e2 niema legala obsługi modułu ci+  a lewy certyfikat mogą zablokować na module i wyślą cie do producenta tak samo po wsparcie w takiej sytuacji.

 

A ile do tej pory modułów zostało w taki sposób zablokowanych i u którego z operatorów? Przykłady proszę. ;) Teorie to można wypisywać jakie się chce tylko żeby miały jeszcze jakieś odzwierciedlenie w praktyce, to byłoby dobrze.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, LorDx napisał:

wydanie tunera  dedykowanego zamyka większość problemów

Powiedz to szczęśliwym użytkownikom wifiboxa - gdyby za każdym razem kiedy się zawiesi człowiek wrzucał 5,- zł do skarbonki to szybko by uzyskał budżet na zakup tunera na Linuxie. Operator nie pozwala abonentowi (nawet za dodatkową opatą) wziąć dwóch dekoderów 4K do multiroomu. Zamiast dostrzegać potencjalne możliwości zarobienia kasy to trzymają się jakiś niespójnych i mało zrozumiałych zasad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tail# napisał:

A ile do tej pory modułów zostało w taki sposób zablokowanych i u którego z operatorów? Przykłady proszę. ;) Teorie to można wypisywać jakie się chce tylko żeby miały jeszcze jakieś odzwierciedlenie w praktyce, to byłoby dobrze.

Czarny moduł funkcję blacklist, niebieski jej niema, a inne zapytaj jak masz dojścia.

Bez problemu idzie to wdrożyć gdy któraś wytwórnia się przypier.... i zapisze to w umowie, spuszczą do kibla E2+Ci+ tak jak 4k na niebieskim.

To producent będzie miał problem że niema prawnie legalnej licencji.

Idzie kryzys będą szukać kasy z kar pozwów itd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2020 o 15:56, meckbar napisał:

Powiedz to szczęśliwym użytkownikom wifiboxa - gdyby za każdym razem kiedy się zawiesi człowiek wrzucał 5,- zł do skarbonki to szybko by uzyskał budżet na zakup tunera na Linuxie. Operator nie pozwala abonentowi (nawet za dodatkową opatą) wziąć dwóch dekoderów 4K do multiroomu. Zamiast dostrzegać potencjalne możliwości zarobienia kasy to trzymają się jakiś niespójnych i mało zrozumiałych zasad. 

A przecież do tej pory to niestety większość tunerów platformy to słabe jednostki, dopiero praktycznie w ciągu tego roku przy aneksach są wymiany na użyteczne jednostki (często za dopłatą), a ww sprzęt to przegrywał nawet ze słabym n-boxem z E2               (powiem szczerze ze operator nie powinien się przyznawać że wypuścił takiego knota do użytku). Ja nie musiałem go wymieniać, bo kupiłem już moduł we własnym zakresie, ale chciałem się tego pozbyć jak najszybciej, jak się tylko pojawiło wsparcie z forum kolegi @lukx95, z ulgą pozbyłem się tego elektro-śmiecia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nbox nie był / nie jest złym dekoderem do oglądania tylko TV satelitarnej.

Czasami przydaje się zrobić wymianę kondensatorów i będzie działał dalej.

Miał niedopracowany - zamulający soft.

W porównaniu do tego jaki zrobili ludzie z pasji i dla zabawy.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na czarnym zablokowali możliwość nagrywania. Ciagle robią pod górkę.
Przeszkadzało nagrywanie? Przecież były zakodowane i nie można było odtworzyć nagrań na innym sprzęcie niż posiadany tv.
Widzę ze lepiej dla nich jak witają kolejnego nowego linuksiarza. Widzę ze w hollex Vu+ maja branie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...