Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lepszego momentu dla takich podmiotow jak Amazon czy DAZN na mocne wejscie na polski rynek juz nie bedzie. Redakcja jest, siedziba jest, prawa licencyjne sa. Caly fundament przygotowany. Niektorzy moga mowic, ze Viaplay poleglo, wiec jakim cudem inni maja probowac swoich sil. Otoz na porazke Viaplay zlozylo sie duzo czynnikow, o ktorych rozpisywac sie nie bede, bo zajeloby to za duzo miejsca :D

 

Z drugiej strony, ostatecznie wszystko moze wrocic do "normy". Polsat i Canal+. Na przestrzeni ostatnich 20 lat wielu probowalo zniszczyc ten duopol - wszyscy polegli (lacznie z pierwotnym Eleven). Rudzkiemu wiele mozna zarzucic, ale przewidzial to rok temu (jesli chodzi o Canal+) :D 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kocik89 napisał(a):

Najlepszym wyjściem byłoby wykupieniem udziałów przez Canal Plus. Nie musieli ucinać swoich abonamentów. Poprawiliby jakość ceny by zostawili.

Ta,a świstak siedzi i zawija...

C+ pieniądze na drzewach rosną? Jeśli ktoś da to w lepszej jakości to będzie sporo drożej. Ja się nawet obawiam, że jakość się nie poprawi a finalnie zapłacimy więcej. Zawsze to lepiej wprowadzać podwyżki jak masz nowe prawa, bo jest dobre wytłumaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mingo napisał(a):

Ta,a świstak siedzi i zawija...

C+ pieniądze na drzewach rosną?

To samo czlowiek czytal przed zakupem platformy N. Pewnie podobne glosy sie pojawialy przed wykupem Wizji TV (nie wiem, mialem kilka lat wtedy). Jakos dziwnym trafem Canal+/Vivendi nigdy nie ma pieniedzy, a jak przychodzi co do czego to po prostu kupuja i robia "porzadek"na rynku. Wizja miala ich zniszczyc, Orange mial ich zniszczyc. ITI miala ich zniszczyc. Pozniej pierwotny Eleven, a na koncu Viaplay. A oni ciagle zyja, podczas gdy wszyscy inni znikaja z rynku. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, _Artek_ napisał(a):

Co wy tak się rozpisaliście jeszcze wiele czasu minie zanim to zamkną.......

Wg prezentacji, ich wyjscie z Polski jest jako "current actions", a nie "future actions". Wg niektorych komentarzy na necie, wszystko ma sie wydarzyc do konca 2023 roku. Wiele wskazuje na to, ze bedzie to szybka akcja. Info jest swieze, wiec komentuje sie samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 17:22, czullo1 napisał(a):

wczoraj spadło o 25% to była cisza, a jak dziś wzrosło o 15% to wielki sukces. To niech teraz forumowi eksperci policzą ile musi wzrosnąć żeby wrócić na szczyt... to może im pomogę tylko 800%

 

W dniu 14.07.2023 o 17:26, bgmnt napisał(a):

@czullo1 Nie było ciszy bo napisałeś zaraz po otwarciu giełdy, że spada. A dzisiaj dziwnym trafem cisza...

Tyle na temat "eksperctwa" :).

Podsumowując ogólnie, jednak @czullo1 ma lepsze wyczucie giełdy. 

 

Aktualizacja. Piękna katastrofa!  Przeczuwałam, że tak się stanie, nie przewidziałam jedynie, że tak szybko.

 

gielda-viaplay.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, TimesSquare napisał(a):

Lepszego momentu dla takich podmiotow jak Amazon czy DAZN na mocne wejscie na polski rynek juz nie bedzie.

Viaplay też tak zakładał. Nie zapomnij że na naszym rynku jest Polsat Box i Canal+ oprócz tego jeszcze Orange. Ile abonentów mają w sumie to sobie policz. Każdy z nich oprócz tv-sat również oferuje streaming i w tym mają znaczną przewagę bo jest wybór. Uważam że rynek pay tv w naszym kraju jest nasycony i każdemu nowemu graczowi będzie bardzo trudno przekonać do siebie klientów zwłaszcza jeżeli miałby oferować tylko streaming. Przykładowo jeśli miałbym wybierać pomiędzy tym samym w streamingu a tv-sat w podobnej jakości to zdecydowanie wybiorę tv-sat ze względu na stabilność, z reguły mniejsze opóźnienie sygnału co jest ważne w przypadku sportu na żywo, własny tuner który ma więcej funkcjonalności i jest w pełni zarządzalny zdalnie oraz słabe łącze internetowe w miejscu gdzie mieszkam.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, opensource napisał(a):

Viaplay też tak zakładał. Nie zapomnij że na naszym rynku jest Polsat Box i Canal+ oprócz tego jeszcze Orange. Ile abonentów mają w sumie to sobie policz. Każdy z nich oprócz tv-sat również oferuje streaming i w tym mają znaczną przewagę bo jest wybór.

Orange nie ma tv-sat. 
 

Viaplay startowalo od zera w Polsce. Nie mieli nic, w tym redakcji czy nawet siedziby. W tym momencie wszystko jest i taki Amazon moze po prostu wejsc "na gotowe". O strategii Viaplay mozna wiele napisac - chce ci sie? Bo mi nie. Warto zaznaczyc jedno: DAZN czy Amazon z powodzeniem funkcjonuja w innych krajach. W jakis sposob im sie udalo. DAZN potrafil polaczyc streaming z tv-sat. Viaplay nawet nie mialo tego w planach. Jest mnostwo innych czynnikow, ktore wplynelo na porazke Viaplay (nie tylko w Polsce). Moze komus innemu bedzie sie chcialo o tych czynnikach napisac. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pawop napisał(a):

@Arkon w ostatnim sezonie w C+ nie było wszystkich meczów Premier League.

Z tego co pamiętam były mecze o 16, nie tylko jeden jak kiedyś. Miejmy nadzieję, że ta liga powróci do C+, bo mają prawa do 2 meczów, więc chyba są spore szanse. Reszta praw Viaplay mało mnie interesuje. Ewentualnie jden hit Bundesligi mogę obejrzeć, ale to nie koniecznie. F1 czy KSW i tak nie oglądałem. Jak się okazało wielu miało rację, że przepłacili za prawa. Tym bardziej trzeba doceniać C+, Eleven czy PSP za to że relatywnie tanio i w dużo lepszej jakości pokazują inne ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Beks napisał(a):

A co z ludźmi którzy mają wykupione Viaplay u pośredników? Jest podstawa do rozwiązania umowy? 

A wyłączyli ci już coś teraz? Zabrali ci dostęp do Viaplay za pomocą pośredników? Na razie nie ma żadnych podstaw, co będzie potem to na dzień dzisiejszy nikt nie wie. Pewne jest, że Viaplay nie zniknie z dnia na dzień i chwilę to zajmie, zanim wyjdą z polskiego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Beks napisał(a):

A co z ludźmi którzy mają wykupione Viaplay u pośredników? Jest podstawa do rozwiązania umowy? 

Pewnie pojawią się w przyszłości stosowne komunikaty od pośredników w tej sprawie. Trzeba najpierw poczekać aż Viaplay faktycznie się wycofa, nie będzie posiadał (odsprzeda) prawa dostępne w poszczególnych pakietach.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, opensource napisał(a):

Mogłeś przynajmniej sprawdzić na ich stronie zamiast farmazony wypisywać: 

https://www.orange.pl/omnibook/dekodery-do-orange-tv

Nie kompromituj sie i najpierw sprawdz, co oznacza tv-sat. Albo idz do salonu Orange i powiedz, ze chcesz kupic Orange TV i zakupiles juz antene satelitarna do odbioru telewizji. Ciekaw jestem reakcji sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  jednak stało się  faktem   o czym pisałem na wiosnę .. Viaplay  zwija żagle .

36 minut temu, Beks napisał(a):

A co z ludźmi którzy mają wykupione Viaplay u pośredników? Jest podstawa do rozwiązania umowy? 

Spokojnie  do  konca roku 2023  będziesz miał Viaplay , od 1 stycznia 2024  bedziemy się  martwić  bo  prawdopodobnie   tego dnia VIapaly przestanie nadawać  .

Do tego czasu zapewne prawa  do  transmisji będą odsprzedane . I będzie wiadomo  kto co nabył .

Myślę ze większość  sportu wróci do Eleven  i C+

Edytowane przez raiders25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam były mecze o 16, nie tylko jeden jak kiedyś. Miejmy nadzieję, że ta liga powróci do C+, bo mają prawa do 2 meczów, więc chyba są spore szanse. Reszta praw Viaplay mało mnie interesuje. Ewentualnie jden hit Bundesligi mogę obejrzeć, ale to nie koniecznie. F1 czy KSW i tak nie oglądałem. Jak się okazało wielu miało rację, że przepłacili za prawa. Tym bardziej trzeba doceniać C+, Eleven czy PSP za to że relatywnie tanio i w dużo lepszej jakości pokazują inne ligi.
Ta i Premier League za ponad 50 zł miesięcznie (co jest ceną podstawową). Dziękuję, postoję.

Mnie np. interesuje dart (głównie MŚ, mógłby wrócić dart do YouTube TVP Sport z atmosferą i modem z Nocnej Ligi Darta).

Bundesligi nikt tak szeroko w Polsce nie pokazywał, multiliga o 15:30 w sobotę pod koniec była tylko na plus. To samo z NHL i ich fanami.

LE I LKE było 100% meczów + instant highlights (coś jak multiliga).

Jeszcze zatęsknimy za Viaplay jak czegoś telewizje nie pokażą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, opensource napisał(a):

Mogłeś przynajmniej sprawdzić na ich stronie zamiast farmazony wypisywać: 

https://www.orange.pl/omnibook/dekodery-do-orange-tv

To jest stary artykuł, obecnie Orange ma tylko IPTV, jak ktoś chce SAT to możesz podpisać umowę z Canal+ a oni są pośrednikiem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kompromituj sie i najpierw sprawdz, co oznacza tv-sat. Albo idz do salonu Orange i powiedz, ze chcesz kupic Orange TV i zakupiles juz antene satelitarna do odbioru telewizji. Ciekaw jestem reakcji sprzedawcy.
Dokładnie, telewizja satelitarna w Orange jest wygaszana. Podobnie jest z internetem po miedzi, nikt nowy nie weźmie internetu po starych kablach, jak ma światłowód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...