Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, andjaw napisał(a):

A C+ można sobie jeszcze zamówić viaplay za 5 zł do przedłużenia umowy mimo że już się wynoszą z kraju. Może jeszcze niech worek starych kartofli dorzucą :D

To ty myślisz że w C+ nie mają nic innego do roboty tylko z chwilą zapowiedzi czegoś co może nastąpić nawet z końcem roku maja natychmiast zmieniać ofertę na stronie :?: :!:

Opanuj trochę, ciesz się z nami że to idzie skąd przylazło, ale pozwól ludziom działać z rozwagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie wiem jaką masz kablówkę, ale jeśli nawet w Vectrze jest dobra oferta na Canal+ Prestige, to chyba wszędzie jest. Z tego co pamiętam wychodziło ok. 30 zł miesięcznie za wszystkie kanały i dostęp do C+ online.
@Pawop A nie było tych meczów w Canal+ online?


Mamy tą Haker-Net, bo innej nie ma u mnie (chyba trzeba wziąć wyższy pakiet, aby mieć C+), Vectra ma tylko dla starych klientów analogową telewizję + DVB-T2 u nas, sprawdzałem na stronie, że mogę wziąć tylko tą Smart TV.

Może w Play coś złapię - jakaś promocję, ale raczej nie. Jak znajdę ludzi do dzielenia, to zobaczymy. Każdy ma swoje priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
29 minut temu, k05 napisał(a):

Dzieje się!

Francuskie CANAL+Group kupiło 12% udziałów w grupie Viaplay.

 

 

Dziwnie niska ilość zakupionych udziałów. Ciekawe, po co ;)

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno sondowanie rynku i potencjalną sprzedaż udziałów miała miejsce już jakiś czas temu. Stąd też ten zakup udziałów.

 

 

1 minutę temu, Krzysiek11:) napisał(a):

Dziwnie niska ilość zakupionych udziałów. Ciekawe, po co ;)

Czyżby chodziło tylko o oddział polski? ;) Chociaż równie dobrze mogą pozostawić markę Viaplay i działać w Polsce na podobnej zasadzie jak Polsat i Eleven. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można wyczytać w internetach, kupno było przygotowywane od dawna.

"Firma, która dużo zainwestowała w produkcję audiowizualną, stanowi również dla Canal+ sposób na zapewnienie dostępu do nowego „rurociągu” treści – serie skandynawskie są eksportowane na cały świat…"

 

Jak widać, Viaplay próbuje w tej chwili ratować swój własny Heimat przed bankructwem w każdy możliwy sposób...

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven praw nie kupi za 12-15 zł opłaty:D nie zepną budżetu, będą nadawać póki są jakieś prawa, a te też się kiedyś kończą i co wtedy ?

Takie ruchy jak c+ zrobił to plan na przyszłość a nie na dziś, ustawiają się strategicznie do kolejnych przetargów z nowym partnerem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wystarczy że to zapewnia im pierwszeństwo przy kupnie kolejnych udziałów grupy. Poza tym ustalenia biznesowe mogą być takie, że jest to transakcja wiązana, Canal+ nabył 12% udziałów a w zamian np. dostanie określone prawa sportowe lub też będzie przejmował firmę po kawałku tak jak przejmują inne spółki w Europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OlafS napisał(a):

To ty myślisz że w C+ nie mają nic innego do roboty tylko z chwilą zapowiedzi czegoś co może nastąpić nawet z końcem roku maja natychmiast zmieniać ofertę na stronie :?: :!:

Opanuj trochę, ciesz się z nami że to idzie skąd przylazło, ale pozwól ludziom działać z rozwagą.

A co niby mają mieć do roboty ? Oferowanie czegoś co nie istnieje to na takie rzeczy jest paragraf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, trudno nie być zaskoczonym. Stawiając sprawę uczciwie: rzadko oglądałem Viaplay, a jeśli już to ekranie monitora. To powoduje, że raz, większych problemów z Viaplay nie uświadczyłem, z jakością też - co zrozumiałe - problemu nie miałem. Fajnie, że pokazywali wszystko, zebrali dobry skład komentatorski, ale zrobili dwie rzeczy, które ich pogrążyły: po pierwsze, zbyt wysoka cena, co w naszym kraju nie przejdzie, a dwa, że nie stworzyli kanałów telewizyjnych, zabierając prawa z TV i tak na prawdę zamykając je w streamingu internetowym. Jesteśmy społeczeństwem tradycyjnym, ktoś, kto stracił ulubioną ligę wolał jej w ogóle nie oglądać albo robić to nielegalnie niż płacić 55 zł miesięcznie. 

 

Ciekawe, co teraz wydarzy się z prawami. Nie ukrywam, że powrót do starego podziału by mnie satysfakcjonował. Premier League wraca do C+, Bundesliga i F1 do Eleven, a puchary europejskie bierze Polsat (najlepiej jednak C+ :P ). KSW pewnie wróci do modelu PPV, bo nie sądzę, żeby pojawili się w normalnej TV. Nie zazdroszczę komentatorom, którzy związali swoje losy z Viaplay. Teraz czeka ich albo bezrobocie, albo powrót do byłych pracodawców. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal Plus był dostępy w Skandynawii i Holandii lata temu, aktualnie jest dostępny w krajach Beneluxu poprzez platformy grupy M7. Poprzez przejęcie udziałów w Viaplay może starać się zostać udziałowcem np. Allente w Skandynawii co by było powrotem C+ na ten rynek. Zakładanie, że C+ myśli tylko o polskim rynku jest 100% błędnym. Przejęcie grupy lub części Viaplay może umożliwić Canal+ zaistnienie na nowych rynkach jako stacji TV. Canal+ cały czas próbuje się rozwijać co widać np. na pozyskiwaniu udziałów w DSTV w Afryce, przejęciu grupy M7 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kisiel95 napisał(a):

Na razie jeszcze Viaplay istnieje i może będzie istniał jako Viaplay Select.

I co będziesz oglądał seriale, filmy, dokumenty? Viaplay Select jest usługą filmowo-serialową i w żadnym z krajów, gdzie istnieje nie oferuje sportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://inthecage.pl/oficjalne-stanowisko-ksw-ws-wycofania-sie-viaplay-z-polski/

Wycofywanie się trochę potrwa.




Polska liga nie przyciagna tylu abonentow jak angielska.


Ciekawe byłyby porównania oglądalności Premier League w Viaplay i Ekstraklasy w Canal Plus. Ale takich porównań nie będzie.



Viaplay Select jest usługą filmowo-serialową i w żadnym z krajów, gdzie istnieje nie oferuje sportu. 

Jestem w dobrej sytuacji, że mogę czekać, obserwować, w umowie mam zapis o Viaplay Total.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...