Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy Play- UPC mają jakieś preferencyjne warunki umowy wyróżniające tych operatorów?

Na razie ekspansja Viaplay trochę tak jakby zatrzymała się wśród konkurencji kablowo- satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, dynecik napisał:

Czy moje dwa konta (jedno było aktywne w grudniu z powodu okresu testowego w UPC) też się liczą do tych 450 tyś. subskrypcji ?

A działa ci jeszcze ta promocja z grudnia na jednym z kont ? U mojej mamy działa do dzisiaj, chociaż miała info że darmowy dostęp skończy się 9 stycznia. Ciekawe czy obejmie ją też ta nowa ,,promocja" do końca marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Emilio1985 said:

A co na przeszkadzać? To szwedzki serwis. Oni są przyzwyczajeni do takiej sieczki. W domach mają meble z kartonu i od wielu juz lat są indoktrynowani potrzebą ochrony klimatu. Ostatnio modne staje się pojęcie śladu węglowego w związku z większym poborem energii. O takich luksusach jak 1080p, czy 4k można pomarzyć. 

 

Po pierwsze co to ma do rzeczy skoro mówimy o abonentach w Polsce, a po drugie to akurat to Twoje ulubione Canal+ coś tam bełkocze o śladzie węglowym przy wyborze jakości a nie Viaplay ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem czy to taki sukces faktycznie bo kasy ze mnie nie będą mieć na pewno do startu premier league i pewnie takich konto jest sporo w tej liczbie.
Subskrypcja ma to do siebie, że jednego miesiąca płacisz, a drugiego nie.
Dane obejmują aktywne konta na koniec grudnia 2021 r.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lakiman napisał:

Ciekawe czy Play- UPC mają jakieś preferencyjne warunki umowy wyróżniające tych operatorów?

Na razie ekspansja Viaplay trochę tak jakby zatrzymała się wśród konkurencji kablowo- satelitarnej.

Mi przy przedłużeniu umowy na usługi w Play proponowano Viaplay za +5zł więcej. Jednocześnie o 100GB zwiększony był pakiet danych, więc nie do końca jestem przekonany,  że to +5zł to za Viaplay.  

Tym bardziej, że konsultant wprost powiedział, że Viaplay nie jest usługą gwarantowaną i jeżeli promocja nagle się skończy to nie będę mógł z tego powodu wypowiedzieć umowy. 

 

Moim zdaniem to typowe działanie dla nowego gracza na rynku w celu uświadomienia konsumentom istnienia marki. Pewnie jak ilość subskrypcji będzie dla nich zadawalająca to i skończą się promocje takie jak ta w Play. 

 

Najbardziej wartościową daną byłoby ARPU od abonenta. Nie ma też nigdzie informacje o liczbie widzów jakiejkolwiek meczu. Takimi danymi, jeżeli są dobre, nadawcy chętnie się dzielą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bgmnt napisał:

 

Po pierwsze co to ma do rzeczy skoro mówimy o abonentach w Polsce, a po drugie to akurat to Twoje ulubione Canal+ coś tam bełkocze o śladzie węglowym przy wyborze jakości a nie Viaplay ;).

 

Ad. 1. Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem.

 

Ad. 2. Tak, C+ marudzi o śladzie węglowym. Włącz sobie jakies reklamy w tv, praktycznie już w każdej jest odwołanie do ochrony klimatu. W Szwecji proces indoktrynacji klimatycznej zaszedł już dużo dalej, dlatego 720p musi Ci stykać.

 

Tylko tych krów najbardziej żal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ze zrozumieniem i napisałeś głupotę i tyle. Co ma Twoje wymyślone przyzwyczajenie Szwedów to tego czy tamtego jeśli to w Polsce pół milona klientów zdecydowało się abonować serwis mimo, że rzekomo są przyzwyczajeni do co najmniej 4K ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jack777 napisał:

Ludzie abonują Viaplay bo niestety nie mają alternatywy dla transmisji do których prawa nabył Viaplay i to jest cała prawda o ilości abonentów

Święte słowa. Gdyby nie Bundesliga to by ich wszyscy olali. 

No jeszcze ksw i NHL. 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Eleven z Bundesligą najpierw musiał podzielić się prawami z C+, a potem jeszcze został kupiony przez Polsat bo przecenili swoje możliwości.

Widać, że oferta Viaplay całościowo "kliknęła" - zarówno sport jak i filmy, a dystrybucja łączona z UPC, Play itd idzie dobrze i tyle.  Problemem jak widać nie jest ani nieznana wcześniej marka, ani brak kanałów linearnych, ani jakość.

Na dwudziestolecie paczka C+ miała trochę ponad milion abonentów kabel + sat, a ten "beznadziejny" streaming robi pół mln. w pół roku, to naprawdę jest niespodziewany sukces ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oferta kliknęła😅 Ja na swoim koncie oglądałem dwie gale KSW a szwagier z rodzina  od grudnia widział  jeden film😅Za to Playera i Netflixa oglądają systematycznie😃Ale fakt nie liczy sie czy ktoś oglada aczy płaci. Do czasu PL nie dam za to coś 34 zeta. Filmowo juz wolałbym wykupić ten HBO Max bo tu to nędza.

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie abonują Viaplay bo niestety nie mają alternatywy dla transmisji do których prawa nabył Viaplay i to jest cała prawda o ilości abonentów. Poprostu są zmuszeni do oglądania transmisji w 720p, nie mają wyboru.
Przecież na tym to polega, zgarnąć widownię ekskluzywnymi treściami
Ludzie subskrybują Netflixa, bo chcą oglądać ich produkcje niedostępne gdzie indziej, z takiego samego powodu kupują Disneya, HBO. Biorą C+ bo chcą oglądać Ekstraklasę, Premier League czy NBA. Nie kupuje się dostępu dlatego, że jest ładna nazwa i menu kolorowe.
Przestańcie się kompromitować takimi wpisami

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy No na dziś kliknęła na pewno lepiej niż słaniajacego się na nogach Canal+ i ich serwisu online. To, że ktoś płaci a mało ogląda to im tylko na rękę, mniej za transfer danych zapłacą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej odpowiada oferta tego słaniajacego się na nogach.Zresztą rodzinece co maja dostęp do mojego konta pododnie. Filmów najwiecej oglądam właśnie na C+ i Netflixie. Sportowo dla mnie bardziej atrakcyjny jest nawet Eleven od Viaplay. W następnym sezonie troche będzie inaczej bo w Viapaly będzie PL. Ale gdyby się stało tak że nie podłączą mi do tego czasu światłowodu przestanę tą ligę oglądać i abonować Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bgmnt napisał:

@czerstwy No na dziś kliknęła na pewno lepiej niż słaniajacego się na nogach Canal+ i ich serwisu online. 

A to ciekawe, bo na tych wynikach "klikalności", które tutaj niektórzy przytaczają i tak jest wyżej od Viaplay. ;)

A przecież kto C+ chciał mieć to już dawno miał za pomocą oferty abonamentowej tv-sat/kablowej.

 

O tym czy oferta "kliknęła" czy nie będzie można rozstrzygnąć za parę miesięcy,  a nie teraz, gdy wrzucają ten serwis do byle usługi za piątaka. ;)

 

Chociaż KSW co miesiąc i najpopularniesza liga świata - moim zdaniem ma potencjał. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...