Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Bartosz10 napisał(a):

No i co z przesunięciami godziny emisji - co też się często zdarzało (np. podczas wydarzeń sportowych)

Myślę że to nazwa robocza na kilka- kilkanaście dni choćby z powyższych powodów, gdy to się wszystko przemieli na spokojnie stworzą profesjonalny, nowy program z nową nazwą.

2 godziny temu, mara68 napisał(a):

Napisałem ,,wywiady na ulicach" mówiąc bardziej dokładnie wśród zwykłych ludzi. Właśnie sprawdziłem na YT i tam mikrofony były bez loga TVP.

Jeśli tak to ok. mój błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, kiedy ostatnio oglądałem ,,Wiadomości" TVP. Wczoraj byłem jednym z tych, co usiadł przed telewizorem i obejrzał nowy program ,,19:30". Sama nazwa do mnie przemawia i bardzo mi się podoba. Nie będę oceniał kwestii studia, bo doskonale wiem - jaka jest sytuacja. Intro mi się też spodobało, jest proste i przyjemne.

 

Bardzo się ucieszyłem, gdy usłyszałem, że Marek Czyż poprowadzi pierwsze wydanie 19:30 - bardzo go lubię i cenie. Myślałem, że zobaczę obiektywizm, a zobaczyłem (nie)stety nową, odświeżoną formę propagandy nastawioną na ocieplenie wizerunku Tuska. Pierwsze materiały to już pokazały. Po co oni dali wypowiedź Sienkiewicza - skoro eksperci na Polsat News mają wątpliwości do do legalności przeprowadzonych działań, ja bym się wstrzymał do czasu, kiedy będzie... to jakoś rozwiązane. Spory minus za ,,lokowanie produktu" w czasie emisji - mam na myśli Onet Europa, po co to? Ja osobiście to odbieram jako: ,,zapraszamy do onetu" Na plus materiał o Poczobucie, chociaż i tam człowieka rządu nie zabrakło Sikorskiego. Materiał o świętach też na plus. Janda na minus! Myślałem, że w Polsce da się zrobić naprawdę niezależne media publiczne, lecz chyba się jednak nie da.

 

Czego mi zabrakło?

- Informacji o pakcie migracyjnym

- odblokowaniu 3 milionów ,, po przeprowadzonej zmianie"  dla TVP

- dotacji na kościół

 

Zobaczymy co będzie dalej, ale jest ,,inaczej" - czy lepiej? Inaczej.

 

 

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, OlafS napisał(a):

Myślę że to nazwa robocza na kilka- kilkanaście dni choćby z powyższych powodów, gdy to się wszystko przemieli na spokojnie stworzą profesjonalny, nowy program z nową nazwą.

 

No nie wiem.

Tymczasem do ramówek dla prasy wpisali to jako "Program informacyjny 19.30". Nazwa trochę przydługa.


Niespecjalnie też się przejmują sytuacją kiedy zmienia się godzina emisji. W Wigilię kiedy z powodu pasterki program zaplanowano do emisji wcześniej, po prostu o godzinie 18:55 ma być wyemitowany program zatytułowany "19:30" czy też "Program informacyjny 19:30". :D 

 

Mi to właśnie nazwa nie podoba się najbardziej z całego tego programu. W ogóle byłem przeciwny zmianie nazwy, ale jeśli już, to można było nazwać lepiej.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy nowej ekipy. 

 

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-jestesmy-odcieci-kulisy-piatkowego-wydania-nowych-wiadomosci,nId,7225633

 

Cytat

Przez tajemnicze "problemy techniczne" w pierwszym wydaniu nowych "Wiadomości" nie ukazały się dwa materiały. - Dziś jest jeszcze trudniej, bo na razie jesteśmy odcięci od materiałów - słyszymy od członka zespołu przygotowującego program "19.30". Dodaje, że warunki są "partyzanckie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, michael112 napisał(a):

 

No nie wiem.

Tymczasem do ramówek dla prasy wpisali to jako "Program informacyjny 19.30". Nazwa trochę przydługa.


Niespecjalnie też się przejmują sytuacją kiedy zmienia się godzina emisji. W Wigilię kiedy z powodu pasterki program zaplanowano do emisji wcześniej, po prostu o godzinie 18:55 ma być wyemitowany program zatytułowany "19:30" czy też "Program informacyjny 19:30". :D 

 

Mi to właśnie nazwa nie podoba się najbardziej z całego tego programu. W ogóle byłem przeciwny zmianie nazwy, ale jeśli już, to można było nazwać lepiej.

 

Mogli prościej nazwać czyli; Informację 19.30, oglądacie państwo "Informację 19.30" albo Aktualności 19.30 albo samo Aktualności , oglądacie państwo Aktualności, hmmm :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, tyle ile razy uznam to za adekwatne w odniesieniu do nowych informacji dotyczących działań ekipy Pana Sienkiewicza. 

Ekipa TVP Sport pomimo jak ty to mówisz okupacji normalnie nagrywa programy, podobnie ekipa Pytanie na śniadanie ". Wystarczyło przeprowadzać zmiany w sposób stopniowy i cywilizowany, a nie wszystkich zwalniać.. Podejrzewam, ze wielu obecnych dziennikarzy TAI byłaby skłonna pracować w nowej TVP. 

Ponadto nie widze problemu w przejęciu placu Powstańców. Nie chcą, to nie przejmują, bo przecież trzeba by wypełnić program 18 -godzinny, a dla nich wyzwaniem jest zrobienie jednego programu trwającego 30 minut. 

Edytowane przez fanbonda
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fanbonda napisał(a):

Faktycznie wczoraj nie wygladalo mi to na studio Tvp Spor

Mogło być to nagrane również na Woronicza tylko z studia serwisów sportowych TVP 1.

Jeśli miało być nadawane "na żywo " czy z popularnej "puszki" ze studio ZPR Media to napewno nie było dawne studio "24 godziny" Nowa TV.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fanbonda napisał(a):

Nie chcą, to nie przejmują, bo przecież trzeba by wypełnić program 18 -godzinny, a dla nich wyzwaniem jest zrobienie jednego programu trwającego 30 minut. 

 

Czego by nie powiedzieć o kierownictwie TVP pod rządami PiS, to tamto przejęcie miało charakter dużo bardziej stopniowy. Tylko w "Wiadomościach" miały miejsce natychmiastowe zmiany personalne. A i tak jeden z prowadzących pozostał (dzięki temu zachowano ciągłość emisji), a dwójka nowych pochodziła spośród pracowników wcześniejszej TVP.

TVP Info i inne programy przejmowano stopniowo i wiele osób zostało w tamtej TVP jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy, przykłady: Orłoś czy sam Czyż.

Nawet Tomaszowi Lisowi pozwolono dokończyć program do końca kontraktu.

 

Tutaj nowa ekipa postawiła sobie jako priorytet budowę wszystkiego od nowa. A nawet jeżeli ktokolwiek ze starej ekipy będzie mógł zostać, to dopiero po weryfikacji, nie na odwrót.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kirk napisał(a):

Jest znana oglądalność pierwszego wydania nowego programu.

 

No i też trzeba wziąć uwagę, że wyniki z emisji w internecie (YouTube, TVP Stream, czy inne retransmisje) nie są wliczane, a tam z pewnością też oglądało kilkadziesiąt, a nawet byłbym skłonny powiedzieć, że kilkaset tysięcy osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, KiriKiri napisał(a):

Mogli prościej nazwać czyli; Informację 19.30, oglądacie państwo "Informację 19.30" albo Aktualności 19.30 albo samo Aktualności , oglądacie państwo Aktualności, hmmm :-)

 

A czy na rynku serwisów info jest jakieś zastrzeżenie marki informacyjnej? Na przykład czy nazwa "Informacje" jest zastrzeżona przez Polsat? (jakieś 20 lat temu tak się nazywał ich serwis) Albo Aktualności przez Polskie Radio? (obecna nazwa serwisu Jedynki) Tzn. czy TVP1 mogłoby użyć którejś z tych nazw.

 

No bo na przykład nikomu nie przeszkadza że są Fakty w TVP3 Wrocław i Fakty w TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanbonda napisał(a):

Wystarczyło przeprowadzać zmiany w sposób stopniowy i cywilizowany, a nie wszystkich zwalniać..

Uznali że trzeba szybko odciąć ekipę która antagonizuje społeczeństwo i szczuje. I takie wilcze prawo właściciela. A czy zgodne z prawem, to już decyzje sądów, np. KRS.

38 minut temu, michael112 napisał(a):

A czy na rynku serwisów info jest jakieś zastrzeżenie marki informacyjnej?

Mnie się wydaje że wszystko można zastrzec, ale w przypadku nazw serwisów informacyjnych chyba nie miałoby to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

Najlepiej jakby nazwali Wieści

Taaa... i zaraz reżimowcy powiedzieliby że to kopia kremlowskiej szczujni

- nic z tych rzeczy kolego🤪

 

Godzinę temu, fanbonda napisał(a):

/.../

Podejrzewam, ze wielu obecnych dziennikarzy TAI byłaby skłonna pracować w nowej TVP. 

 

Zapewne :mrgreen::mrgreen: ale nowe władze z większością nie chcą mieć już cokolwiek do czynienia- 8 lat ich "wiadomości" w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie zmieniają całej TVP. Programy takie jak TVP Kultura, TVP Historia, TVP Nauka, TVP Dokument nadają. Głównie chodziło o zmiany radykalne w programach informacyjnych jak TVP INFO, TVP 1, TVP World, TVP Polonia. To w tych programach nadawana była największa papka propagandowa i to było pierwszym i najważniejszym celem do zmian. Myślę że redaktorzy i dziennikarze nie związani bezpośrednio z propagandą i nie zaangażowani jako współpracownicy tamtej władzy mogą spać spokojnie. Musimy się uzbroić w cierpliwość. Na początek chodziło o przywrócenie bezstronności i wiarygodności informacyjnej.To trochę jeszcze potrwa. Pracę na ustawa trwają. Niby zaczęło się nowe, ale stare nie chce dobrowolnie odejść.

Edytowane przez Janio
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michael112 napisał(a):

A to nie chodziło tylko o czołówkę?

Tak, w Teleexpressie tylko w czołówce pisano godzinę, nie w ramówkach (zresztą była też wersja z napisem, gdy program szedł o innej porze). Co do zastrzeżenia marki, o co pytał @michael112- swego czasu była głośna sprawa pomiędzy TVP 3 Wrocław a TVN o nazwę "Fakty". Ośrodek nazwał tak swój program w 1990 roku, TVN siedem lat potem. TVP zgłosiła znak "Fakty" w 1997 roku, TVN nazwę "TVN Fakty" rok potem. O ile dobrze pamiętam, to ostatecznie sąd uznał, że pełne nazwy programów są różne, więc obie stacje mogą ich używać.

Polsat obecnie marki "Informacje" nie używa w ogóle, nawet do serwisów w Polsacie News, więc tu by sporu nie było, gdyby TVP zechciała taką nazwę dać swojemu programowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...