Skocz do zawartości

Panorama


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Poland napisał(a):

 

Ciekawe tylko kiedy poznamy efekty tych prac. Po cichu liczę na start nowej odsłony obu serwisów razem z wiosenną ramówką. 

Według tego, co podały Wirtualne Media, remont ma się zakończyć latem. Natomiast poza nowym studiem przydałoby się coś jeszcze, gdyż mam wrażenie, że od kilku lat Panoramę traktuję się trochę po macoszemu, na zasadzie "jak już jest, to niech sobie będzie". A kiedyś, jakieś 20 lat temu, ten program miał swój osobny charakter. I trochę bym jednak do tego wrócił, żeby to też był serwis nieco bardziej pogłębiony, może z większą liczbą wiadomości kulturalnych (a kojarzę, że kiedyś właśnie w Panoramie takie wieści były częściej niż w Wiadomosciach). Nie mam pewności, czy obecnie byłoby możliwe, aby przywrócić wydanie wieczorne, na przykład po 22:00, ale popołudniowe z informacjami gospodarczymi to już prędzej.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że oczywiście wraz z nowym studiem ma się zmienić oprawa graficzna. Poza tym wątpię że zmiany nastąpią latem. Bardziej skłaniałbym się ku wrześniowi. Co do wydania wieczornego to jestem na tak ale w TVP Info zamiast „W tyle wizji" czyli podróby „Szkła Kontaktowego" z TVN 24. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Poland napisał(a):

Co do wydania wieczornego to jestem na tak ale w TVP Info zamiast „W tyle wizji" czyli podróby „Szkła Kontaktowego" z TVN 24. 

W tyle wizji nie jest "podróbą Szkła Kontaktowego" tylko alternatywą (i moim znaniem nawet lepszą niż konkurencja z TVN)

Jeśli by brać taki pogląd jak w zacytowanym, to można by powiedzieć, że Fakty są podróbą Wiadomości, bo wcześniej rozpoczęto ich nadawanie (o DT celowo nie wspominam)

A co do wydania wieczornego to ja bym dał do TVP2 i TVP Info po Minęła 20/Forum (ok 21:30) - tuż przed W tyle wizji

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cytat

Od 1 czerwca do grona prowadzących „Panoramę” dołączy Adam Giza - dowiedział się portal wirtualnemedia_pl. Dziennikarz, znany m.in. ze współprowadzenia magazynu „Wstaje dzień” będzie nowym gospodarzem głównego wydania informacyjnego programu TVP2. Giza dołącza też jednocześnie do zespołu "Wiadomości".

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/adam-giza-gospodarz-panorama-kto-to-jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.02.2023 o 17:48, Bartosz10 napisał(a):

W tyle wizji nie jest "podróbą Szkła Kontaktowego" tylko alternatywą (i moim znaniem nawet lepszą niż konkurencja z TVN)

Jeśli by brać taki pogląd jak w zacytowanym, to można by powiedzieć, że Fakty są podróbą Wiadomości, bo wcześniej rozpoczęto ich nadawanie (o DT celowo nie wspominam)

Z jednej strony masz rację sle z drugiek strony w Telewizji Polskiej jest tak że jeżeli konkurencja (zwłaszcza znienawidzony TVN a w tym przypadku jego antena informacyjna) ma jakiś program to jego podróbka musi pojawić się u nich. Na szczęście o ile „W tyle wizji" jakoś egzystuje o tyle „Nie da się ukryć" będące kopią „Czarno na białym" z TVN24 zostało już skasowane co pokazuje że lepiej wymyślić coś swojego a nie małpować od konkurencji. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ciekawy awans z prognozy pogody choć kiedyś już tak było w przypadku Katarzyny Trzaskalskiej czy dziennikarzy chociażby z TVP3 Kraków. 

Tak swoją drogą ciekawe co aktualnie dzieje się w dawnym studiu „Panoramy" bo ostatnio coś temat trwającego tam remontu umarł. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie testują te ekrany i montują ten sprzęt który zakupili. Przeciez musza ustalic jakie przejscia i wloty kamer oraz tez system przejscia oprawy graficznej  do studia, pewnie tez montują system AR tak jak mają Wiadomościach i oczywiście musza przeszkolic dziennikarzy jak z tego korzystać  gdzie stanąć i jak pokazac slupki tak jak wiadomościach itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jest też kwestia taka, czy faktycznie byłby sens montowania takiej samej technologii jak w Wiadomościach w sytuacji, gdy Panorama nie ma już aż takiego znaczenia. Może gdyby to było 20 lat temu, to miałoby to lepsze uzasadnienie, ale teraz? Tu by trzeba było przebudować program pod względem merytorycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moim zdaniem te zmiany to jedna, wielka niedoróbka wypuszczona zbyt szybko do emisji. Nie wiem kto jest szefem „Panoramy" ale na jego miejscu zamiast robić liffting starej czołówki skonstruowałbym nową w oparciu chociażby o oprawy z 2005 i 2008. Z belkami niestety ale zrobili wpadkę. 

Szkoda że przy okazji zmian nie wydłużyli serwisu o przynajmniej 10 minut bo to pozwoliłoby na efektywniejsze wykorzystanie studia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kula ziemska jest zbędna. Studio trochę klaustrofobiczne. Stół mógłby być lepszy. Belki z podpisami - za szybko znikają (to samo jest w "Wiadomościach"), wielkość czcionki się nie zmieniła, ale większa by się przydała. Rewolucji nie ma. Ja bym zlikwidował "Panoramę" w obecnym kształcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na pewno do zmiany jednak powinna iść oprawa graficzna wraz z czołówką i muzyką bo tutaj jednak liffting nie dał. Studio jest OK ale jeżeli jest wirtualne to zasugerowałbym nad popracowaniem przy kadrowaniu rozszerzonej części studia tak by nie było widać że to jest wirtualne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak sobie myślę że bardziej opłacalne od powrotu „Panoramy" byłoby uruchomienie serwisu „18:00". Wystarczyłoby tylko zmodyfikować czołówkę serwisu TVP1. Analogiczna sytuacja mogłaby by być w przypadku „Teleexpressu" o 17:00. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Poland napisał(a):

Tak sobie myślę że bardziej opłacalne od powrotu „Panoramy" byłoby uruchomienie serwisu „18:00".

Po co likwidować znaną marke z anteny. Tworzenie logotypu, oprawa, promocja na bilbordach to wszystko kosztuje wizerunkowo, oglądalnościowo i finansowo.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...