Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Oooo, dzięki!

Już nie mogę się doczekać! :jupi:

Czekam na ten dzień i na zbliżające się zmiany w ofercie!

Naprawdę jestem w "siódmym niebie" :!:

 

Ciekawi mnie czy już przetestowane, kto testował i jak to się odbywa!

Coraz bardziej mnie wciąga ten temat - zasady działania, itd.

Edytowane przez maro_1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_1983Patrz w nocy od 26.

;)

Mr.Chiquita zapomniałeś napisać w jakim miesiącu i roku. W przypadku MM to istotne. :locked:  Dwa dni temu do kuzynki w mojej miejscowości zadzwonili z MM z ofertą przedłużenia umowy. Jej umowa kończy się na koniec stycznia 2016. Chciała już wysyłać wypowiedzenie, a tu niespodzianka! Sami dzwonią. Miała zamiar tak jak ja zrezygnować z ich usług, ale w tej samej cenie co do tej pory (nie wiem jakiej) dostała net zamiast 6 to 30 Mb/s. Wydaje mi się, że do MM dociera, że ludzie rezygnują z ich usług i idą tam, gdzie za podobne pieniądze jest lepsza oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziutek60

Nieprawda, nie zapomniałem. Czytaj uważniej. :P

 

Druga sprawa to nic nowego. Do mnie też dzwonili nie raz, w miesiącu wypowiedzenia, zanim je złożyłem. Nie słyszałem nic o masowych rezygnacjach. Większość wypowiadających robi to z powodu ceny. I przeważnie nie mają dokąd iść, bo na większości terenów działalności Multimedii, nie ma alternatyw. A jeśli są, to możliwe, że działają w zmowie - jak kiedyś z TOYĄ. ;)

Nieliczne są miejsca, w których można przejść do UPC lub Vectry. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nic, tylko w kółko o kanałach. :roll:

NC+ i CP nie mają dobrego internetu, co stanowi istotny czynnik. I trzeba montować antenę, a nie każdy ma możliwość. I nie zgadzam się z tym, że CP ma lepszą ofertę TV od Multimedii. Nie mają sportu, premium i kanałów tematycznych NC+. CP ma tylko więcej kanałów HD. Jak ktoś idzie na ilość, to faktycznie... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak ktoś idzie na ilość, to faktycznie... :P

Właśnie nie chodzi o ilość a jakość. Po co HD na kanałach typu Novela, gdzie od początku transmisji leci to samo? Po co Tele5 HD, TVS HD i inne badziewia?

Zainwestowaliby i włączyli Cinemaxy w HD, Discovery w HD, Pulsy w HD czy TNT HD i na pewno ludzie by byli zadowoleni. Zwłaszcza że prawie wszystkie inne sieci już to dawno mają.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że są tanie, albo praktycznie za darmo. Amerykanie za TNT HD życzą sobie więcej, niż za te wszystkie badziewia. :P Cinemaxy i Pulsy w HD będą wkrótce, jak już mówiłem. Uzupełnienie paczki Discovery w HD to też kwestia czasu. I naginasz rzeczywistość, bo ani UPC, ani Vectra nie pa pełnej oferty Discovery. ;) Wielu mniejszych też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem porównywanie techologii LTE i FTTH/ FTTB/ GPON itp to lekkie nieporozumienie. Chyba, że dla kogoś internet kończy się na pewnym serwisie społecznościowym, choć nawet wtedy porównywanie nie ma większego sensu ;) Tak samo jako porównywanie np: ADSL, DSL, HFC do np: łączy symetrycznych z SLA itp. nie ma sensu. Zarówno jakościowo, wydajnościowo, według parametrów jak i samej ceny usługi...

 

Ja się bardzo cieszę, że Orange w końcu weszło w FTTH i mogę napisać tylko jedno - brawo i czemu tak późno!? Choć moim zdaniem zabrali się za to nieco "od [beep] strony" i prędzej czy później to zrozumieją. Moim zdaniem nawet szybciej niż później ;)

Światłowody to są same plusy i gigantyczna przewaga nad każdą szeroko obecnie stosowaną komercyjnie technologią. Problem jest jeden. Trzeba "tylko" w nie zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako długoletni klient Multimedia Polska w Szczecinie dodam tylko, że czytając wpisy co niektórych tutaj się udzielających trochę mnie łapie trwoga. Mówicie tutaj, że Multimedia to dobra oferta (szczególnie rzecz jasna Pan Mr Chiquita). Ja nawet mógłbym się z tym zgodzić. Gdyby firma Multimedia miała rzeczywiście kanały takie jakie przeciętni ludzie chcą oglądać to może oferta byłaby nawet i dobra. Skoro zasadniczą część pakietu nawet i w wersji MaxBox stanowią kanały muzyczne i bajkowe to coś tu jest nie do końca OK. Gdyby były dostępne takie kanały jak Nat Geo, BBC, FOX to ja jestem w stanie powiedzieć wtedy, że taka oferta jest OK. Oczywiście nie omieszkam dodać, że Multimedia ogólnie rzecz biorąc ofertę kanałową pod uwagę nie ma za bardzo czym się pochwalić. Wielu mniejszych i ponoć gorszych ma przykładowo kanały Eleven, Nat Geo, BBC w swojej ofercie. W Multimedi tego nie ma i z tego, co mi wiadomo nie jest planowane włączenie tych kanałów. Co do oferowanego internetu - co z tego, że megabity downloadu to 20, 30 czy 60. Gdy w swojej lokalizacji kupiłem opcję 30 mbit internetu częściej nie miałem niż miałem. Dopiero po około dwóch miesiącach jakoś sprawa się unormowała. Wcześniej serwis zganiał winę na gorącą i burzową pogodę, a gdy się spytałem czemu internet zawsze wyłącza się o północy, to druga strona nabrała wody w usta. Obecnie ponoć w Szczecinie można wziąć i opcję 120 mbit, ale ciekaw jestem ile z tej prędkości trafia do klienta. Prędkość upload to inna bajka i ponoć można ją zwiększyć z tych śmiesznie niskich pułapów typu 2 - 3 mbit/s. Z tego co mi wiadomo to zwiększenie obowiązuje tylko w godzinach nocnych a to marna oferta dla ludzi, co to w nocy śpią zamiast korzystać z internetu. Śmiech u mnie wzbudza stwierdzenie, że Multimedia nie ma konkurencji ??? Tylko u mnie w budynku z operatorów mam do wyboru: Netia, Sat Mont Serwis, Multimedia, a wczoraj skończył wiercić Orange z nową ofertą. To jak to jest panie Chiquita czy rzeczywiście Multimedia jest tak bezkonkurencyjna jak Pan to opisuje ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu niektórzy cały czas narzekają na MM? Na forum Vectry i UPC i innych sieci też ludzie narzekają więc nigdzie nie jest idealnie dla każdego. Pewnie że najlepiej było by płacić za te kanały które się ogląda i  w ten sposób zrobić sobie paczkę kanałów. Ale tak jeszcze nie ma.Mr.Chiquita  broni MM bo takie ma zadanie, ale przynajmniej coś się dowiadujemy nowego:) A jak sie komuś nie podoba MM to niech zmienia. Każdy może założyć sobie satelitę i będzie miał 500 kanałów. Ja obecnie mam maxbox i pakiet HD. Wychodzi mi 38 kanałów hd bo na jakości obrazu mi zależy. . Nie oglądam wszystkich, ale przecież nie skasuje.Nie pasuje mi tylko ich układ kanałów np. tele5, ttv, polonia na 220 itd., lub discovery chanel hd na 9, a nie chce robić swojej listy.  Polsat film w hd by się przydał. Jak przy końcu umowy Vectra czy UPC da mi lepszą ofertę to zmieniam bez wzruszenia. A jak nie to zostaje w MM. Nie wiem co tu przeżywać. To tylko telewizja i tak nie mamy wpływu na to co leci na jakim programie (jeszcze). Są ważniejsze w życiu problemu. Pozdrawiam i tylko w HD (na razie) programów z całego świata życzę w MM...

Edytowane przez mars27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Dwór Gdański - tak blisko Gdyni siedziby władz Multimedii ma tak okrojoną ofertę jak miasteczka na Podkarpaciu ??

Macie rzut beretem do nich.Trzeba molestować aż do skutku !!

Tak. tak. Mamy taką ofertę jak u mnie w stopce. Molestować do skutku? A jeżeli skutek osiągniemy np. za 5 lat? Nie zamierzam czekać i prosić się o to, co powinienem mieć jak każdy klient z pełną ofertą. Z pewnością nie przedłużę obowiązującej umowy. Dowiedziałem się, że ORANGE poczyniła u nas modernizację swojej sieci i  z dostępnych do tej pory 10 Mb/s dostępne jest 80 Mb/s. Oferta programowa TV ORANGE jest o niebo lepsza niż ta dostępna u nas od MM i co ciekawe, po przeprowadzeniu symulacji na ich stronie za net 80 Mb/s i za TV 145 kanałów w tym 44 HD będę płacił mniej o kilkanaście złotych. Nie pieniądze jednak są główną przyczyną chęci zmiany operatora, a oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tym zgadzam. Oferta jest tak skonstruowana, ze odpowiada możliwościom firmy jak i wymaganiom abonentów.  Nie jest tak, że kanały BBC i NG sa jakieś zbytnio atrakcyjne. Wiele z ich tresci lub podobnych można znaleźć na VOD czy na YB. Owszem pakietyzację mają lekko skopaną, są tez lekko do tyłu za UPC. Jest jeszcze jeden plus bycia abonentem telewizji kablowej- za sygnał doprowadzany do klienta odpowiada firma od instalacji po konserwację sieci. W telewizji satelitarnej jest całkowicie odwrotnie, a wcale nie jest jakoś taniej. Ostatnio na FB CP odpisał oburzonym klientom, że nie prowadzą usług konserwacji i instalacyjnych. Czyli jak dajmy na to przyszedł wynajety od nich magik i zrobił instalacje pod SD, a okazuje się, że HD nie działa, to ty kliencie radź sobie teraz sam. Dlatego wole mieć kablówkę i mam swięty spokój, z burzą, drzewem czy śniegiem.

 

PS. Ja mam od nich pełna ofertę. Uważam też, powinni mieć inne ceny dla osób ktorym oferują ofertę okrojoną. Malkontentom radze zgłosić sprawe do UOKIK. Jednak może byc problem, bo moga odpisac, że wcale nie ma obowiązku podpsać z nimi umowy.

 

Czy ktos dostał do umowy liste gwarantowanych programów?

Edytowane przez tomekjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MM nie ma listy gwarantowanych kanalow, jest ilosc. Tabelka ile gwarantuja kanalow w danym pakiecie jest w cenniku. Dobrze ze przypomniales o tym, po usunieciu NG, FOX kilka osob pisalo, ze zglasza sprawe do UOKiK, dostal ktos odpowiedz? W MM nic sie nie zmienilo, dalej maja ilosc gwarantowanych kanalow, wiec wyglada na to, ze wszystko jest zgodnie z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Chiquita broni MM bo takie ma zadanie

Nikogo nie bronię. Wiele rzeczy staram się tłumaczyć, bo się trochę orientuję, to wszystko. Nie syp oskarżeniami, jeśli nie masz dowodów, dobrze? To są pomówienia. Nie jestem i nigdy nie byłem pracownikiem Multimedii. Stanowczo temu zaprzeczałem i zaprzeczam.

 

Ja wiem, że w tym kraju nie ma prawa nic nikomu się podobać, ani tym bardziej źle widziane są pozytywne wypowiedzi na temat firm usługowych. Ale to narzekanie jest już nudne. Nikt was nie zmuszał do podpisywania umowy z Multimedią. Większość tu wchodzących interesuje tylko ilość kanałów HD i dlaczego nic nowego się nie pojawia (i oglądanie się na innych). :roll: A można, nie wiem, wyjść i przewietrzyć się, czy przelecieć swoją dziewczynę. ;) Będąc tak naładowanym pozytywnie nie pisze się tyle głupot.

 

W ostateczności, czekamy do końca umowy i wysyłamy wypowiedzenie. Oddajemy sprzęt i przechodzimy, tam gdzie oferta nam odpowiada. To naprawdę takie proste.

 

PS. Mam trochę zajęć, więc będę rzadziej wpadał. To nie znaczy, że kogoś ignoruję. :P

 

@thommy18

Co za "Pan"? W internecie wszyscy są na "ty". Nie znasz mojego wieku, a ja się nie chwaliłem. :P

Twój przypadek jest wyjątkowy i dotyczy głównie większych miast. Większość klientów nie ma alternatywnego operatora kablowego. Multimedia rozbudowuje się tak, żeby nikogo istotnego nie było. Nie rób łaskawie ze swojego przypadku normy. :P

 

Ty też naginasz rzeczywistość. Bo nieprawdą jest, że MMP ma dużo kanałów muzycznych. Ma ich wręcz najmniej z wszystkich dużych operatorów. Porównaj sobie z UPC, Vectrą a nawet z platformami. Z dziecięcych też brakuje Nickelodeona HD czy Cbeebies. Dla swoich pociech wielu rodziców trzyma płatną TV. Dlatego wątpie, żeby Multimedia tej oferty nie rozwijała. :P

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie bronię. Wiele rzeczy staram się tłumaczyć, bo się trochę orientuję, to wszystko. Nie syp oskarżeniami, jeśli nie masz dowodów, dobrze? To są pomówienia. Nie jestem i nigdy nie byłem pracownikiem Multimedii. Stanowczo temu zaprzeczałem i zaprzeczam.

 

Po pierwsze to cię bronię. A o pracy w MM to ty piszesz. Jak dla mnjie możesz pracować gdzie chcesz nawet w MM. Czy to wstyd że ktoś pracuje w MM i pisze na forum? Mi się MM na razie podoba i co z tego. Jak przestanie się podobać to zmienie operatora bez żalu. Czytaj dokładnie... A z tego co piszesz jakie posiadasz kanały plus satelitę to chyba twoim głównym zajęciem jest oglądanie programów. Inaczej po co byś to wszystko miał? Nie żeby się chyba chwalić na forum i wśród znajmych przecież...i 4383 posty(tylko na tym forum) więc naprawdę masz dużo różnych zajęć. Pozdrawiam kolegę.

Edytowane przez mars27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...