Skocz do zawartości

Handel w niedziele


Gość Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Handel w niedziele  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś za zniesieniem zakazu handlu w niedziele?



Rekomendowane odpowiedzi

@lakiman oczywiście, że się czuje zagrożony. Dzisiaj niemal każdy zawód jest zagrożony. Dajmy na to zawód prawnika czy sędziego. Niby wymagający nauki, kompetnecji. Ale dzisiaj uczenie maszynowe jest tak bardzo rozwinięte, że wkrótce sztuczna inteligencja będzie miała możliwość trafnego rozpracowania danej sprawy na podstawie dotychczasowych, podobnych spraw i źródeł prawa. Człowiek ewentualnie tylko to co najwyżej zweryfikuje. Więc "białe kołnierzyki" też są zagrożone. 

 

No cóż. Trzeba się rozwijać, poszerzać kompetencje, uczyć się języków obcych. Czasy jednego miejsca pracy, jednego zawodu już niestety się skończyły i minęły bezpowrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, k05 napisał(a):

 

 

No cóż. Trzeba się rozwijać, poszerzać kompetencje, uczyć się języków obcych. Czasy jednego miejsca pracy, jednego zawodu już niestety się skończyły i minęły bezpowrotnie. 

Życia ci nie starczy, aby poszerzać horyzonty, kompetencję, nauczyć się nie wiadomo ilu języków etc. Poza tym, skoro wiele miejsc pracy jest zagrożonych, a ta lista będzie się stale rozrastać z czasem, to za chwilę może się okazać, że nie wiadomo w jakim kierunku człowiek ma się rozwijać i poszerzać tą wiedzę, w jakim kierunku się kształcić. Za moment może się okazać, że wiedza, o którą poszerzyłes swoje horyzonty będziesz mógł wsadzić głęboko w... buty, bo sztuczna AI będzie to robić lepiej od człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne. Życia mi nie starczy. 😂 Przecież wiadomo, że "poszerza się horyzonty" w dziedzinach pokrewnych. 

 

No, ale wiadomo - można przyjąć, że "życia nie starczy", więc najlepiej nic nie robić, chodzić do tej samej roboty i jeszcze mieć pretensje, że wkrótce znów będzie trzeba też chodzić do niej w niedzielę, pomimo że wiele grup społecznych już dziś musi chodzić. 😂 Jak tam wolisz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k05, rozumiem, że Ty już się przygotowujesz na to wszystko, aby z dnia na dzień nie zostać bez pracy, którą odbierze ci sztuczna inteligencja i co chwilę się dokształcasz, zmieniasz pracę, aby nie chodzić ciągle do tej samej roboty? 😁

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k05Satysfakcjonującą pracę można znaleźć pod względem rozwoju osobistego i wynagradzania nawet w handlu. Godząc wtedy czas pracy z czasem wolnym. Wolnym czasem poświęcając go na obowiązki rodzinnne, przyjemności-w tym nawet czas na zakupy w tygodniu przed czy po pracy.  Tobie też tego życzę, w końcu ustatkowania się i spełnienia zawodowego. 

Mam znajomych, którzy jak ty latają po kursach, kończą dodatkowe studia jakieś szkolenia jakoś nie mogą zająć odpowiedniej pozycji społecznej i jeszcze poświęcając to kosztem czasu jaki by mogli przeznaczyć dla rodziny, czy swoje przyjemności. Wiecznie zabiegani, zapracowani..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lakiman napisał(a):

Mam znajomych, którzy jak ty latają po kursach, kończą dodatkowe studia jakieś szkolenia jakoś nie mogą zająć odpowiedniej pozycji społecznej i jeszcze poświęcając to kosztem czasu jaki by mogli przeznaczyć dla rodziny, czy swoje przyjemności. Wiecznie zabiegani, zapracowani..

Nie wiem jak komuś można wypominać, że chce się dokształcać, poszerzać wiedzę i horyzonty, a nie spoczywać na laurach. Doskonalenie się to chyba nie jest powód do wstydu i wystawiania się na szydercze komentowanie drugiej osoby. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lakiman napisał(a):

@k05Satysfakcjonującą pracę można znaleźć pod względem rozwoju osobistego i wynagradzania nawet w handlu. Godząc wtedy czas pracy z czasem wolnym. Wolnym czasem poświęcając go na obowiązki rodzinnne, przyjemności-w tym nawet czas na zakupy w tygodniu przed czy po pracy.  Tobie też tego życzę, w końcu ustatkowania się i spełnienia zawodowego. 

A skąd wiesz, że nie jestem ustatkowany życiowo i niespełniony zawodowo? 😂 Błędne wnioski wyciągasz. Bo rozumiem, że jakbym był to już nic innego bym nie potrzebował tylko 8 godzin w pracy odbębnić i do domu przed telewizor? 😂

Fajnie, że zauważasz, że w handlu też można mieć satysfakcjonującą pracę. Mam nadzieję, że taką znajdziesz (bo póki co od kilku dni produkujesz posty jak to ciężko z ustawieniem grafiku, ludźmi w pracy i koniecznością pracy w niedzielę). 

6 godzin temu, lakiman napisał(a):

 

Mam znajomych, którzy jak ty latają po kursach, kończą dodatkowe studia jakieś szkolenia jakoś nie mogą zająć odpowiedniej pozycji społecznej i jeszcze poświęcając to kosztem czasu jaki by mogli przeznaczyć dla rodziny, czy swoje przyjemności. Wiecznie zabiegani, zapracowani..

"Odpowiedniej" tzn. jakiej? Myślę, że dla każdego to chyba coś innego. 

Skąd wiesz, że rozwijanie się to dla nich nie jest przyjemność? Co to za błędne wnioski? To, że czegoś się uczysz nowego, to musi od razu oznaczać udrękę i zmuszanie się do czegoś? Może to jakieś stereotypy wyciągnięte jeszcze z czasów szkolnych? 

I to, że nie poświęcają czasu rodzinie. Odwiedź jakieś studia podyplomowe... Tam 3/4 słuchaczy to dorośli ludzie z partnerami i dziećmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to nie odpisałeś jaki wykonujesz zawód, że nie jesteś w stanie robić zakupów w tygodniu. 

Zajęcia podyplomowe, kursy są organizowane w weekendy. To jak twoim zdaniem mają się dokształcać takie osoby pracujące w handlu  skoro  trzymasz kciuki za  wszystkie niedziele pracujące?

W soboty czy niedługo niedziele potrzebna będzie prawie cała obstawa pracowników.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, lakiman said:

że nie jesteś w stanie robić zakupów w tygodniu. 

I po raz kolejny znów błędne założenie logiczne. Niektórzy chcą robić w ND bo tak było im wygodniej a nie po pracy jechać. Znów ktoś próbuje przekonać że kolejne zakazy są ok i regulacja przez państwo rzeczy które działały i które większość popierała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lakiman napisał(a):

Jak na razie to nie odpisałeś jaki wykonujesz zawód, że nie jesteś w stanie robić zakupów w tygodniu.

Wczoraj podałem Ci przykład emerytów (nie wykonują już raczej żadnego zawodu) którzy tłumnie w niedzielę handlową przybyli do apteki. Ciekawe co mogli robić w tygodniu że nie mieli czasu iść do apteki?

Przyszli do tej apteki prosto po kościele żeby było ciekawiej. Taki paradoks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeryci mieli po drodze aptekę,a że  nie każda apteka jest czynna w niedzielę to skorzystali przy okazji , poza tym jak tłumnie ruszyli po mszy wiadomo, że ustawiła się kolejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lakiman napisał(a):

Emeryci mieli po drodze aptekę,a że  nie każda apteka jest czynna w niedzielę to skorzystali przy okazji , poza tym jak tłumnie ruszyli po mszy wiadomo, że ustawiła się kolejka.

Dzięki za wytłumaczenie, szkoda że nie ma wątpliwości w tej wypowiedzi taką jaką wyrażasz przez wiele postów, co takiego mieli do zrobienia w tygodniu że nie mieli czasu iść do apteki w tygodniu, tylko poszli w niedzielę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Chyba się trochę na śmieszność narażasz. Czyli osoba pracująca wg Ciebie w tygodniu powinna znaleźć czas na zakupy w tygodniu, ale emeryt gdzie ma 100% czasu dla siebie i dla załatwiania spraw jest usprawiedliwiony gdy idzie do sklepu czy apteki w niedzielę ;) 

Poza tym napisałeś to tak jakby w osoby w wieku nie emerytalnym nie chodziły po bankach, lekarzach, urzędach, a dodatkowo muszą pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakoś to funkcjonuje- wybrane apteki, a nie wszystkie. Żabki, czy sklepy prowadzone przez właścicieli. 

Przez kilka lat na osiedlu były otwarte takie sklepy. Kto chciał spokojnie mógł zrobić zakupy.

Czy jakiś emeryt nie został obsłużony?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze czy miałeś przez ten czas problem ze zrobieniem dodatkowych zakupów w niedzielę I nie mogłeś załatwić spraw związanych z zakupem na tygodniu?

Dla ciebie to sprawa okazjonalna dla osoby pracującej w handlu to zmiana stylu życia, podporządkowanie pracy na cały weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lakiman napisał(a):

Czyli jakoś to funkcjonuje- wybrane apteki, a nie wszystkie.

Tyle że z aptekami to jest trochę inna sprawa, bo funkcjonują te, które mają dyżur, a to zależy z kolei od lokalizacji.

 

Natomiast jeśli chodzi o argumenty związane z zakupami i pracą, to powiem tak - obecnie mam taką pracę (której nie chcę zmieniać, uprzedzając ewentualne pytania), gdzie na takie zakupy, przy których muszę mieć czas na rozejrzenie się, porównanie produktów i przeanalizowanie oferty, mogę sobie pozwolić co najwyżej w sobotę i to też nie w każdą. W dni powszednie mam czas głównie na spożywcze zakupy, tam gdzie mniej więcej wiem, co chcę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak do końca, że sklepy traciły na zamkniętym handlu w niedzielę. Już o tym napisałem, ruch się generuje w soboty, poniedziałki. Maksymalna obstawą jest konieczna.

Czy ludzie będą chętniej robić zakupy w niedzielę bo w tygodniu nie mieli czasu? Dla pewnej grupy być może. Większość i tak przyjdzie na tygodniu i w sobotę. Jednak niedziela, sobota nadal funkcjonują w naszej mentalności jako dni na  składania wizyt rodzinnych, odpoczynku poza miastem, wspomniane kursy dokształcające, szkoła,  itd.

A najbardziej wygodniccy zamówią towar  przez internet a część potraktuje taki dzień jako wycieczkę po sklepie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...