Skocz do zawartości

STOP POPizacji radia


BiL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobrze że są takie projekty.

Wreszcie się skończy dyskryminacje wielu młodych artystów (w mediach publicznych dokładnie o Polskie Radio chodzi) gdzie brak utworów takich artystek jak Wiktoria Gabor czy Roksana Węgiel, które grają rozgłośnie prywatne np Supernowa czy RMF FM.

Może dzięki tej ustawie pojawi się więcej różnej muzyki po szalgiery i muzykę taneczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz2006 napisał:

Wreszcie się skończy dyskryminacje wielu młodych artystów (w mediach publicznych dokładnie o Polskie Radio chodzi) gdzie brak utworów takich artystek jak Wiktoria Gabor czy Roksana Węgiel,

Boże widzisz i nie grzmisz.:-D Takich artystek jak Roksana Węgiel czy Wiktoria Gabor. Tu się roześmiałem dopiero:rofl:. Bardziej niż te 80 % polskiej muzyki, co by było samobójstwem dla radia. Zwłaszcza gdyby grali mi w większości tych nowych pseudo artystów jak wyżej wymienieni czy tam inne eneje, sanahy i Podsiadła w 80%. To chyba po 40 latach przestałbym słuchać radia. Pomysł tak [beep] jak lex TVN.

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz2006 napisał:

Bardzo dobrze że są takie projekty.

Może dzięki tej ustawie pojawi się więcej różnej muzyki po szalgiery i muzykę taneczną.

Więcej tandety pokroju disco polo w radiu, no jest na prawdę się czym cieszyć. Zajechali jedno radio, to teraz wszystkie za jednym zamachem. Czego się nie tkną zamieniają w zgliszcza, z radiem będzie to samo jak te [beep]ty wejdą w życie.

  • Popieram 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja czytałem na Wirtualnych Mediach:

Cytat

Projekt nowelizacji, który Marek Suski zaprezentował w czwartek po południu w Sejmie, zakłada, że udział muzyki w języku polskim w miesięcznym czasie emisji ma wzrosnąć z obecnych 33 proc. do 50 proc. Minimum 80 proc. polskiej muzyki ma być nadawane w godzinach 5-24.

To moim zdaniem będzie 50% polskiej muzyki + 80% z tych 50-ciu ma być w godz. 5-24. Tak jak teraz jest 33%, z czego 60% w godzinach 5-24.
To dalej jest ciężko, ale jednak nie to samo, co 80% w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się skończy dyskryminacja disco polo przez dużych nadawców ci mali zawsze grali.
RMF ma bazę disco polo to dla nich nie problem nawet w Maxxie grali.
Chyba nie sądzisz, że nawet jeśli ten beznadziejny przepis wejdzie w życie, to RMF i Zetka będą grały te popłuczyny zwane disco polo?
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mateusz2006 napisał:

Wreszcie się skończy dyskryminacja disco polo przez dużych nadawców ci mali zawsze grali.

RMF ma bazę disco polo to dla nich nie problem nawet w Maxxie grali.

Bo to nie jest muzyka do ogólnopolskiego radia - nie każdy jadąc autem czy siedząc w pracy chce słyszeć w radiu majteczki w kropeczki czy inne nie będę pisał co.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujemy tyle państwa w radiu.... dziękuje...

To jest zamach na wolne media. Pretekst się znajdzie a to podatki,a to muzyka,a to standard nadawania nienowoczesny(niby skąd forsowanie DABu),a to walka z  łukaszenką... Będzie jak w turkmenistanie ,lokalne disco wzg pop lub muzyka ludowa i w kółko o przywódcy i sukcesach gospodarki kraju.... pewnie dojdzie tylko dla niepoznaki msza św i trochę religinych. A tu ktoś chciał decydowac o tym kiedy prezenterzy mogą mówić.... Musimy już teraz protestować.... Radio ma sens dobrze zrobione-wyzwala z własnej bańki w przeciwienstwie do tego co nagrane i na zyczenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Wreszcie się skończy dyskryminacja disco polo przez dużych nadawców ci mali zawsze grali.

RMF ma bazę disco polo to dla nich nie problem nawet w Maxxie grali.

To, że jakaś rozgłośnia nie gra określonego rodzaju muzyki, nie jest od razu dyskryminacją, a po prostu świadomym działaniem i profilowaniem danej stacji. Nie ma wymogu, który nakazywałby wszystkim stacjom grać tego samego.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Bardzo dobrze że są takie projekty.

Wreszcie się skończy dyskryminacje wielu młodych artystów (w mediach publicznych dokładnie o Polskie Radio chodzi) gdzie brak utworów takich artystek jak Wiktoria Gabor czy Roksana Węgiel, które grają rozgłośnie prywatne np Supernowa czy RMF FM.

Może dzięki tej ustawie pojawi się więcej różnej muzyki po szalgiery i muzykę taneczną.

Ja również popieram tę ustawę. Stacje komercyjne może nauczą grać się polskie utwory, a nie 1-2 piosenki na godzinę. Ja się pytam: To radia polskie czy zagraniczne?! Niech w końcu się ograną!

PS: A no tak, zapomniałem, mają zagranicznych właścicieli i wspierają obcych... 

15 godzin temu, djclassic napisał:

Boże widzisz i nie grzmisz.:-D Takich artystek jak Roksana Węgiel czy Wiktoria Gabor. Tu się roześmiałem dopiero:rofl:. Bardziej niż te 80 % polskiej muzyki, co by było samobójstwem dla radia. Zwłaszcza gdyby grali mi w większości tych nowych pseudo artystów jak wyżej wymienieni czy tam inne eneje, sanahy i Podsiadła w 80%. To chyba po 40 latach przestałbym słuchać radia. Pomysł tak [beep] jak lex TVN.

Niech pan odczepi się od Sanah! Podsiadły, Zalewskiego, nie lubię. Kwiatkowskiego średnio, a i w muzycje tancznej są bardzo dobre zespoły i piosenki. Nie wszystkie, ale są

15 godzin temu, Mimic napisał:

Więcej tandety pokroju disco polo w radiu, no jest na prawdę się czym cieszyć. Zajechali jedno radio, to teraz wszystkie za jednym zamachem. Czego się nie tkną zamieniają w zgliszcza, z radiem będzie to samo jak te [beep]ty wejdą w życie.

Przepraszam bardzo, o jakim radiu pan mówi, że PiS je zajechał? Bo nie przypominam sobie, by narzucali linię Radio Wawa (obecnie SuperNowa), czy Vox FM. To decyzja właścicieli raczej. Proszę się bardziej orientować, a nie szerzyć brednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie znaczenie dla promocji polskiej muzyki ma zastąpienie gniotów zagranicznych ,gniotami polskimi? Idea ze przez centralnie ustalone kwoty zmieni się podejście ludzi do polskiej muzyki wygląda na coś z poprzedniego systemu....i w dodatku jest raczej nieskuteczna. Rozumiem że już nie ważna jakość utworu ważniejsza narodowość? Absurdalna idea.... ZPR czy Agora na pewno nie mają obcego właściciela, przez takie głupie zapisy nie ma jak robić co bardziej niszowych stacji ,ale po co coś niiszowego,wszyscy mają puszczać to samo bo przecież słuchalność . Jak to możliwe że Czesi mogą mieć taki pluralistyczny rynek jeśli chodzi o formaty (nie licząc chyba easy listening,gospodarki ) a  my musimy wszystko sprowadzać do najniższego wspólnego mianownika. Wydaje mi się że Czechy nie mają takich dużych  kwot,a jednak lepiej sobie radzą z  ilością ichniej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bartek2lp2 napisał:

Ja również popieram tę ustawę. Stacje komercyjne może nauczą grać się polskie utwory, a nie 1-2 piosenki na godzinę. Ja się pytam: To radia polskie czy zagraniczne?! Niech w końcu się ograną!

PS: A no tak, zapomniałem, mają zagranicznych właścicieli i wspierają obcych... 

Granie zagranicznych utworów nie jest wspieraniem obcych. Stacje po prostu grają to, co się ludziom podoba, a wielu słuchaczy chce słuchać takiej muzyki, jaka im się podoba, nie kierując się kryteriami, że coś koniecznie musi być polskie. Moim zdaniem lepiej jeśli gra się te 3 piosenki polskie na godzinę, ale są to dobre utwory, niż żeby grano 10, ale słabych i byle jakich.

Co najwyżej mogę się zgodzić, że rozgłośnie publicznie mogłyby bardziej wspierać polskich artystów, ale ustalanie takich limitów, jak wczoraj zaproponował Suski, do niczego nie prowadzi. Zresztą jeśli nawet Kukiz, który sam podobne zmiany proponował kilka lat temu, uważa, że to jest zły pomysł, gdyż nie uważa, że trzeba zobowiązywać do tego stacje komercyjne, to o czymś to świadczy.

  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio z Sieradza czyli Nasze Radio od 19:00 do 20:00 leciała polska muzyka z dwoma utworami zagranicznymi 

Od 20:00 do 21:00 też tak było muza polska (disco polo i Krawczyk i Daria i inne).

Czyżby posłuchali Suskiego? Audycje prowadzi była uczestniczka Disco Star.

https://www.odsluchane.eu/szukaj.php?r=96

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 09:40, bartek2lp2 napisał:

Ja również popieram tę ustawę. Stacje komercyjne może nauczą grać się polskie utwory, a nie 1-2 piosenki na godzinę. Ja się pytam: To radia polskie czy zagraniczne?! Niech w końcu się ograną!

PS: A no tak, zapomniałem, mają zagranicznych właścicieli i wspierają obcych... 

 

To nie jest żadne wspieranie obcych... Komercyjne stacje radiowe grają to co chcą słyszeć ich słuchacze, a nie to co ktoś chce im narzucić. Czas w końcu zrozumieć, że czasy narzucania z partyjnego nadania już dawno się skończyły i żyjemy w okresie wolności. Przestańmy w końcu wchodzić ludziom w życie z butami.

  • Popieram 2
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vinni napisał:

Komercyjne stacje radiowe grają to co chcą słyszeć ich słuchacze, a nie to co ktoś chce im narzucić.

Chyba odwrotnie.:grin: Patrząc na stacje typu RMF, to raczej oni wciskają nam swoje popłuczyny typu: Hyży, Domagała czy Sanah. Ja i moi znajomi nie chcemy tego słuchać.:grin:

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 09:40, bartek2lp2 napisał:

Ja również popieram tę ustawę. Stacje komercyjne może nauczą grać się polskie utwory, a nie 1-2 piosenki na godzinę. Ja się pytam: To radia polskie czy zagraniczne?! Niech w końcu się ograną!

 

Popieraj sobie. Tidal, Spotify, YouTube Music, Amazon Music  zacierają ręce 😁

U mnie zarówno w domu jak i w autach radia się nie słucha. Dobra playlista, smartfon, subskrypcja wyżej wymienionych usług i lecimy.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, djclassic napisał:

Chyba odwrotnie.:grin: Patrząc na stacje typu RMF, to raczej oni wciskają nam swoje popłuczyny typu: Hyży, Domagała czy Sanah. Ja i moi znajomi nie chcemy tego słuchać.:grin:

 

To jest tylko dowód anegdotyczny, bardzo mała próba badawcza. Całościowo stacje są bardzo mocno dopasowane do słuchacza, o czym świadczą wyniki słuchalności. Plus oczywiście kreują pewne osoby, ale to rzecz całkowicie normalna i też nie każdy się przez to przebija do szerokiego mainstreamu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ich wybór co pompują.... Jak mamy nakazać im pompowanie czego innego? Oni to robią bo im właśnie za takie a nie inne utwory płacą. Prędzej się zamkną ,niż puszczą coś za co by mniej dostali .To nie media publiczne które w razie czego dostaną z budżetu. Owszem,dobrze byłoby gdyby były stacje np z Country,ale ze względu na koszty i nadmierne regulacje raczej nie powstaną. Nie ma się co oszukiwać-słuchaczy byłoby niewiadomo ile ,pewnie niewiele i byłoby to zapewne nierentowne. Niestety badziew się lepiej opłaca,tego się ustawą nie zmieni.

Edytowane przez RadioFan2021
dobry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 19:07, djclassic napisał:

No ja to trochę inaczej widzę. Tak w skrócie. Promują na siłę swoich pseudo artystów a słuchacz nie ma innego wyboru. Musi polubić to co stacje pompują:wink:

Trochę z tym się zgadzam. Najgorsze jest to że rozgłośnie twierdzą że to decyzja słuchaczy na podstawie szemranych badań. Raz miałem takie od Eski i szczerze mówiąc było tam to co już grali na antenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem dziś na tej stronie nową podstronę - odpowiedź na wczorajsze ogłoszenie KRRiT dot. MUX-R1. Można w to wejść klikając w odnośnik Precz z DAB+ na stronie głównej.

Popieram ich. Sam ostatnio na radio internetowe przeszedłem i jestem zadowolony. Głównie słucham Eski Rock. Jako stacja podoba mi się ich playlista i sposób prowadzenia audycji - najbardziej spodobał mi się program "Kolumna Zygmunta". Lepszą jakość też odczułem. Działa poprawnie na nie za szybkim internecie.

Eski Rock można też słuchać w UKF w Warszawie

 

Co do oferty programowej - mam ułożoną pod Kodi całą listę m3u stacji internetowych - od tych eterowych jak RMF, Zet, Antyradio, stacje lokalne, kanał ymuzyczne RMFonu i Open FM oraz stacje typowo internetowe jak np. Radio Nowy Świat. Ponad 200 stacji raz mi wyliczyło. Jak ktoś chce to zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAB+ nie byłoby złe ale miałoby większy sens gdyby standardem w odbiornikach była jego obecność obok FM i Wi-Fi gdyż byłby dobry w przypadku rozszerzenia stacji które nie są wszędzie dostępne a więc zaczynając od Radia Eska, Radio Plus, Radia SuperNova, Meloradio, RMF Maxxx i Radia Złote Przeboje przez stacje które obecnie są typowo miejskie (np: TOK FM, Rock Radio, Muzo FM czy Radio Wnet) a skończywszy na stacjach lokalnych których w miastach pokroju Krakowa nie ma w ogóle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...