Skocz do zawartości

STOP POPizacji radia


BiL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, NippyToadster napisał:

Jeśli chcecie lepsze radia, to powinny nadejść zmiany moim zdaniem, ktore wyszłyby na lepsze:
Grupa RMF (Bauer):
RMF FM: myślałbym, żeby te radio nadawało sporą ilość utworów z lat 2000-nych i wczesnych lat II dekady XXI w. (2010-2013), oraz z końca lat 90 (1996-2000), ale nie zapominając o największych hitach ostatnich lat. Zmniejszyłbym za to ilość piosenek z lat 70-tych, 80-tych oraz wczesnych lat 90. (Ale żeby tak od czasu do czasu dano znane utwory

No masz wyobraźnie stary, nie zazdroszczę. Szczególnie z tymi „największymi hitami z ostatnich lat”.:-D Całości nie czytałem , bo dojechałem tylko do RMF-Maxxx i się roześmiałem. Ale dobra, to jest twoje zdanie. Ja miałbym zupełnie inną koncepcje, która pewnie dziś w ogóle by nie przeszła, dlatego nie próbuje bawić się w proroka.

 

Tak swoją drogą, to RMF dziś gra jakieś hity z lat 70-80? Pytam się ponieważ za każdym razem gdy włączę (co prawda bardzo rzadko), to ani razu nie słyszałem nic z tamtych lat.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, djclassic napisał:

Tak swoją drogą, to RMF dziś gra jakieś hity z lat 70-80? Pytam się ponieważ za każdym razem gdy włączę (co prawda bardzo rzadko), to ani razu nie słyszałem nic z tamtych lat.

Tak, ale tylko lata 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kostka napisał:

Akurat Radio Eska dalej ma lokalne wersje, tylko po prostu ostatnio pozbyli się tych długich audycji i teraz praktycznie są tylko okienka na reklamy, serwisy.

Serio pozbyli się tego czegoś co imitowało magazyn reporterów? Wiem tylko że popołudniówki skasowali 😮

11 godzin temu, NippyToadster napisał:

Jeśli chcecie lepsze radia, to powinny nadejść zmiany moim zdaniem, ktore wyszłyby na lepsze:
Grupa RMF (Bauer):
RMF FM: myślałbym, żeby te radio nadawało sporą ilość utworów z lat 2000-nych i wczesnych lat II dekady XXI w. (2010-2013), oraz z końca lat 90 (1996-2000), ale nie zapominając o największych hitach ostatnich lat. Zmniejszyłbym za to ilość piosenek z lat 70-tych, 80-tych oraz wczesnych lat 90. (Ale żeby tak od czasu do czasu dano znane utwory w oryginalnych wersjach zamiast coverów i nowych wersji lub inne utwory wokalistów zamiast tych znanych). Głównie zwiększenie różnych gatunków, ale nadal dominuje hot AC. Trzeba wykorzystać tu radia internetowe.
RMF MAXXX: myślę nad dodaniem zwiększonej ilośći hip-hopu, rapu polskiego i zagranicznego, k-popu, r&b, reaggae i nawet więcej alternatywy, żeby odróżnić je od Eski i od głównego RMF-u. Do tego zwiększyć definicję hitów "na #MAXXA" - czyli dodać hity z różnych list przebojów w Europie i na świecie. Mniej klubowej muzyki, a więcej takiej "ulicznej" i młodzieżowej. Oraz więcej utworów znanych gwiazd takich jak np. Ariana Grande, Kanye West, Billie Ellish czy Charlie Puth. I zwiększenie czarnej muzyki poza np. Derulo. Oraz sporo utwórów z lat 2000-nych ,ale nie w takich ilościach jak RMF. Pop zostaje, ale w mniejszej ilości. 
RMF Classic: nie potrzeba zmian
Radio RMF24: powinno być na falach FM w większych miastach, oraz w przyszłości na DAB+.
Grupa Eurozet:
Radio Zet: nie potrzeba zmian, ale więcej polskiej muzyki niż na RMF-ie i więcej alternatywy w porównaniu z RMF-em.
Antyradio: nie potrzeba tak mocnych zmian.
Meloradio: powrót do formatu Soft AC.
Chilli Zet: nic nie potrzeba
Grupa Time:
Eska: podobnie jak MAXXX, ale zwiększenie hitów na czasie. Praktycznie mało utworów mających powyżej 5 lat, ale za to zwiększenie gatunków i więcej popularnego polskiego i zagranicznego rapu w godzinach dziennych oraz utwory gwiazd internetu. Niestety, Eska musi być bardziej "na czasie", więc zmiejszenie utworów sprzed 5 lat byłoby niestety złe dla wielu słuchaczy. i powrót lokalnych wersji
VOX FM: moim zdaniem więcej tego Disco polo i więcej muzyki takiej "pupupuapapapapupupupu", niestety.
Radio Puls: nic do zmian
Supernova: powrót do starego formatu.
Eska Rock: powrót na inne miasta
 

Pomysł nie głupi zwłaszcza że takie Radio Gra mogłoby być przeciwieństwem do RMF FM.

Ciekawi mnie bardzo jakie masz pomysły wobec stacji Agory, Muzo FM i Radia Fama. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 10:46, NippyToadster napisał:

Eska: podobnie jak MAXXX, ale zwiększenie hitów na czasie. Praktycznie mało utworów mających powyżej 5 lat, ale za to zwiększenie gatunków i więcej popularnego polskiego i zagranicznego rapu w godzinach dziennych oraz utwory gwiazd internetu. Niestety, Eska musi być bardziej "na czasie", więc zmiejszenie utworów sprzed 5 lat byłoby niestety złe dla wielu słuchaczy. i powrót lokalnych wersji

W ogóle- utwory powinny być w większości mające co najwyżej 5 lat (czyli utwory co najmniej z 2017 r, czyli na czasie), czyli chcę upodobnić Eskę do takiego Capital FM. Po drugie - zwiększona ma być ilość nowych utworów dla nowości, a nie dla samych staroci. Bo wielu lubi słyszeć taką np. Katy Perry, Rihanhę czy Lady Gagę nawet pomimo tego - że ich utwory lecone głównie na RMF-ce, Esce i Zetce w większości mają ponad 10, a nawet 15 lat i więcej. Również myślę, żeby dać ten cały polski rap typu Mata i zagraniczny. Ale niestety, trzeba to odebrać i dać wiele nowszej muzyki, nawet żeby leciała alternatywa. I robię to zgodnie z hasłem "hity na czasie". I zwiększenie w ogółem lokalności Eski z powrotem.
 

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, WinExpert napisał:

I słusznie! Po co mamy lokalne radia? Znaczy się już mamy ich jak na lekarstwo. Bo takie wielkie sieci "francyzą" dołączają je do wielkich sieci gdzie lokalności bardzo mało.

Choć np. Radio Parada jest do zamknięcia za machloje finansowe, a tymczasem im koncesję wydłużyli

Coś właśnie mi się kiedyś obiło o uszy z tymi machlojami. Czy mógłbyś przypomnieć sprawę?

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 10:46, NippyToadster napisał:

RMF MAXXX: myślę nad dodaniem zwiększonej ilośći hip-hopu, rapu polskiego i zagranicznego, k-popu, r&b,soulu,karaibskiej i reaggae i nawet więcej alternatywy, żeby odróżnić je od Eski i od głównego RMF-u. Do tego zwiększyć definicję hitów "na #MAXXA" - czyli dodać hity z różnych list przebojów w Europie i na świecie. Mniej klubowej muzyki, a więcej takiej "ulicznej" i młodzieżowej. Oraz więcej utworów znanych gwiazd takich jak np. Ariana Grande, Kanye West, Billie Ellish czy Charlie Puth. I zwiększenie czarnej muzyki poza np. Derulo. Oraz sporo utwórów z lat 2000-nych ,ale nie w takich ilościach jak RMF. Pop zostaje, ale w mniejszej ilości. 

RMF MAXXX nie powinno być RMF FM2 z lokalnymi newsami co jakiś czas. Jeśli chodzi o te hity list przebojów z Europy i całego świata- to dodać utwory w innych językach niż angielski i polski oraz hiszpański od czasu do czasu. Moim zdaniem powinna być nowa audycja w niedzielę z hitami z Europy w językach np. francuskim, ukraińskim, czeskim, węgierskim, niemieckim, włoskim, niderlandzkim, rosyjskim, koreańskim, japońskim, brazylijskim itd. ale bez ich angielskich piosenek. Ta klubowa muzyka nadal to główna postać MAXXXa i raczej zamierzam ją zmniejszyć na rzecz tego rapu polskiego i zagranicznego, ale też dla alternatywy i czarnej muzyki, która trochę jest niszą w Polsce poza popularnymi gwiazdami np. Rihanną,Beyonce lub Jasonem Derulo. I to z takimi gwiazdami jak np. Kanye West, Drake, Tyler The Creator, Kendrick Lamar (był na Halftime Show na tegorocznym Super Bowlu) i wielu innych. Ten pop z RMF-u moim zdaniem powienien być nadal na MAXXXie, ale nie w takiej ilości, jakby to było RMF FM2 (nie mylić z RMF 2 Pop). I czy czujecie, że RMF Maxxx to RMF FM 2 pod względem muzycznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Poland napisał:

Coś właśnie mi się kiedyś obiło o uszy z tymi machlojami. Czy mógłbyś przypomnieć sprawę?

Mogę podać całą stronę. Tam wszystko nawet o patologicznej rodzinie szefowej rozgłośni, a sama szefowa... no cóż, sam tego nie skomentuję.

http://bravonet.bravesites.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Problem nie jest z popem ale graniem tego samego do bulu przyklad Bonnie Tyler wydała kilka płyt ale grane jest caly czas i need hero to samo belinda carlisle who heaven potem queen i want to break free itd do bulu. Wystarczy żeby zaiks [beep] 300% ceny do tych oklepanych utworów i radia by staly sie lepsze. A tak pan prezes komercyjnego radia puszcza papke bo chce kase a po co chce kase? Bo chce lub potrzebuje zostać bohaterem.

 

W dniu 18.10.2021 o 11:53, Pawop napisał(a):

To słucha stacji internetowych, tam znajdziesz coś dla siebie

Nie do końca mają co prawda inny repertuar ale maly szybko piosenki sie powtarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.03.2022 o 19:22, BiL napisał(a):

Dla mnie to jest stacja RMF 2 niestety... :(

unknown.png

Dla mnie także i to do tego stopnia że w moim odczuciu powyższe logo śmiało mogłoby być używane przez nadawcę w odniesieniu do stacji RMF Maxx. Co do kwestii muzycznych to tutaj myślę że przydałby się jakiś nowy format muzyczny. Interesujący ruch w tym kierunku robi najprawdopodobniej ZPR (który to ma panel „Muzyczny Klub Eski" do tego typu możliwości) który to rozsyła ankiety dotyczące nowych formatów stacji radiowych z których to siedem z nich prezentuje poniżej:received-791070112457253.jpg

received-791129039156362.jpg
received-1556859421833291.jpgreceived-3535380946722144.jpgreceived-7270714669650882.jpg
received-435879062176759.jpg

received-1378895546840842.jpg

To że ZPR może stać za tego typu sondami można rozpoznać po tym że niektóre przytoczone propozycje już teraz mogą być przypisane chociażby do Radia Plus, Radia Eska 2 czy nawet Radia VOX FM. Na dodatek nadawca może szukać pomysłu na warszawską częstotlowość 93,3 FM gdzie (patrząc chociażby na konkurs koncesyjny w Łodzi) może trafić zalążek nowej sieci Radio Eska City. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...