Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Kto napisał że podłączenie routera do modemu MM spowalnia internet, ponadto chodzi o wielość abonentów sieci w danej lokalizacji a nie urządzeń podłączonych do routera. :lol2:

U mnie nie stwierdzam żadnego problemu, jedyne co to pingi mam wysokie około 20-40. Mając 60 Mb/s wyniki kształtują się w ten sposób: 4267333403.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie testów pojawia się pytanie czy robicie je po wlanie i czy lanie? ;) a jeżeli po wlanie to co to za router (różnice w sprzęcie są wbrew pozorom spore), jak daleko jest router i co jest "po drodze" (ile i jakich ścian, stropów itp.) oraz co jest w eterze (jak bardzo jest "zaśmiecony")? No i czy w danym momencie inne urządzenie (smartfon, tablet, tv) nie korzysta z tego samego łącza lub program na Waszym komputerze. Jaką kartę sieciową macie na kompie itp. itd.

Druga sprawa to warto też zrobić testy na http://test.mm.pl/ jest tam nawet w prawym dolnym rogu kod, który można podać w rozmowie z działem technicznym. I dodatkowy ping, który chyba jest do szkieletu sieci MM ale tego pewny nie jestem.

Trzecia rzecz to czas robienia testów. Dziś ruch nie jest duży. Najlepiej robić w dni robocze (nie świąteczne ;)) od poniedziałku do czwartku w godzinach 20-22 bo wtedy jest największy ruch w naszej sieci i ogólnie "w sieci" w naszej części świata.

 

Ciekawostką dla mnie jest upload jaki macie przy łączu 60Mb/s. W ostatnich cennikach jest mowa o 3Mb/s przy tym łączu. U Was jak "jeden mąż" około 4,3Mb/s.

 

U mnie przed chwilą na speedtest.net:

 

4268659874.png

 

test.mm.pl

 

2721052400_1428314676_thumb.jpg

 

speedtest.pl

 

106863372

 

Jestem ciekaw łącza 120Mb/s w MM, ktoś posiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IP w MM jest zmienne. Dodatkowo od pewnego czasu jest się za NATem.

Jeszcze kilka lat temu jak każdy miał publiczny adres IP to jego zmiana odbywała się po ok. 2 dniach od wyłączenia modemu. Czyli można powiedzieć, że się miało stałe IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką dla mnie jest upload jaki macie przy łączu 60Mb/s. W ostatnich cennikach jest mowa o 3Mb/s przy tym łączu. U Was jak "jeden mąż" około 4,3Mb/s.

 

 

Jestem ciekaw łącza 120Mb/s w MM, ktoś posiada?

 

Nie patrz na upload ze speedtestów. U mnie wychodzi 5, a przy wysyłce na ftp jest sztywne 3mbit.

120mbit świadczą tylko w Warszawie i Gdyni.

 

IP w MM jest zmienne. Dodatkowo od pewnego czasu jest się za NATem.

We Wrocławiu póki co dostaje się publiczne ip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu póki co dostaje się publiczne ip.

 

We Wrocławiu jak i każdym innym mieście gdzie mają HFC przy nowych umowach lub aneksach daja już IP za NAT-em, dlatego też w cenniku dodali usługę gwarancji publicznego IP, jednorazowa opłata 5zł. Osoby które mają Bezprzewodową Sieć Multimedialną dostają publiczne IP (ten ich modemo router pracuje w trybie bridge), aktywując Mega Bezprzewodową Sieć Multimedialną wszytkie urządzenia dostaną już IP prosto z routera, czyli będziesz za NAT-em.

Osobiście polecam zakup własnego routera, MM to jedna z nielicznych sieci, która na siłę nie wciska WiFi. W UPC jak komuś uda się wysępić normalny modem to jest to uznawane za cud!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na upload ze speedtestów. U mnie wychodzi 5, a przy wysyłce na ftp jest sztywne 3mbit.

U mnie nie przekłamuje. Ma być 2mb/s, i jest. Choć oczywiście dobry serwer FTP do testów to najlepsza rzecz.

 

120mbit świadczą tylko w Warszawie i Gdyni.

Podpadam pod Warszawę, możliwości techniczne są ;) kilka osób u mnie na osiedlu ma ale jakoś narzeka. Także chciałbym to zweryfikować.

 

Bidna z nędzą ta nasza sieć. Tak jak pisałem, UPC na około 95% sieci świadczy 250Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami u mnie wskakuje i 20mbit uploadu na speedtescie, co z tego jak i tak wysyłka jest stała 3mbit. Jak miałem modem arris cm820s on pozwalał po podaniu hasła admina wejść w pogląd konfiguracji jaką modem pobiera po tftp z cmts - up jest na 3mbit ustawiony.

 

A multimedia po prostu tnie koszty jak się da. Do niedawna przecież najwyższą predkość jaką oferowali było 20mbit, konkurencja w postaci innych kablówek wymusiła inwestycje w sieć transmisyjną.

Teraz ta konkurencja jeszcze bardziej ucieka. Wydaje mi się, że jeszcze przez dłuuuuuuuuuugi okres czasu w większości rejonów max to będzie te 30 czy 60mbit.

 

Koledze z innej części miasta już vectra zrobiła up z 40mbit do 100mbit z pakietem złotym. Płacił 74,90, babka zadzwoniła i za 10zł więcej ma 100mbit z tv pakiet złoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pisał Draco_san czy mam tą informację z innego źródła. Ponoć MM liczy na regionalne sieci szerokopasmowe lub dofinansowanie z kasy UE na rozwój sieci lub chociaż szkieletu. W sumie po wybudowaniu regionalnych sieci mogliby się po prostu w nie wpiąć. Tylko, że to nie będzie za darmo... to raz a dwa trzeba z własnej kasy poczynić inwestycje by dojść do węzłów itp. a potem w kolejnym lub równoległym kroku zmodernizować własną sieć.

To byłby dla MM niezły kopniak. Szacunki mówią, że ruch sieciowy w ciągu kilku najbliższych lata ma wzrosnąć kilku krotnie. Także moim zdaniem światłowody to jedyna słuszna droga w najbliższej i dalszej perspektywie. A póki co MM jest daleko za innymi dużymi operatorami: http://www.speedtest.pl/ranking_isp

 

W Vectrze oficjalne prędkości, które obecnie obowiązują to 50, 100 i 150Mb/s. MM niech się chowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pisał Draco_san czy mam tą informację z innego źródła. Ponoć MM liczy na regionalne sieci szerokopasmowe lub dofinansowanie z kasy UE na rozwój sieci lub chociaż szkieletu. W sumie po wybudowaniu regionalnych sieci mogliby się po prostu w nie wpiąć. Tylko, że to nie będzie za darmo... to raz a dwa trzeba z własnej kasy poczynić inwestycje by dojść do węzłów itp. a potem w kolejnym lub równoległym kroku zmodernizować własną sieć.

To byłby dla MM niezły kopniak. Szacunki mówią, że ruch sieciowy w ciągu kilku najbliższych lata ma wzrosnąć kilku krotnie. Także moim zdaniem światłowody to jedyna słuszna droga w najbliższej i dalszej perspektywie.

 

Tylko prawda jest taka, że sieci szerokopasmowe będą otwarte dla każdego operatora. Tak na prawdę każdy kto ma kasę będzie mógł pójść i wynająć włókna. Docelowo te inwestycje mają pobudzić operatorów do budowania sieci w miejscach gdzie to tej pory się nie opłacało, bo np. trzeba było pociągnąć 50km światłowodu, żeby doprowadzić sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...