Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, bgmnt napisał:

@dixente Czy następny będzie mecz do góry nogami ze względu na amatorke Viapaly czy moze np. nie odbędzie się z powodu ulewy.

Oburzenie z pewnością będzie mniejsze za sprawą wyeliminowania multikont, ale możemy być pewni, że nadal istniejące grono antyfanów usługi na forum na pewno zwróci na wszelkie nieprawidłowości uwagę.

 

W samo sedno.

Gdyby jeszcze wyeliminować Multikonta w viaplay te darmowe zakładane na  starcie platformy i usuwac te nieużywane a na koniec podzielić na aktywne samodzielne i na aktywne będące w ramach usługi w UPC czy w play u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jak Polsat przestanie liczyć multiroomy i inne takie jako abonentów, a Canal+ zacznie podawać w ogóle ile ich ma to będzie można się doczepić Viaplay czemu nie wypisuje ile zebrał subskrypcji z UPC czy Playa.

 

Na razie i tak raportowanie mają bardzo przejrzyste w porównaniu do innych. Tymczasem TV linearna to nawet zadbała o to, żebyś nie dowiedział się z ust @STARS.TV jak to mało osób meczyki w niej oglada, bo taki był ból [beep] ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bgmnt napisał:

a u nas Janusz z Grażynką za cenę pizzy chcieliby przeprosiny od prezesa Viaplay za brak komentarza.

 

Logika Twoich tłumaczeń Viaplay zaczyna być przerażająca. Za chwilę się okaże, że płacąc za usługę kilkadziesiąt złotych nie mam prawa oczekiwać niczego, bo przecież to grosze. Od jakiej kwoty miesięcznej mogę zacząć narzekać? Od 100 złotych? 200? Czy może dopiero od 1000?

Tu płacę 34 więc nie mam prawa narzekać na problemy z komentarzem (powtórzę się po raz kolejny, gdyby to było jedyne co się zdarzyło w ostatnich miesiącach to dla mnie sprawy by nie było, każdemu się może zdarzyć, jednak w viaplay jest spore nagromadzenie "problemów, które zdarzają się wszystkim").

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że nie możesz narzekać, więc może zacznij od czytania ze zrozumieniem, chyba, że to przerażenie Ci odebrało tą zdolność.

A że Viaplay kosztuje u nas grosze (zwłaszcza w usługach łączonych) na tle pozostałych rynków gdzie jest oferowany jak i konkurencyjnych usług, gdzie taki DAZN liczy sobie w Niemczech 30 euro miesięcznie to są fakty.

40 zł kosztowała pojedyncza gala KSW przez net obsługiwana przez polsatowskie Redefine i też miewała problemy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problem. Ja tez kiedyś oglądałem bundeslige ale po tym co zrobiło Viaplay (nieakceptowalny obraz, ścinanie i smużenie na android tv) olałem ta usługę wraz z liga i teraz sprawdzam sobie wynik i się nie wkurzam. Prędzej czy później ten badziew padnie czego im skromnie życzę. 

  • Popieram 6
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy plus Viaplay na ten moment to całkowity brak reklam, transmisja przenosi się bezpośrednio z boiska do studia, żadnych przerywników.

 

Ciekawe, o ile mogliby obniżyć cenę abonamentu gdyby mieli reklamy, myślę, że wtedy bez problemu zeszliby do poziomu Eleven za 15 zł..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wyso napisał:

Największy plus Viaplay na ten moment to całkowity brak reklam, transmisja przenosi się bezpośrednio z boiska do studia, żadnych przerywników.

 

Wczoraj podczas Bundesligi akurat reklamowali m.in. galę KSW. Fakt że to bardziej autopromocja niż reklama, ale jednak przerywniki już się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, diabeu napisał:

Wczoraj podczas Bundesligi akurat reklamowali m.in. galę KSW. Fakt że to bardziej autopromocja niż reklama, ale jednak przerywniki już się pojawiają.

W skandynawskich Viaplay reklamy czasem jednak są i podejrzewam, że i u nas będą. I to bynajmniej nie sportowe.

 

 

4 godziny temu, lakiman napisał:

 

 

 

Edytowane przez Kiler
Usunięto fragment odnoszący się do usuniętego posta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał:

O serialach i filmach Viaplay nawet nie warto wspominać, bo to dno i metro mułu. Dla mnie powinni rozdzielić tę ofertę, ale pewnie tego nie zrobią.

@Zuzia jak obecnie wygląda sprawa oferty filmowej porównując do odpowiedników skandynawskich?

Mogą się jeszcze pojawić dodatkowo nowe, oryginalne seriale (filmy) od Viaplay, które mogłyby uzupełnić polską ofertę?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet własne produkcje ich nie uratują przy konkurencji w postaci Netflixa, HBO Max czy Disneya. Obecnie nie maja dla mnie nic do zaoferowania. Straty Bundesligi nawet nie odczułem o Lidze Europy nie ma co mówić. Dobrze że można dzielić sobie konto więcej niż 10 zł za Premier League w tej jakości im nie podaruje. Naprawdę za 34 zł - oczekuje przynajmniej Full HD ale jak widać to my mamy za wysokie oczekiwania dla biednego Viaplay… 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lakiman napisał:

@Zuzia jak obecnie wygląda sprawa oferty filmowej porównując do odpowiedników skandynawskich?

Mogą się jeszcze pojawić dodatkowo nowe, oryginalne seriale (filmy) od Viaplay, które mogłyby uzupełnić polską ofertę?

Co planuje dodać polskie Viaplay nie wiem, ale w skandynawskich wielkiego wyboru nie ma, biblioteka co prawda większa od polskiej, ale jednak wciąż skromna. W szwedzkim dziale Seriale/Viaplay Orginals jest 50 pozycji. Jest jeszcze kategoria Svenska filmer mająca 44 filmy. Poza tym starocie można sobie pooglądać. Mają fajny dział retro Filmklassiker, którego w polskim odpowiedniku brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@listek2000 to pytanie trzeba kierować bezpośrednio do Viaplay, ja nie mam z nimi żadnego powiązania więc nie wiem. Ale przy okazji zauważyłam, że jest pewien progres jeśli chodzi o wybór napisów w wersjach skandynawskich: https://forum.satkurier.pl/topic/40153-viaplay-za-granicą-dyskusja-zap/page/5/#comment-1757479

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/18/2022 at 12:25 PM, Toma441 said:

Jest totalnie "miarodajne", bo jeden i drugi serwis to usługi legalne i takie, za które pobiera się opłaty, po drugie co to za argument o "zastępstwie"?

Dla mnie np. to żaden zamiennik, bo nie posiadam anteny satelitarnej, a problemów z C+ na przestrzeni roku miałem więcej, niż z Viaplay przez 5 miesięcy. Począwszy od logowania, przez jakość kanałow online, po kompletnie nie spełniający swojej roli "dekoder", który ostatecznie wylądował "na półce". 

No taki argument jak już napisałem wcześniej: większość ludzi sport w C+ w tv i nie dość że ma obraz na żywo (a nie opóźniony o kilkadziesiąt sekund) to praktycznie żadne problemy nie występują. A jak widać Viaplay doświadcza ich permanentnie i nic z tym nie robi. Więc skoro teraz sobie nie radzą to co dopiero będzie od nowego sezonu?
Co do c+ online to może problem jest ze sprzętem/netem? Bo ja może super często nie korzystam, ale problemów nie miałem nigdy a obserwując np forum też "ciut" częściej problemy ludzie mają z viaplay nie c+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, utede napisał:

nie dość że ma obraz na żywo (a nie opóźniony o kilkadziesiąt sekund)

To akurat jest wyolbrzymione, opóźnienie zależy od urządzenie. Rzadko kiedy jest większe niż 25 sekund. 

 

I zawiodę Cię, transmisja SAT też ma pewne opóźnienie. Porównaj sobie przykładowy kanał z naziemnej z kanałem na satelicie. Jest różnica. I jakoś nikt nie płacze, że oglądanie "nie na żywo". 

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mingo napisał:

I zawiodę Cię, transmisja SAT też ma pewne opóźnienie. 

 

Oczywiście że sat też ma- jak jakakolwiek transmisja ma być na równi z "na żywo"? :D Niemniej parę sekund nikogo nie rusza, ale jeśli transmisja "live" jest dużo wolniejsza niż np wynik live meczu na stronie to dla mnie to spory problem bo totalnie odpada oglądanie meczu z jednoczesnym śledzeniem korespondencyjnych meczów np w lidze angielskiej czy LM o tej samej porze bo "zobaczy" się najpierw gola a na tv będzie za dobre pół minuty. Dlatego sport w tv (naziemna, kabel, satelita) moim skromnym zdaniem w żadnym wypadku nie powinien być całkowicie zastępowany streamingiem.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport w kablówkach już dawno wchodzi w streaming bo w tej technologii nowe dekodery ma UPC, Vectra i INEA i dostarcza tak wszystkie kanały tv.

IPTV/OTT Polsatu to także streaming.

I wszędzie są przez to dodatkowe opóżnienia bo sygnał jest dodatkowo przetwarzany na poszczególne profile jakościowe, a przez urządzenie musi być buforowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, utede napisał:

jak jakakolwiek transmisja ma być na równi z "na żywo"?

Czytając te stęki o opóźnienie i brak "na żywo" odnoszę wrażenie, że co po niektórzy myślą, że w tradycyjnej tv obraz ma 0 sekund opóźnienia. JA wiem, że to niemożliwe, Ty też ale chyba niektórzy narzekacze niekoniecznie. 

 

Godzinę temu, utede napisał:

transmisja "live" jest dużo wolniejsza niż np wynik live meczu na stronie to dla mnie to spory problem bo totalnie odpada oglądanie meczu z jednoczesnym śledzeniem korespondencyjnych meczów np w lidze angielskiej czy LM o tej samej porze bo "zobaczy" się najpierw gola a na tv będzie za dobre pół minuty. Dlatego sport w tv (naziemna, kabel, satelita) moim skromnym zdaniem w żadnym wypadku nie powinien być całkowicie zastępowany streamingiem.

Włącz sobie Bundesligę i zobacz czy wynik na flashscore pojawia się szybciej niż w transmisji. Oglądam na Chromecast 4 i nie spotkałem się z tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bgmnt napisał:

Sport w kablówkach już dawno wchodzi w streaming bo w tej technologii nowe dekodery ma UPC, Vectra i INEA i dostarcza tak wszystkie kanały tv.

IPTV/OTT Polsatu to także streaming.

I wszędzie są przez to dodatkowe opóżnienia bo sygnał jest dodatkowo przetwarzany na poszczególne profile jakościowe, a przez urządzenie musi być buforowany.

Na szczęście są jeszcze moduły i tradycyjne dekodery, oby jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci pomoże moduł, czy tradycyjny dekoder gdy wydarzenia sportowe będą w coraz większej ilości  w streamingu, aplikacjach, przykład: Viaplay...?

Tradycyjny dekoder w UPC nawet nie ma apki YouTube 😉

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jack777 napisał:

Na szczęście są jeszcze moduły i tradycyjne dekodery, oby jak najdłużej.

Oby jak najmniej pseudo-dekoderów i  plastikowych pudełek, boxów różnej maści< Na szczęście rozwój technologiczny pokazuje, że przyzwoite urządzenie do streamingu treści (ATV, czy MiBOX, Shield) to dziś przyszłość.

10 godzin temu, utede napisał:

No taki argument jak już napisałem wcześniej: większość ludzi sport w C+ w tv i nie dość że ma obraz na żywo (a nie opóźniony o kilkadziesiąt sekund) to praktycznie żadne problemy nie występują. A jak widać Viaplay doświadcza ich permanentnie i nic z tym nie robi. 

Viaplay robi więcej po ostatnich problemach, niż C+ przez ostatni rok. Viaplay potrafi przynajmniej ustosunkować się do problemu i przyznać się, że występuje, a w pojedynczych sytuacjach zrekompensować niedogodności. C+ online z kolei , z reguły udaje, że nic co opisuje klient nie ma miejsca. Ewentualnie rozwiązanie jakie podaje to "założenie kolejnego konta". To mi zaproponowano ostatnio...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...