Skocz do zawartości

Viaplay - oferta programowa


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, bgmnt napisał:

@Vaniliovsky Za czasów kiedy Canal+ miał "wszystko" to wszystko oznaczało np. po dwa mecze serie A czy La Liga w weekend i jeden francuskiej na tydzień.

Teraz jest chociaż transmitowana jest większość spotkań.

 

Dokładnie. Od kilku lat normą jest, że w Eleven Sports da się obejrzeć po 7-8 spotkań z jednej kolejki Serie A (a czasem nawet wszystkie dziesięć). Kompletnie było to nie do pomyślenia, gdy Serie A leciała w C+.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiam, czy Viaplay będzie chciał inne ligi zagraniczne. Nawet sobie sprawdziłem, do kiedy są obecne prawa.

Wszyscy wiemy że angielską przejmują już teraz, a polska ma ostatni sezon w Canal+.

Następne w kolejce są ligi: włoska i francuska - za dwa lata, natomiast hiszpańska chyba dopiero za cztery.

(Update: Sprawdziłem jeszcze portugalską - ta kończy się już za rok, a przypomnijmy że Eleven dosyć mało pokazuje meczów z portugalskiej.)

  

Godzinę temu, bgmnt napisał:

@Vaniliovsky Za czasów kiedy Canal+ miał "wszystko" to wszystko oznaczało np. po dwa mecze serie A czy La Liga w weekend i jeden francuskiej na tydzień.

Teraz jest chociaż transmitowana jest większość spotkań.

 

No właśnie. Następny poziom rozwoju będzie, kiedy transmitowane będą kompletnie wszystkie spotkania. Póki co, tylko Eurosport i właśnie Viaplay dają praktycznie gwarancję że puszczą wszystko, do czego mają prawa. Nawet z angielskiej wczoraj Canal+ puścił chyba połowę meczów + relację łączoną. Viaplay za rok o tej porze pewne da wszystkie 10 + łączoną.

Tylko z Ekstraklasy w sobotę dali oprócz łączonej kompletnie wszystkie spotkania. Wszystkie anteny, jakie tylko mogli, dali na Ekstraklasę: wszystkie Canal+Sport, włącznie z "piątką", Premium, Family, odpalili Now, odpalili wszystkie cztery kanały "live" na Canal+online. Nawet finał WTA w tenisa przerwali na Family i dokończyli z retransmisji po Ekstraklasie. 

To daje do myślenia, jak mocno im zależy na lidze polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, michael112 napisał:

. Następny poziom rozwoju będzie, kiedy transmitowane będą kompletnie wszystkie spotkania. Póki co, tylko Eurosport i właśnie Viaplay dają praktycznie gwarancję że puszczą wszystko, do czego mają prawa. Nawet z angielskiej wczoraj Canal+ puścił chyba połowę meczów + relację łączoną. Viaplay za rok o tej porze pewne da wszystkie 10 + łączoną.

 

Pytanie tylko co z jakością. Mogą puszczać i wszystkie ,ale co z tego skoro bedzie problem z transmisją.

To jest problem.

Ja byłem w pubie na meczu to właściciel musiał się dwoić i troić, żeby transmisja była. 

Nie ma co zwalać na wolną sieć czy słaby sprzęt bo jakoś transmisje z innych usług działają normalnie.

 

Sam się zastanawiam jak to bedzie śmigało u mnie i trochę się martwię, że będą problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bartas_20 napisał:

Zobaczcie na taktykę Viaplay- oni kupują prawa od razu na wiele rynków.

 

Dokładnie o tym samym pomyślałem lecz tutaj raczej sprawa mogła wyglądać odwrotnie.

Może i chcieli kupić La Ligę oraz Serie A od razu na wiele rynków lecz nie mogli gdyż jak wiadomo w krajach w których jest dostępne Viaplay prawa do tych lig są juz podzielone i może po prostu nie chcieli wydawać kasy jedynie na Polskę ale tego raczej się już nie dowiemy.

Wyrażnie widać po ich strategii jak i ofercie że Viapaly głównie nabywa prawa które mogą pokazywać jednocześnie w wielu krajach choć są i wyjątki także jeśli chodzi o LaLigę i Serie A to może po prostu odpuścili kupno tychże praw jedynie na Polskę gdyż w innych "Viaplay'owskich" krajach prawa te posiadają :

SETANTA SPORTS, C-MORE, ZIGGO, TV2 SPORT, VG+ itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy czy im się to zepnie finansowo. Bo jadą ostro i dalej skupują co się da. Kiedyś w końcu będą musieli zacząć zarabiać, bo skończą jak dazn i inni którzy przeszarżowali. 

 

Dziwne to jest o tyle, że przecież gdyby nasz rynek miał taki potencjał to i bez viaplay nadawcy więcej inwestowaliby w prawa żeby poszerzać swoje portfolio. Nie chce mi się wierzyć, że tak po prostu oddają prawa a nie dlatego, że większe inwestycje  by im się nie kalkulowały. 

 

Także albo faktycznie interes na streamingu jest dużo tańszy w obsłudze od satelitarnego albo zostanie też w końcu zweryfikowany jak już dzieje się z dazn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat wiem, ale co oglądać teraz? Finał LK pewnie zerknę, tylko żeby zobaczyć jakość na meczu na żywo, bo ten mecz mnie średnio interesuje. Na upflix szukałem ciekawych pozycji- zaznaczyłem ocenę 7,5 i rok produkcji 2021 i co najmniej 1000 oceniających i wyszedł mi tylko serial "Kin", który oglądałem ponad pół roku temu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emirates napisał:

No zobaczymy czy im się to zepnie finansowo. Bo jadą ostro i dalej skupują co się da. Kiedyś w końcu będą musieli zacząć zarabiać, bo skończą jak dazn i inni którzy przeszarżowali. 

 

Dziwne to jest o tyle, że przecież gdyby nasz rynek miał taki potencjał to i bez viaplay nadawcy więcej inwestowaliby w prawa żeby poszerzać swoje portfolio. Nie chce mi się wierzyć, że tak po prostu oddają prawa a nie dlatego, że większe inwestycje  by im się nie kalkulowały. 

 

Także albo faktycznie interes na streamingu jest dużo tańszy w obsłudze od satelitarnego albo zostanie też w końcu zweryfikowany jak już dzieje się z dazn. 

Dokładnie kiedyś była tez oferta na 13E full wypas Liga angielska i inne.Jezyk arabski chyba i angielski kupowali i przepłacali by wszystko mieć u siebie. Skończyli jak skończyli. U nas nawet Eleven który miał bogatego właściciela zrezygnował z naszego rynku i sprzedał kanały Solorzowi. Kupić to nie problem jak mają kasę ale jeszcze muszą zarabiać. Gdy w dłuższej perspektywie nie będzie zakładanych zysków nie będą na siłę nas uszczęśliwiać. Pytanie jaka będzie cena za ofertę za powiedzmy rok gdy mocno przepłacają za prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
31 minut temu, Arkon napisał:

To akurat wiem, ale co oglądać teraz? Finał LK pewnie zerknę, tylko żeby zobaczyć jakość na meczu na żywo, bo ten mecz mnie średnio interesuje. Na upflix szukałem ciekawych pozycji- zaznaczyłem ocenę 7,5 i rok produkcji 2021 i co najmniej 1000 oceniających i wyszedł mi tylko serial "Kin", który oglądałem ponad pół roku temu. :)

Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie widział to gorąco polecam serial "Wszystkie stworzenia duże i małe".  Perypetie weterynarzy z Yorkshire w latach 30.  Właśnie dodali 2 sezon. Patrząc na ilość ocen na filmweb (326) to dość mało popularny, ale opinie bardzo dobre. Jak ktoś lubi zwierzaki to na pewno przypadnie mu do gustu, do tego można się czasami pośmiać i pooglądać ładne krajobrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2022 o 09:50, Przemolo napisał:

 

Dziwny jesteś cieszy Cię Copa America jak ostatnio to było dostępne bezpłatnie w TVP to lepiej teraz płacić .

Mnie cieszy że będę miał te mecze w jednym serwisie. No i plus Viaplay taki że nie muszę podłączać pendrive pod dekoder z kablówki żeby nagrać mecz, którego nie mogę "na żywo" obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletowanie 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 departamentu w viaplay:

Pełka ✅

 

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1003162/znany-komentator-sportowy-zmienia-stacje-odchodzi-po-dziesieciu-latach

 

Gutka ✅

Potwierdził odejście z c+ za pośrednictwem twittera. 

 

Kto następny? Twarowski? Nachorny*? Grzywacz?

 

Oby opakowanie najlepszej ligi świata stało na wyższym poziomie niż to co Szwedzi proponują przy Bundeslidze.

 

Edit

*Nahorny

Edytowane przez matinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, matinen napisał:

Kompletowanie 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 departamentu w viaplay:

Pełka ✅

 

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1003162/znany-komentator-sportowy-zmienia-stacje-odchodzi-po-dziesieciu-latach

 

Gutka ✅

Potwierdził odejście z c+ za pośrednictwem twittera. 

 

Kto następny? Twarowski? Nachorny? Grzywacz?

 

Oby opakowanie najlepszej ligi świata stało na wyższym poziomie niż to co Szwedzi proponują przy Bundeslidze.

 

A to ten Gutka to jakiś wspaniały komentator? Inne nazwiska to co innego.

 

21 minut temu, Pawop napisał:

Chyba mamy różne serwisy

Albo nie taki sam wzrok😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...