Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, kto znajdzie się w redakcji sportowej Viaplay. Na razie pewne jest to, że szefem został Paweł Wilkowicz.

Chętnie usłyszałbym tam Mateusza Borka, który może współpracować przy Bundeslidze - podobnie jak to było w przypadku CANAL+. 
Poza tym przydałby się Tomasz Urban jako ekspert. Sprawdził się on świetnie w Eleven, skąd odszedł i teraz będzie pisał dla Meczyki.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaming się będzie tylko rozwijać, nawet (albo może zwłaszcza) w Polsce. Sądzę, że Viaplay kupił prawa na tak długo, bo teraz mają górkę koron szwedzkich (duńskich i norweskich pewnie też) i sobie mogą na to pozwolić, liczą się z jakimiś stratami w krótszej perspektywie, ale na dłuższą metę (2028-2029, kiedy przyjdzie pora na przedłużanie praw) wyjdą na plus. Żeby wyjąć trzeba włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kingofsouth napisał:

Radze wam nie myśleć o tym czy będzie sublicencja i czy powstanie kanał Viaplay. Nie po to weszli z przytupem na nasz rynek , by sie dzielili z kimś z zewnątrz.

Myślę , ze jest to temat odległy ( moze za kilka lat)

  • Viaplay mozliowsc wykupienia streamingu u rożnych operatorów. Tak ja widzę. To będzie współpraca.

 

 

Viaplay nie będzie sprzedawał sublicencji na odtwarzanie w tradycyjnej telewizji. Telewizja również nie jest zainteresowana wybrakowanym produktem. Ile byłoby złości wylewanych na C+, gdyby transmisję puścili tylko w telewizji, a w streamingu kanału daliby blokadę licencyjną. Chyba, że tego chcecie - meczu w telewizji (oglądanie tylko stacjonarnie bez canalplusonline) i jednoczesnej blokady w sieci (transmisja internetowa tylko w Viaplay - osobny pakiet na smartfony i tablety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, G2000 napisał:

Jermakow odszedł z Eleven z końcem czerwca. Pisano że właśnie do Viaplay.


Całkiem możliwe, że Maciej Jermakow będzie również w Viaplay. Zostały już zapowiedziane programy studyjne.
Jermakow na antenie Eleven prowadził często magazyn "Eleven F1", studio Formuły 1, studia meczowe i niewykluczone, że w Viaplay zostanie także gospodarzem studia.

Edytowane przez PLQba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kingofsouth napisał:

Poczytaj moje posty z kilku stron wstecz.
Mam już subskrypcje( testuje ) Nic nie place.
By się zarejestrować potrzebujesz konsoli od Sony: PS4, PS5.
 

Na Xboxie też działa ten sposób z konsolą? ;)

43 minuty temu, PLQba napisał:

Całkiem możliwe, że Maciej Jermakow będzie również w Viaplay. Zostały już zapowiedziane programy studyjne.
Jermakow na antenie Eleven prowadził często magazyn "Eleven F1", studio Formuły 1, studia meczowe i niewykluczone, że w Viaplay zostanie także gospodarzem studia.

Też tak myślę. Do C+ obdartego z szat raczej nie poszedł. Polsat ma tylko LM, TVP to królestwo spadochroniarzy dziennikarskich i pokolenia starej daty. Jak nic zostaje Viaplay ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kingofsouth napisał:

Na Xboxie jest szwedzka wersja.

U mnie automatycznie Xbox przełączył się na polską wersję jak zarejestrowałem się na PS5 a póżniej zalogowałem na Xboxie.

Teraz gdzie bym się nie logował to apka zmienia geolokalizację na PL.

Właśnie zainstalowałem na XSS. Aplikacja zgłasza się już po naszemu. Zarejestrować się nie można, ale jest też opcja "Odkrywaj bez logowania". Oglądać jednak nic się nie da. 

 

Natomiast na Apple TV 4K mam komunikat: "Viaplay! Całkowicie nowa platforma, która Cię rozumie! Ruszamy w sierpniu 2021!". 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, shevchenko1987 napisał:

Właśnie zainstalowałem na XSS. Aplikacja zgłasza się już po naszemu. Zarejestrować się nie można, ale jest też opcja "Odkrywaj bez logowania". Oglądać jednak nic nie można. 

 

Tak wygląda u mnie na  XSS po założeniu konta na PS5:

 

20210708-200128.jpg

 

20210708-200216.jpg

 

20210708-200312.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Globus903 napisał:

W sukces Netflix też nikt nie wierzył a za chwilę przekroczą albo już przekroczyli milion subskrybentów.. Także spokojnie, markę można zbudować, czas się zmieniają. Na razie trzeba poznać szczegóły jak Viaplay chce działać. 

Czyli kto. Netflix w USA wystartował na grubo z treścią, a kiedy wchodził do PL to każdy wyczekiwał. 

 

Viaplay wchodzi z innym kontentem i ja wiem, że się przejadą. Nie wierzę że, zapłacili 2 miliardy, bo Netflix ma 18 miliardów, a cały Warner ma bodaj 12 budżetu. To te 2 mld jest niemożliwe. 

 

100 tyś abonentów Viaplay w krótkiej perspektywie osiągalne. Co będzie później się okaże. Ale piłka nawet ta to mało. 

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Globus903 napisał:

W sukces Netflix też nikt nie wierzył.

Nikt? Czyżby? To chyba jakąś alternatywną rzeczywistość nam przedstawiasz, bo zanim Netflix pojawił się w Polsce to już od jakiegoś czasu ciągnięto go na VPN-ach. Wystarczyło kilka miesięcy po starcie, aby zaczął się dobrze zadomawiać.

 

10 minut temu, darius010 napisał:

Nie wierzę że, zapłacili 2 miliardy, bo Netflix ma 18 miliardów, a cały Warner ma bodaj 12 budżetu. To te 2 mld jest niemożliwe.

Sport a filmy to dwa różne światy, jeśli chodzi o budżety. Także w przypadku kosztów za prawa. NENT na pewno zapłacił bardzo dużo, aby wyrwać Premier League od CANAL+ w samej Polsce. Do tego dochodzą inne kraje oraz to na jak długo to kupili. 7 lat. Rzadko kiedy podpisuje się tak długie kontrakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mega zaskoczony, że Viaplay przejęło Premier League, bo do tej pory wydawało się to... po prostu niemożliwe. Dla mnie szkoda, bo będzie mi brakowało ekipy z CANAL+ i jeśli nie będę miał światłowodu do przyszłego sezonu to będzie duży problem z oglądaniem ze względu na limity. 

 

Co do samego Viaplay - wydaje mi się, że jednak na modelu dystrybucji tylko online nie zrobią w naszym kraju większego biznesu. Starsi odpuszczą, bo skoro nie ma w TV to nie ma, a jak ktoś chce w sieci oglądać to będzie szukał nielegalnych streamów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Viaplay wchodzi z innym kontentem i ja wiem, że się przejadą. Nie wierzę że, zapłacili 2 miliardy, bo Netflix ma 18 miliardów, a cały Warner ma bodaj 12 budżetu. To te 2 mld jest niemożliwe. 

Oj to mało wiesz. Te 2 mld to płatne przez 6 lat, a nie od razu.
Oj widać, że niektórzy nie mogą przeboleć startu Viaplay. Mówicie, że Viaplay padnie, a może to inni będą mieli problemy? Wchodzą na grubo, a to zapewne początek.

Dla mnie szkoda, bo będzie mi brakowało ekipy z CANAL+

Jestem przekonany, że sporą część tej ekipy spotkamy w Viaplay



  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lukas_k napisał:

Jestem mega zaskoczony, że Viaplay przejęło Premier League, bo do tej pory wydawało się to... po prostu niemożliwe. Dla mnie szkoda, bo będzie mi brakowało ekipy z CANAL+ i jeśli nie będę miał światłowodu do przyszłego sezonu to będzie duży problem z oglądaniem ze względu na limity. 

 

Co do samego Viaplay - wydaje mi się, że jednak na modelu dystrybucji tylko online nie zrobią w naszym kraju większego biznesu. Starsi odpuszczą, bo skoro nie ma w TV to nie ma, a jak ktoś chce w sieci oglądać to będzie szukał nielegalnych streamów. 

Zależy mi by mieć dostęp do ligi angielskiej i niemieckiej i nie będę oglądał na pewno na nielegalnych streamach. Pisz za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...