Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ilu Polaków płaci faktycznie 55 złotych? Ja i kto jeszcze? Jest nas zapewne garstka. Większość ma to przez pośredników po ile? 19złotych? Nadawanie w ten sposób na serio generuje koszty, transfer danych kosztuje. Ja to kiedyś sprawdzałem, gdybym wystawił STARS do sieci w HD za 10 zł miesięcznie i ktoś oglądałby po kilka godzin dziennie i codziennie to na koniec miesiąca ja bym do tego dopłacił a nie zarobił. Nadawanie przez satelitę i kabel jest dużo bardziej przewidywalne, generuje zawsze ten sam koszt niezależnie od liczby oglądających. Mówiłem dawno temu, że to będzie głośna przygoda i jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Entuzjazm był bo liczba była spora jak na nasz rynek.

Nie zmienia to oczywistego faktu, że w przeciwieństwie do satelity, gdzie koszt nadawania jest stały niezależnie od tego czy ogląda to 5 czy 500k osób, to w streamingu jest już znaczącym problemem gdy coś ogląda 1000 osób i wpływa kwota X i jak nagle ogląda 10x a nadal mamy do dyspozycji taką samą kwotę ;).

Ceny DAZN czy nawet Netflixa z kosmosu się nie wzięły.

 

@STARS.TV W Twoim przypadku ze dwa serwery w DE czy NL na 10 Gbps za 500 euro i byś wszystkich opędził, bo, że więcej niż kilka tysięcy osób równocześnie by oglądało to raczej mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że wszyscy czekają na ich upadek, mi np. znacznie bardziej odpowiada oglądanie KSW w Viaplay niż w PPV.

Działają w wielu krajach Europy, niech sprzedadzą sublicencję do Premier League i F1 lokalnym stacjom sportowym, szybko by się dokapitalizowali. Chociaż stracą wtedy część ekskluzywnego kontentu.

Co do pomysłów na utrzymanie subskrybentów po podwyżce i utrzymanie nowych to myślę że muszą wprowadzić promocje pobudzające długoterminową lojalność, np. zniżka na zawsze dokąd nie przestaniesz płacić (jak HBO Max czy SkyShowtime).

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że to wszystko opiera się o inwencję twórczą "Management Viaplay" i promocje operatorskie. Nikt nie brał pod uwagę ... a co dalej. Kowalski jak zobaczy propozycję cenową 55 lub więcej odwróci się na pięcie i wykupi iptv z 8 tyś kanałów za 8/15zł mieś. Zaczynam powoli obserwować ten trend wśród znajomych oglądających sport na żywo. Nie wiedziałem że tam są nadawane transmisje PPV jak Gromda, Fame, KSW itd.

Jedyne co ich może ratować to masowa oferta dla operatorów TV/GSM/NET... 

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transfer owszem kosztuje, ale akurat DAZN jedną ręką dał mega podwyżkę, a drugą podniósł bitrate do 8 Mbps i dołożył Full HD dla wybranych rozgrywek. Zresztą na polskim rynku drastyczne podwyżki nie przejdą. Dlatego zastanawiam się jakie cięcia wdroży Viaplay w ramach oszczędności. Zapewne nie doczekam się obiecywanego 4K dla produkcji oryginalnych. 

18 minut temu, STARS.TV napisał(a):

Ilu Polaków płaci faktycznie 55 złotych? Ja i kto jeszcze?

Dobry temat na ankietę :) Stawiam, że z forum może kilka osób płaci taką stawkę, a reszta od operatorów albo piraty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym absurdem to wejście na nowy rynek i od razu kupowanie praw na sześć czy osiem lat zamiast tak jak było wcześniej - na trzy lub cztery. Czyli jedna partia praw, a nie od razu dwie z góry. 

 

Sytuacja trochę zaczyna przypominać francuskie Telefoot. C+ od razu mówił, że proponowana przez nich cena za krajową ligę nie jest w stanie się zwrócić. I faktycznie. Wytrzymali jednak znacznie krócej. Ledwie pół roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LorDx Wtedy klienci bezkarnie będą wypowiadać umowy terminowe operatorskie i ruszy fala utraty płynności finansowej dla podmiotów jak i zaufania na kolejne wiązanie się umowami. Sytuacja jest naprawdę interesująca bo z jednej strony mamy umowy terminowe z operatorami i oferty za 0-15zł mieś do końca umowy, z drugiej że to się kompletnie nie spina bo subskrypcji mieś. ludzie nie chcą płacić w standardowych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobi tego, bo partnerzy nie będą chcieli współpracować. Prędzej będzie zmiana warunków u danej kablówki/platformy po jakimś czasie. I operator będzie myślał, co z tym fantem.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Woocash napisał(a):

@LorDx Wtedy klienci bezkarnie będą wypowiadać umowy terminowe operatorskie i ruszy fala utraty płynności finansowej dla podmiotów jak i zaufania na kolejne wiązanie się umowami. Sytuacja jest naprawdę interesująca bo z jednej strony mamy umowy terminowe z operatorami i oferty za 0-15zł mieś do końca umowy, z drugiej że to się kompletnie nie spina bo subskrypcji mieś. ludzie nie chcą płacić w standardowych cenach.

Ja np. Do grudnia 2024 mam Viaplay Total w Play za 10zl, takich też jest wielu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego że mają przykład z Netflixa, to tego robić nie będą 😂 w tej sytuacji jakiej są, ryzykowanie utraty kilkuset tysięcy klientów w każdym kraju byłaby dla nich zabójcza. W sytuacji jakiej są obecnie to mają kilka wyjść. Zaczęli od tego od czego zaczyna każda firma w kryzysie. Zwalenia całej winy na dotychczasowego prezesa i obsadzenie na tym stanowisku nowej osoby 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą to być drastyczne posunięcia, nie od razu. Wystarczy, że każą respektować ilość zmian urządzeń oraz zapis o gospodarstwie domowym, a co wykryją jako nadmiarowe, zablokują stosownym komunikatem. Na początek tym co mają usługę od operatorów, bo oni też dzielą. I wtedy nikogo nie stracą, zresztą nie zajdzie tu zmiana regulaminu, to raz, a dwa, fan KSW, czy zagorzały kibic, w nagłej potrzebie wykupi subskrypcję więc klientów i co za tym idzie wpływów nieco przybędzie. Teraz są w potrzebie więc z pewnością coś wymyślą, można powiedzieć sytuacja rozwojowa. Po prostu muszą te pieniądze wydusić od klientów, inaczej szwedzka bestia padnie :)

 

Update.

Ja tu widzę szerokie pole do manewrów.

Cytat

Możemy kontrolować maksymalną liczbę jednoczesnych transmisji w ramach jednego konta, niezależnie od liczby urządzeń Użytkownika, które mogą mieć dostęp do serwisu. W każdym momencie możemy zmienić maksymalną liczbę jednoczesnych transmisji strumieniowych lub ograniczyć liczbę urządzeń, z których Użytkownik może korzystać.

Cytat

Utworzone w serwisie konto Użytkownika jest kontem osobistym i nie może być udostępniane osobom niebędącym członkami gospodarstwa domowego Użytkownika. Każda osoba niebędąca członkiem gospodarstwa domowego Użytkownika, która korzysta z konta, będzie traktowana jako użytkownik nieuprawniony.

Cytat

Użytkownik może korzystać z serwisu z maksymalnie pięciu (5) urządzeń, a w okresie dziewięćdziesięciu (90) dni kalendarzowych nie może wymienić więcej niż jednego (1) zarejestrowanego urządzenia.

 

Wbrew pozorom, takie zapisy nie są od parady lecz stanowią furtkę na przyszłość i być może ta przyszłość się przybliżyła wraz z obecnymi zawirowaniami na giełdzie.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Woocash napisał(a):

@LorDx Wtedy klienci bezkarnie będą wypowiadać umowy terminowe operatorskie i ruszy fala utraty płynności finansowej dla podmiotów jak i zaufania na kolejne wiązanie się umowami. Sytuacja jest naprawdę interesująca bo z jednej strony mamy umowy terminowe z operatorami i oferty za 0-15zł mieś do końca umowy, z drugiej że to się kompletnie nie spina bo subskrypcji mieś. ludzie nie chcą płacić w standardowych cenach.

Właśnie w takiej sytuacji nie maja wyjścia, zrobią to albo bankrut, stoją pod ścianą.

Problemem są koszta dystrybucji sygnału, wejście na sat pomoże im zbić koszta - 4k + FHD via sat, to było jakieś wyjście, podobnie jak c+ online dla operatorów.

to nie będzie standardowy kanał tylko taki rwany VOD z eventami, co by zrobili są trudnej sytuacji.

 

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie te czasy, gdy człowiek miał wolny weekend i można była do oporu oglądać mecze. Z tego też powodu Viaplay nie mam, bo po prostu brakuje mi czasu na regularne oglądanie meczów ligowych. Nie dziwi mnie jednak, że szwedzki nadawca ma teraz ogromny problem. Niestety (albo stety) jesteśmy narodem, który chce wszystko za jak najniższą cenę, ew. za darmo. Tak jest ze sportem. Do tego dochodzi tzw. "januszowanie". 

 

O ile rzucenie się na Bundesligę było w miarę logicznym ruchem przy dominacji w tej lidze Lewandowskiego, tak po jego odejściu przeciętny kibic od ligi niemieckiej odszedł. Pomijam już fakt, że część osób oglądało, bo akurat leciało w TV. Do tego doszło przepłacenie za Premier League. Liga fajna, atrakcyjna, mnóstwo kibiców w Polsce, ale nie na tyle, żeby płacić miesięcznie 55 zł. To samo tyczy się KSW (choć tutaj to w sumie nawet się zwraca, bo zamiast wydawać kilka razy kasę na PPV to ma się miesięczny abonament i jest szansa, że obejrzy się coś innego). Do tego europejskie puchary - również drugiej i trzeciej kategorii, to nie są rozgrywki, które sprzedają pakiety, o czym kiedyś przekonał się Polsat. 

 

Podsumowując: Polska jest krajem, gdzie sport się ogląda, ale za jak najtańszą cenę i przede wszystkim w TV. Wybór meczów jest fajny, ale przeciętny Kowalski nie będzie włączał Viaplay i nie będzie śledził spotkania np. Stuttgartu z Koln czy Bournemouth z Nottingham, jeśli nie jest kibicem żadnego z tych klubów. Do tego doszła kiepska obsługa techniczna ze strony platformy i szczerze mówiąc, nawet mocne nazwiska komentatorów nie zmieniły zbytnio sytuacji. No i sorry, 55 zł miesięcznie za wszystko? Mocno przestrzelona cena, zwłaszcza w obecnej sytuacji rynkowej i inflacji, która szaleje dookoła nas. 

 

Nie wydaje mi się, żeby scenariusz o bankructwie był realny, ale już np. wykupienie przez kogoś innego? Czemu nie, Eleven też był mocnym graczem, a wyszło jak wyszło. Bardziej realne w najbliższym czasie wydaje mi się np. sprzedanie sublicencji na Bundesligę czy zwiększenie liczby meczów Premier League w C+, ew. odpuszczenie europejskich pucharów przy kolejnym przetargu. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LorDx napisał(a):

VP co może zrobić to wymusić zmianę regulaminów i pozrywać umowy operatorskie w obecnej formie albo przerzucić na nich koszty obsługi ich klientów.

 

Play, po podpisaniu nowej umowy z Viaplay, już zmienił świadczenie usług. Do pakietu TV w ramach abo wciskają tańszy pakiet filmowo-serialowy Viaplay, a za sportowy trzeba dopłacić :)

 

Tak Was czytam sobie serio myślicie, że wszyscy co oglądali Bundesligę / Premier League / F1 w telewizorku, nagle przeszli do Viaplay? :D Znam wielu, którzy F1 czy mecze Bundesligi oglądali regularnie w TV, ale do tego czasy na Viaplay nawet nie spojrzeli.  Nawet małe zainteresowanie profilem sportowym Viaplay na Fejsie pokazuje, że raczej nie ma takiej popularności jak przy emisji telewizyjnej. Realny świat wygląda znacznie inaczej niż ten z forum. U nas nie ma mody oglądania sportu przez internet / Smart TV, dlatego Netflix, HBO czy Disney+ są znacznie popularniejsze. Jasne, duzi fajni danej dyscypliny są raczej lojalni. Ale na nich nie można opierać biznesu, gdy wydaje się dużą kasę na transmisje. Co innego, gdy transmisja online jest dodatkiem do telewizyjnej (patrz: Canal+ Sport > Canal+ Online, czy Eleven Sports > ElevenSports.pl).

 

Od dawna jestem zainteresowany jaka jest popularność transmisji w Polsce. Stawiam, że najwięcej popularności zgarnia KSW.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że Viaplay by mi się przydał choć czuję się kompletnie zepchnięty do rogu w tym momencie gdyż 55zł czy nawet 44zł to zdecydowanie za drogo.

 

Ponieważ mam do dyspozycji jedynie telewizję satelitarną a nie kablową, czyli Canal+ oraz Polsat Box, to wybór pośredników jest ograniczony. A teraz widzę, że spośród tych dwóch to jedynie C+ sprzedaje pakiety z Viaplay.

 

Czyli wyboru nie mam. To znaczy jest, 44zł za sam Viaplay lub 95zł za C+ z Viaplay, Eleven Sports, Ligą Mistrzów na Polsat Sport Premium, Eurosport 1 i 2 kilkadziesiąt innych kanałów.

 

A może są jakieś inne sposoby, np. specjalne promocje na wykupienia Viaplay na cały rok w dużo obniżonej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kocik89 napisał(a):

Widzę że wszyscy tu czekają na upadek. Zobaczymy, pierwsze prawa się kończą za. rok. Ostatnio nie kupowali nowych. A przecież był taki czas że pożyczyli od Polsatu Siatkówkę plażową.

Kiedyś podobnie komentarze były na wątku Eleven,i sprawa się uspokoiła. Teraz tak nie będzie, fani piłki angielskiej nie odpuszczą. Viaplay źle zrobił wchodząc do kraju. Rynek mediów jest napakowany. Jedynie co bobrze wymienili to KSW. Właściciele organizacji skaczą z radości. Teraz nie muszą martwić się o PPV. Podpisali kontrakt i są zadowoleni.Ciekawe co będzie z nimi jak się skończy.

 

Oni nie pożyczyli od Polsatu siatkówki plażowej, oni zwyczajnie pokazali ją bez posiadanych praw na Polskę xD

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...