Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Flaga napisał:

Chodzi  o to jak współpracuje z moduł CI+ ECP konkretny model telewizora SONY KD55XH9096. Czy wszystko działa poprawnie ?   

Powinno śmigać wszystko poprawnie bo to jest produkt z tego roku.

Ja mam też  tv xh9505 z tego roku z modułem ECP i wszystko jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

 

Chcę kupić TV Samsung 55 cali do sypialni QLED.

 

TV Będzie wisieć na ścianie, nie będzie żadnej komody na dole przed łóżkiem. Ściana i TV a za nim schowane gniazdko rtv. 

 

Nic o tych modułach nie wiem, do tej pory używam na multiroomie dekodera, ale niestety nie mam gdzie go zmieścić.

 

Chyba , że macie pomysły jak takie sytuacje rozwiązujecie? Czy to te moduły jak to działa, czy jakiś inny sposób jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dwie umowy? Czy dwa moduły CAM do dwóch pokoi można dostać? 

 

ROzumiem, że nagrywanie itp odpada. 

 

A internetowo można korzystać bez modułu ? 

 

Zastanawiam się jak obchodzicie kwestie dekodera itp.

 

Wiele osób ma TV co wisi na ścianie i brak jakichkolwiek szafek itp i nie wiem jak to rozwiązać. Przy tym module gniazdko w ścianie na sygnał satelitarny jest potrzebne w który wpinamy kabel antenowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dekodera spokojnie możesz mieć C+OTT przez internet w drugim pokoju jeśli masz android tv, w innym przypadku potrzebujesz jakiegoś dodatkowego boxa np. xiaomi mi box 

 

Potrzebujesz kabel satelitarny jeśli chcesz używać modułu. 

2 moduły to dwie umowy (chyba że masz starą umowę po cyfrze+ wtedy może się udać zdobyć 2 moduły) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ircios : piszesz o internecie tak?

 

To odpada opcja internetowa - piłkę oglądam głównie.

 

A opcja z modułem wkładanym w TV ? Jak oceniasz?

 

Chyba, że z doświadczenia masz sposób jak taki temat jak u mnie się rozwiązuje ?

Edytowane przez east
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modułem to tak jak z dekoderem. Jakość ok.

Jak chcesz 2 moduły, to najlepiej poszukaj kogoś kto ma karty Cameleon i chce pozbyć się umowy i zrobić cesje. Wtedy możesz starać  się o 2 CI+ lub jeden dekoder 4k i moduł. Ewentualnie może ktoś z 2 modułami lub dekoderem i modułem chce zrezygnować. 

Innej opcji nie ma. Mozesz jeszcze czekać w nieskończoność, aż C+ w OTT udostępni Sport w 50 fbs lub 4k. Wtedy jakość będzie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Posiadam moduł CI+ ECP z Canal+. Wszystko działa poprawnie w moim Vu+ Solo4k z VTi 15, oczywiście z pominięciem (póki co) Canal+ NOW, w tym przypadku dostaję komunikat:

"Wybrana audycja/program nie może zostać wyświetlony na tym module: 1000".

BTW: ciekawe kiedy Canal+ zdecyduje się na aktywowanie ECP na innych kanałach/programach.

W każdym razie póki co mam pytanie dot. samego modułu. Gdy wchodzę w opcje Setup->Common Interface, to widzę moduł Canal+. Zagłębiając się dalej widzę jego menu, które wygląda tak:

 

   Blokada rodzicielska

   Informacje o karcie

   Język Menu

   Informacje o module

   Aktualizacja oprogramowania

   Przywracanie ustawień fabrycznych

 

Gdy próbuję wejść w jakąkolwiek opcję (oprócz pierwszej) to przez ułamek sekundy wyświetla się komunikat "wait for ci..." i ponownie wyświetlane jest powyższe menu. Nie mogę więc np. wyświetlić żadnych informacji o karcie ani module.

Czy potrafi ktoś wyjaśnić dlaczego się tak dzieje?

Drugie pytanie: czy sądzicie, że potencjalna aktualizacja oprogramowania modułu będzie możliwa w takim zestawie jaki posiadam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba taka przypadlosc na VU+.  Taksamo jest na VU+ Ultimo 4K , zarowno na Open ATV , jak i na VTI.  Takich problemow nie ma za to na DM920 , z tym ze na nim uzywam oryginalnego softu. Jest wtedy dostep do wszystkich informacji o module jak rowniez o karcie.   Ogolnie jesli chodzi o dzialanie tego modulu , szybkosc i stabilnosc to DM 920 zdecydowanie bije na glowe VU+ Ultimo.   Jesli chodzi o aktualizacje modulu , to raczej nie bedzie ona mozliwa w niecertyfikowanych zlaczach dekoderow linuxowych.  Wczesniejszy ,,niebieski'' modul aktualizowalem trzykrotnie , i za kazdym razem aktualizacja byla mozliwa tylko w certyfikowanym zlaczu w telewizorze

Edytowane przez kedar1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ircios napisał:

Z modułem to tak jak z dekoderem. Jakość ok.

Jak chcesz 2 moduły, to najlepiej poszukaj kogoś kto ma karty Cameleon i chce pozbyć się umowy i zrobić cesje. Wtedy możesz starać  się o 2 CI+ lub jeden dekoder 4k i moduł. Ewentualnie może ktoś z 2 modułami lub dekoderem i modułem chce zrezygnować. 

Innej opcji nie ma. Mozesz jeszcze czekać w nieskończoność, aż C+ w OTT udostępni Sport w 50 fbs lub 4k. Wtedy jakość będzie ok.

 

 

 

Dziękuje za odpowiedź.

 

W salonie nie mam problemu z dekoderem mam 4k dekoder i chce aby został.

 

Czy do drugiego TV mogę mieć moduł zamiast dekodera zwykłego?

 

Wszystko chodzi o kwestie wizualną, ponieważ tv będzie wisiał na pustej ścianie i nic więcej n niej nie będzie innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przecież wyżej masz już wytłumaczone. Nie dobierzesz obecnie drugiej karty z modułem. Albo cesja, albo druga umowa.

Dodatkowo jeżeli chcesz mieć 4k to samsungi nie obsługują ECP. Szukaj w najnowszych modelach sony albo lg wydanych na 2020 rok.

Edytowane przez drq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, east napisał:

Czy do drugiego TV mogę mieć moduł zamiast dekodera zwykłego?

@east Masz obecnie usługę Multiroom tą dawną niezależną z Cyfry+, czy tą nową łączoną? Jeśli masz ten dawny Multiroom z Cyfry+, to masz gołą kartę Cameleon, czy masz wydany już dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lukx95 napisał:

@east Masz obecnie usługę Multiroom tą dawną niezależną z Cyfry+, czy tą nową łączoną? Jeśli masz ten dawny Multiroom z Cyfry+, to masz gołą kartę Cameleon, czy masz wydany już dekoder?

 

Camelona mam i dekoder stary od nich kupiony na własność HD 8 lat temu, bodajże Sagecom.

 

Plus nowy dostałem w zeszłym roku, ale stoi w pudełku nie odpalałem jeszcze.

 

Drugi dekoder który używam w salonie to ten nowy 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...