Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek11:)
8 godzin temu, bgmnt napisał:

 

Swoją drogą, Polsat zupełnie wywalił zarówno kanały HBO jak i treści VOD z PBG. A miały być "wybrane" (czyli zakładałem, że to co było w GO) do sierpnia.

 

Na AndroidTV w PBG są zarówno kanały jak i treści HBO. Są nawet dostępne nowości takie jak Diuna, Kosmiczny Mecz: Nowa Era, Matrix Zmartwychwstania czy Psi Patrol Film.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafiusz napisał:

A na urządzeniu Firestick 4K od Amazona nadal blokada nie ma aplikacji w appstore chociaż w USA od dawna dostępne :(.

Nie ma i…nie będzie. Przynajmniej na razie.Otrzymałem taką odpowiedź mailowo po kontakcie z supportem. Wiedzą, że w innych regionach apka jest, natomiast w naszym na razie „nie ma wsparcia dla  urządzenia Amazon Firestick”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, matinen napisał:

Musisz kliknąć w małe okienko w prawym dolnym rogu. Inaczej dany odcinek się po prostu skończy. Fakt trochę to słabe. Chyba, że jest gdzieś w opcjach coś w stylu "odtwarzaj następny" ale jak dotąd nie zauważyłem nic takiego.

Edit:

Sorry teraz pojawiło mi się malutkie odliczanie obok tego okienka w prawym rogu. (chyba 5 sekund i startuje kolejny odcinek). Mam wrażenie, że wcześniej tego nie było. Może jeszcze coś poprawiają. Jeżeli tak zostanie to "problem" rozwiązany. Korzystam głównie z apki na chromcast z google tv. Jutro sprawdzę na tizenie.

 

7 godzin temu, kubus.kul napisał:

Oglądałem dziś serial przez HBO Max i następny odcinek uruchomił się automatycznie po napisach końcowych.

 

 

Wczoraj z rana odliczało, później nie, na wieczór znowu odliczało. Widocznie coś z tym robią. Niestety ten mechanizm nie jest przystosowany do scen po napisach. Oglądałem wczoraj Peacemakera i 3 razy nie zdążyłem zatrzymać odliczania i musiałem ręcznie wracać do poprzedniego odcinka by scenę zobaczyć. Mogli by zrobić na napisach takie coś, jak na czołówce jest do przeskoczenia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

HBO z 4K + HDR ("Diuna") na Anroid TV i Apple TV - coraz bardziej mi się serwis podoba.  👌

Wiadomo już coś na temat kolejnych propozycji filmowych w takiej jakości?

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jackpol napisał:

Zmień na chwilę region na USA i pobierz i wróć do PL, u mnie wszystko działa ;) , jest jedna aplikacja na wszystkie regiony.

Tak zrobiłem, racja. Można nawet "zostać w USA" - polskie apki działają normalnie. Choć oczywiście polski appstore już nie, ale to szczegół ;)

Zyskuje się dostęp do niektórych kanałów miedzy innymi FOX News, FOX Soul, FOX Sports. FOX Weather ;)

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak to jest z tym dolby atmos ?
Są takie produkcje, które mają tylko ta opcję bez 5.1(przynajmniej tak wynika z oznaczeń)
Bo ja mam akurat sprzęt, który nie obsługuje tego systemu. Jest szansa, że dzwięk pójdzie ze wszystkich głosników mimo to ?

Raz jeszcze. To co Ci pokazuje na planszy z opisem filmu, to maksymalna jakość jaka może być osiągnięta. Jeszeli jest napisane ze ma dolby vision i Atmos, to wcale nie znaczy ze tylko vision i Atmos są dostępne. Jeżeli nie masz Atmos, będzie Ci działać zwykle dd+. To nie jest Netflix, gdzie pokazuje dynamicznie w jakiej jakości bedziesz oglądał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RobKos napisał:

Na Nvidia Shield oglądałem fragment Dune, jakość znakomita na moim OLED, świeci HDR, a ampli zgłasza Atmos

Coś zmieniałeś w ustawieniach Nvidii, że puszcza Ci sygnał Atmos? U mnie na Netflixie i na HBO MAX tylko 5.1. Oczywiście mam amplituner z Dolby Atmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz amplituner? jak mam denona i żeby "czytał" atmos musiałem w ustawieniach włączyć głośniki od atmos`a. Gdy w ustawieniach było tylko 5 głośników, max co miałem do DD+ 5.1. W HBO MAX ma niestety tylko Stereo.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Toma441 napisał:

Tak zrobiłem, racja. Można nawet "zostać w USA" - polskie apki działają normalnie. Choć oczywiście polski appstore już nie, ale to szczegół ;)

Zyskuje się dostęp do niektórych kanałów miedzy innymi FOX News, FOX Soul, FOX Sports. FOX Weather ;)

Można zostać w amerykańskim regionie ale wówczas bodajże traci się dostęp do treści z polskiego regionu Amazon Prime Video.Wyświetlają  się tytuły do których Amazon ma globalne prawa. Przynajmniej tak było jakiś czas temu.

Edytowane przez jackpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, myk6414 napisał:

Jaki masz amplituner? jak mam denona i żeby "czytał" atmos musiałem w ustawieniach włączyć głośniki od atmos`a. Gdy w ustawieniach było tylko 5 głośników, max co miałem do DD+ 5.1. W HBO MAX ma niestety tylko Stereo.  

Denon 4300. 9 końcówek mocy. Ale w tej chwili mam tylko głośniki 5.1. Inna sprawa, że np. sygnał z TV LG czyta jako Atmos (zamienia go potem na 5.1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, myk6414 napisał:


Raz jeszcze. To co Ci pokazuje na planszy z opisem filmu, to maksymalna jakość jaka może być osiągnięta. Jeszeli jest napisane ze ma dolby vision i Atmos, to wcale nie znaczy ze tylko vision i Atmos są dostępne. Jeżeli nie masz Atmos, będzie Ci działać zwykle dd+. To nie jest Netflix, gdzie pokazuje dynamicznie w jakiej jakości bedziesz oglądał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki, czyli na moim sprzęcie powinno chodzić tak jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jackpol napisał:

Można zostać w amerykańskim regionie ale wówczas bodajże traci się dostęp do treści z polskiego regionu Amazon Prime Video.Wyświetlają  się tytuły do których Amazon ma globalne prawa. Przynajmniej tak było jakiś czas temu.

Na to wygląda, ale aplikacja działa ogólnie bez zarzutu, jak cały firestick. Niestety z FOX News się pośpieszyłem, przez krótką chwilę tylko udało mi się odpalić, ale z tego co widzę jest chyba jednak więcej kanałów (głównie newsy i lokalne). A pilot działa teraz z funkcją EPG i cały ekosystem bardziej współpracuje jako  niemal jak "tuner tv". widać na tym przykładzie jak fajnie byłoby mieć polskie kanały do wyboru na firesticku bezpośrednio z poziomu samego sprzętu. Apka HBO Max działa bez zarzutu, płynnie, jedynie "listwa" wyboru po lewej stronie jest "nie spolszczona" jak i same opisy głównych kategorii (kafelki i opisy tresci po polsku). Pozytywne zaskoczenie po wczorajszym zamieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cinemaniac4K napisał:


Nie zrozumiałeś wpisu... chodzi o to że apka HBO Max na TIZEN nie "wypluwa" HDR'a. Może na nowszych ok ale ja mam Samsunga z 2017 roku właśnie i HDR'u nie ma. Na Netflix wszystko biega super i na Amazon... a tutaj definitywnie apka nawala.

Na LG tez nie wyskakuje z automatu znak HDR, tylko DV.

Nie zmienia to jednak faktu, że obraz to żyleta. 

 

4 godziny temu, aro napisał:

Miałem tak samo logując się na telewizorze LG…

Ja nie miałem. Niecałe 5 minut i już wszystko było ogarnięte bez kodów.

Kod tylko musiałem podać gdy zmieniałem hasło.

 

2 godziny temu, lakiman napisał:

HBO z 4K + HDR ("Diuna") na Anroid TV i Apple TV - coraz bardziej mi się serwis podoba.  👌

Wiadomo już coś na temat kolejnych propozycji filmowych w takiej jakości?

Batman....jak było wspomniane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ircios napisał:

Na LG tez nie wyskakuje z automatu znak HDR, tylko DV.


LGiki mają inaczej... bo tam jest DV i HDR a na Samsungach jest tylko HDR. Dla wyjaśnienia HDR i DV to dwa konkurencyjne standardy które się nie wspierają. Dolby Vision to taki HDR od firmy Dolby i jest standardem ponoć lepszym. Odpowiedzą na Dolby Vision jest standard HDR10+ ale mało spopularyzowany. 

Więc jak masz DV to super... to lepiej jak HDR... :) 

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cinemaniac4K napisał:

Dla wyjaśnienia HDR i DV to dwa konkurencyjne standardy które się nie wspierają.

 

Dla wyjaśnienia HDR to technika pozwalająca na szerszy zakres dynamiki obrazu, który umożliwiają standardy HDR10(+)/Dolby Vision.

Pisząc, że HDR to co innego od Dolby Vision wprowadzasz zamieszanie. HDR10 to co innego niż DV, ale oba formaty należą do HDR. 

No chyba, że prowadzisz dyskusję na poziomie "co to mi się za ikonka wyświetla na telewizorze". Spoko...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, domin107 napisał:

Chodzi o to, że dopiero kilka godzin funkcjonują i pewnie będą dodawać w kolejne dni.

 

No sorry, moze i funkcjonuja dopiero kilka godzin, ale przygotowania do startu HBO Max trwaly od okolo roku (nie pamietam dokladnie). Moge w pelni zrozumiec "konflikty licencyjne", ale kolekcji CN to raczej nie dotyczy. Start aplikacji nie byl niespodziewany ani nagly. Przygotowania do startu trwaly wystarczajaco dlugo, aby od pierwszego dnia bylo dostepne wszystko, co jest do dyspozycji. I bronienie ich w stylu "moze dodadza cos w najblizszych dniach" jest nieporozumieniem. Ode mnie spory minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Krzysiek11:) said:

Na AndroidTV w PBG są zarówno kanały jak i treści HBO. Są nawet dostępne nowości takie jak Diuna, Kosmiczny Mecz: Nowa Era, Matrix Zmartwychwstania czy Psi Patrol Film.

To są treści dodane w nocy z 7 na 8 marca do HBO GO jeszcze.

"Psi Patrol: Film" to w ogóle zniknął z Maxa ;).

[beep] jest spory.

Swoją drogą, jak się wchodzi przez VPN to nie ma informacji o tym, żeby go nie używać itd jak w Netflixie czy Prime, tylko nagle na zalogowanym koncie wyjeżdza:

"Can’t Verify Your Subscription The email address or password is incorrect. Please try again" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, darius010 napisał:

Zakładki:

 

- ostatnio dodane

Nie spełniają swojej funkcji. 

Totalny, bałagan że bez upflix trudno zgadnąć co niego dodali. 

 

Myślę, że gdy już uzupełnią brakującą ofertę to zakładka "ostatnio dodane" będzie już przydatna to będa się pojawiać rzeczywiscie nowości programowe.

 

Nie oglądałem niczego dłużej więc nie wiem jak z utrzymaniem właściwego bitrate bo jedynie przeskakiwałem po róznych filmach by sprawdzić jak to działa. Ogólnie zmiana na duży plus ale z wielką wadą w postaci braku 5.1 na niektórych urządzeniach. Poza tym cena atrakcyjna, świetnie rozbudowane opcje napisów, dobra jakość obrazu, profile, możliwość usunięcia pozycji z zakładki "oglądaj dalej", brak loga. Sporo zmian na plus w stosunku do HBO GO. Nie rozumiem więc dlaczego wielu jest zawiedzionych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...