Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, creativeopinion napisał:

No i wlaśnie dlatego chodzi po prostu o licencje a niektórzy płaczą, że czegoś nie ma

Ale o jakiej licencji ty piszesz w stosunku do Cartoon Network Collection jak to nalezy do Warner Media czyli tej samej stajni co HBO. Oni maja prawa do tego. Czy to jest gdzies dostepne u innego operatora w Polsce? Nie i nigdy nie bylo. HBO Max powinno z marszu to udostepnic wraz ze startem, a nie czekac i dodawac co kilka tygodni jakies produkcje, aby moc sie chwalic "stalym rozszerzeniem oferty". Ja wiem, ze to sie sprzedaje pijarowo, ale wobec klienta to jest dzialanie haniebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mattem napisał:

Ty chyba nadal nie kumasz o co chodzi i mówisz o tej ikonce na telewizorze...

HDR=HDR10/HDR10+/HLG/Dolby Vision

Prościej chyba się nie da wyjaśnić.


Sam jesteś ikonka. To ty chyba nie kumasz o co chodzi... określenie HDR jest ogólnie dla HDR10, HDR1000, HDR1500, HDR Premium i HDR10+. Materiał jaki byś nie odpalił HDR zadziała na każdym z tych TV temu mówi się po prostu HDR i nic więcej. Ty mnie nie musisz mówić czym jest ogólnikowo HDR bo ja dobrze o tym wiem. 

To jak się wspierają to spróbuj sobie odpalić DolbyVison na telewizorze HDR... i zobaczymy to twoje wsparcie :) Już uprzedzę fakty... nie odpalisz.

 

Godzinę temu, mattem napisał:

Na płycie Blu-Ray 4K DV podstawowy strumień video jest w formie HDR10(+) a Dolby Vision obsługiwane jest dzięki dodatkowej warstwie luminancji.


Tak wiesz że dzwonią tylko nie wiesz w jakim kościele... jest warstwa a raczej dodatkowa ścieżka H265 1920x1080p... czyli przykład z płyty
 

MPEG-H HEVC Video 64930 kbps 2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / HDR10 / BT.2020

+ MPEG-H HEVC Video 5075 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / Dolby Vision / BT.2020

Teraz już wiesz jak wygląda płyta Blu-Ray 4K DV?
 

Godzinę temu, mattem napisał:

Ale to pewnie nie ma dla ciebie znaczenia, bo dyskutujemy przez pryzmat twojego telewizora, a nie samej technologii.


Nie przez pryzmat mojego TV tylko pryzmat największego sprzedawcy TV na świecie czyli Samsung... który nie wspiera Dolby Vision... :) To nie tak abym się z tego cieszył... ale jednak nie wspiera.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocyjna cena 19,99 zł jest i tak droższa niż w innych europejskich krajach. W Portugalii start HBO max w ten sam dzień co w Polsce w cenie promocyjnej 3,99€, więc polska cena powinna wynosić ok.18zł ,chyba że zakładamy że cena za 1€ będzie na stałe po 5zł ale to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jackpol napisał:

I bardzo dobrze, powinny w ogóle maksymalnie zablokować VPN.Jeśli ktoś chce korzystać z zagranicznych treści w danym regionie to niech wykupi konto w danym regionie a nie cwaniakowanie i przeskakiwanie między regionami.

Wedle życzenia,  zablokowali VPN na polskie konta.  Ale mając konto amerykańskie można spokojnie oglądać kontent każdego innego HBO Max (podróżując realnie lub przez VPN). W Polsce normalne loguje się i daje polskie treści. Takie zasady geolokalizacji przyjęło sobie HBO Max.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

Sam jesteś ikonka. To ty chyba nie kumasz o co chodzi... określenie HDR jest ogólnie dla HDR10, HDR1000, HDR1500, HDR Premium i HDR10+. Materiał jaki byś nie odpalił HDR zadziała na każdym z tych TV temu mówi się po prostu HDR i nic więcej. Ty mnie nie musisz mówić czym jest ogólnikowo HDR bo ja dobrze o tym wiem. 

 

Mieszaj mieszaj. A te HDR1000 to co to oznacza? Pewnie jest lepsze od HDR10 skoro liczba 100 razy większa? 😂

Pomieszałeś standardy wyświetlaczy VESA z implementacjami HDRu i jeszcze dołożyłeś do zupy marketingowy slogan "HDR Premium" 

 

20 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

ak wiesz że dzwonią tylko nie wiesz w jakim kościele... jest warstwa a raczej dodatkowa ścieżka H265 1920x1080p... czyli przykład z płyty
 

MPEG-H HEVC Video 64930 kbps 2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / HDR10 / BT.2020

+ MPEG-H HEVC Video 5075 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / Dolby Vision / BT.2020

Teraz już wiesz jak wygląda płyta Blu-Ray 4K DV?

 

No i jak to się ma do tego co napisałem wcześniej? Jest tu jakaś niezgodność ze stanem faktycznym?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkon napisał:

Tak przy okazji jak miałem HBO GO u Vectry, a teraz chcę kupić osobno HBO Max, to mogę użyć tego samego adresu mejlowego? Próbowałem znaleźć telefon, ale najbliższe biuro jest w Czechach. :)

0800012024 -nie ma za co 🙂

sam skorzystałem, wiec wiem że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, darius010 napisał:

Jest tyle profili jakościowych czy o co chodzi?

O to też, ale głównie, tak z praktycznego punktu widzenia o ocenę parametrów jakości względem HBO GO. I kwestia restrykcji, HBO GO dawało 1080p na wielu urządzeniach i przeglądarkach, gdzie teraz HBO Max można oglądać tylko w 540p/720p.

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mattem napisał:

Mieszaj mieszaj. A te HDR1000 to co to oznacza? Pewnie jest lepsze od HDR10 skoro liczba 100 razy większa? 


Widzę że o historii HDR to mało wiemy i oznaczeniach... 😂 Nie mówię że oznaczenia 1000, 1500 i inne coś wnoszą ale takowe istnieją... nawet jako chwyt marketingowy... :) 

W
ięc o czym ja z tobą mam rozmawiać... jak nawet łączysz DV i HDR które są kompletnie odrębnymi niewspierającymi się technologiami? 

Chyba już skończyliśmy... bo starasz się udowodnić swoją wiedzę internetową i jakoś średnio ci to wychodzi... :) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie problem z dźwiękiem 5.1? W aplikacji na android tv przy każdym filmie ikona 5.1, przy niektórych dolby atmos. Jednak gdy odtwarzam filmy działają tylko 2 przednie głośniki z innych nic nie słychać. Dioda na głośnikach Logitech z906 pokazuje dekodowanie i podświetla się 5 głośników ale w rzeczywistości działają 2 na każdym filmie. Nawet gdy włączam film z dolby atmos telewizor Philips pokazuje ikonę atmos ale dźwięk nadal tylko z 2 głośników. Głośniki są podłączone kablem optycznym w  tv wszystko ustawione. Na Netflix czy Prime video dźwięk 5.1 działa bez zarzutu. Czy ktoś wie w czym problem?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc o czym ja z tobą mam rozmawiać... jak nawet łączysz DV i HDR które są kompletnie odrębnymi niewspierającymi się technologiami? 

Straszne głupoty piszesz. HDR to pojęcia ogólne technologii, która pozwala wyświetlać obraz o dużej różnicy pomiędzy ciemnymi a jasnymi tonami. Są różne standardy HDR: HDR10, HDR10+, Dolby Vision i HLG.




  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, czesiu9 napisał:

Też macie problem z dźwiękiem 5.1? W aplikacji na android tv przy każdym filmie ikona 5.1, przy niektórych dolby atmos. Jednak gdy odtwarzam filmy działają tylko 2 przednie głośniki z innych nic nie słychać. 

 

Niestety to powszechny problem i chyba jedyna tak poważna wada. Zapewne zależy to od urządzenia, na moim Sony tv też tylko 2 kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rasheed napisał:

 

Niestety to powszechny problem i chyba jedyna tak poważna wada. Zapewne zależy to od urządzenia, na moim Sony tv też tylko 2 kanały.

A nie trzeba czegoś w ustawieniach ustawiać w TV? Co to za model Sony?
 

@Rasheed@czesiu9

Napiszcie do HBO na pomoc/FB/TT i niech odpowiedzą 

Czy to tylko teraz nie działa bo coś zje…czy tak będzie? 
Poza tym tak jest przy oryginalnej ścieżce dźwiękowej czy w przypadku lektora?
 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest ewidentnie spierdzielone. Apka na Sony Google TV nie przekazuje Atmos i DD+ na amplituner. Tylko stereo. Inne apki (Netflix , Prime czy Apple TV+) bez problemowo. Jak podłączę po hdmi xioami mi tv stick, telewizor przekazuje na amplituner Atmos czy dd+ z hbo max. Gadałem dziś z supportem. Koleś temat olał i powiedział ze nie gwarantują atmosa na każdym urządzeniu android tv.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego artykułu co był już wklejany 

https://ithardware.pl/artykuly/hbo_max_juz_jest_jakosciowa_tragedia_a_mialo_byc_tak_pieknie-20235.html

 

Jest tam napisane 

„Jedynymi urządzeniami wspierającymi 4K UHD jest AndroidTV, Apple TV 4K, Chromecast, LG Smart TV 4K, Samsung TV 4K, Xbox One S/X i Series X/S z czego Dolby Atmos nie jest wspierany ani na Android TV, ani na Xboksie” 

Wszyscy się skupili na jakości obrazu a nikt tego nie doczytał 

Ponizej w komentarzach ze na NvidiaShield jest Atmos 

Wiec wyglada ze Android TV chyba nie posiada Atmos ale kurna 5.1 powinno być 

 

Ale blamaż ogólnie bo Playstation został olany całkowicie jeśli chodzi o 4K czy dobry dźwięk 

 

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze Android TV posiada Atmos!!!! Bez problemu działa mi Atmos z Prime, z Netflix i z Apple TV+. HBO Max tylko stereo. TV to Bravia 4K VH2 (65X85J) z Android 10.

Nawet jeżeli Atmos nie jest wspierany to powinien być DD+ 5.1. A jest tylko Stereo. Nie ważne czy dubbing czy lektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ma hbo max na android tv atmosa i dd5.1. Mam dwa sticki xiaomi i na obu android 9 i nie ma problemu. Zarówno Atmos jak i DD+ na amplitunerze się melduje.

Napisałeś wyraźnie „Wiec wyglada ze Android TV chyba nie posiada Atmos ale kurna 5.1 powinno być „ wiec Ci odpisuje, ze posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...