Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Hm.. Czy redukcja analogu będzie dotyczyła też Południa? Dziś rozmawiałem ze znajomym, który zawsze miał dość pewne info nt. ofert kablowych (głównie UPC) i mówił, że nic nie słyszał żeby na Południu MM miała cokolwiek redukować. Mam nadzieję, że jednak i nas dosięgnie redukcja, bo już teraz w porównaniu z "większością" abonentów wyglądany biednie (mnie np. osobiście najbardziej doskwiera brak TVN Fabuła).

 

Zatem ktoś coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o całym Południu. Są takie miejscowości, gdzie redukcja nie będzie panaceum na brak miejsca. Trzeba najpierw wymienić trochę sprzętu. Cały czas powtarzam, że cyfryzacja nie jest dlatego, żeby wyrobić jeden standard ofert u wszystkich. Tylko dlatego, by oferta dalej się rozwijała. Haczyk w tym, że cyfryzacja bez modernizacji się niezbyt opłaca.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to mamy Ełk i to pewnie tyle na ten rok, reszta może sobie teraz czekać, co najwyżej na amnestie. Prawda jest taka że tam, gdzie mają duże obłożenie na analog a takich miast jest wiele, to redukcja może będzie za 2 lata. W takich lokalizacjach, jest dużo emerytów, co do tej pory płacą prawie 60 zł za sam analog lub co gorsza 8.99 zł za pakiet podstawowy, to dla MM istny interes, więc poco się produkować. Druga sprawa to taka, że ciężko jest takich ludzi przekonać do przejścia na cyfrę i koło się zamyka, jakoś to będzie. To, co mówi Prezes o połowie przyszłego roku, można sobie między bajki wsadzić, kurze z noszącej złote jaja, łba się nie ucina. A co, do kanałów od Winnickiego, to wystarczy jeden, dosłownie jeden, mało atrakcyjny kanał analogowy usunąć (są rejony że bez tego, dało by radę) np: RTR Planeta czy TV5 Monde, których nawet nikt nie zauważy że znikły i po problemie.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bierz pod uwagę, że na TV 5 Monde czy RTR też są podpisane umowy i nie mogą tego z dnia na dzień wyłączyć. Chociaż dla mnie to też by było najlepsze rozwiązanie. Myślę, że rok czasu to sporo i na pewno przez ten czas coś się musi ruszyć. Świat idzie do przodu, więc i MM w końcu musi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Mr.Chiquita jest przedstawicielem firmy MM, że twierdzi że będą zmiany na lepsze? :roll: Zmiany mogą być ale tylko dla garstki gdzie jest pełna oferta, reszta niestety musi czekać na swoją kolej. Sami konsultanci i obsługa techniczna nie zna konkretnych dat ani zmian w ofercie, a Mr.Chiquita wie więcej :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie panikuję, mówię tylko jak zrobię i zachęcam pozostałych abonentów Południa do podobnego podejścia do sprawy. Większość z nas płaci podobne ceny niezależnie od miejsca zamieszkania (z resztą oficjalne cenniki MMP i MMP Południe nie różnią się wcale), a oferty mamy skrajnie różne - co innego nie (lub źle) negocjować i dostać za to samo wyższe zobowiązanie, a co innego negocjowanie przy innych ofertach - przecież to jest normalna kolej rzeczy. Tak jakbyśmy oboje odgórnie płacili taką samą cenę za usługi MM, ale ja miałbym poza tymi samymi kanałami co Ty również i pakiet HBO - uważasz, że to normalne? Rozumiem, że kanał kanałowi nie równy, ale różnice są naprawdę spore, nawet pomijając "parszywą 12": brak TVN Fabuły, braki wersji HD kilku kanałów (Paramount, tematyczne TVNy).

 

Stąd powtarzam jeszcze raz: zachęcam do nachalnego używania w negocjacjach argumentu o niejednorodności ofert. Być może i pośrednio przyczyni się to do aktywniejszych ruchów w kwestii modernizacji sieci na Południu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma jakiegoś znajomego, który nie jest szarym pracownikiem MM, stąd jego informację. Czy naprawdę w tym kraju już nie można mieć takich znajomości ? Zawsze znajdzie się jakiś malkontent. Konsultanci wiedzą tyle ile im powie przełożony, czyli minimum.

Jeżeli chodzi o konsultantów, to czytałem przed chwilą posty gości na FB MM. Kobieta pytała o okres wypowiedzenia umowy i prowadzący profil tłumaczył jej uparcie, że na TV są 3 miesiące wypowiedzenia i we wrześniu musi złożyć wypowiedzenie ze skutkiem na koniec grudnia.. Ktoś z gości wskazał na niedawne zmiany w regulaminie i wtedy... "no tak, rzeczywiście od 1 września jest miesięczny okres wypowiedzenia na TV". Jak widać konsultanci często nie wiedzą nawet podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, u mnie brakuje tylko tych 4 ostanich od Winnickiego. Jeszcze pare lat temu mówiło się, że analog wszedzie jest zróżnicowany, co oczywiste a cyfrówka wszędzie jest jednakowa, bo idzie światłem z centrali. A teraz, gdzieś tam jest tylko 11 kanałów HD, u kogoś innego brakuje połowy, jeszcze gdzieś brakuje 12, a u niektórych tylko 4 albo kanał ze znaczkiem HD idzie jako SD, można książkę o tym napisać. Takiego cyrku to chyba, żaden inny operator nie przedstawia, inni jak wprowadzają nowości, to wszędzie jednakowo. Tak, tak wiem niejednolita infrastruktura, analog itp, itd. Tylko że innych stać na jednolitą, z tego co wiem u mnie, UPC ma już tylko 13 kanałów w analogu, a MM nadal twarde 50 z czego kilka często nie działa. Przecież można kilka takich kanałów usunąć, bo jakby abonentom na nich zależało to by zgłaszali usterki a tak zajmują tylko pasmo, wiem umowy z nadawcami, to niech się nadawca zainteresuje czy jego kanał działa poprawnie. Jeszcze jedno, dodawanie na końcu listy kanałów SD ( widać je chyba tylko na modułach), których odpowiedniki HD są w ofercie od dawna oraz dublowanie po raz drugi Polsatu Romans, to normalna rzecz? Bo mi się wydaje że nie, na to miejesce się znalazło? Niektórzy tu płaczą, że mają Cinemaxy tylko w SD u mnie teraz są i w HD i w SD, poco, na co, tego nawet najstarsi górale, nie wiedzą.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni był i jest w ANALOGU!! kanał, który nadaje monitoring z plaży miejskiej, program bez wartości ale największe kuriozum zaczęło się, gdy ów kanał przeniesiono na inną częstotliwość...a było to w drugiej połowie tamtego roku....do teraz!!! do teraz na pierwotnej jego częstotliwości leci scroll, na którym pisze, na który kanał go przeniesiono. Scroll ten jest na wysokim kanale, więc w paśmie w którym jest telewizja cyfrowa...Jak nic prosi się aby zrobić małą rekonfigurację u wrzucić chociażby słynną ósemkę w HD!!!

 

ponad 10 miesięcy leci na czarnym ekranie ten scroll!!!! no to po prostu woła o pomstę do nieba!!!

 

pozdrawiam Marek z Gdyni :)

Edytowane przez Marek_Gdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4pepik: Pulsy HD, Cinemaxy HD, Stopklatka HD, Fokus HD, Polsat News HD, Republika HD, które u większości są tylko w SD. Dodatkowo: Adventure HD, Top Kids HD, Power TV HD, Nuta TV HD ale te to czrna magia, kto kolwiek widział, kto kolwiek wie, śladowa dostępność w ofercie.

@Marek_Gdynia: Podobnie jest u mnie, prawie dwa miesiące jest czarny ekran po aMazing albo 13 Ulica, której częściej nie ma jak jest i też się pasmo marnuje a szkoda.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...